Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Akné > horské sluníčko, zázrak našich babiček

horské sluníčko, zázrak našich babiček

host - xxx.xxx.88.30 (?)
1.4.2008 15:25

Také jsem na půdě našla horské sluníčko po dědovi. Otřela jsem prach, vše připravila a slunila jsem se 2 minuty. Nejdříve bylo vše v pořádku, ale ráno... Vypadal jsem jako indián. Bílá oblast kolem očí (Brýle jsou asi moc velké.) a zbytek rudý. Teď tady sedím s jogurtem napatlaným všude možně a modlím se, aby to bylo zítra lepší. No, z chyb se člověk učí, příště mi bude stačit jen minuta a z větší vzdálenosti.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Děvčata, taky ho mívala moje mamka i babička..., host, 21.6.2014
Antikoncepci? Doporučujete pubertální dívce ..., host, 11.3.2014
Horska slunce se nevyrabi protoze jsou velice nebe..., host, 28.2.2014
Opraný - měsíček lékařský a čerstvý - štáva ..., host, 22.2.2014
Dobrý den, horské sluníčko SIRIUS je také ve..., host, 26.5.2013

host - xxx.xxx.180.1 (?)
27.2.2008 21:48, počet návštěv: 217721
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Ahojky,

našla jsem hotový zázrak a to přímo v kumbálu mojí babičky. Jmenuje se horské sluníčko a vlastní to snad každá osoba starší generace. Akné se mi zlespšilo už po 2minutách slunění a po 2 použitích tak o 100%, vřele doporučuji vyzkoušet. Akorát to chce mít pořádné ochranné brýle.

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.49.135 (?)
28.2.2008 14:08
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Ahoj,

to znám, používala jsem ho v pubertě. Je fakt, že to úplně zázračně zlepšilo pleť. Ale já jsem světlý typ a musela jsem se opalovat opravdu málo, tak max. 1 minutu. Většinou jsem to ale přehnala, byla jsem rudá jak rak a tak po 5 dnech jsem se začala strašně loupat. Takže pozor na to. Používala jsem horské sluníčko mojí mámy, ani nevim jestli ho ještě má. Každopádně bych měla strach o zdraví, mám na mysli rakovinu kůže, protože tyhle 40 let starý přístroje už budou životu nebezpečné. Proto jsem si koupila asi tak před 5 lety obličejové solarium. Myslela jsem, že to bude mít stejný účinek, ale bohužel... Musíš se opalovat asi tak 7 dní za sebou docela dlouhou dobu (začíná se na 10 minutách a končí asi na 45 min.). A na pleť mi to nepomohlo a ani jsem nepozorovala nějaké zhnědnutí. Takže vyhozené peníze. Leží mi to už roky doma ve skříni. Zdravím K.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.165.81 (?)
28.2.2008 17:17

No já bych se ty staré přístroje taky bála používat.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.184.135 (?)
29.2.2008 19:34

no my taky máme doma horské slunce..je ještě po prababičce a je to straššně velký a trvá to asi 10 minut než naběhne a tak ho radči ani nezkoušim

Připojit reakci

host - xxx.xxx.238.37 (?)
1.3.2008 14:37

Můžu se zeptat, co to je? Nikdy jsem nic podobného neslyšela...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.7.101 (?)
1.3.2008 22:56

Moje mamka to taky používala v pubertě a pořád se mi vychloubá, jak měla krásnou pleť :). Ještě ho pořád máme, ale jaksi nám chybí šnůra tak ho nemužem používat :(.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.126.49 (?)
3.3.2008 9:13

Ale nesmí se používat v místnosti, kde máte květiny, protože by je to spálilo.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.180.1 (?)
4.3.2008 19:35

Taky jsem se zprvu bála ho použít, nevěděla jsem zda to ještě funguje a jestli třeba nepraskne nějaká žárovička či co já vím. Ale myslím si, že pokud se používají ochrané brýle a člověk se opaluje maximálně 2 minuty, nemůže se nic stát. Dříve se používalo i k desinfekci prostorů kde bylo zapnuté, zapnulo se třeba na půl hodiny v pokoji a nechalo se tam běžet, pak se to jen šlo vypnout a pokoj byl vydesinfikovám. Na akné mi to fakt hodně moc zabralo a taky velmi rychle, navíc jsem ještě jako bonus získala snědou barvu, takže nejsou vidět ani jizvičky. Používám ho i na slunění zad, krásně pupínky mizí.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.56.170 (?)
5.3.2008 15:16

Akné se mi zlespšilo už po 2 minutách slunění a po 2 použitích tak o 100%, vřele doporučuji vyzkoušet.

Tohle doufám, nemyslíte vážně??!!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.180.1 (?)
5.3.2008 22:50

To teda myslim vážně. Jeden den jsem se slunila 2 minuty a druhý den taky 2 minuty, dýl se nesmí, jinak by se člověk spálil a opravdu se mi pupínky zlepšily a jizvičky zakryla opálená pleť. Nikomu nic nevnucuju, ani nevim jestli se to dá ještě sehnat, našla jsem to po bbičce ve skříni, prostě jen chci připojit svou radou trochu do mlýna.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.105.135 (?)
6.3.2008 11:25

ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s novodobým horským sluníčkem Infrazářič Philips HP 3621 Infra Care? jestli je to nějaký šmejd jako obličejové solárko nebo to má stejné účinky jako ta stará dobrá horská sluníčka?

díky moc za odpovědi. petra

Připojit reakci

host - xxx.xxx.108.19 (?)
7.3.2008 9:25

Taky se připojím...

Po přečtení těchto řádků jsem se také rozhodla, dneska začnu boj s akné s pomocí horského sluníčka. Také ho mám od rodičů ve skříni, je cca 30 let staré, pamatuji si jako dítě, že jsme tím "dezinfikovali" dětský pokoj od bacilů. Dnes jsem maminkou já, ale akné mě trápí čím dál více! Žádným krémům, mastičkám, pudrům, olejíčkům, mýdlům, atd. už nevěřím, v mém případě to byly vždy jen vyhozené peníze a nic nepomohlo!

Tak mě držte prosím pěstičky, dneska začínám boj, tak potom se ozvu.

Jen ještě prosím, mám hodně světlou, ale šílenou pleť, jak dlouho tam mám být?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.234.93 (?)
7.3.2008 15:57

Možná trochu hloupá otázka, ale...jaký je přesně rozdíl mezi normálním a horským sluníčkem??

Připojit reakci

host - xxx.xxx.21.227 (?)
11.3.2008 18:51

ahoj, mám horské slunce ale nevim jak se použivá, z jaké vzdálenosti je dobré se slunit, jak dlouho a jak casto...předem děkuji za nějaké odpovědi

Připojit reakci

12.3.2008 17:32

Tak jsem zde znovu. Psala jsem v pátek toho 7.3., "boj s akné" pomocí horského sluníčka jsem  tedy začala. Ale pozor, dala jsem si to hned ten první den na 2 minuty a bylo to moc. Hlavně já blázen jsem si nezvala sluneční brýle, takže teď se krásně loupu. Nevzdala jsem to ale, sluním se každý den dále, ale už jen 1 minutu a trošinku, jsem od toho sluníčka asi 1-1,5 metr a hlavně si dávám brýle. A co akné? Není to ještě 100% super, tak jak tady psal někdo přede mnou, ale výsledky vidět jsou - všechny ty hnisající hnusné pupínky postupně schnou a přestávají se podebírat. Což je pro mě velkým ohromným úspěchem, toto ještě žádná mast či krém nedokázal... Tak hodně zdaru s horským sluníčkem, já v tom budu pokračovat!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.180.1 (?)
12.3.2008 21:15

Ahoj,

účinnost sluníčka podle mě taky závisí na vážnosti akné a jeho formě, pokud má někdo opravdu těžkou formu, tak je jasný, že akné nezmizí ze dne na den, ale účinkuje až po delší době,  takže to chce trpělivost. Co se týče slunění bez brýlí, tak BACHA!!! Při koukání se do zářivky můžete dostat zánět spojivek až po vážnější problémy očí. Doporučuji mít minimálně zavřené oči a sluneční brýle, když už nemáte ty speciální k horskému sluníčku. Taky je nemám, všude jsem je sháněla a nakonec jsem se ptala na poliklinice fyzioterapeutky a ta mi řekla že se slunečními brýlemi je to bez rizika. A k tomu loupání, taky jsem se oloupala, chce se to mazat nějakým hydrstačním krémem, v létě se přeci taky mažeme proti sluníčku.

Tak pa pa a hodně zdaru :)

Připojit reakci

15.3.2008 17:20

Zdravim, použil jsem horské sluníčko, a docela to pomáhá akorat si ted davam pautu protoze sem to asi prehnal :)...tak nevim co si na to mam dat kdyz mam plet od toho takovou suchou az cervenou, přemýšlel jsem Pantenolovou pěnu, ale nevim jestli je to to nejlepsi reseni, jinak bych chtel poprosit, jaký krém pri akné používat proti slunci aby mi neucpával pory.Děkuji...

Připojit reakci

17.3.2008 11:04

Opět Vás všechny zdravím. Reaguji na předchozí e-mail, já se sluním už týden, dostala jsem se na 2 minuty a více to nezvyšuji. Ten první den jsem také pěkně zčervenala (asi to také přehnala :-) a loupu se ještě teď i po týdnu. Na namazání suché, loupající se a červené pleti doporučuji jen Mandlový olej. Koupila jsem si ho ve zdravé výživě, možná se dá sehnat i v lékárně, stál cca 85,- Kč a teď to osobně dělám tak, že večer si odlíčím pudr z pleti (pudr musím bohužel stále používat, jinak bych nemohla mezi lidi :-(  a jen obyčejnou vodou z kohoutku, pak si pustím na 2 minuty horské sluníčko a pak se na noc namažu jen trošinkou toho mandlového oleje. Ráno si obličej jen umyju vodou a žádný krém ani olej nedávám. Zdá se, že metoda "čím méně, tím lépe" pomáhá, takže bojuji dál, co se dá... Ještě posílám odkaz na www (http://scansolar.cz/produkty/solaria-prislusenstvi/ochrana-ocnich-vicek/produkt/Bryle-s-gumickou.html), kde jsem si objednala ty brýle k horskému sluníčku, někdo tady přede mnou psal, že je nemůže sehnat, snad to není reklama, jen bych chtěla pomoci, kde je sehnat. Mějte se a pište !

