Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   

Akné > Moj boj sa zacina - Zineryt, Aknenormin

Moj boj sa zacina - Zineryt, Aknenormin

host - xxx.xxx.136.168 (?)
23.1.2009 17:14
2x je OK, pokial ho bude pokozka znasat dobre, ja som ho mal tiez predpisany 2x denne. Ked mi ho predpisala prvykrat, tak som si ho tak aj daval, ale pokozka bola totalne vysusena, cervena a nasledne sa olupala. Ked mi ho po pauze predpisala opat, uz som si ho daval spociatku len raz, po case si nan pokozka opat zvykne a mozes prejst na 2x denne, je to myslim individualne, ale skor by som fakt zacal 1x denne a po par dnoch 2x denne. Ved uvidis ako ho znasas. To len male upozornenie, aby si nebol prekvapeny co mas s tvarou :-) A to ja mam fest mastnu pokozku a dokazal toto popisovane. Inak je ale ako som pisal dobry (po urcitu dobu).
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Takže, zdravím všetkých "Akňákov". Aj ja pat..., host, 15.5.2012
áno aj mne sa to urobilo aj na nohách, idem ..., host, 28.4.2012
ahoj, musím ti rict ze ja taky beru zineryt ..., host, 15.4.2012
min davka je 120 mg a tu jsem mel..., host, 2.6.2011
Kolik jsi vybral a kolik vážíš? Min. dávka se u..., host, 2.6.2011

host - xxx.xxx.147.141 (?)
23.1.2009 12:10, počet návštěv: 229023
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Zdravim

tak, dneska som bol u druhej koznej, kedze ta prva bola o nicom, predpisovala mi len same vodicky, gely, masticky, pasty a este neviem co..takmer dva roky som pouzival eclarant, acnemicin a eryfluid, alebo tak nejak sa to volalo, ale to neije dolezite, dolezitejsie je, ze nic z toho mi nepomohlo k zlepseniu stavu akne dlhsie ako 2 tyzdne :(..

Po dnesnej navsteve u koznej som konecne potesil tym, ze mi predpise podobny liek ako roaccutane, konkretne sa vola Aknenormin a tiež je to izotretinoín. Avšak ten zacnem brat az o dva tyzdne, pretoze prv mi musia urobit vsetky tie testy na lipidy (tuky), cholesterol, pečen, vyter z hrdla a neviem co este. Teraz mi dala Zineryt, akurat som so si ho pripravil, zmiesal som to stym praskom a nasadil som ten aplikator, budem si ho natierat rano a vecer. K tomu mi predpisala aj antibiotika Klabax, kazdych 12 hodin ich mam brat a po ich dobrati, ak vsetko bude ako ma byt zacnem uzivat spominany Aknenormin.

Opat sa len ukazalo, ze zmena koznej doktorki robi vela, avsak bilancovat budem, az po prvom vacsiom zlepseni akne... a este jedna vec, doktorka mi hovori ze: "ty si stvoreny pre liecbu s aknenormin, alebo roaccutanom" :D avsak, testy musia dopadno bez problemov..tak drzte mi palce a ak ma niekto skusenosti s podobnou liecbou, tak ich kludne napiste..dik Roman

Připojit reakci   

23.1.2009 16:33
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Ahoj, tak Aknenormin je uplne to iste liecovo (nie podobne) ako Roaccutane, len v inom kabate. Ja uzivam Aknenormin 15 dni, zatial len klasika suchsie pery, oci a nos. Tieto "neduhy" sa daju dostupnymi hydratacnymi pripravkami zvladat bez vacsich problemov. Inak sa mi pokozka zacina konecne menej mastit, co badam ako prve pozitivum. Co sa tyka tych tvojich testov, tak zvlastne, ze az 2 tyzdne. Ja som ich mal hotove za dva dni a hned mi ho kozna predpisala. No ale neviem co vsetko ti chce vysetrit :-). Co sa Zinerytu tyka, tak aspon spociatku to neprehanaj, lebo pokial nie je nan pokozka zvyknuta, tak sa dost vyrazne vysusi a zacne sa ti vyrazne olupovat. Nedaval by som si ho hned od zaciatku 2x denne. Mal som ho a viem o com hovorim. Inak je dobry a boli obdobia, kedy mi aj pomahal. GL
Připojit reakci

host - xxx.xxx.147.141 (?)
23.1.2009 16:41

nie som si sity ci na tie vysledky z testov budem cakat 2 tyzdne, len mi povedala ze o dva tyzdne zacnem brat ten aknenormin, po dobrati antibiotik... no, v pondelok tam idem opat, tak sa jej este raz opytam ci si mam ten Zinerty davat 2x denne, alebo staci raz, ked vravis ze 2x je vela

Připojit reakci

23.1.2009 17:14
2x je OK, pokial ho bude pokozka znasat dobre, ja som ho mal tiez predpisany 2x denne. Ked mi ho predpisala prvykrat, tak som si ho tak aj daval, ale pokozka bola totalne vysusena, cervena a nasledne sa olupala. Ked mi ho po pauze predpisala opat, uz som si ho daval spociatku len raz, po case si nan pokozka opat zvykne a mozes prejst na 2x denne, je to myslim individualne, ale skor by som fakt zacal 1x denne a po par dnoch 2x denne. Ved uvidis ako ho znasas. To len male upozornenie, aby si nebol prekvapeny co mas s tvarou :-) A to ja mam fest mastnu pokozku a dokazal toto popisovane. Inak je ale ako som pisal dobry (po urcitu dobu).
Připojit reakci

host - xxx.xxx.232.133 (?)
12.1.2010 19:01

Ja som bola dnes púo prvý krát u kožnej a predpísla mi Zineryt... Vraj ho mám brať iba večer a o dva týždne sa mám prísť ukázať... Dosť sa bojím aby to zabralo lebo problé s akné mám už asi 5 rokov... Najprv to začalo s nosom, potom sa rozšírilo na čelo a mám vyrážky aj po líciach, brade a spánkoch... Dúfam, že zaberie, držte miprosím palce...:))

Připojit reakci

host - xxx.xxx.238.149 (?)
12.1.2010 20:18

Jen 1x denně? Zrovna Zynerit je druh lokálního antibiotika, které se má aplikovat pravidelně ráno a večer - tzn. 2x denně. Je to z důvodu, aby se zabránilo brzkému vzniku rezistence... Aplikace 1x denně je nedostatečná!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.51.27 (?)
7.2.2011 18:24

Se zinerytem mám velice dobré zkušenpsti, ber ho večer i ráno jen si předtím umyj pleť nějakou tou čistící vodou na pleť. Chvilku to potrvá ae pak určitě zabere

Připojit reakci

host - xxx.xxx.252.189 (?)
15.4.2012 15:55

ahoj, musím ti rict ze ja taky beru zineryt uz vyse 4 mesicu, a po akne neni stopy, taky sem stim mnela obrovsky problem temer 6 let, na zacatek se ti bude zdat ze se nic nemeni, ale to je jenom zacatek, nejdrive se ti to trochu zhorsi, ale pak po 3-4 tydnech se na miste kdejsi jeji predtim mnela uz nevyhodi, ja jeji pouzivam uz vyše 4 mesicu jak sem psala, zabrat by ti mneli uz po 7 tydnech, mozno budes citit takoví slabé svrbeni nebo paleni pocas lecby, to vsak po case zmyzi, a kdyz ne tak treba opet navstivit sveho lekara, u kazdeho jedince to ma jine nasledky a taky priznaky ale tenhle lek se zvycejne velmi dobre znasa, reagovala sem na tvuj komentar, protoze ti chci napsat jak to pak ve skutecnosti jee.. na zaver ti chci rict ze ti budu velmi drzet palce... je to vyjmecny lek, ja ho ted uzivam uz jen preventivne, protoze to co uz bylo raz leceno se pak muze opet vratit.. ale ja sem s vysledkem spokojena lebo mam krasnu plet bez akne, joo a taky ti jeste odporucim, pocas lecby by si mnela jit na chemicky peeling, ten ti kompletne vycisti plet a tym usnadniš lecbu... drzim ti tedy palce :)))

Připojit reakci

host - xxx.xxx.116.124 (?)
7.7.2010 21:33

ludia zobudte sa hovorite ako ste nestastny z toho ze sa vam po mesiaci nezlepsila plet ja mam aknenormin uz 6 mesiac a kazde rano mam nove a nove vyrazky iba citim ze plet mam hladsiu a jemnejsiu ale z tych vyrazok som uz na nervy uz ani nevychadzam z domu nemam chut zit... uz ani neverim ze niekedy mi to zmizne

Připojit reakci

host - xxx.xxx.122.236 (?)
2.4.2011 15:18

a chodis na pravidelne cistenie ku kozmeticke?a co strava?nejake cistenie napriklad zihlavovy caj alebo naturalna ryza???

kedze akne je odpovedou na nase vnutro dokial sa nebudes cistit aj zvnutra nikdy sa ho nezbavis

Připojit reakci

host - xxx.xxx.148.136 (?)
9.10.2010 20:37

Ahojte. Akosi tato tema zapadla prachom a pritom ju sledujem uz zopar mesiacov a neustale si citam vase nazory na aknenormin..zvazujem vseetky pre a proti a stale sa neviem rozhodnut ci s nim zacat alebo nezacat... mam pocit ze zamna rozhodla kozna pretoze mi ich predpisat odmietla.. takze tak.