Připojit reakci

host - xxx.xxx.238.40 (?)
17.3.2008 11:24

Moc prosím, kde se vám podařilo sehnat horské sluníčko??  Všude prodávají jen obličejová solárka nebo biolampy s červeným zářením, ale takové to opravdu s kombi funkci nemůžu nekde najít..Moc díky

Připojit reakci

Horské sluníčko, zázrak našich babiček

host - xxx.xxx.130.1 (?)
4.5.2011 23:29
Viděla jsem je prodávat na aukru. Takže sehnat se ještě dá.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.172.4 (?)
28.4.2009 15:58

Ahoj... byla jsem také na horském sluníčku ale mám asi moc citlivou plet.mám celý obličej flekatý a celý se my loupe je podrážděný a štípe..stydím se vyjít mezi lidi..prosím poradte co my pomůže..jestli stačí jen ten mandlový olej nebo jestli znáte něco účinějšího na spáleniny od slunce a na loupající se kůži(make-up my nepomáhá akorát my zvíraznuje loupající se místa)také bych se chtěla zeptat čím je nejlepší zamaskovat si to..jestli pudrem nebo nějakým jiným přípravkem??prosím poradte my..budu moc vděčná...děkuji předem!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.172.4 (?)
28.4.2009 16:00

prosím vás poradte mi co nejrychleji... nemůžu s tím nikanm chodit prosím pomozte

Připojit reakci

host - xxx.xxx.234.93 (?)
28.4.2009 16:50

panthenol nebo fenistil gel

Připojit reakci

host - xxx.xxx.172.4 (?)
29.4.2009 16:52

díky..vyskouším to!!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.83.111 (?)
26.2.2011 0:17

Taky jsem se pěkně spálil v obličeji, protože jsem neznal dobu opalování. Taď už vím, že to chce tak 2 minuty. Druhý den jsem byl jak spařenej rak. První reakce byla, že jsem vzal čistý jemnější hadřík, namáčel jsem ho do studené vody a přikládal na celý obličej. Nádherně se to chladilo, chvíly jsem dal pauzu a mezi tím jsem obličej lehce natíral mlékem po opalování, potom jsem to zase chladil a tak to pořád střídal. Za 2 dny už to bylo v pohodě. Ani jsem se moc neoloupal a to mám světlou a dost citlivou pleť.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.147.13 (?)
22.3.2010 14:33

Nemoč pleť po opalování ve vode, používej sluníčko tak 30-60 vteřin... pomůže ti pantenol, nivea... mastné krémy... můžeš vyzkoušet i smetanu, mykyšku... ve velkých vrstvách nechat působit... kdyby to svědilo nebo mělo nějakou tobě nepříznivou reakci, tak sundat ihned s obličeje jakýkoliv krém nebo věc která tě pálí nebo svědí, nekombinovat několik věci během par minut... plet nechat uklidnit a pak zkusit něco jiného

Připojit reakci

host - xxx.xxx.8.131 (?)
2.11.2010 11:16

Poradil bych zinkové mléko (emulze). Lze koupit v lékárně pod názvem Miraclean. Je to fantasticky hojivé a velice účinné již v nepatrných dávkách nejen na popáleniny (i od sluníčka), ale i na opary a spoustu jiných problémů. V návodu jsou popsané... Moc doporučuji!!!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.8.22 (?)
24.11.2011 10:51

ahojky, prave jsem se vratila z kozniho,... pujcila jsem si na zkousku horske slunicko 15min na poprve je opravdu moc, jsem jeden velky puchyr, vsechno me boli a je mi zle.Timto vsechny novacky varuji: CTETE NAVODY a drzte se jich!!! pa pa Paja

Připojit reakci

host - xxx.xxx.147.13 (?)
22.3.2010 14:28

Lidičky zdravím, jen chci poradit, že platí pravidlo jak u solária... plet a celkově místa, která opalujete po slunení nemočit ve vodě cca 4-5 hodin, jinak nastane reakce a opravdu se nepoznáte... myslím lidi, kteří by se např, spálili a chtěli si tím nějak pomoci, tak to určitě nedělejte... otečete a celý obličej se vám stáhne a zdeformuje... trvá to pak cca nějakou hodinu než se vše vrátí do normálu... sleze vám opalení a udělají se fleky... mě nikdo neporadil a tohle jsem si vytrpěla na vlastní kůži

Připojit reakci

host - xxx.xxx.133.50 (?)
28.3.2010 9:15

Tak stejně ted trpím já :(

Připojit reakci

host - xxx.xxx.209.29 (?)
9.1.2011 3:30
Zdravim... ja mam doma horske slunicko zn. Chyrana po mamince. Pouzila jsem ho jednou, schovala a zapomnela. Ted kdyz to vse ctu, tak uz se budu slunit pravidelne. Jen me mate ta doba sluneni. Ja cetla v navodu 15minut a vy vsichni pisete 1-2 minutky. Doufam ze to pomuze na jizvicky, co me zustaly po bolakach. Jeste teda doporucuji krome masky z drozdi, tak kazdy den si uzdibnout z kostky drozdi a zapit vodou jako prasek. Mam doma ruznou drahou kosmetiku od znacek LA PRAIRIE, JUVENA,MATIS atd. A zadne zazraky, to vam povim. Neni nad prirodu. Mejte se. Lenka
Připojit reakci

host - xxx.xxx.14.138 (?)
13.3.2011 18:10

Dobrý den,

také jsem použila horské sluníčko podle návodu - tedy 10 až 15 minut a byla to velká chyba! Hrozně jsem se spálila, udělaly se mi puchýřky kolem úst a napuchly mi oči. Poté jsem si ztratila chuť vůbec se ozařovat. Pak jsem našla spoustu dobrých ohlasů, takže teď sama nevím jestli v tom chci dále pokračovat nebo ne, ale rozhodně když to tu čtu hodlám to znovu vyzkoušet (s menší dobou na slunci). Takže dejte raději přednost 2 minutám ať nedopadnete jako já. Přeji krásný den. Bára

Připojit reakci

host - xxx.xxx.153.118 (?)
25.12.2008 13:57
No, normalni slunicko sviti na obloze a to horske sviti doma na policce :-)
Připojit reakci

host - xxx.xxx.225.212 (?)
18.11.2012 11:51

přesně od minuty a třeba několik dnů na 2 minutách. Když se používá denně není třeba příliš zvyšovat. Používat ta do šesti neděl a pak přerušit na nějaký čas.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.93.242 (?)
4.5.2009 15:15

Můžu se zeptat, jestli to, cos použila, byl Sirius nebo nějakej jinej... ehm, stroj? :-) Já jen, že se Siriusem jsem to už zkušela. 2 minuty denně. A nic. Ne, že bych měla s pletí nějakej extra problém, ale stejně... Díky předem za odpověď, M.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.184.10 (?)
30.1.2012 14:45

Supr věc

Připojit reakci

host - xxx.xxx.155.162 (?)
16.3.2010 16:23

Dobrý den, prosím vás máte někdo starší typ horského sluníčka s přepínáním na solux? je to od značky Chirana... potřebovala bych vědět jak se to používá, nemámk tomu už žádný návod, tak nevimkteré tlačítko je na co, kdy je nutné mít ochrané brýle..atd.

Děkuji za každou radu. Petra J.

Připojit reakci

26.2.2011 0:38

Sluníčko Chirana by mělo být obdobou staršího modelu Filipse, který má také přepínání UV+IR, nebo jen IR.  Při přepnutí UV+IR rozhodně potřebujete brýle, já používám normální sluneční brýle s filtrem UV 400. Pokud přepnete na IR, tak vám funguje jenom solux a ten vám jistě oči nevypálí. Ten je na prohřívání dutin. Dobu slunění max. 2minuty, jestli se nechcete spálit.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.189.101 (?)
29.12.2008 19:13

to asi nikdo nezná, je to rtuťová výbojka svítící modře, používají to v nemocnicích, hlavně v porodnici, sháním to nutně, udrží to nemoci a bakteire hodně daleko

Připojit reakci

host - xxx.xxx.202.99 (?)
3.12.2012 22:06

Horské slunce je dobré pro zlepšení kožních problémů, je vynikající při léčbě zánětu středního ucha, 2x 4x deně aplikace 15 min při zánětu průdušek dělá zázraky! Jinak doma v pokoji ničí veškeré choroboplodné zárodky, viry a bacily! Takže vynikající při očistě vzduchu v chřipkovém období:-))) a mohla bych pokračovat...smiley

Připojit reakci

host - xxx.xxx.186.152 (?)
21.6.2014 23:10

Děvčata, taky ho mívala moje mamka i babička, se ségrou jsme blbly, chtěly jsme být opálené - v pubertě... ALE!!! Obě jsme se spálily jako prase, navíc obyč. sluneční brýle s UV filtry nestačí, já měla k tomu spálení ještě zánět spojivek a po cca 6 dnech jsme se obě začly neskutečně loupat - měla jsme puchýřky, a to jsme tmavší typ, vždycky jsme se opalovala dobře... TAK6E v žádném případě to nepoužívejte, a pokud ano, řádně se namažte ochrannými krémy, stůjte minimálně 4 metry od lampy a sluňte se max 2 minuty a i to je dost... já bych to neriskovala. Jediné, k čemu by se mi teď hodilo a nemáme ho, je dezinfekce místnosti, protože děcka byly nemocný a už zase nudlaj a kašlou.

Zdraví Bc. Petra Novotná, DiS.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.158.163 (?)
26.5.2010 16:04
Ahoj, tak to jsme na tom uplne stejne, dostala jsem oblicejove solarium k vanocum a ted uz mi skoro pul roku jen stoji na policce... absolutne jsem na sobe nic nezpozorovala.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.60.156 (?)
28.3.2008 14:54
Dik za tip, minuly tyden sem ho vytahla od rodicu a na akne fakt parada. Staci minuta kazdy den a po trech dnech fakt zazrak. Minuly tyden sem si patlala na ksicht centimetrovou vrstvu make upu a ted akorat zamaznu jeden podkozak na brade, ktery se mimochodem hoji uplne zbesile rychle. Bez slunicka se ty podkozni bolaky hoji tydny, se slunickem par dni.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.88.30 (?)
1.4.2008 15:25

Také jsem na půdě našla horské sluníčko po dědovi. Otřela jsem prach, vše připravila a slunila jsem se 2 minuty. Nejdříve bylo vše v pořádku, ale ráno... Vypadal jsem jako indián. Bílá oblast kolem očí (Brýle jsou asi moc velké.) a zbytek rudý. Teď tady sedím s jogurtem napatlaným všude možně a modlím se, aby to bylo zítra lepší. No, z chyb se člověk učí, příště mi bude stačit jen minuta a z větší vzdálenosti.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.142.57 (?)
2.4.2008 11:46
Tohle jsem našla na idnes.cz v dermatologické poradně MUDr. Gabrielý Janouškové, dermatoložky z Fakultní nemocnice Motol. andrea: Dobry den, chtela jsem se zeptat, jaký význam pro pleť má tzv. "horské sluníčko". děkuji Odpověď: Tzv. horské slunce vysílá 65% UVC záření, které je nejrizikovější pro vznik rakoviny kůže. Při pobytu na slunci je toto záření pohlceno v atmosféře. Umělý zdroj horského slunce se dnes používá pouze jako germicidní lampa k desinfekci laboratoří a operačních sálů v době kdy není přítomen personál. (9. října 2006)
Připojit reakci

host - xxx.xxx.78.129 (?)
14.4.2008 17:38

Už som si zaobstarala horské slnko vzhľadom na toľko pozitívnych ohlasov a zrazu toto... Nedalo, mi to, tak som vyhľadala cez google heslo germicídne lampy... a je mi jasné prečo ten pozitívny efekt a zlepšenie stavu akné. UVC lúče likvidujú množstvo baktérii, plesní a iných mikroorganizmov a okrem iných aj Staph. epidermis, Staph. aureus a mnohé iné, ktoré sú jednou z príčin akné a spôsobujú práve tie odporné hnisavé až vredovité zápaly, ktoré nás trápia... (Pozri príspevok Akné a mandle). Takže, otázne je, aký je pomer pozitívnych a negatívnych účinkov horského slnka nielen na akné, ale i na celý organizmus. Zaujíma ma tiež intenzita UVC lúčov, ktoré produkuje horské slnko, pretože som sa dočítala len o profesionálnych germicídnych lampách na dezinfekčné účely (intenzita je pri nich nastaviteľná) . Antibiotiká majú tiež veľmi veľa negatívnych účinkov, a myslím, že mnohí, ktorí sa zapájeme do diskusie na tému AKNÉ sme ich opakovane užívali a to čatokrát bez žiadúceho účinku na zlepšenie stavu akné, zažili sme aj vedľajšie účinky alebo ich účinok bol len dočasný. Uspokojilo by ma, keby sa do tejto diskusie zapojil (okrem Vás všetkých, ktorí máte záujem) aj odborník. Ďakujem. Darja

Připojit reakci

4.5.2008 16:28

já používám horské slunce a nemohu si ho vynachválit... jake sou vaše zkušenosti?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.180.1 (?)
4.5.2008 22:40

Holky,

jsem moc ráda, že jsem přispěla svojí radou do mlýna a že vám to horské sluníčko opravdu pomáhá. Mám z toho fakt moc velkou radost. Mě se nyní pleť úplně vyčistila, bojužel mi však zbyly jizvičky (hnědé a zarudlé flíčky), které jdou ovšem také maskovat opálenou pletí z horského sluníčka. Akorát když jsem tuto diskuzi zakládala, tak jsem nepomyslela na možné negativní účinky. Nevím nakolik je toto zařízení prospěšné a nakolik škodí. Zda z něj opravdu nemůže vzniknout třeba rakovina nebo jiné prblémy, proto bych chtěla poprosit některé z vás, zda by jste se nepoptali na kožním, jaký mají na to názor..víc kožařek, víc názorů a uvidíme, ttřeba to ani škodlivé není

Připojit reakci

host - xxx.xxx.5.50 (?)
10.5.2008 13:50

Ahojky horské sluníčko používám taky a perfektně mi zabralo, myslím, že ty novější nejsou nijak extra škodlivé, nejsou hlavně tak prudké, takže sotva hrozí, že se spálíte, já se sluním 1x týdně na půl hodinky mým philipsem a jsem nadmíru spokojená. Ivča

Připojit reakci

host - xxx.xxx.81.2 (?)
13.5.2008 19:22

Ahoj, horské sluníčko je super.Je mi 39 let a problémy s pletí mám od 15. Posledních asi deset let jsem vyzkoušela spoustu různých přípravků, ale pomáhaly jen krátkodobě, nebo měly vedlejší účínky. Před měsícem jsem si sehnala sluníčko a několikrát týdně ho aplikuji po minutě a myslím, že skutečně pomáhá. Nejenom, že se mi ve velkém přestaly tvořit bolestivé vřídky, ale díky lehkému opálení nejsou Tolik vidět jizvičky a jiné nedostatky pleti.    Irča

Připojit reakci

host - xxx.xxx.180.1 (?)
16.5.2008 8:28

Ahoj,

ráda bych se jen zeptala, zda jste někdo byl u doktorky na kožním a ptal se na případnou škodlivost horského sluníčka. Na akné sice opravdu pomáhá, ale nerada bych z toho dostala rakovinu kůže.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.64.53 (?)
13.6.2008 7:30

Ahoj

Taky mě zajímá co na to kožní doktor.Můj táta před třiceti lety sestrojil horské slunce podle časopisu udělej si sám, jako zdroj světla slouží výbojka.CHtěl jsem se zeptat jestli je to bezpečné jako ty dnešní horské sluníčka.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.22.151 (?)
13.6.2008 20:25

to by aj mna zaujimalo, zatial som horske slnko na akne nepouzival, mame ho doma, ma uz svoje roky ale stale je funkcne, ma 2 funkcie, jedna je, ak mate zapal dutin a take ochorenia, tak zapnete jednu z funkcii, vtedy svieti take zlto-oranzove svetlo, hovori sa tomu aj ze sa "nahrievate" neviem ci to poznate? no ale spet k akne, ak zapnente druhu funkciu tak svieti take bielo-modre svetlo, silne, pouzivali sme to najma pocas chorob, chripky atd. aby znicli bakterie a podobne, ale segra sa natom aj opalovala, ja som to neskusal ale ako som sa docital v tejto diskusii tak som sa rozhodol to skusit, ale, ten strah z rakoviny tu je :-(ale, ked si to tak vezmete, rakovina ciha na kazdom kroku, a mam dost uz tej vyraskatej, pupinkovatej tvare, ktore mi znizilo, vlemi znilo moje sebavedomie za poslednych 3 rokoch, takze potom sa ozvem..Roman

Připojit reakci

26.2.2011 0:53

Jesli on si to dědeček nevyrobil z 250W výbojky pouličního osvětlení. Pamatuji, že si to takto vyráběli doma. Když totiž opatrně rozbijete bańku výbojky, tak je uvnitř rtuťová výbojka podobná té co se používala na horské sluníčko. Funguje uplně stejně, jenom tu dobu musíte opatrně vyzkoušet.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.234.183 (?)
21.12.2011 21:06

Ahojky všem,smiley

potřebovala bych se nutně zeptat, na akné už používám snad přes 2 roky všelijaký léky, vitamíny a kde co, ale nic nezabírá a jak slyším tyhle SUPER OHLASY na horské slunce, rozhodla jsem se to vyzkoušet!!

Zajímalo by mě, jestli ty nové modely horských sluníček mají taky tak BEZVA VÝSLEDKY, né ty našich babiček a dědečků, k tomu se bohužel nemám jak dostat :(

Děkuji, už neívm, co s tím, snad by to mohlo zabrat!!
yes

Připojit reakci

6.2.2012 14:21

Před mnoha léty jsem si koupil horské slunce Sirius, které používám převážně k léčbě lupénky a myslím si, že to pomáhá, také na léčbu akne je přístroj dobrý. Doporučuji používat třeba 2x týdně, ale opravdu s rozmyslem. Stačí bohatě minuta nebo 1,20. a to ve vzdálenosti asi 1 metr nebo trochu více. Čas je třeba dodržovat a v žádném případě nepřidávat. Pokud nemáte dobrou minutku, stáhněte si na netu časovač a on vám to odpočítá. Sluním se 1,20 předek a 1,20 zezadu. Ze začátku doporučuju jenom tu minutu přesně. Slunce se musí nechat předem asi 3 minuty rozehřát

PS V novém časopise popisuje Jolana Voldánová, že používá HS proti rýmě a že to rodině pomáhá. Zkuste to, ale opravdu opatrně a myslím, že se nic neděje

super@wo.cz

Připojit reakci

host - xxx.xxx.32.235 (?)
9.1.2013 10:42

Správný postup pro používání horského sluníčka (s rtuťovou výbojkou - ostré extrémně jasné modré světlo) je následující:

Přístroj zapnout a nechat 3 - 5 minut "naběhnout" - nebýt v dosahu světla!!!

První slunění (nebo po delší pauze) musí být max. 1 minutu ze vzdálenosti 1,5m až 2 metry (více je lépe)!!!

Pokud se následující den neobjeví negativní projevy (zčervenání pokožky), je možné čas o 30sec. prodloužit. (toto pravidlo se dá stále opakovat - při větší vzdálenosti a po určité době může být čas slunění i 3 minuty - je nezybytné ale začínat od 1 minuty!!!)

V žádném případě nepřekračovat čas 4 minut!!!

Oči MUSÍ BÝT CHRÁNĚNY originál tmavými brýlemi pro horské slunce!!! Problém není jen UV záření, ale hlavně ostré jasné modré světlo - hrozí trvalé poškození zraku. V případě nedostupnosti by se měly dát brýle vyrobit ze skla pro svářečskou kuklu - tmavost by měla být vyhovující.

Příznivý vliv má i desinfekce místnosti - sluníčko necháme zapnuté cca 15 minut - v místnosti nebýt v dosahu světla (raději být v jiné místnosti)!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.60.131 (?)
29.1.2013 12:53

A proč je nutné 5 minut počkat, než se naplno rozběhne UV???To nikdo ještě nenapsal ty důvody.Před 2 lety jsem celou zimu se opaloval 10 minut každý 2 den, ošetřoval kůži, neměli jsme žádný návod, je to koupené před 20 lety... No teď už jenom čekám na ten melanom...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.156.175 (?)
7.2.2013 17:06

Důvod je prostý: Doba opalování se počítá na minuty, no a těch prvních 5 minut není výkon konstantní - těžko by se tedy odhadovala správná doba.

Připojit reakci

7.2.2013 17:14

Stará „Horská slunce“ (Sirius…) jsou silné zdroje UV-A, B, C, které mají všechny silně desinfekční účinek, navíc pronikají i do podkoží. Jsou to stroje z doby, kdy se předpokládalo, že lidé jsou elementárně svéprávní a jsou schopni používat i věc, která múže být při nesprávném užití nebezpečná. ˇUčinky na akné jsou téměř jedinečné. Jen to chce skutečnou uvážlivost při používání. Pokud začínáme, je jakýkoli čas delší než 1minutu nesprávný; kůže nezvyklá takové dávce záření se může rychle spálit. Lehké zčervenání je přijatelné, ale spálení s následným loupáním kůže není dobré. Panthenol je výborné řešení, obecně vit. B pomáhá překonávat účinky ozáření (používá se jako podpůrný u onkologických pacientů při ozařování). Pokud bude někdo k „Horskému slunci“ přistupovat jako k současným přístrojům podobného tipu, nedopadne to dobře. V Horském slunci máte v ruce prostředek silný a účinný, vyžadující ale zodpovědnost a dodržování pravidel, hlavně délky expozice (doma zpočátku 1 min, postupně max. 5min.), sledovat reakci a upravovat vše podle ní. Po ozáření použít zklidňující prostředek (Panthenol) apod. Při pocitu horkosti kůži chladit (proud vzduchu atd.). Ochranné ČERNÉ brýle jsou absolutně nezbytné! Můžete si hodně pomoct, pokud budete opatrní. Na druhou stranu byly v minulosti lidé, kteří u Horského slunce usnuli a skončili opravdu nedobře. Je to prostě silná a účinná věc, dobrý sluha a zlý pán. Na závěr poznámka: opravdu neplést UV zářič(modrý) a Infra(červený), liší se významě kmitočtem, UV má kmitočet mnohem vyšší a má tedy více energie. Užijte jako léku a buďte opatrní!

Připojit reakci

7.2.2013 17:19

Dle několika zdrojů jsou parametry UV výbojky dané konstrukcí, pokud není přístroj neodborně upravován, nehrozí změny parametrů. Pokud tedy chci používat horské sluníčko, není důvod k obavám ze stáří přístroje. Pokud je celý přístroj originál bez úprav, sá se při uvážlivém používání používat bez obav.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.184.249 (?)
16.3.2012 11:17

Momentálně trpím, mám popáleniny po celém obličeji, kůže mě pálí a svědí, horské sluníčko, bezva, když víte jak na to, ano, vypadam jako panda z reklami na deli: o))

Připojit reakci

host - xxx.xxx.206.169 (?)
15.6.2008 18:44

Zdravim, o horskym sluníčku toho vím už hodně, ale nemůžu ho sehnat. Nechi žádné ty obličejové šunty, tak jestli byste poradili, kde se dá sehnat nějaké kvalitní? předem dík..