Plet nemam az taku strasnu, no zas ani peknu nie, mam mierne cervene flaky po licach brade a nos, ale nie zas az moc. Vyrazky mam vsade, po cele, spankoch, licach, na brade, po bokoch brady, proste vsade... kedysi sa mi casto vyhadzovali velke cervene a biele vyrazky, ale postupne, ako som zmenila svoj jedalnicek takmer uplne vymyzli a teraz sa mi vyhodia uz fakt len sem tam a to najme po bokoch brady.. avsak neviem sa zbavit ostatnych vyrazok... takych tych malych cervenych bodiek a fliackov, s ktorymi neviem co robit... na tie velke biele vyrazky a podkozne vyrazky je velmi dobry ichtoxyl, naozaj odporucam.je to taky hnedy zapachajuci krem, vzdy som si ho dala na noc na podkoznu bulu a do rana uz bola von v podobe bielej vyrazky.. NIKDY nevytlacat... len umyt vodou, to biele sa po umyti trochu zmyje a do dvoch troch dni je to fuc, pokial si do toho budete babrat a vytlacat si to, tak to nevymizne tak rychlo a moze vam to tam strasit aj dva tyzdne v podobe podrazdenej pokozky, velkeho cerveneho flaku alebo hnusnej rany. Mne sa niekedy aj po vytlaceni toho bieleho na druhy den zas spravila nova a nova biela vyrazka ktorej sa nedalo zbavit.

Najnovsie mi kozna predpisala nejaky gel (isotrexin alebo co? neviem presne ako sa to pise) po ktorom sa mi ale neskutocne lupi plet... fakt moc... tak si to dodatocne musim potierat aj kremom. Mimochodom k tomu zihlavovemu caju- ja som ho zacala uzivat pravidelne a asi po piatich dnch sa mi neskutocne vyhadzal krk a hrudnik.. neviem ci je to alergiou nejakou alebo castym uzivanim..ale jednoznacne, niekedy je menej viac a preto radsej casto mente caje, nepite stale dokola ten isty.

Hlavu hore, drzim vam vsetkym palce :) aj ja uz som sa dost naplakala pre plet, kto nemal akne, nepochopi... moja najlepsia kamaratka je neskutocne krasna, plet bez jedinej chybycky.. a kazdy z vas kto trpi akne si urcite vie predstavit, ake to asi je... denno denne stat vedla svojej najlepsej priatelky za ktorou sa nejeden chlapec otaca a ja sa citim ako take skarede kacatko... :/

Připojit reakci

host - xxx.xxx.236.155 (?)
10.2.2011 20:45

caute chcel by som sa spytat ci je pravda ze pri pouzivani aknenorminu sa plet prvy mesiac este zhorsi a az potom sa zacne zlepsovat? dik

Připojit reakci

host - xxx.xxx.2.229 (?)
24.5.2011 19:38

cawte hlasim sa po 3 mesiacoch od zaciatku liecby. Momentalne je to fakt v pohode uz. Ostali mi len cervene fleky ale tie vrajze zmiznu :) a semtam nejake akne sa vyhodi. Teraz berem 30mg/den no uz som bol aj na 50mg/den a vtedy to konecne zacalo zaberat. Z vedlajsich ucinkov klasika popraskane suche pery inac nic. Len dufam ze mi uz konecne zmiznu aj tie fleky ak mate nato niekto nejaky recept poradte. :)...prajem vela stastia a hlavne pevne nervy

Připojit reakci

host - xxx.xxx.222.211 (?)
28.9.2009 22:25
zdravim, ja som tiez mala velmi zlu plet, kozna mi davala najprv antibiotika volali sa DOXYBENE ale nezabrali, bolo mi z nich zle tak mi po lete nasadila aknenormin, beriem to dnes siesty den a zatial ma len stipu usta ak na nich nemam pomadu a zacina sa mi brutalne supat nos a lica... a takisto ma svrbi pokozka na hlave, asi z toho, ze sa zacina vysusovat... bojim sa len aby sa nezacali robit lupiny... doktorka mi k aknenorminu predpisala SKINOREN ale podla mna je to blbost, mna z toho neuveritelne stipe tvar a teraz neviem, aky krem si mam davat na tvar? musim ju niecim hydratovat, ale nechcem aby ma to tak strasne stipalo... a este sa chcem spytat, to sa ta koza bude supat pocas celej liecby? dakujem za odpovede:)
Připojit reakci

host - xxx.xxx.238.138 (?)
31.1.2010 20:44

skinoren stipe iba zo zaciatku ale myslim ze to uz si zistila: D

Připojit reakci

host - xxx.xxx.73.215 (?)
17.3.2010 18:37
aj mna predpisala skinren a tiez ma stoho stipala strasne tvara teraz mi predpisala zineryt tak uvidim ci to zaberie
Připojit reakci

host - xxx.xxx.242.199 (?)
6.1.2010 13:17
zinerit pomaha len kratkodobo, teda u mna... ked som ho zacala uzivat zase druhy krat uz ani nezabral... dalej mi lekarka predpisala duac gel, potom nejaký drahý francuzsky krem glico A, z toho sa mi strasne zlupala pokozka okolo ust a neuveritelne to bolelo okrem toho ako to vyzeralo... neskor prisli na rad tabletky, nejake antibiotika... nic nepomohlo... teraz som sa objednala k druhej koznej a chcem sa spytat na aknenormin alebo roaccutan, to je asi podla toho co som si citala jedno... smiesne, ale tesim sa kedy ho zacnem brat aj napriek vedlajsim ucinkom..
Připojit reakci

host - xxx.xxx.245.47 (?)
5.2.2009 16:06

ahoj, také používám zinerit.. už docela dlůho.. začla sem tak ve čtrnácti, což je před 4 rokama.. mezi tím sem toho vyzkoušela mraky, protože sem si asi na ten zinerit časem zvykla a přestal na mě tak působit (ze začátku to ale bylo super) a taky sa to prej mosí čas od času za něco vyměnit..no ale vždycky sem zatim skončila zase u něho.. pleť nemám vůbec dokonalů a trápí mě neustále, ale zinerit mi zatim pomohl nejvíc..a vyzkůšala sem toho už fakt hodně

noo a v poslední době sem si všimla, že když spím v pyžamě ke krku, tak mám dekolt téměř bez chybičky, ale teď, jak sem zas začala spat v triku s výstřihem, tak tam mám pupínek vedle pupínku a to fakt jenom v tych místech, které mi nezakrývá tričko.. já nevim, třeba je to enom shoda náhod.. coo?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.97.166 (?)
5.2.2009 16:26

tak po 2 tyzdnoch co pouzivam Zineryt sa mi akne zlepsilo minimalne o 60 %, neuveritelne rýchlo hoji uz vzniknutu "vyrazku", ak teda sa nejaka objavi, pretoze aj to som si vsimol, ze odkedy ho pouzivam tak rapidne klesel pocet novo vzniknutych "pupencov"...pondelok idem ku koznej opat, po vysledky a hned aj po Aknenormin, tak som zvedavy co to spravi s mojou pletou..potom napisem, ako to dopadlo

K tomu pyžamu, tak myslim si že oblečenie ma určity vplyv na kvalitu pokozky, ako aj na akne..co som sa docital na nete, tak napr akne na chrbte sa moze zhorsit aj tym, ze dlhsie budes nosit to iste bavlnene oblecenie a podobne, pod ktorym sa vytvori ako na vacsine tela pot

Připojit reakci

host - xxx.xxx.156.19 (?)
5.2.2009 23:14

Docela zavidim, ze ti Zinerit pomohl me akorat vysusil plet, akne prochu potlacil, ale nevylecil! Staci, kdyz se podivas na slozeni, sami ethanol (lih). Proste jenom akne vysusi a kdyz ho vysadis tak to mas 2x horsi zpatky!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.208.3 (?)
13.2.2009 11:22

tak to som opat ja, kto zalouil tuto temu... dneska som u koznej, rozhodla sa mi predpisat nakoniec roaccutane, o tri tyzdne na kontrolu + testy suvisiace s kontrolou... drzte palce... potom sa este ozvem ako prebieha moja liecba..zatial so Zinerytom to vyzera dobre, ten vsak ochvilu doberem a uz ho nezacnem pouzivat, iba roaccutane

Připojit reakci

host - xxx.xxx.182.129 (?)
27.2.2009 19:21

ahoooooj... zaujal ma hlavne ten cloviecik co to tu zalozil :D zaujalo ma to ako vsetci dufate ze aknenormin alebo roaccutane zaberie :) myslim si ze ak vam kozna nasadi tuto liecbu mozete byt uz fakt ze happy lebo to je asi zazrak... tiez som asi dva roky skusala len same masticky a vodicky a blbosti ktore mi davala kozna(zynerit, aknemicin, dalacin ci co...)skusala som aj take tie domace recepty ako davat si na tvar rozne gebuziny a pit denne 2 litre zihlavoveho caju :D ale vekom sa to aj tak stale zhorsovalo... nic mi nepomahalo mala som uz take stavy ze som cez den nevychadzala von iba ked sa zotmelo a na sebe som nosila take vrstvy make upu a kedze mam dlhe vlasy nosila som ich co najviac na cele a na tvari maskovala som sa ako som mohla... mala som hlavne na bokoch tvare a na cele strasne zapalene vredy ale hlboke a riadne... nedalo sa to dat vonku a najhorsie na tom bolo ze ma to nesmierne bolelo..nemohla som pomaly ani lezat na boku na vankusi... mala som az fialove lica a krvave chrasty... normalne som bola zo seba zakomplexovana... myslim si ze vela ludi strati aj sebavedomie ked sa to nelieci lebo plet mame cely zivot treba sa o nu starat a ked nam ostanu jazvy tak smola:(...uz som bola fakt zufala... cez leto sa to zlepsilo ale iba na pohlad..stale som to mala zapalene a bolave... lenze po lete sa to este viac zhorsilo... tak sa doktorka rozhodla ze to skusime ze uz sme skusili vsetko... teraz uzivam aknenormin nie roaccutane, lebo ten som citala ze je viac skodlivy alebo co... ale mozno nie, neviem... ale obidva su asi rovnako ucinne kedze je v nich ten izotretinoin ci jak sa to vola :D aknenormin beriem 4 mesiace... od novembra... a poviem vam ze to je naozaj sila... ja som neverila ze mi to pomoze... a ak ani vy tak treba byt iba trpezlivi... mne sa to viditelne zlepsilo az po takom 3. mesiaci... zo zaciatku sa to lieci iba zvnutra takze viditelne to vobec nie je vidiet akurat ze to budete citit a budete mat tu plet brutalne vysusenu... a strasne som sa bala tych vedlajsich ucinkov lebo to co tam je popisane no hroza... ze pacienti mali sklony k samovrazde... alebo ze dostanem zltacku alebo oslepnem ohluchnem... no fakt otrasneeeee... ja som to radsej ani necitala som si hovorila ze to su ojedinele pripady... ale vsetky vysledky som mala v poriadku takze to by sa asi ani nemohlo stat... ale akurat par veci co mi uz lezie na nervy... ze sa mi strasneeee strasneeee :D vysusuju pery... miniem asi 3 balzamy na pery :D ked nemam natretu papulku tak mi do krvi praskaju... a potom ta tvar strasne sa supem.. kozna mi predpisuje take telove mlieko z lekarne (exipial lipolotion take nieco) a to fest pomaha takze sa to da... ale je to znamka toho ze ta chora koza ide dole a liecba funguje;) takze fakt za posledne 2 mesiace sa mi brutalne zmenil zivot :) som ovela sebavedomejsia nemam komplexy nehambim sa zapnut si vlasy a nemusim nosit tolko make upu a veeeeela inych veci ktore komplikuju zivot hehe :) ale musim sa priznat ze prve tyzdne ked som to brala mi nebolo najlepsie... bola som ako nafetovana strasne ma bolela hlava a oci... a ozaj este oci... musim pouzivat umele slzy lebo inak ich mam take suche ze uf... ale to si vsetko clovek zvykne ja uz to beriem ako sucast takze v pohode... ale stve ma ze sa mi strasne zvysil cholesterol... mam 16 rokov a cholesterol 7,6 co ej brutalne vysoky... ale keby ze nemusim chodit pravidelne na krv tak si to ani nevsimnem to si clovek nevsimne :)) asi to mam pravdepodobne z tych liekov..takze musim teraz drzat taku dietu a trosku mi uz aj klesol... treba len vela zeleninky ovocia a pohyb... takze majuu tie lieky aj vedlajsie ucinky ale to je individualne... mna uz cakaju len nejake dva mesiace liecby potom to skoncim... ale kedze nemam 18 musim to zo zakona brat spolu s antikoncepciou kedze to moze sposobit nejake postihnutie dietata ci co... brr...a kedze aj anti zlepsuje plet tak dufam ze ked budem brat nadalej anti ber aknenorminu tak sa mi to nezhorsi... malo by to vyliecenie byt trvale... fakt je to sto a jedna... ten moj ksichtik :)) drzim vsetkym palce a hlavne budte trpezlivi a nerypte do tej tvare hehe lebo si porobite jazvy... to pojde vsetko uplne same...:) je to skvely vynalez dakujem tomu kto to vymyslel :D: D:D a keby ste niekto nieco chcel vediet tak mi mozte pisat. macka447@azet.sk

Připojit reakci

host - xxx.xxx.154.245 (?)
13.3.2009 14:34

tak Vas zdravim, to som ja zalozil tuto temu

dneska som bol oapt u koznej, rano testy, na obed boli vysledky, po mesiaci uzivania Rouaccutanu (30 mg denne) testy boli v norme. Cakal som od koznej ze davku zysi na 40 mg, avsak ona sa rozhodla mi znizit davku na 20 mg denne, rouaccutane mi zabera a po mesiaci uzivania vidiet uz vysledky v podobe krajsej pleti, dufam ze to takto bude pokracovat aj nadalej a ze po tych dalsich 3 mesiacoch to bude uz ok, vedlajsie ucinky pocitujem zatial vysusena pokozka, nieje to zase extrem, suche pery a zda sa mi ze vecer mam zhorseny zrak

Připojit reakci

host - xxx.xxx.132.58 (?)
4.6.2009 13:54

cawte, to som ja autor tejto temy

dneska som bol na kontrole, výlsedky v norme (takmer vsetko orkem troch poloziek z tych 20tich ci kolko tam toho je :D)..podla slov koznej mam dobrat roaccutane a presne 17.juna uzijem poslednu tabletku po 4 mesiacoch liecby s tymto liekom a výsledok?...krásne vyhladená plet, ziadne vyrýzky, iba jazvycky a mierne cervene fliacky, na ktoré mi odporucila dva kremy. Po cas liecby som u mna zaznamenal z vydlejasich ucinkoch iba suche a popraskane pery, ale caste balzamovanie pier to uplne vyriesilo, momentalne som zaznamenal supanie koncekov prstov na oboch rukach, ziadny extrem, dala mi na to masticku na noc, celkovy dojem liecby je velmi dobry, vratilo sa mi stratene sebavedomie, o 100 % krajsi vzhlad tvare, krajsi zivot... ostava mi len dufat, ze sa mi akne nevrati, nesom pesimista, skor realista a tak ak bude treba, po polroku som pripraveny opat zacat liecbu, ale verim ze k tomu neojde, a ze pcoase sa jazvicky a cervene fliacky minimalizuju... odporucam tuto liecbu kazdemu, kto trpí tazsou formou akne, ja ani sam neviem ako mi ubehli tie 4 mesiace, a ma po probleme s akne, roaccutane ma nejako extra neobmedzoval, dokonca na roznych oslavach, akciach som si vypil, sportoval som, bol som casto aj na slnku, samozrejme s okuliarmi, sem tam ma zaboleli svaly alebo klby, dalo sa to v pohode vydrzat... tak, prajem vam vela stastia a hlavne trpezlivost pocas liecby akne! ps, snad sa uz tu nebudem musiet vracat na toto forum, neze by tu bolo zle, ale snad nebudem musiet riesit uz problemy s akne... čuuus

Připojit reakci

host - xxx.xxx.150.107 (?)
4.6.2009 23:58
hoj, jeden problem tu byt moze a to ten, ze je nutne vybrat aspon 130mg/kg aby si minimalizoval moznost recidivy. pri tych tvojich davkach 20mg za 4 mes. silne pochybujem, ze si to splnil, vazis snad 20-30kg? asi nie...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.5.55 (?)
9.7.2009 9:26

Pred dvoma tyzdnami som douzival aknenormin. Uzival som ho od Februara a po prvom mesiaci som presiel z 2 na 4 tablety denne... vsetko vyzeralo OK avsak posledne dni sa mi vyrazky vracaju spat, co sa po dosiahnuti referencneho cisla nemalo stat, ja uz fakt nicomu nerozumiem