Připojit reakci

host - xxx.xxx.156.8 (?)
4.8.2008 17:25

ahoj, musím říct že mě teda tato diskuze o horském sluníčku docela zaujala, protože já osobně si pamatuju že když jsem byla malá tak sme to používali na rýmu a tak.Zeptala sem se na to mamky, která byla zásadně proti protože se bála že by mi to mohlo něco udělat ale nakonec to schválila a dneska to poprvní vyzkouším, tak mi držte palce a později kdyžtak napíšu jak to dopadlo

Připojit reakci

host - xxx.xxx.195.7 (?)
5.8.2008 9:35

jojo, držíme palečky a havně napiš, jak to dopadlo :)... vidím samé super reakce, chtěla bych to taky vyzkoušet, ale bohužel ho doma nemáme... Asi jako více lidí taky by mě zajímalo kde sehnat horské sluníčko?? Popřípadě co obličejové solárium? V čem je jiné? Děkuji

Připojit reakci

host - xxx.xxx.227.50 (?)
29.8.2008 16:32

tak psala jsem že pak napíšu jak to dopadlo.Asi máme doopravdy každý jinou pleť, já mám totiž nevýhodu v tom, že jako blondýnka mám pleť nejen šíleně bílou, problematickou a mastnou ale taky citlivou.Bylo mi jasný že to nesmím přehánět, a tak sem to slunko použila ze vzdálenosti jednoho metru jen na půl minuty.no nic se nestalo tak sem to začala zvyšovat ale po 2 týdnech jsem si uvědomila, že kromě toho že jsem měla trochu červenější tváře to žádný efekt nemělo.Tak doopravdy nwm, no ptala sem se na to své kosmetičky a ta říkala že to doopravdy pomáhat může ale na někoho to může mít úplně opačný vliv, protože tím teplem se vlastně roztahují póry takže by se to mohlo případně i zhoršit.Se mnou to tedy neudělalo nic, ale myslím že za pokus to stojí

Připojit reakci

host - xxx.xxx.74.130 (?)
14.10.2008 1:39

Vyrábělo se tuším v NDR někdy v 60 letech. A u nás bylo hojně rozšířené, sehnat se dá tedy opravdu jen ve skříních babiček. Byla v něm použita velmi silná výbojka schopná dezinfikovat, hubit škodlivé mikroorganismy, exémy, atd. Ale díky té intenzitě světla a stáří! výbojky se strašně lehce spálíte. Kdyby byly zářivky nové, bylo by to jiné. Takhle používat opravdu jen vyjímečně. A určitě né na opalování!!! Mnohem lepší je solárko naproti v ulici. Jednou týdně na 5 min třeba i v tričku a exém je pryč :-) Jinak solárko neobsahuje UV záření - opalovací krém bez UV filtrů. Horské slunko ano - venkovní opal.krém s nejsilnějším faktorem. Na vysušenou pleť se mi nejlíp osvědčil normální masážní olejíček a na mastnou mýdlo! Hodně zdaru a chraňte se.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.203.167 (?)
9.11.2008 17:00
Dovolím si vás trochu poopravit, tzv. horské sluníčko se vyrábělo i u nás a to ještě v 80-tých letech pod obchodním názvem "kombinovaný UV zářič Sirius".Vyráběla ho Chirana.Například na Aukru či podobných inzertních stránkách se dá ještě poměrně dobře sehnat.Rád bych ještě dodal že 5 minut v kuse je hotová sebevražda - zvlášť pokud je někdo světlejší typ.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.137.27 (?)
26.12.2008 11:33

nějaké moderní horské slunko dobré není?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.43.141 (?)
18.1.2009 8:25

Sehnala jsem   UV zářič Sirius od Chirany, ale není u něho návod na použití, nemohl by mi ho, prosím vás, někdo poslat, moc děkuji!!!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.89.21 (?)
21.1.2009 15:30

No Siriuse taky mám doma ve skříni ale hledal jsem návod a nic.Už ho leta nepoužívám ale pokud si pamatuji tak opravdu ta minuta cca z metru j by měla být maximum...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.48.28 (?)
24.1.2009 8:09

Sirius používám od r.1985 a mám i návod. začíná se s dávkou 1-2 minuty ve vzdálenosti 1-1,50 m od výbojky po dobu 4-6 týdnů. potom by měla být pauza 1-2 měsíce

Připojit reakci

host - xxx.xxx.43.141 (?)
25.1.2009 7:58

Díky za návod !!! Ještě by mě zajímalo, když ho máte tak dlouho, jaké s ním máte zkušenosti a na co ho konkrétně používáte.Přeji hezký den!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.61.84 (?)
25.1.2009 21:19
Přeji všem příjemný den a zasílám návod na přístroj Sirius (vyráběla Chirana-Piešťany). Tlačítko UV + IR. Po rozsvícení výbojky počkáme 5 min. než se výbojka ustálí. Pak začínáme s dávkou 1 až 2 minuty ze vzdálenosti 100 až 150cm po dobu 4 až 6 týdnů každý den. Dávku postupně zvyšujeme až na 10min. Poté vynecháme 1 až 2 měsíce. Po každém ozařování by měla pokožka po 2 až 6 hodinách lehce zčervenat, potom je to v pořádku. Používá se na revma, zápaly dutin, nátchu, ekzémy, zápaly kloubů a na opálení, navíc v místnostech ničí choroboplodné zárodky. Nepoužívat tam, kde jsou květiny. Tlačítko IR. Vzdálenost od těla volíme 30 až 60cm podle pocitu příjemného tepla. Délka 15 až 30min., 3 až 4x denně. Používá se na bolesti svalů, při vyvrknutých kloubech, při bolesti odřenin, při rýmě, bolesti zubů. Přístroj se nesmí používat při zápalu slepého střeva, chorobách štítné žlázy, vředech na zažívacích orgánech, krvácení jakéhokoliv druhu. Při použití je třeba mít nasazené ochranné brýle, jinak může dojít k zápalu spojivek. Tak praví návod.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.224.87 (?)
31.1.2009 15:15

prosím pište sem vaše zkušenosti... :prosiiiim :P

Připojit reakci

host - xxx.xxx.133.225 (?)
1.2.2009 1:11

Dobry den, doplnl bych trochu technickeho pohledu. Klasicke horske slunce (napr. typ Sirius) bylo vybaveno jednou vysoce vykonnou rtutovou UV vybojkou (tusim 50 nebo 100W), ktera produkovala obrovske mnozstvi UV zareni v rozsahu UVA-UVB-UVC. Bohuzel podil UVC slozky zpusobujici mimo jine denaturaci DNA/RNA, a tedy i riziko vzniku rakoviny je u teto vybojky znacne  vysoke.! Zareni je velmi kratkovlnnne, vysokoenergeticke a proto dochazi k typickemu ozonovemu zapachu, diky stepeni kysliku (O2) na samostatne reaktivni 2xO, za nasledneho vzniku ozonu (O3) Expozice by tedy mela byt radove 10s az nekolik malo minut a vzdy musi byt absolutne chraneny oci. Dnes se tento typ vybojek (pripadne UVC germicidnich zarivek) pouziva na desinfekci v prostorech bez lidi. Na opalovani obliceje se dnes vyuziva jina konstrukce horskych slunci, ktere jsou vlastne zmenseninou solaria. Slunce jsou osazena spec. UVA/B zarivkami, ktere temer neprodukuji UVC slozku. Obavam se vsak, ze tato slunce akne nevyresi, nebot prave desinfekcni ucinek UVC slozky pomahal proti akne tim, ze mimo jine hloubkove desinfikoval baktere v porech kuze, ktere jsou zodpovedne za tvorbu akne. Pokud chcete nekdo s "pravym" horskym sluncem experimentovat, vzdy zacinejte s davkou radove 10s a dodrzujte odstup min 50cm od pristroje!!! K cemu lze vsak horske slunce jednoznacne doporucit je desinfekce mistnosti (bez lidi, zvirat a rostlin!!!), napr. pri epidemiich chripek, ci pokud mame primo doma nemocneho. Po osetreni nutno dukladne vyvetrat vznikly ozon!!!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.97.97 (?)
15.7.2009 16:02

ProsímVás, jsem asi natvrdlá, či možná zdeformovaná nepřesnými a vágními radami rodičů ohledně používání Siriuse. Ptám se tedy: světlo, které je používáno k opálení a ničení akne má barvu bílou nebo červenou? Tlačítko UV+IR mi vytváří červené světlo, IR bílé. Rada rodičů zněla: opaluje to bílé. Z návodu zde v této diskusi vyplývá opak, jsem zmatena, prosím pomožte :D

Připojit reakci

host - xxx.xxx.139.27 (?)
2.12.2009 2:16

Bílé je na opalování, resp. zelené, modré. Infračervené je dočervena a neopálí, ale hezky prohřeje:)

Připojit reakci

6.6.2012 20:16

Pokud jsem informován od lékařky, tak na klinikách se používá do 15 minut. Pochopitelně velmi opatrně a nic se nesmí přehánět. Je lépe být ve větší vzdálenosti. Ta doba osvitu musí jít velmi pomalu, po minutách a někdy s kratší přestávkou, každý jak to cítí.Nestrkat do přístroje hlavu!!!Při rozumném užívání nehrozí žádné nebezpečí, spíš naopak, jen mít v hlavě rozum

Připojit reakci

2.12.2009 2:10

Jj, ale výbojka se plně nahřeje až za 5 min. Tak po 5ti minutách se jít "opalovat" na minutu a pak vypnout. Maximální doba zapnutí je 30minut. Mam tu i slovenský návod, kombinace UV a infračerveného záření. Je opravdu dobré začít s jednou minutou minimálně metr daleko a klidně i s opalovacím krémem:-) Infračervené záření je tak na 15-25minut, jinak to moc nezabere a taky několikrát denně.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.89.42 (?)
8.2.2009 6:21

Doporučoval bych začít jednou minutou a to ze vzdálenosti cca 1,5m až 2 m.a to ze zadu i ze předu vždy po minutě. Potom dva dny přestat a pak třeba denně nebo ob den vždycky minutu. Dá se přidávat, ale při dlouhodobém používání 3x ažb 4x týdně tzo stačí. Je dobré nechat slunce zářit třeba 10 minut v místnosti bez květin a živých tvorů kvůli desinfekci místnosti., ale nikdy se před v tu dobu nezdrřovat. Také je třeba počítat, že se slunce musí rozzářit to trva asi 3 minuty. Brýle se dají snad sehnat ve zdravotních potřebách, nikdy se nedívat nechráněnýma očima do přístroje.

Já HS púoužívám velmi dlouhou dobu, protože mám od dětsví lupenku a HS je nani dobré.

Tak hezké slunění, ale opatrně, raději častěji, ale stačí minuta a tak ten metr od zdroje, pokud chcete trochu víc, tak raději trochu dál.

super@wo.cz

Připojit reakci

host - xxx.xxx.61.79 (?)
10.2.2009 8:09

Nevím, co to doma máme za sluníčko, ale to absolutně vůbec neopaluje. Chtěla jsem si aspoň opálit záda, ale před tím člověk může sedět snad hodinu a nic. Já jsem před tím sice tak dlouho neseděla, vždycky tak maximálně 20 minut, pak už mně to nebavilo.. Nejsem nijak dobře se opalující typ, právě naopak, v létě vůbec nemůžu na slunce, protože jak jsem úplně bílá, tak jsem hned spálená. Ze vzdálenosti 1,5-2m od toho sluníčka, tak to už vůbec nic... Nevím, jestli to dnes dělají tak šetrné, aby se člověk nemohl spálit, úplně vyhozené peníze, hřeje to, ale to je tak asi všechno.

Připojit reakci

Piña colada (378) - xxx.xxx.11.7 (?)
10.2.2009 10:32
A nemáš zaplou trubici místo žárovičky?

Když už se nutně musíš opalovat, jdi raději do solárka, bude to podle mě bezpečnější.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.61.79 (?)
10.2.2009 14:45

Radši budu do smrti bílá, než vlézt do té rakve, zbláznila bych se tam.