Připojit reakci

host - xxx.xxx.163.20 (?)
10.7.2009 22:01
prepocitaj si kolko si ho uzival na svoju hmotnost, 4 tablety - 10mg, 20mg??? je nutne vybrat aspon 130mg/kg, v principe plati, ze je jedno ako dlho aknenormin uzivas, musis ale vybrat danu davku, u niekoho sa pristupuje s mensimi davkami, pretoze ma vyssie neziaduce ucinky, u niekoho sa moze pristupit aj k 80mg/den na 70kg, je to individualne, ale podstatne je vybrat odporucanu davku, vtedy sa minimalizuje recidiva, je to aj v pribalovom letaku modre na bielom. u maleho percenta pacientov sa aj po vybratej davke akne zacne vracat a vtedy je mozne liecbu zopakovat
Připojit reakci

host - xxx.xxx.229.54 (?)
1.9.2009 16:21

Prosim vas tiez pouzivam aknenormin ale neviem ci mam pouzivat aj krem na tvar. lebo sa to neskutocne supe.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.53.57 (?)
3.9.2009 15:52

Ja spolu s Aknenorminom 40mg/deň používam na tvár ráno Aknemycin roztok + Skinoren krém, večer Isotrexin gél, na telo raz denne Isotrexin gél; taktiež kozmetiku Avéne - čistiaci gél, pleťovú vodu. prijala by som už ale niečo mastnejšie ako toto čo ešte viac vysušuje. koža na tele vyzerá otrasne, tvár sa už lepší, absolútne sa mi nemastia vlasy (predtým už na druhý deň), vysychajú sliznice, pery, pleť.užívam zatiaľ len 3 týždne.

zaujímalo by ma, odkiaľ máš zaručenú dávku 130mg (predpokladám na deň) - z nejakých štúdií alebo?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.50.149 (?)
4.9.2009 22:05

Ahoj, ja beriem Aknenormin už pol roka.. Nezdá sa mi ale že by si mala používať na tvár žbrndy ako je Skinoren, ktorý ťa ešte viac vysušuje(vtedy keď berieš tento aknenormin)..mne to kožný vyslovene zakázal a odporučil mi iný krém na tvár..Konkrétne je to PHYSIOGEL- Hypoalergénny krém..Môžem len odporučiť, je naozaj dobrý. Na kožu na tele môžem odporučiť Excipial U Lipolotio, tiež veľmi dobrý.. :)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.231.198 (?)
3.9.2009 22:09

ahojte ja tiez pouzivam aknenormin, tvar sa mi supe, pery schnu, ale okolo ust a nosa mam nejaky ekzem, ktory vyschne a zosupe sa a znova dookola.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.167.37 (?)
7.9.2009 11:28

ja uzivam aknenormin tak isto teraz 16. 9 to bude mesiac... vedlajsie ucinky mam vsetky ako suche pery a tak takze lieky by mi mali ucinkovat no za 1 mesiac este nie cely co ich berem vidim akurat ZHORSENIE mozem sa opytat ako to bolo u vas ostatnych ci sa vam to najskor zhorsilo a potom zlepsovalo alebo ako lebo uz neviem co s tym a bojim sa ze mi to nezaberie a mimochodom kozna mi k tomu dala ze mam kazdy vecer si natierat na tvar tzc DUAC gel mate s tym niekdo skusenosti ze ci je k tomu dobry a tak??? a po akej dobe ste videli zlepsenie??? dakujem Peťa...:D

Připojit reakci

host - xxx.xxx.231.161 (?)
8.9.2009 10:05

Ahoj Peťa.

Ja beriem aknenormin tiez mesiac.Na zaciatku to bolo strasne, sama cierna bodka, pupak,supanie a nervy, ze z toho nebude nic.Ale teraz mozem povedat, ze sa mi tvar zlepsila.Sem tam este nieco vyskoci, ale to je nic co som mala predtym.Aj som si to vytlacala, ale velmi rychlo som prestala, lebo to by sa nemalo -zapali sa to.Teraz - suche pery, sucho v ustach, ospalost.Nie som lekarka, ale DUAC som si natierala pred touto liecbou, ale on tiez velmi vysusa tvar a ma tiez dost vedlajsich ucinkou.Ja osobne by som ho uz s aknenorminom nekonbinovala.Ale lekarka vari vie co robi.S pozdravom M.

Připojit reakci

9.9.2009 12:44

Ahoj M.

to som ja Peťa, chcela som sa len opýtať po akej dobe ti akné začalo miznúť, lebo keď ho bereš mesiac veľmi dobre ti podľa mňa účinkuje, u mňa to za 7 dní bude teda tiež mesiac ale jaksi mi to ešte nemizne...

Připojit reakci

10.9.2009 21:40

ZDRAVIM

Podla mňa je táto liečba dlhšia záležitosť.Pleť nemám ešte takú super, ako by som si predstavovala, ale dúfam, že postupom času sa to určite zlepší.Potom sa ti určite z veľkou radosťou ozvem.Treba byť len trpezlivá a nechcieť to zo dňa na deň.Môžme iba závidieť tým čo majú bezproblémovú pleť, že ráno vstanú, umyjú sa a nič si na tvár nemusia dávať.Ale čo už, musíme s tým bojovať.pa, pa a ide sa do toho.M.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.70.202 (?)
11.9.2009 16:00
Ahoj všetci :)... pripojím svoje skúsenosti :)... Aknenormin beriem len týždeň ale už môžem vidieť prvé zmeny... vyrážky takmer nevidno, nemusím nosiť žiadny make-up. Ale zopár problémov by tu bolo... Denne beriem 30 mg a akné som nemala vo vyskokom štádiu... praveže to neboloo až také hrozné, len ja mám veľmi jemnú pleť a z každej vyrážky sa mi urobí jazvička... ako som začala používať aknenormin, teraz, po týždni sa mi začína šúpať pokožka, okolo úst nosa a zachvíľku to tipujem bude aj na čele a lícach... problém je, že kožná mi poradila aby som používala skinoren na suchú pleť ale mňa z toho pleť strašne štípe... a celkovo mám na dotyk bolestivé miesta okolo nosa na brade a tak... je to normálne? navyše ma bolia oči a pery sa mi až tak nevysušujú, vlastne ich mám preventívne stále natreté... Rada? :) ďakujem :)
Připojit reakci

12.9.2009 12:43

Ahoj volam sa Peta, ja uz som sem pred tym pisala, aknenormin budem za 4 dni brat uz mesiac, a doktorka mi tiez povedala ze mam pokracovat v liecbe aj tymi kremmi cize skinoren, dalacin a duac gel ale poviem ti ked som si to davala hrozne ma to stipalo, tak som prestala lebo tieto veci tiez vysusuju tvar a podla mna to nieje dobre ked sa to bere subezne.  A vcera som zistila ze sa mi zacala supet aj koza na rukach :D takze treba pouzivat nejake pletove mlieko.

A este som chcela napisat M ako pokracuje v liecbe??? mne sa uz zda ze mi to z jedneho lica ustupuje, asi...:D

A este nieco doktorka normalna obvodna mi navrhla take pasiky na tvar neviem ci mi to pomoze ale nic za to nedam no a oni zabijaju 99% bakterii a liecia zapalove infekcie neviem ci to pomaha aj na akne ale zevraj by som to mala skusit lebo normalne zapaly su z toho za 2 dny 30% percent prec a zy tyzden to zmizne vsetko tak to skusim a ak to pomoze, napisem vam sem kde sa to da zohnat :D

Připojit reakci

12.9.2009 13:32
Tak aj ja by som sa mohla predstaviť keď už teda istým spôsobom patrím medzi vás :D... Volám sa Slávka a písala som tu 11. Septembra... som rada že tu aspoň niekto chodí pravdilne a delí sa o svoje skúsenosti :)... ďakujem a keď budem vidieť ďalší vedľajší účinok :D tak napíšem ;)
Připojit reakci

12.9.2009 15:21
... ja viem že už to je trápne keď tu stále píšem ale s liečbou som začala len nedávno a ešte celkom neviem čo všetko to obnáša... máte aj vy takú červenú pleť ako keby vás spálilo slnko? a bolí vás chrbát? Bo predtým ma tak nebolieval a teraz keď hocičo upracem už sa nemôžem hýbať... a asi nie som sama koho štípu oči že?
Připojit reakci

13.9.2009 11:48

Tym vsetkym prechadzam aj ja.Bolest chrbta, oci,cervena plet.Neskor napisem viac.S pozdravon M.

Připojit reakci

13.9.2009 14:21
a to všetky tieto negatívne či vdľajšie či aké sú to účinky budem mať celú liečbu?... Slávka...
Připojit reakci

13.9.2009 22:28

Či tieto negatívne úč.budú trvať celú liečbu, to ti neviem povedať, ale dúfajme, že to nebude ešte horšie.Ja som mala okolo úst a nosa červené fľaky, ktoré vyschli a zošúpali sa a stále dookola.Kožná mi poradila krém v lekárni Lipobase REPAIR,ktorý mi vážne pomohol.  

Odkaz pre Peťu: Aj mne sa to už lepší a snáď to bude ešte lepšie.

S pozdravom M.

Připojit reakci

14.9.2009 16:44
ďakujem :)... ja mám najnovšie zasa ďalšie vedľajšie účinky... ja už ich mám asi vsugerované :D... dúfam že neprejdem všetkými :D... momentálne ma bolí pokožka na hlave takže mám problém sa učesať :D a čoho sa obávam... niekedy mám taký zvláštny tlak na hrudi... ja len dúfam že to je od chrbtice... Slávka...
Připojit reakci

21.9.2009 15:28

cavte. pls ked ste brali aknenormin pouzivali ste aj nejake cistiace gele alebo nieco cim ste si cistili stvar? lebo neviem ci mam pouzivat len cistu vodu a nechat to tak alebo aj niecim cistit... dik moc... za kazdu radu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.50.139 (?)
21.9.2009 15:41
podľa mňa to môžeš čistiť hocičím pokiaľ ťa z toho nebude štípať pleť :)
Připojit reakci

21.9.2009 16:45

no len ci ked to budem nejakym inym pripravkom cistit tak ci sa to aj tak vylieci vdaka tym tabletkam.

Připojit reakci

21.9.2009 18:41
ja myslím že áno... a ako dlho to vlastne užívaš?
Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.96 (?)
21.9.2009 19:08
Přípravky zevně používané nemají žádný vliv na léky užívané vnitřně. Účinek Aknenorminu to neovlivní, ale je důležité, aby si plet´ čistila i zvenku.
Připojit reakci

21.9.2009 23:17

ked sa uziva aknenormin, koza je velmi citliva. Nesmu sa robit ziadne pilingy a s pletou treba robit velmi opatrne.Ja som uz konecne dosiahla s uzivanim aknenorminu prve vysledky a su super.Plet mam napnutu, sviezu,cistu.Rano, ked sa pozriem do zrkadla je to parada.Umyt vodou, natriet kremom a mozem fungovat cely den.Ziadne statie s make-upom a zatieranie vyrazok.Som rada, ze som sa na to dala a dufam, ze to nikdy neolutujem pre tie jeho vedlajsie ucinky.

S pozdravom M.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.96 (?)
21.9.2009 18:53
I když používáš Aknenormin musíš plet´ nadále čistit i zevně, tj. jemný čistící gel + čistící voda na dočištění, to je základ.
Připojit reakci

22.9.2009 17:22
ja idem zajtra na prvú prehliadku ku kožnej... potom vám poviem ako som dopadla ;)... Slávka
Připojit reakci

host - xxx.xxx.159.185 (?)
23.9.2009 15:05
tak prehliadka u kožnej vyzerala asi takto: býva ti zle od žalúdka? nie... niečo neobvyklé? nie... tak mi predpísala lieky a šla som domov... 3 hodiny som čakala v čakárni len na sprostý recept!
Připojit reakci

host - xxx.xxx.129.194 (?)
24.9.2009 21:19

čau, potřeboval bych pls radu.. teďka používám zynerit a chtěl bych zkusit konopný krém a myslíte že nevadí že si obličej natřu zyneritem a pak na to dam konopný krém?? díky

Připojit reakci

30.9.2009 12:37

A prečo si takto komplikuješ život.Poraď sa s nejakým dobrým dermatológom a máš po probléme.

Alebo si konopný krém dávaj na tvár v určitých intervaloch, keď z tváre odstrániš Zineryt.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.189.112 (?)
3.10.2009 15:49
mám najnovšie spávy: D... tak po mesiaci a pol... od začiatku užívania... sa mi najnovšie začala šúpať koža na rukách :D... Slávka...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.198.66 (?)
6.10.2009 22:00

Beriem aknenormin 3 tyzden. Prve 2 tyzdne som mala davku 30 mg na den. Teraz mam 20, lebo mi opuchli male klby (na rukach). Ale plet sa mi zatial len zhorsuje. Uz som z toho na nervy! A nestastna! Vedlajsie ucinky, klasika lupiny, supu sa mi usnice, suche pery a najnovsie aj dlane. Myslela som si, ze po 2 tyzdnoch sa to bude lepsit, ale nic, stale horsie. Drzte palce! Lenka

Připojit reakci

host - xxx.xxx.79.210 (?)
6.10.2009 23:11

ahojte, tak ja som uzivala aknenormin 7 mesiacov a musim povedat, ze plet sa mi krasne vycistila.Vobec som nemala mastne vlasy a o pleti ani nevravim.AALeee asi rok ich uz neuzivam a zase som tam kde som bola pred liecbou aknenorminom..a teraz uzivam differine krem tak uvidime..

Ivana

Připojit reakci

host - xxx.xxx.99.127 (?)
7.10.2009 14:47
ja sa asi zbláznim... ďalší vedľajší účinok... mám krámy o 2 týždne skôr!!! v živote som ich nemala skôr ako za 30 dní!... to snáď nie... má tu niekto rovnaký problém?... Slávka...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.79.115 (?)
7.10.2009 23:27
Ahojteee tak ja maaam problem rovnakyyy... ja som aknenormin zacal brat len vcera... zatial sa este citim fit akurat ze mam potvrdenie na oslobodenie od telesnej v skole... mne pecenove testy nerobili pretoze som darca kvi a tam odoberaju tu krv vzdy a robia pecenovky hned tam... duufam ze to ten polrok zvlaaadnem aspon tak mi to moja kozna povedala... aaa tej slavke odporucam... co najskor chod k svojmu doktorovi alebo doktorke a oboznam ju s tvojim problemom s tou menstruaciou lebo to sranda zarucene nieje,,,,s kazdou zmenou zdravotneho stavu by si mala nahlasit co najskor v svojej osetrujucej ambulancii na koznom... tak drzte prsty aj vy mne... majte saaa..ja tu este priiidem Dundee16
Připojit reakci

8.10.2009 16:37
Dundee16... no... teraz tam určite nepobežím lebo to by som zasa premárnila celý deň a zsa vymeškať školu?... v tomto ročníku nič príjemné :D... 2 týždeńe ešte snáď vydržím :D... kým nedoužívam dávku čo mám doma...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.79.115 (?)
8.10.2009 17:12
jasne jasnee to v pohode ale neni to nic jednoducheee tie kramy su predsa len kramy... nooo ved posuuud sama... aaa co mam hovorit ja o vymeskani skoly??? idem tohto roku maturovat a musiiim chodit velmi casto ku koznej tak neviem kto zmaturuje zamna :D drz saaa a prajem ti aby si to ako tak vydrzala.. ...Dundee16...
Připojit reakci

31.1.2010 21:07

a kolko mas rokov? lebo to ci sa ti akne vrati zalezi aj od toho v akom veku ho zacnes brat... cim neskor tym je to lepsie

Připojit reakci

host - xxx.xxx.192.83 (?)
24.7.2010 23:27
Tak to byla ta chyba ze si zacal brat ty 4... ja bral 2 a pak ten 5. mesic jen jeden denně a mam plet uplně bez niceho a i cervene fleky zmizely..
Připojit reakci

host - xxx.xxx.194.138 (?)
9.10.2009 19:15
Ahojte... no..ja som teraz tiež začala brať AKNENORMIN, asi pred dvoma rokmi som bola pri kožnej prvý krát a dala mi zynerit a potom roaccutane ked som mala pleť krasnu neprišla som na prehliadku a neviem uz prečo a to bola chyba lebo sa mi to vrátilo.Ked som si myslela že to mám už za sebou..vyliečené..to vtedy sa mi len začínalo liečit..mi toto povedala minule ked som tam bola po dvoch rokoch..tak akože skoro som odpadla.No ale tak som rada a velmi ze mi zasa predpisala tie lieky lebo už fakt ma štve to akne.bude tažden ako ho berem..áá učinky su asi take že vkuse mam suche popraskane usta a ked si umyjem tvar tak ju mam potom taku suchu.a k aknenorminu mi predpisala nejaku masť..ale to je taka že namiešana v lekarni..tak ani neviem že aka to je, ale ked si ju dam na usta..je to na všetko tak je takaako normalne že voda..ale zvhčí pleť zaručene.. tak Ahojte..=D
Připojit reakci

host - xxx.xxx.48.210 (?)
9.10.2009 19:43
tania: ahojte, mam 27r. a aknenormin som zacala uzivat pred troma dnami, po neuspesnej 13-14 rocnej samoliecbe od očisty organizmu, kremov, vitaminov a takisto po navstevach kozneho, uz mi nepomahal ani duac gel, ktory bol naozaj vyborny. Som si vedoma, ze tento liek je riadne "svinstvo" ale co narobim, ked s akne bojujem uz cely zivot, moje sebavedomie je opat po vysadeni HA v troskach. Hned od prveho dna uzivania sa u mna prejavili riadne neziaduce ucinky: neskutocna bolest hlavy, nenormalna unava, bolest klbov a svalovica, celkovy "divny pocit", som ochotna vydrzat tieto vsetky vedlajsie ucinky, viem, ze este pride suchost pier aj sliznic, ale neviem, ci tu unavu dokazem zvladnut cely pol rok:(nie som schopna nic robit a to mam posledny rok studia na vš, kde treba stale makat:(Neviete? Mozem popri aknenorminu brat napr.paralen? pretoze tie bolesti hlavy su niekedy neznesitelne. Vdaka a vela zdaru pri liecbe aknee..
Připojit reakci