Připojit reakci

Piña colada (378) - xxx.xxx.11.7 (?)
10.2.2009 14:50
Taky jsem se bála, jsem trochu klaustrofobická a nesnáším věci připomínající pohřby, ale šlo to- je tam příjemně teplo, bílé světlo dodává pocit bezpečí, stačí to jednou zkusit a uvidíš sama. Ale i kdyby ses nechtěla překonávat a fakt ta představa pro tebe byla tolik nepříjemná, tak existujou i solárka, kde stojíš. A věř mi, moderní trubice budou bezpečnější než 40 let starej Sirius.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.6.22 (?)
9.6.2009 16:47

Je buď rozbitá výbojka, nebo není správně zapnuto. Přepínač musí být v poloze UV+IR. Po 20 minutách proti funkčnámu přítroji byjste asi hodně litovala. Viz níže.

Připojit reakci

2.12.2009 2:20

Brýle jsem sehnala v optice, objednali je tam, cca za 160Kč... resp. brýle do solárka. Máme i původní brýle ale špatně držely na očích, ale zas byly tmavší, tak radši mám pokud to jde zavřené oči i s brýlemi:) A kdo chodíte do normálního solárka, tak si taky pořiďte brýle, zavřít oči prý nestačí;-)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.243.142 (?)
8.1.2011 13:20

Každý dobrý solárko má brýle k dispozici.Já mám problémy s opalováním obličeje a když solárko /stojící/nemá vypnutí opalování obličeje, tak si na dobu opalování dávám přes obličej kousek oblečení.Měla jsem ze solárka solární ekzém a půl roku mi mizely děsný fleky.Mám doma taky horský sluníčko Mikrolux od Chirany.Já akné nemám, ale k desinfekci pokoje to používám, jelikož mám nějakou děsnou virózu, tak aby to rodinka nedostala.Bohužel mám ale v pokoji naaranžované kytky tak, že by mi to zabralo hodinu než bych je někam přendala.Doufám, že nechcípnou.Dcera se ale s akné pere docela dlouho a doteď jsem netušila, že je na to horské sluníčko dobré.Tak to zkusíme.Je ale blondýnka, která se sice docela dobře opaluje, ale i tak budeme postupovat velmi pomalu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.250.190 (?)
2.9.2010 9:08
Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jak dlouho mám mít puštěné HS, když bych ho chtěla použít na desinfekci místnosti? Díky Eva
Připojit reakci

host - xxx.xxx.119.51 (?)
4.3.2009 16:26

Ahoj, tak s tímhle výrokem mohu jen souhlasit :) Před necelým rokem jsem Siriuse objevil u nás doma a chtěl jsem ho vyzkoušet. Samozřejmě jsem si nečetl návod, takže jsem u něj seděl asi tak 25 minut a výsledky byly opravdu nepěkné :D moje tělo se z toho zvpamatovávalo dalsi ctvrt roku a opravdu bych to nepral zazit ani svemu nepriteli ;) opravdu, minuta denne z jednoho metru bohate staci

Připojit reakci

host - xxx.xxx.181.5 (?)
15.2.2009 21:28

Jj, někdy ho taky používám.Stroj co si koupila má máti z první výplaty, zatím ok.Někdy si to dělám jen tak 10 sekund, když tam jsem minutu, tak se akné zlepší, ale pak jsem týden červený jak rak, kůže se pak strašně loupe.

Připojit reakci

Boyz (44) - xxx.xxx.68.167 (?)
26.2.2009 5:02

Ahoj tak horské sluníčko opravdu pomáhá, ale pozor na olupování kůže,...stačí se opalovat 1minutu každý den nebo každý druhý den.A používat nějaký hyd.krém.Dobrý je krém od Cannaderm na mastnou a normální plet´.Tak zatím ahoj BOYZ

Připojit reakci

host - xxx.xxx.160.10 (?)
26.2.2009 14:33

zdravim vsechny bojovniky se spatnou pleti. je mi 25 a v 18 jsem experimentovala s horskym slunickem. Spalila jsem si oblicej po 6 minutach tak, ze se mi dodnes na normalnim slunicku znovu objevi cervene kruhy kolem oci- tak jak se mi tam pred lety vypalily bryle na horske slunicko, kuze se sice na chvili zlepsila, ale pak se to jeste zhorsilo- taky mi nikdo nerekl, ze NESMIM soucasne na noc pouzivat isotrexin, retinoidy a jina bajecna svinstva od kozniho. tato kombinace plet poskodi. abych to nak uzavrela... ano, pomaha to, ale nasledky se dostavi pozdeji- uzivala jsem slunicko v prestavkach tak 50krat, a dnes se neustale potykam s tim, ze se mi na obliceji nic nehoji, kuze obcas praska, objevuji se pigmentove skvrny a znamenka(driv jsem mela na tele par, ted nepocitane).  tam vas nechci strasit, kazdy ma jinou plet. jen me nikdo nerekl, co to s moji kuzi muze udelat... ale stejne drzim palce vsem, kterym to pomohlo, aby to bylo trvale:-)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.106.165 (?)
15.3.2009 21:23

Ja bych to s tim slunenim moc neprahanel!!!Tyto horske slunka maji jednu vadu a to je UVC zareni!!!Ktere tvori asi 65%...Dole clanek o UVC zareni

Sluneční záření se skládá kromě viditelného světla z infračervených paprsků, které zodpovídají za tepelné vlastnosti slunce, a ultrafialového záření, které má významné biologické účinky. Z hlediska vzniku nádorových onemocnění je rozhodující především záření v ultrafialové oblasti. Ultrafialové spektrum dělíme na 3 části: UVA, UVB a UVC.

Nejkratší vlnovou délku a tím i největší riziko pro vznik nádorů má UVC záření. Jeho vlnová délka se pohybuje mezi 200-290 nm. Obrovskou výhodu této vlnové délky z hlediska zdravotního rizika představuje to, že je díky své malé energii fotonů kompletně pohlcováno v atmosféře, takže se s ním ve slunečním záření kromě kosmických výletů nesetkáme. Proč se o něm zmiňujeme? Je to proto, že člověk ve své vynalézavosti objevil rtuťovou tlakovou výbojku, která byla jedním z nejstarších zdrojů ultrafialového záření, používaných k léčebnému a kosmetickému ozařování. Tato výbojka však měla obrovskou nevýhodu v tom, že emitovala 65 % záření v UVC části ultrafialového spektra. Proto dnes používáme tzv. horské slunce, jehož zdroj je na bázi právě rtuťové tlakové výbojky, pouze jako germicidní lampu, k dezinfekci laboratoří nebo operačních sálů v době, kdy v místnostech není přítomen personál.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.1.57 (?)
4.5.2009 15:36

Souhlasím, že horské sluníčko je hooodně nebezpečné!!! UVC paprsky jsou nejhorší. Možná se Vám teď zdá, že je to pozitivní, ale co za pár let? Co je lepší? Akné nebo rakovina a poškozená kůže? Myslím, že volba je jasná, radši poďobaný obličej. Vemte si jen, co v poslední době čtete o soláriu a teď si to hodně znásobte. Ke mně takové věci prostě nesmí, zdraví je jen jedno!  

Připojit reakci

host - xxx.xxx.202.212 (?)
23.6.2009 23:23

ja jsem tu lampu taky doma objevil a protoze mam na zadech hroznejch bedaru tak sem ji pouzil, jenze sem nevedel na jak dlouho no tak sem si ji rozsvitil na zada a k tomu sem si pustil film, no a asi po 20min sem si rek ze by to mohlo stacit a drehej den no to bylo peklo zada cerveny jak paprika a boleli, uz je to tejden zada se mi sloupali a svedej, ale po bedarech ani znacek tak sem si to dal dneska na 1min na predek no a uvidim no. a jeste jestli by nejakej technik nevedel jestli ty vybojky maji nejakou trvanlivost precejenom uz je to asi 35let stary tak aby to nevyzarovalo neco nizsiho nez UVC treba napr.  slabsi rengenovo zareni abych se pak nerozpad  a jeste jestli by nekdo nevedel co znamena kdyz v ty vybojce na vnitrni strane banky je skapalnena asi rtuť nebo mi to aspon tak prijde. to je prozatim asi tak vsechno preju hodne uspechu s bojem proti akne a at pri tom ozarovani nedostaneme rakovinu

Připojit reakci

host - xxx.xxx.67.91 (?)
24.6.2009 7:29

Já nechápu, jak můžete takhle hazardovat se zdravim!!! Copak nevíte, že UVC záření je hrozný svinstvo? jak vás může napadnout používat takhle starý přístroje, když v době, kdy se používali, lidi ještě UV záření nepřičítali rakovině kůže? Dneska už pomalu i malý dítě ví, že před UV zářenim se musí lidi chránit a že UVC je nejnebezpečnější, ale skrz ozonovou vrstvu se naštěstí nedostane. A vy si ho zapnete uměle... Nezlobte se na mě, ale zapnout si horský sluníčko a koukat při tom na film, to mi přijde jako naprosto nepochopitelný. Akné je hnus, to chápu a sama na to taky trpim v obličeji, ale v životě by mě nenapadlo dát si horský sluníčko. Zřejmě z rakoviny nemáte strach, ale věřte, že až budete mít rakovinu kůže, budete ještě rádi vzpomínat na akné... proboha, vyhoďte ty horský slunce, dneska je všeobecně známo, že jsou hrozně škodlivá!!! To už bych bych, být vámi, šla raději do léku Roaccutan, i když je to taky driák, ale pro chlapy rozhodně lepší varianta, ten vám akné přímo léčí zevnitř, upravuje maz a dokáže akné zbavit, u někoho napořád. Horský sluníčko neléčí příčinu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.1.57 (?)
24.6.2009 12:08

Sdílím naprosto Váš názor. A tady ten pán nebo kdo nad Vámi se tomu jen hloupě směje. Fakt nechápu, jak může být někdo tak nezodpovědný a ještě si pomalu dělat srandu z rakoviny a rent. záření. Pane copak nechápete jak je to nebezpečné a že případná rakovina Vás může taky zabít? Teď je Vám asi hej, jste mladý a řešíte jen nějaké akné, ale co za pár let? To už jen budete mlátit hlavou do zdi a říkat si za blbost se platí?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.98.66 (?)
14.11.2009 10:41

Dobry den, po precteni diskuze jsem horske slunko vyhrabal ze skrine a mam zrovna za sebou minutove ozarovani - uvidime... Souhlasim, ze je to hazardovani se zdravim, ale kdyz clovek ma diky akne sebevedomi na nule (u me nejtezsi forma akne) a ma za sebou lecbu antiobiotiky (krome roaccutanne) a nejruznejsich masti, tak pak je ochotny zkusit cokoliv, co pomuze vcetne horskeho slunka i za cenu pozdejsiho rizika.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.181.91 (?)
14.11.2009 12:30

Nemyslím si, že akné a možná pozdější rakovina a poškození kůže jsou právě na miskách vah. To bych raději zkusila ten roccutanne...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.223.166 (?)
14.11.2009 16:10

To nepochopim! Horske rakovinotvorne slunicko te akne nezbavi! Jdi radsi do Roaccutane a nezkousej kazdou blbost, co tady kdo poradi

Připojit reakci

host - xxx.xxx.57.182 (?)
24.6.2009 17:03

Že spálení od slunce – a i toho z oblohy – svědí, jsem nedávno poznala trochu sama. Pracovala jsem u rodičů na zahradě, na sobě tepláky a tričko s krátkým rukávem, na rukou gumové rukavice. Nebylo horko, sluníčko chvílemi vylezlo zpod mraků a svítilo, pak zas zalezlo a tak se to celé odpoledne opakovalo. Části rukou, které zůstaly holé, jsem neměla namazané opalovacím krémem (spíš by se ty dnešní opalovací prostředky měly nazývat "proti spálení", a ne "opalovací", jelikož opálení spíš zabraňují) a pak večer jsem viděla, že zčervenaly a lehce pálily. Několik dní pak svědily a to jsem je poctivě mazala přípravkem obsahujícím 80 % aloe vera nebo bambuckým máslem. Ale asi to spálení nebylo ještě tak hrozné, protože kůže se nakonec zklidnila a neloupe se. O té doby i když je zrovna pod mrakem, se při práci venku mažu, i kdyby jen ruce. Člověk nikdy neví, kdy se počasí může změnit.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.101.99 (?)
12.9.2009 18:48

Chtěla bych se jen zeptat, nezesvětlilo vám horské sluníčko trochu vlasy??..normální slunce vlasy vždy trochu vyšisuje...:-D

Připojit reakci

2.12.2009 2:30

No, ono slunce prochází i skrz mraky... proto taky není tma, ale teď nevím z kolika procent ale asi kolem 20%, takže řekněme, že se člověk spálí za 5krát delší dobu než normálně(příkladem)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.88.14 (?)
22.9.2009 18:01

take jsem se zacala se slunickem tak doufam ze mi to pomuze, poprve jsem se dost spalila tak snad to bude dal lepsi.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.88.232 (?)
31.10.2009 19:23

Dobry den,

četla jsem o tomto zázraku horského sluníčka.Chtěla bych ho vyzkoušet, ale nevim kam mam zajít.Bydlim v Rumburku, mohli by jste mi prosim poradit, kde v nejbližším okoli najdu horské sluničko?