11.10.2009 14:33

kludne mozes brat paralen ale nie antibiotika ani ked budes chora. Ja beriem aknenormin druhy mesiac a nemozem tomu uverit. Skoro cista tvar. Nepouzivaj zjadne cistiace gele, pletove vody,... proste nic. Nema to zjaden zmysel lebo tie tabletky ti tu tvar cistia aj bez toho. Najskor sa ti to uplne zhorsi. Mna vtedy skoro porazilo ale musis byt trpezliva. Tri krat denne si umi tvar cistou vodou a rano a vecer si daj krem a to je vsetko. Tabletky spravia zvysok...

Připojit reakci

11.10.2009 14:52
chcela by som sa spýtať, normálne mám už aj ja pleť peknú ale keď mám mať krámy vyzerám hrozne... kedysi keď som ešte neužívala aknenormin mi celkom pomáhal aknemycin tá mastička teda pokým som ju nepoužívala dlhšie ako týždeň chcem sa vlastne opýtať že či to môžem používať aj teraz keď beriem aknenormin... Slávka...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.155.229 (?)
11.10.2009 16:58
Ak ste chori a lekar vam predpisal ATB, tak ich berte, on vie co robi. Samozrejme, ze ho musite oboznamit s tym, ze uzivate retinoidy. Retinoidy sa kontraidikuju s tetracyklinovymi antibiotikami. Tie vam samozrejme nepredpise. Ja uzivam retinoidy 22 den a v piatok som dostala zapal stredneho ucha. Bez ATB sa to vyliecit neda. Beriem cefalosporinve atb II. triedy. A som tu. Analgetika mozete uzivat tiez. Pomaly mi ujde mesiac liecby, zatial sa mi zlesila pokozka len na dekolte. Drzte sa! Medecinae dentalis candidatus ;)
Připojit reakci

host - xxx.xxx.24.224 (?)
20.10.2009 11:42

Andrea... Ahojte, som rada ze som tu nasla ludi s problemami ako ja. tak sa pripojim so svojimi skusenostami aj ja. Ako citam niektori su zatial studenti, ale ja som uz matka 2 deti a vek36 rokov. Tvar od januara mam na licach plnu bolavych vredov a uz aj jaziev. Niekedy mam az oci rano opuchnute ta mi zasahuje zapal z vredov do oci. Myslela som si ze v lete to bude lepsie ale prave naopak. Slnko este horsie urobilo. Tak mi koziarka predpisala antibiotika, brala som ich 4 mesiace a nic nepomohlo. Tak mi urobila vsetky testy a zacala som brat Aknenormin. Uz ho beriem 3 tyzden a zatial som nadmieru spokojna. Plet mam konecne rovnakej farby, kedze som mala na miestach postihnutych vredmi az cervenu. vredy sa stiahli, nie su zapalene a nebolia. Co sa vedlajsich ucinkov tyka tak tie pery to mam aj ja strasne suche a kozu na rukach. Este som viac unavena ale inak zatial som ine nepozorovala. A co je plus dobre ze mi nemastneju tak vlasy:-). Chystam sa na kontrolu a lekarka mi zarucovala kazdy mesiac krvne testy. Tak by to malo byt, nie len opytat sa ci sa citim dobre ako som citala u jednej dievciny. Dajte sa poriadne vysetrit, mate na to narok... Prajem Vam len vyborne vysledky..Dufam budem ich mat aj ja:-)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.229.10 (?)
21.10.2009 22:14

Ahoj Andrea.Ja beriem aknenormin uz treti mesiac a plet mam uz konecne paradnu.Druhy krat mi robili krvne testy, mam ich v poriadku.Najviac ma hnevaju asi tie ruky su velmi suche, niekedy ma hrozne svrbia, ako napr.teraz.Zmizli mi z tvare aj flaky, jazviciek sa uz asi nezbavim.Ja mam35 rokov a 3 deti.Neviem ako to bude s pletou, ked prestanem uzivat aknenormin.Este sa ta chcem opytat, ci beries aj antikoncepciu.Mne kozna predpisala aknenormin aj bez antikon.Moja kamaratka ma 2 deti a kozna jej nechce bez antikoncepcie predpisat.Nie je z toho moc stastna.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.61.86 (?)
23.10.2009 20:08
ahojte :)... aknenormin beriem už 2 mesiace :D... bože ako rýchlo to letí :))... v pondelok idem ku kožnej po ďalšiu dávku :)... čo ma však trápi... mám sa jej spýtať či ma náhodou nechce poslať na krv? lebo mne to je také blbé... lenže tieto lieky isté riziko nesú... no neviem... poraďte pls :)... Slávka
Připojit reakci

host - xxx.xxx.219.116 (?)
24.10.2009 12:55

Slávko,  tak to mi připomíná mou bývalou obvodačku (preventivky nedělá, tlak neměří, krev nebere ani po hnisavé angíně, při kašli pacienta neposlechne), naštěstí nebývám často nemocná, tak jsem to u ní vydržela přes 4 roky, kdy mi došla trpělivost Já ti rozumím, ono je to takové blbé se sama upomínat. protože nevíš, jak to lékařka vezme... Ale nadruhou stranu bereš ne úplně neškodné léky, tak pro klid duše bych si o ten kontrolní odběr krve řekla, ale třeba to nebude ani třeba a pošle tě tam v pondělí sama. Jinak je ještě možnost zajít za obvodní lékařku a požádat o odběr ji :-)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.61.86 (?)
24.10.2009 13:48
no to je ďalší problém :D... môj obvodný lekár je ešte horší ako kožná... by som povedala... presne to čo si spomínala... keď mi bral krv pred asi 2 mesiacmi kvôli tým liekom... to bolo po 10 rokoch... chápeš? a to mám len 17...nešťastie bola v poriadku... ale aj tak... krv by mali brať každé 2 roky... aspoň u nás na Slovensku..
Připojit reakci

host - xxx.xxx.173.107 (?)
26.10.2009 22:01
Dobryy... ake su to tie testy, ked chcem brat aknenormin? :) dakujem..
Připojit reakci

host - xxx.xxx.24.224 (?)
27.10.2009 12:55

Andrea... Ahojte..Tie testy spocivaju vacsinou v odobrati krvy a koziarka si uz zisti vsetko co potrebuje..ale mne radila dat si vysetrit štítnu žľazu aj hormonalne testy som si dala na gynde urobit. Zaroven mi odporucila aj ocne lebo vysusuje aj oci, tak aby sa neposkodila rohovka. Co sa tyka tehotenstva, tak dala mi baby testy aby som si kazdy mesiac urobila test a tiez som sa musela zarucit ze uz nechcem otehotniet inak by som musela brat antikoncepciu.No ja ju brat nechcem, tak som podpisala vyhlasenie ze som si vedoma problemov ktore mozu nastat u dietatka pri otehotneni..Mne tie tabletky zaberaju ale tiez som zvedava ako to bude ak prestanem brat..no jazvy su uz dost vyrazne:(..Ja si myslim ze koziarka by vam mala urobit vsetky testy a nebojte sa o to poziadat. Lieky zatazuju aj pecen a nemal by byt vysoky cholesterol.(ten ja mam)..Vela uspechov Vam prajem:)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.66 (?)
27.10.2009 22:54

Ahoj. Chtel by jsem se zeptat jestli mužu sportovat při brani Aknenorminu. Nebo jsem četl že je slabe svalstvo a taky bolej kosti. Sportovat tim myslim každý den 4hodiny běh, posilovna a plavani. Akne mam opravdu hrozne, ale nevim zda to zvladnu. Docela me desi ty vedlejsi ucinky na jatra, ledviny atd... Mam 17let a vyzkousel jsem Zinerit ktery hodne lidem pomohl ale me nezabral... A jak aknenormin doberete tak se akne vraci? Nebo uz neprijde? Díky moc a přeju vsem at se lecba dari! zatim hoj. Karel