Děkuji za odpověd.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.1.58 (?)
3.11.2009 16:10

Nedělejte to! Rozhodně to není dobrý nápad. Zajít není kam, tyto přístroje lidé leda tak vyhrabali někde na půdě. Nebo se používají třeba k desinfekci prostor, ale bez lidí!!! Obsahují nebezpečné záření a můžou Vám poškodit pleť nebo i vyvolat rakovinu. Přečtěte si diskuzi, ale ne jen pozitivní DOČASNÉ reakce. UVC je nejnebezpečnější záření.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.181.236 (?)
15.11.2009 22:30

Já se nestačím divit. Lidi jsou schopní se kvůli pár pupínkům i zabít. To fakt nemáte nic lepšího na práci, než si pěstovat rakovinu kůže? Jeden pán si ještě s prominutím "chrochtá jako prasátko" v tom, že se ozařuje 20 minut u filmu a spálí si celá záda. Světe se zbláznil. Všichni, co koketují s myšlenkou ozařovat se UVC zářením jen pro to, aby si na chvilku zlepšili pleť by se měli jít léčit. To není normální. Spousta lidí Vám tu detailně popsala možné důsledky, škodlivost těchto "krámů" po babičkách, které neměly páru, že mají malou "atomovku" v kredenci a řada z Vás si raději vybere na týden nebo dva lepší pleť než zdraví. Fakt MAZEC!!! Co dodat...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.181.91 (?)
16.11.2009 12:35

Moje řeč, už jsem se tu snažila asi třikrát vždy někoho přesvědčit, aby si to rozmyslel a nedělal to. Ale mám pocit, že je to jako házet hrách na zeď .

Připojit reakci

host - xxx.xxx.181.236 (?)
16.11.2009 13:14

Je to marné, každý je za sebe zodpovědný sám a pokud si raději vybere krásnou pleť s možným rizikem rakoviny do budoucna, tak tedy dobrá. Měl by se jít ale podívat na onkologické oddělení do nemocnice nebo si popovídat s někým, kdo prochází léčbou chemoterpií. Třeba by si to pak rozmyslel. Moje velmi dobrá rodinná známá zemřela na rakovinu kůže a to peklo, kterým si prošla ona i celá rodina v posledních měsících, týdnech a dnech jejího života bych nikomu nepřála. Vždy, když si na to vzpomenu, jaká to byla hrůza, se mi chce brečet. Lidi vzpamatujte se a buďte rádi, že jste ZDRAVÍ, vždyť to opravdu nelze koupit za nic na světě!!!

Připojit reakci

2.12.2009 2:38

No jo, ale co je dneska zdravýho, každej má mobil u ucha a taky nevnímá ten negativní vliv. Až někdo přijde na to, že to způsobuje rakovinu, tak pochybuju že se všichni hned budou snažit zbavit těch "skvělejch" vynálezů... tomu se říká sladká nevědomost;-) Nebo dobrovolně jíme samý EEčka, jo některý jsou v pohodě, ale něco, to jsou úplný zbytečnosti a když se to v těle nahromadí, tak se fakt nemůžem divit svým zdravotním problémům. Někdo kouří celej život a je tu snad 100let, jinej si ani nezapálí, žije zdravě a umře v 50ti. Člověk si prostě nevybere. Můj názor je: Všeho s mírou.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.81.34 (?)
2.1.2010 15:55

Jak to tady čtu, mám dojem, že si tu rady dává jen mladší generace. Asi patřím ke starší, protože jsme doma také měli "horské sluníčko". Ale trochu teorie: je třeba rozlišovat, jaké horské slunce máte na mysli - ta současná, s čtyřmi, nebo šesti zářivkami, vás nespálí ani za třicet minut opalování. A to proto, že osahují UV filtr, stejně, jako pouliční lapy (modrobílé světlo). To, o čem je tu občas řeč, tedy to po babičce, je horské slunce se rtuťovou výbojkou, ale bez UV filtru, proto je doporučená doba opalování jen 1 až 5 minut. Pokud se do takového světla podíváte, dostanete zánět spojivek (tedy nic moc, jako byste měli písek v očích), a stejný dostanete, pokud se budete dívat bez brýlí na svářeče, který sváří "elektrikou" - je to stejné UV spektrum. Tedy, pokud budete dodržovat uvedená doporučení, nic se vám nepřihodí. Asi tak, že první den u moře také nebudu od rána do večera ležet na slunci...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.6.150 (?)
20.2.2010 16:40

Ahoj..zrovna sem přišla od babičky a přinesla sem si horské sluníčko..moje babička to také používala a říkala že to měla oprvdu o moc lepší..ale pořád nevím jak dlouho to mám používat kor že je teď zima..tady sem se dočetla že tak minutu i dvě..ale mamka zase říkala že když je teď zima tak na to pleť ještě není tak zvyklá a že to mám dělat jen tak 30 sekund..nemohla by smi prosím nějak poradit..??

Připojit reakci

host - xxx.xxx.90.53 (?)
20.2.2010 17:57

LOL Přečti si tuhle diskusi, ale celou! Trochu ti to ulehčím - jestli chceš raka kůže, zapni si ten rakovinotvorný nesmysl z pravěku

Připojit reakci

host - xxx.xxx.29.147 (?)
21.2.2010 14:35
Nejhorší je že jsou lidi, kteří si to přečtou a stejně si to pak zapnou. Nepochopim.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.52.76 (?)
24.2.2010 21:02
Tak jsem si pročetl celou diskuzi na téma Horské sluníčko, zázrak našich babiček :). Mám na to velice rozporuplný názor, v každém případě souhlasím s těma, co říkají, že to není zdravé a že to může být jeden ze spouštěčů rakoviny kůže. Ale na druhou stranu chápu tu druhou skupinu, která věří v účinnost tohoto "zázraku". Já osobně se přikláním k té druhé skupině. Mám přítele, jsem tudíž gay, možná Vám to došlo, to je koneckonců jedno. Ten mi stále tvrdí, že mu moje akné nevadí a že mě má rád takového, jaký jsem. To je sice hezký, ale já bych se toho akné chtěl zbavit... Vlastně nevadí mi ani tak to akné, jak ty tyjátry okolo... ty hodiny, které trávím v koupelně a patlám na sebe sráče, které vůbec nefungují... Jak já bych si přál ráno vstát, jenom si opláchnout ksicht studenou vodou a hotovo... Ale takhle... musím si ten svůj ksicht pořádně umýt, vyčistit, napatlat... hnus... hnusím se sám sobě, příjdu si jak nějaká ženská... ikdyž, někteří namítnou... že většina buzíků rádo tráví v koupelně spousty času..a že to tak k nám nějak patří... což ovšem není můj případ... jsem asi "normální" a můj přítel taky :) Takže... k čemu jsem došel... máme doma hroské sluníčko... vyzkouším ho... už nechci zažívat ty stavy... kdy radši zůstávám doma, místo toho, abych se šel bavit s kamarády... poslední dobou se straním všech... vymýšlím si výmluvy... abych nemusel jít na nějakou akci a podobně... já vím, je to ubohý... ale jde tady vidět... co akné dokáže... dokonale srazit sebevědomí... Lidi, držte se... snad to jednou dokážeme a zbavíme se toho hnusu... Zdarec Lukyn
Připojit reakci

24.2.2010 23:29
Ubohý to je, to máš pravdu. S rakem by ses těžko bavil s kamarády a chodit na akce, i kdybys strávil v koupelně pět hodin. O to víc mě to zaráží, že zjevně nejsi hloupej a dobře víš co ti hrozí. Jsou lidi s jizvama po popáleninách, lidi bez vlasů, na vozíku - a ty? Akné? Silný akné? No bóže. Možná jseš rozmazlenej fracek, když jsi ochotnej vyměnit hladkou tvářičku za zdraví. Chlape vzpamatuj se.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.52.76 (?)
24.2.2010 23:43
Je to ubohý, já vím... této hrozby si jsem samozřejmě zcela vědom, ale já se s akné patlám už několik let... vyzkoušel jsem snad už naprosto všechno... co jsem kde četl... dokonce jsem bral aknenormin... obměna roaccutanu..., ale to určitě víš... a že by to byl nějaký zázrak... se říct nedá... a když už mě nepomohlo pořádně ani toto... Stavíš tady na misky vah rakovinu a akné... je to docela nesrovantelný... na akné se neumírá... to je pravda... ale dokáže Ti to ze života udělat peklo... tím neříkám, že rakovina ne... a nezlehčuji ji... Je to stokrát horší... určitě ano... ale pokud ji člověk nemá... tak si to neuvědomuje... a akné se snaží zbavit jakýmkoli způsobem... Měl jsem období "temna" jako za Bachova absolutismu :), tak tomu říkám... kdy bych si na ksicht napatlal třeba benzín..., kdyby mi to pomohlo... teď se to snažím řešit přírodní cestou... hlavně antioxidanty jako zelený čaj a podobně... ale moc to taky nepomáhá... a když jsem se dočetl o této možnosti... v podobě horského slunka... tak mi svitla naděje, že bych se toho mohl zbavit... Nepředpokládám, že by mi to mohlo ublížit po nějakých 3-5 45vteřinových aplikací... taky neříkám, že mi to pomůže... Nejsem taky nadšený... z toho... že do toho asi půjdu... ale to mé já, které se akné chce zbavit za každou cenu... je asi v převaze... A souhlasím s tebou, že je to svinstvo... a obdivuji Tě, že si stojíš za svým a nenecháš se zviklat i za předpokladu, že by Ti to pomohlo...
Připojit reakci