Připojit reakci

host - xxx.xxx.82.76 (?)
28.10.2009 15:18
Karel, ja myslím že športovať môžeš pokiaľ ťa nebolí chrbát... s ktorým mám ja problémy... ale v škole cvičím tak sa to dá... a... niekomu sa to znovu vráti a niekomu nie... ale mne kožná hovorila, že 95% ľudom to pomôže...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.90.59 (?)
28.10.2009 15:35

Aknenormin jsem nebrala, ale co jsem tak o něm četla v době, kdy jsem přemýšlela nadtím, že bych do něj i šla... tak někteří psali, že jsou osvobozeni i od těch pár hodin týdně TV ve škole a nesmí sportovat, což ty 4 hodiny denně, jak píšeš, by mohly být problém. Ale to by ti všechno řekl lékař...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.229.108 (?)
6.11.2009 23:23

ahojte.nemilo ma prekvapilo, ked som si isla vybrat do lekarne recept na 2 balenia aknenorminu a pytali odo mna 11,76 eura.takze jedno balenie nam uz stoji 5,88eura.je to teda super, lieciky nam isli hore.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.142.127 (?)
7.11.2009 14:21
áno, je to pravda, aj mňa na to lekárka upozornila a preto mi dala to menšie balenie... 3 krabičky... v podstate beriem raz toľko tabletiek ale tú istú dávku... aby som nemusela doplácať nič... lebo to menšie balenie stále uhrádza poisťovňa... jediná nevýhoda... lekár môže predpísať iba 3 krabičky, nie 4 tak preto budem musieť chodiť na lieky častejšie...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.238.238 (?)
7.11.2009 14:43

Berte to z té lepší stránky - alespon doplácíte za Aknenormin, čemuž já říkám fakt lék na akné. Tady se doplácí  za pitomou mastičku Skinoren 200 Kč a pidi balení Duac gelu příjde na 300 Kč, přičemž musí být spotřebováno do 2 měsíců od otevření. Proti tomu mi příjde 11,76 EUR za balení Aknenorminu slušná cena - vzhledem k účinnosti tohoto léku, o proti zmíněným mastičkám.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.142.127 (?)
7.11.2009 15:00
to sa ti zdá... keďže ho kupuješ každý mesiac... pýtajte si to menšie balenie... to je stále zadarmo...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.230.249 (?)
11.11.2009 11:12

ahojy,

je tu niekto kto bral aknenormin dva krát koli recidíve? ja tuto liečbu postupujem 2.krát a bojím sa že znova ked liečbu dokončím tak sa mi to zase vráti :(

Připojit reakci

host - xxx.xxx.32.39 (?)
13.11.2009 10:12

Ahojte, ja beriem aknenormin druhy tyzden a mam celu tvar cervenu a suchu, nemozem pouzivat ani make up, lebo to vyzera hrozne. Je normalne, ze vyzeram akoby som sa spalila na slnku a prejde to vobec alebo tak budem vyzerat pocas celej liecby? Som uz z toho zufala, lebo vyzeram este horsie ako pred tymi dvoma tyzdnami :-(

Dakujem velmi pekne za odpoved, Anka

Připojit reakci

host - xxx.xxx.241.241 (?)
13.11.2009 14:51
anka zhoršenie na začiatku liečby je úplne normálne... aj ja som mala červenú tvár... po týždni to zmizlo... ale teraz počas celej liečby mám takú tdravšiu červenšiu farbu :)...a kožu mám strašne tenkú... veľmi ľahko sa poraním a potom sa to dlho hojí...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.235.213 (?)
15.11.2009 9:33

Zdravim, ja som uz pol roka po liecbe Aknenorminom. Liecbu som znasal dost tazko, stale suchy, cerveny, lupal som sa, cez leto ekzemy na rukachch, nasi mi hovorili ze aj castejsie zmeny nalad. Osobne to bol dobry zaberak aj na psychiku, kedze som to zacal brat v 16tich. Niekedy som si hovoril, ze som to nemal zacat brat, ze mi to za to nestoji. Ked som zacal s uzivamim, nemal som akne sice az take zle, ale chcel som mat uz nastalo pokoj, pretoze osobne mi to vadilo pri budovani mojho sebavedomia, ktore na tom nebolo zrovna najlepsie. A jednoducho je to neprijemny pocit, ked pocas cesty autobusom, na oslave, na dovolenke, hocikde v spolocnosti sa stale stresujete koli tomu ze mate akne na tvari. No teraz po liecbe mozem zkonstatovat ze urcite mi to zato stalo. Teraz na tvari nemam jedinu vyrazku a je zo mna uplne novy clovek, ovela sebavedomejsi, suverejnejsi, v spolocnosti zabavnejsi. Urcite Aknenormin odporucam vsetkym, ktorym akne prekaza v osobnom a spolocenskom zivote a maju z neho nejaky druh komplexu a pocit menejcennosti. A vsetkym, ktori Aknenormin dobrali odporucam aby sa o plet aj nadalej starali a nepovedali si ze "ja som si uz dost vytrpel s celym akne, kaslem uz na to...", pretoze riskujete ze sa vam to vrati, aj ked nie v takej intenzite. Ja si toto iste povedal po liecbe, akne sa trosku vratilo. Snazil som sa nejak nestresovat a nasiel som riesenie. Kupil som si kozmeticke pripravky ako pletovu vodu, gel a peeling a naozaj, po par tyzdnoch aj ta posledna vyrazka zmizla. Takze dolezite je starat sa o seba a mat zo seba (ako tak) dobry pocit :-). Vsetkym co sa este nerozhodli ohladne uzivania Aknenorminu radim, nech si to poriadne zvazia a ako som pisal, ked mate z akne nejake psychicke problemy, urcite do toho chodte, bude vam to stat zato! Prajem vsetkym poriadne nervy, bojujte, drzte sa! :-)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.30.170 (?)
16.11.2009 19:22
ja môžem skonštatovať že za tie 3 mesiace čo aknenormin beriem som to zatiaľ ani raz neoľutovala :)
Připojit reakci

host - xxx.xxx.100.108 (?)
29.12.2009 1:24
no ja som za 4 balenia aknenorminu doplacal len smiesnych 17 centov takze mozno je to na lekarni
Připojit reakci

31.1.2010 21:24

inak ja tiez naposledy som doplacala len 17 centov za jedno balenie.. a rychlo som bezala prec aby si to nerozmysleli nahodou alebo co :D ale predtym so platila tych 12 € asi sa to nejak zmenilo.. no dfm ze uz nastalo...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.235.213 (?)
15.11.2009 9:41

Zdravim, ja som Aknenormin bral a tiez som mal problem s tym, ze ako sa vysporiadat so sportom (posiloval som, hraval futbal). Zo zaciatku som to skusal, sice ma az tak neboleli svaly ani kosti, no nakoniec mi aj lekarka povedala, ze sa tym mozem len ohrozit. Urcite by si mal sport obmedzit, pretoze velmi sa tym oslabujes plet - najma potenim. Tym sa ti zacne plet viac olupovat a namahat. Neviem ci uz Aknenormin beries ale aj bez sportu budes mat poriadne oslabenu, cervenu a supajucu sa plet.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.129.34 (?)
18.11.2009 14:59

Ahojte. Chcem sa opytat, ci pocas uzivania aknenorminu mozem chodit na kozmeticke cistenie pleti, ked tu spominate, ze vyrazky sa nemaju vytlacata. A este sa chcem opytat ake pripravky su vhodne na cistenie pleti. Ja pouzivam physiogel- cistiaci gel a krem. Treba pouzivat aj pletovu vodu???

Připojit reakci

18.11.2009 15:44
Ja si myslím, že ísť ku kozmetičke by nebolo veľmi vhodné keďže máš veľmi citlivú kožu (počas užívania a...) mne osobne po vytláčaní zostávajú fľaky... inak nemala by si používať pleťovú alebo čistiacu vodu s obsahom alkoholu... inak môžeš všetko :)
Připojit reakci

19.11.2009 14:03

dakujem za odpoved!  :)

Připojit reakci

21.11.2009 18:16

Takže to som ja Peťa dlho som tu nebola... teraz zacinam brat aknenormin 4 mesiac, vedlajsie ucinky mam stale tie pery suchu kozu a supanie... Uz nemam skoro ziadne vyrazky... Len par veci ma stve:

Po 1. vcera som bola po dlhom case v meste na diskoteke sa zabavit, som si povedala ze uz to mam celkom fajn tak ze mozem ist, a dnes rano som sa zobudila a mam spalenu tvar takze jedna rada ked pojdete do baru urcite nechodte tam kde su UV SVETLA (spoznate ich tak ze pod nimi svieti biela), a ak aj pojdete mali by ste si tvar natriet kremom na opalovanie a to myslim vazne nerobim si srandu!!!