25.2.2010 0:37
Lukyne, přiznám se teda že s akné jsem tak závažný problém neměla - asi teď napíšeš že ti nemůžu rozumět a plácám blbosti. Ale měla jsem sportovní úraz a strašně moc jsem se chtěla do toho sportu vrátit, protože jsem jím žila. Jenže to nešlo. Byla jsem ochotná brát i prášky které výrazně oslabovaly vnitřní orgány. Pak jsem se hrozně divila, že mám najednou problémy s pletí, s tím, s tamtím. Teprve tehdy mi došlo, že svoje tělo musím brát jako celek, starat se o celé a jenom tak bude fungovat. Naštěstí to nakonec vše dobře dopadlo. Když budeš mít pigmentace, spálenou tenkou kůži, bolesti nebo nedejbože tu rakovinu, sotva budeš mít hezkou pleť. Asi ti fakt nerozumím.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.209.29 (?)
9.1.2011 3:53
Ahoj Luky, tak se pred slunenim teda aspon namaz kremem na opalovani a hlavne kvalitni bryle s UV. A i tak nekoukat do svetla. A jeste poradim, kup si kostku kvasnic a kazdy den kousicek snez a zapij vodou jako prasky. Nebude to hned, ale nehrozi ti tim nic. Pa. Lena
Připojit reakci

host - xxx.xxx.0.215 (?)
28.4.2013 2:53

Chápu Lukyna, který riskne horské sluníčko. Akné ti opravdu dokáže naprosto narušit sebevědomí a s tím souvisí i prožívání vlastního života, ikdyž to vypadá nepochopitelně. Dokud se to ale TOBĚ samotnému nestane, nepochopíš! Rakovinu dostává už téměř každý 3 člověk, navíc raději si budu užívat naplno života než se s akné schovávat doma, když stejně jednoho dne na něco umřu. Navíc cigára atp. jsou někdy horší a mnohdy ohrožují i okolí, horským sluníčkem nikoho neomezíš. Navíc Bůh ví, jak je to vlastně s horským sluníčkem... Ty LEASERY a světýýýýlka na který chodím kv.akné po kožních klinikách, kde mi zakrývají krk, kv.tomu aby nebyla postihnuta štítná žláza a ještě si za to účtují sta a sta... a pochYbuji o tom, že by byly zdravé. Popř.lék jako ROCCUTANE, po kterém mnoho lidí trpí depresemi, bolestmi kloubů atp. Tak tenhle těžkej byznys fakt už taky podporovat nebudu!!! Taková banalita jako AKNÉ a nikdo si s ním neví pořádně rady. NOBELOVKU pro toho, kdo přijde jak na něj!!!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.221.153 (?)
24.2.2010 23:36

Ahoj Lukyne, musím reagovat, protože je mi tvůj příspěvek velmi sympatický a tak mooc povědomý. Hehe úplně se v tom vidím (nejsem sice gay ani lesba:) ale jak to všechno popisuješ -tyjátry okolo, sráče, které vůbec nefungují, radši zůstávám doma, vymýšlím výmluvy atd.- přesně jako bych to psalajá v době ještě tak před rokem, kdy jsem bojovala s akné. Hele, já tě chápu, ale na to horské sluníčko se fakt vykašli, on to zázrak na akné není, tak zbytečně podstupovat riziko, které z jeho užívání 100% bude, je zbytečné - pro nic za nic. Prostě chlape, když tě to akné se*re, nech si nechat napsat Roaccutane, tam ten adrenalin budeš mít taky, ale to pitomé slunko je k ***** Mej se a držím palce! K.K.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.52.76 (?)
24.2.2010 23:49
:) myslím, že nejsi jediná, která se se mnou ztotožní :) podobný osud má asi každý z nás :). Já si právě nechal napsat aknenormin... což je taky tetracyklin... už ho beru 4 měsíc... a dobírám poslední týden... sice to zabralo... ale ne na 100%... asi jsem nějak moc odolnej :)... Když jsem o roaccutanu četl poprvé... recenze...lidí... tak mě to nadchlo... protože popisovali... že jim akné zmizelo třeba po 14 dnech užívání... což ovšem není můj případ... asi jsem něco extra... bo co.. :) a nejhorší je... že se bojím, až doberu ten zbytek, co mám, že se to vrátí do starých kolejí... To se pak už opravdu půjdu skočit... tady v Brně z do lomu... mimochodem... je tam nádhernej výhled... vřele doporučuju :) Sem tam byl předevčírem... si trochu provětrat hlavu :) Lukyn... a díky K.K... :)
Připojit reakci

25.2.2010 0:15

Lukyne, nechci tě podcenovat:), ale tak nějak doufám, že jsi nechtěl napsat, že by snad aknenormin byl tetraccyklin, ale jen to tak vyznělo, že:) Já totiž tetracyklin brala 4 a půl měsíce, ale po dobrání se mi akné začalo postupem času ve velkém zase vracet. Za 3 měsíce téměř jako na začátku léčby. Doktorka mi chtěla napsat zase jiný druh ATB, ale nakonec jsem to "uhrála" na Roaccutane a jsem ráda, mi pomohl a nemůžu ho ani v nejmenším srovnávat s tetracyklinem. Hele, jsi z! Brna!, tak neskákej z lomu, ale skoč si k Mudr. Jarmile Rulcové, co vím od kamaráda brnáka, tak je to sice trošku ráznější ženská, ale s akné pomohla i tzv.  beznadějným případům.  Tak hlavu vzůhu, člověče!:) K.K.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.52.76 (?)
25.2.2010 0:26
to víš, už je skoro půl noc, tak se mi to ta nějak zamotalo :) dobře... já si myslím, že paní Rulcová bude něco pro mě... asi jsem ten "beznadějný případ" :) jako mě ten aknenormin zabral... ale třeba na tvářích se mi akné dělá stále... už ne tolik jako dřív... ale jo... občas dělá... a když to porovnám s ostatními... že jim to zmizelo po 14 dnech a už se neobjevilo... tak mi to samozřejmě na dobré náladě nepřidá, ale samozřejmě jim to přeju :)
Připojit reakci

host - xxx.xxx.238.44 (?)
20.3.2010 2:50

Ahoj, doporucuji doc. MUDr Rulcovou z brněnské fakultní nemocnice, kožní odd. Je špičkou ve svém oboru. Ani bych neřekl, že je rázná, spíš za ní stojí letité zkušenosti. Doporučuji navštívit, mě velice pohohla.. Jana Brno

Připojit reakci

25.2.2010 0:23

Píšeš, že bereš aknenormin už 4 měsíc, tak mám pro tebe dobrou zprávu:) Často se stává, že úplného dohojení se dosáhne až v průběhu dalších 4-6 měsíců po ukončeném podávání isotretinoinu - po tuto dobu lék ještě pozitivně působí na plet.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.52.76 (?)
25.2.2010 0:28
Opravdu? Že by mi svitla naděje... protože stále se mi vytváří akné... třeba jenom na tvářích, kde jsem měl dost černých teček... na čele... už je to skoro v pohodě... ale ty tváře... no... Budu věřit... že se mi to ještě zlepší..., jak píšeš... :) každopádně děkuji za povzbuzení :) to je potřeba. Lukyn
Připojit reakci

25.2.2010 1:20

Vážně!:) Úplné zhojení klidně až za 4-6 měsíců po dobrání isotretioninu - zcela běžný jev! Jinak to netvrdím já, není to z mé hlavy:)  ale uvádí to lékaři, kteří se specializují na léčbu akné.  Klidně ti to doplním i o ten možný následný průběh, který už tak dobře nezní (ale tak... jen abys věděl, že tě tady schválně netahám za nos, abych tě povzbudila planýma řečma:) Takže nadruhou stranu uvádí i tože dochází přibližně u 15% pacientů za určitou dobu (většinou v průběhu prvního až druhého roku po léčbě) k novému objevování akné. Dle intentzity je pak dostačující bud jenom lokální léčba, anebo je možné přistoupit k druhé, případně třetí kúře isotretinoinu. Mezi jednotlivými kúrami musí být ale pauza 6 měsíců!  Mno ale stále je tu 85% šance, že se akné už nevrátí a další kúra už nebude potřeba:)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.52.76 (?)
25.2.2010 14:59
:) o tom jsem četl, že je zde možnost recidivy :), což dle mého názoru se budu řadit právě mezi těch 15%, kterým se to vrátí, ale můj dermatolog mě ujistil, že i i kdyby se to vrátilo, tak už se to neobjeví v takovém rozsahu, jako tomu bylo před léčbou. To mě uklidňuje :). O tom, že lék působí ještě 2 měsíce po dobrání mě taky informoval... Ale že to je až 6 měsíců... to jsem nevěděl, nu což jsem zase o něco chytřejší :) Pořád mě ale vrtá hlavou to horské sluníčko, tak jsem napsal jedné paní dermatoložce a zeptal se jí, jaký na to má ona jako specialista názor. Až budu vědět něco víc, určitě to sem napíšu. Zdarec a jděte ven... je tam krásně... :) čistý vzduch prý taky zabírá na akné... :):):) je hodně takových receptů, jen jaksi moc nefungují, ale je hezké jim věřit :) Lukyn
Připojit reakci

host - xxx.xxx.75.19 (?)
13.3.2010 22:12

Zdravím, vím že po přečtení tohodle příspěvku si asi budete myslet že jsem uplně blbá že chci riskovat zdraví kvůli kráse ale u své babičky jsem našla práv horské slunce. Nejdřív jsem to chtěla abych se v zimě krásně opálila ale pak jsem zjistila že mi akné se kterým dlouho bojuji trošku zmizelo. Pak jsem hledala na netu a zjistila jsem že je to celkem nebezpečné. Takže bych se chtěla zeptat co si myslíte o tom když se to použije dejme tomu tak 5x za celou dobu používání, jestli je třeba riziko rakoviny malé, nebo i když se to použije jen párkrát tak je riziko podstatě velké. Opravdu bych to chtěla jenom na to snížení akné, na opalování ted kašlu. Dík Ivka

Připojit reakci

host - xxx.xxx.180.2 (?)
15.3.2010 23:18

jen jsem se chtěla Lukyna zeptat, jestli mu kožařka nedoporučila chemický peeling.prý je teda dobré ho provádět v zimních měśících, dokud ještě nesvítí sluníčko, aby na kůži nevznikaly pigmentové skvrny, ale na akné je prý účinný... jinak nevim, nemám s tím zkušenosti... právě jsem hledala na netu kde koupit horský slunko, ale musím uznat, že mě tato diskuze dokonale odradila viz UVC zaření.takže díky.Pája

Připojit reakci

host - xxx.xxx.52.76 (?)
17.3.2010 0:30
Ahoj Pájo, no... jelikož jsem před 14 dny dobral aknenormin..., tak zásah v podobě právě zmíněnýho chem. peelingu bohužel nepřipadá v úvahu..., ale do budoucna o něm uvažuju... kvůli sjednocení barvy obličeje... pokud se teda to akné nevrátí v tak silné míře... Čauves Lukyn
Připojit reakci

host - xxx.xxx.168.42 (?)
23.3.2010 15:48

Horské sluníčko pomáhá proti akné, ale bohužel hodně vysušuje! Mě teda pomohlo, ale skoro stejný účinek má i solárko!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.124.221 (?)
22.2.2014 10:06

Opraný - měsíček lékařský a čerstvý - štáva z listů na plet a kožní problémy -  extrémě hojivé a odstranuje i jizvy. smiley

Připojit reakci

host - xxx.xxx.224.167 (?)
7.6.2011 17:53

...ale zasadni vec je ze akne leci infracervene zareni, UV jen opaluje. Stačí tedy u toho "pristroje z praveku".puzivat infracervene zareni, ne to UV, opálit se dá bezpečněji venku či v solárku. Kdo má tedy přístroj SIRIUS od výrobce Chirana, může bez rizika s bojem proti akne začít, znovu opakuji, že jen za předpokladu, nezapínání té UV výbojky (uprostřed),ale jen těch postraních bílých /při zapnutí červených/ trubiček :-)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.141.138 (?)
8.11.2011 17:29

Takže na nahřívání dutin mám použít taky jen ty postranách? Používala jsem to jako malá a už si to nepamatuju...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.246.53 (?)
1.6.2010 17:23

Ahoj, já si v rosmanu koupila infralampu... červenou je to t samí?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.196.103 (?)
29.9.2010 20:19

Bacha na to.. Krom UVA a UVB, ktere opaluji, to vyzaruje i UVC, ktere k nam ze slunce pres atmosferu nepronika a skodi vsemu zivemu (proto se s tim desinfikuje). Radsi si kupte zdroj UVA a UVB bez UVC. Ja mam Exo Terra Repti Glo 10, coz je terarijni UV zdroj a pri opalovani kolem 5cm dostatecny, stal me 750kc. Nej zdroj je asi osram ultra-vitalux 300w, ktery ma ve vzdalenosti 0,5m vykon jako rovnikove slunicko :D, asi 1600kc. Kdyztak si prectete recenzi UV lamp.

Doufam teda, ze na to akne nezabira prave UVC :-P

Připojit reakci

host - xxx.xxx.16.145 (?)
3.12.2010 23:47

Zajímavá diskuze. Takové to staré horské sluníčko s červeným teplým soluxem jsme doma měli, ale bohužel při pádu na zem se nám nedávno rozbilo. Nepoužívali jsme ho k opalování, ale sloužilo nám výborně k dezinfekci místnosti, pokud řádily chřipky nebo byl někdo v rodině nemocný. Pustilo se v místnosti na 20 minut, ale nikdo tam nesměl být přítomný, při obsluze jsme použili ochranné brýle, museli jsme dát i kytky pryč, zahubilo to vše živé. Pak se ozon vyvětral a bylo vše ok. Teď marně sháním, čím bych tuto výbornou dezinfekci nahradila. Nikdy jsme se s ním moc neopalovali. Když jsem to několikrát za mlada /před 40 lety/ zkusila, po minutovém opalování jsem pak byla druhý den jako rak, kůže vysušená, tak nějak mne to otravovalo. Výborný byl ale solux, to jsme se hodně a rádi nahřívali, nosní dutiny, to pomáhalo.Tak teď sháním nějakou náhradu na dezinfikování bytu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.107.109 (?)
4.2.2012 16:40

teprve tento prispevek se trefil - ano, tyto UVC lampy neslouzi k opalovani (byt to take umi, je to ale dost agresivni opalovani) ale primarne k desinfekci. pokud to nemkomu pomaha proti akne, tak je to stejny efekt, jako sluneni v lete (UV a teplo)

pokud neco takoveho shanite, staci se podivat po internetu a hledat pojem "germicidni lampa". zarizeni se bezne prodava a pouziva (ordinace, operacni saly)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.98.55 (?)
7.3.2012 16:56

Zdravím a prosím o radu. Nemohu nikde zjistit, zda novodobé přístroje s UV trubicemi, které jsou nazývány jako domácí solária i jako horské slunce, mají schopnost desinfikovat prostory tak, jako ta stará horská sluníčka. Sháním moderní přístroj, které umí desinfikovat prostor od bacilů a čistit od elektromagnetického smogu. Nemyslím ale germicidní lampu.  Poradí mi prosím někdo???

Připojit reakci

host - xxx.xxx.121.39 (?)
20.9.2011 10:06

Zdravím, moje zkušenosti jsou takovéto:

1) Začínat krátkou dobou, světlé typy klidně 15 vteřin a postupně každý den přidávat (30 - 45 - 1 minuta..). Chce to dát pleti čas na reakci (do dalšího dne) a podle výsledku buď mírně přidávat nebo skončit.

2) Ochranné brýle jsou nezbytné. Stejně jako místnost bez živých tvorů a rostlin (pozor na květiny, papoušky a domácí mazlíčky)

3) Dobrá připomínka - pozor na prosklené dveře a škvíry..

4) Osvědčilo se mi namazat se krémem po slunění. Je třeba počítat s tím, že horské slunce pokožku docela vysušuje. Je možné to také udělat před tím - podobně jako při normálním opalování.

Dobré pravidlo je: Opatrně a postupně.
Hodně zdaru :)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.147.71 (?)
1.3.2012 11:24

Já jsem taky párkrát vytáhla sluníčko po babičce... a jelikož jsem celkem snědý typ zvyklý ze solárií... oroštovala jsem si to na 25 minut:-))) Nedoporučuju:-))) Spálený obličej se mi prášil a loupal po okolí další týden:-)

Připojit reakci

6.6.2012 20:30

Tak takovým postupem je zcela možné si přivodit rakovinu.. Nejlépe je skončit na 10 minutách a nebo být hodně daleko od přístroje. Pak je třeba dělat poměrně dlouhou přestávku, třeba měsíc. Myslím, že toto slunce má mít spíš zdravotní účel než opalování i když se dá také trochu zhnědnout. Je to dobré na lupenku, některé kožní problémy a k desinfekci místností. Jinak po rozumném používání se člověk cítí dobře. Jestliže po prvním použítí jedné minuty vám bude v noci teplo, tak opatrně.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.48.47 (?)
14.10.2012 20:26

Ano je to opravdový zázrak.Mám ho doma již 34 let a dlouho jsem ho nepoužívala.Hodně mi pomohlo v pubertě, kdy jsem se celá osypala lupénkou.Není se čeho bát, léčilí mi s ním lupenku i tenkrát v nemocnici, zdaleka nebylo tak mrnavé jaké mám doma.Přijelajsem domů opálená jako od moře a zcela vyléčená.Ted jsem ho vytáhla pro svoji dceru na akné, tak zatím nevím zda bude léčení úspěšné.Samozřejmě jak tu kdosi píše-opalovat pomalu po 1minute tak do 20 minut a potom sestupně zpět/tak mi to aplikovali v nemocnici/.A neopalovat se v místnosti s květinami.

Připojit reakci

18.11.2012 11:43

já také používám horské slunce(Sirius) na lupénku a myslím, že je to velmi dobré. Je však nutné používat velmi pomalu. Sluním se třeba několik dnů jpři stejném čase, nebo po půl minutě.Má to ohromnou sílu, vyžaduje to velkou opatrnost

Připojit reakci

host - xxx.xxx.232.27 (?)
21.11.2012 12:56

Já naprosto chápu, že chcete aby se dcera netrápila s akné, ale prosím vás - nedříve zkuste dermatologa, antikoncepci a pak až nic nepomůže tak horské sluníčko. Ono to opravdu není sranda.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.74.167 (?)
23.1.2013 13:52

Stará "Horská slunce" jsou silné zdroje UV-A, B,C, které mají všechny silně desinfekční účinek, navíc pronikají i do podkoží. Jsou to stroje z doby, kdy se předpokládalo, že lidé jsou elementárně svéprávní a jsou schopni používat i věc, která múže být při nesprávném užití nebezpečná. ˇUčinky na akné jsou téměř jedinečné. Jen to chce skutečnou uvážlivost při používání. Pokud začínáme, je jakýkoli čas delší než 1minutu nesprávný; kůže nezvyklá takové dávce záření se může rychle spálit. Lehké zčervenání je přijatelné, ale spálení s následným loupáním kůže není dobré. Panthenol je výborné řešení, obecně vit. B pomáhá překonávat účinky ozáření (používá se jako podpůrný u onkologických pacientů při ozařování). Pokud bude někdo k "Horskému slunci" přistupovat jako k současným přístrojům podobného tipu, nedopadne to dobře. V Horském slunci máte v ruce prostředek silný a účinný, vyžadující ale zodpovědnost a dodržování pravidel, hlavně délky expozice (doma zpočátku 1 min, postupně max. 5min.), sledovat reakci a upravovat vše podle ní. Po ozáření použít zklidňující prostředek (Panthenol) apod. Při pocitu horkosti kůži chladit (proud vzduchu atd.). Ochranné brýle jsou absolutně nezbytné! Můžete si hodně pomoct, pokud budete opatrní. Na druhou stranu byly v minulosti lidé, kteří u Horského slunce usnuli a skončili opravdu nedobře. Je to prostě silná a účinná věc, dobrý sluha a zlý pán. Na závěr poznámka: opravdu neplést UV zářič(modrý) a Infra(červený), liší se významě kmitočtem, UV má kmitočet mnohem vyšší a má tedy více energie. Užijte jako léku a buďte opatrní!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.182.78 (?)
4.2.2013 19:21

dobry den, chtel jsem se zeptat jak dopadli lide kteri u neho usnuli popr. jake mohou byt rizika a nasledky, pred 6ti lety jsem se totiz jednim smejdem spalil v domeni ze je to ok, ale nejspis nebylo... dekuji

Připojit reakci

host - xxx.xxx.182.78 (?)
4.2.2013 19:46

horské slunko jsem k popalování použil jen jednou v životě - v te době jsem nebyl informovan o jeho škodlivem vlivu (bylo mi 18) měl jsem ho dost blizko obličeje zhruba tak 25min - nedival jsem se přimo do něj ale na druhy den jsem měl uplně rudy obličej spalene oči a všechno mě bolelo - vzpominam jak dneska jak mě dr. na pohotovosti seřval jak psa jestli jsem normalni. Chtěl bych vědět zda-li mohlo z teto jedne expozice dojit k trvalemu poškozeni kuže popř. jake mohli byt nasledky? Jsem světlý (nordický) typ. Děkuji

Připojit reakci

host - xxx.xxx.84.215 (?)
6.2.2013 8:48

Taky jsem využíval k regeneraci a hlavně k desinfekci místností v bytě.smiley

Připojit reakci

host - xxx.xxx.169.36 (?)
26.5.2013 15:33

Dobrý den, horské sluníčko SIRIUS je také velkým pomocníkem při nastydlých zádech, za2 minuty z menší blízkosti vás krásně prohřeje-je pravda, že někdy jsem to více pocítila-ale ale druhý den zopakovat a bolest v zádech byla pryč.To mi

poradil lékař na rehabilitaci a kdykoli takový problém mám, SIRIUS nastoupí. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.4.249 (?)
28.2.2014 0:07
Horska slunce se nevyrabi protoze jsou velice nebezpecna.vyuzit lze jako germicidni lampy k dezinfekci prazdnych mistnosti protoze vse zive zahubi.pochopte to prosim.spali kvetiny plisne bakterie zvirata kuzi cloveka.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.141 (?)
11.3.2014 12:01

Antikoncepci? Doporučujete pubertální dívce s nedovyvinutým reprodukčním systémem použití antikoncepce, aby neměla pupínky? Tomu říkám vyhánět čerta ďáblem. Reprodukční medicína by ovšem zkrachovala, kdyby mladé dívky nehltaly hormóny a daly tak šanci svým reprodukčním orgánům dozrát

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Jak se rychle zbavit již vzniklého pupínku6823.10.2014115624
Duac gel8123.10.2014136019
Proti akne - Zineryt15015.10.2014203626
Aknenormin78.10.20146809
Mléko výrazně zhoršuje projevy akné803.10.201494490
Flek na nose727.9.20148462
Eclaran - ake mate skusenosti?4620.9.201482033
Můj problém s akné, hledám pomoc319.9.20145223
Moj boj sa zacina - Zineryt, Aknenormin 2504.9.2014230672