Po 2. vsade na tvari mam po tych vyrazkach CERVENE FLAKY a naozaj uz neviem co s tym mam robit je to najviac vidiet cez den prosim poradte lebo podla mna to nieje normalne ze clovek ma tri mesiace za sebou a po tvari same cervene flaky...prosim poradte co s tym

Po 3. tam kde som mala kedysi podkozne vredy mam teraz ako keby hrubsiu kozu alebo ako keby sa mi to uplne nevyliecilo alebo ja neviem... nemate to tiez niekdo a neviete co s tym??

a posledne po 4. pod okom mam uz ale mesiac velky vred teda asi je to vred proste zo zaciatku to vobec nebolelo potom istu dobu asi tyzden ano a teraz zasa nic, je to uplne cervene a velke asi ako fazula normalne sa tak hanbim chodit a proste neviem co s tym stale to nemizne. Babka mi povedala ze to moze byt akysi suk koze alebo co to ze ked ma niekdo modrinu tak proste sa mu tam moze utvorit hrubsia koza a ze to by mohlo byt ono podla mna je to blbost.

Prosim poradte mi lebo sice uz nemam skoro ziadne vyrazky az na 5 alebo 6 vynimiek ked ratam aj to pod okom ale niesom spokojna neviem co s flakmi ani s tym čudom pod okom a tak.

Ďakujem PEŤA.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.221.251 (?)
21.11.2009 18:24

Peto, poradim ti jen k bodu 4 - kamarad mel hodne tezke akne (delaly se mu i cysty, ktere se spojovaly) dostal Roaccutane a primo jen na ty cysty (vredy) masticku Saloxyl (je volne prodejna) a vsechen ten bordel dokaze vytahnout.

Připojit reakci

22.11.2009 6:39
ahoj Peťa tiež beriem aknenormin nejako 3 mesiace... ale ja sa nemôžem sťažovať... má to plno vedľajších účinkov ale ja na tvári nemám ani jednu vyrážku tak som úplne spokoná... s tým UV svetlom si ma dosťzaskočila... to by mi nikdy v živote nenapadlo... tie červené flaky... mi postupne vybledli ale keď mi je zima tak mám cel tvár flakatú... ale to mám asi dané génmi... a čo sa týka toho vredu... byť tebou idem za kožnou... Slávka
Připojit reakci

mmmm (1) - xxx.xxx.128.175 (?)
1.12.2009 19:01

ahoj vsetci... ja som bola dnes na koznom zasa na kontrolu uz tak chodim dlho a dneska mi kozna povedala prvy krat o AKNENORMINE citam tu vselico dost sa bojim vedlajsich ucinkov a ja musim ist tiez na gynekologicke vysetrenie koli antike... inak este by ma zaujimalo ked su tie lieky take silne nemoze sa pri nich uzivat alkohol ze??co by ste mi poradili mam ich zacat uzivat a ist na tie vsetky testy??na co vsetko vlastne musim ist??diky za odpovede:))

Připojit reakci

host - xxx.xxx.236.51 (?)
2.12.2009 16:14
no... tak čo sa týka alkoholu... ja sa snažím abstinovať :D... ale prípitok ti neuškodí.. to už mám odskúšané :D... ja byť tebou to začnem užívať... ja nemám žiadne problémy až na tú suchú kožu a tie pery... inak to je úplne v pohode... a tie testy:... ja som bolalen na krvných testoch-pečeňových... a u gyn som ani nebola keďže antikoncepciu nepotrebujem... Slávka
Připojit reakci

host - xxx.xxx.145.83 (?)
9.12.2009 22:12

Ahojte :) ja berem aknenormin uz 2 a pol mesiaca a stale sa mi tvoria vyrazky... dost vela... vidim nejake to zlepsenie ale nic zavratne:(..berem 40mg denne..myslite ze by som sa koznej mala opytat ci mi neda viac??..dakujeeeem:)..Hakuna

Připojit reakci

10.12.2009 12:46

ja beriem aknenormin uz skoro mesiac a tiez nevidim zlepsenie. beriem 30 mg denne. kedy zacal zaberat vam???

Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.69 (?)
10.12.2009 13:25

Nejčastější průběh hojení akné při léčbě isitretinoinem, dá se říct, že platí v 80% případů1.TÝDEN: vedlejší příznaky, jako je suchost a olupování rtů, suchost kůže a pokles mazotoku. 2.-3.TÝDEN: individuální zhoršení projevů akné, význačný pokles mazotoku 4.-6.TÝDEN: pokles zánetlivých projevů v obličeji 5.-8.TÝDEN: pokles zánětlivých projevů na krku, trupu a zádech 9.-12.TÝDEN: vstřebávání a zasychání všech zánětlivých projevů, postupné zlepšování až vyhojování 3.-8.MĚSÍC: i po ukončené léčbě doznívají účinky isotretinoinu vedoucí k hojení cyst. Často se stává, že úplného dohojení se dosáhne až v průběhu DALŠÍCH 4-6 MĚSÍCŮ PO UKONČENÉM PODÁVÁNÍ ISOTRETINOINU. Po tuto dobu lék ještě pozitivně působí na plet´. Na druhou straně však dochází přibližněu 15% pacientů za určitou dobu (většinou v růběhu prvního až druhého roku po léčbě) k novému objevování akné. Jinak všem doporučuji koupit či zapůjčit knihu Akné od specialistky na akné doc. MUDr. Jarmily Rulcové, CSc. - je v ní mnohem víc.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.255.239 (?)
10.12.2009 15:50
ja ho beriem 3 mesiace a pleť mám už dokonale čistú... ale keď si zabudnem zobrať dávku tak 2 3 vyrážky sa mi objavia... myslím... že tak ako teraz... som vyzerala už aj pred mesiacom... tak ale na každého to pôsobí inak... ja som celkovo nemala ťažkú formu akné... a asi ani stredne ťažkú... ja som ho len mala dlho... a nemohla som sa ho nijak zbaviť...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.106.187 (?)
11.12.2009 11:00
tak dnes som bola u kožnej a povedala mi že mám 2/3 liečby úspešne za sebou :)... a povedala mi že aknenormin je od nového roka znova zadarmo :).. samé dobré správy :D... slávka
Připojit reakci

13.12.2009 11:03

a zmyzli vam aj fliacky po tom akne?? lebo mne sa tvori vela fliackov ako sa mi hoja cysty a vsetky tie vyrazky tak som zvedava ci aj to zmyzne alebo nie: P... hakuna

Připojit reakci

host - xxx.xxx.106.187 (?)
13.12.2009 15:55
mizne to, ale veľmi pomaly... musíš byť trpezlivá... teda... ja som žiadne cysty nemala, takže ani fľaky, tie som nadobudla až počas liečby keď som si rozrypávala vyrážky... Slávka
Připojit reakci

14.12.2009 9:26

Dakujem :)...budem trpezliva a snad mi to bude pomaly miznut:))

Připojit reakci

jullie (4) - xxx.xxx.79.218 (?)
17.12.2009 9:25

Ludia, dnes som začala brať aknenormin: DD.tak vam potom napisem ze co a a ako,,no momentalne nejake strasne akné nemam..mala som, skor mi ostali jazvicky a fialovkaste flaky..(brala som dalacin, duac gel a aknemycin),aknenormin mi predpisala kozna aby som sa zase nevyhodila cela..tak drzte palce, drzim aj ja vam.Pekne sviatky inac:)pa

ps: ak mate nejake skusenosti s liecbou fliacikov a jazviciek dajte prosim vediet, domace recepty, masticky,vodicky..hocico..dakujeem.:)

Připojit reakci

jullie (4) - xxx.xxx.79.218 (?)
17.12.2009 9:38

A ludia, zabudla som dodať..platí to najma pre tých, ktorí uz nie su v puberte..aby hladali aj pricinu vzniku vyrázok.Nie vsetky vyrázky su pubertalne..dajte si u koznej zobrat krv ci nemate helicobactera.Potom s tym treba ist na gastroloogiu.Neviem co vam na gastro budu robit..este som tam nebola, prave sa chystam, tak zreferujem neskor.papa

Připojit reakci

18.12.2009 12:33

ahojte. aknenormin beriem mesiac a 2 dni. chcem sa opytat, ci mate niekto podobny problem ako ja: mam strasne vysusenu kou na rukach az sa mi robia take male vyrazky ako koprivka- pripomina to ekzem. mate s ty niekto skusenosti??? dakujem!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.18.9 (?)
18.12.2009 15:07
áno, ja mám ten istý problém a myslím že ho maju takmer všetci... to je normálne... v zimných mesiacoch... myslím :D: D
Připojit reakci

host - xxx.xxx.5.2 (?)
18.12.2009 16:36
Aj ja beriem aknenormin asi tak mesiac a pol... Znášam ho veľmi dobre, ale beriem len 20mg za deň 10 X 10. Na rukách sa mi tiež spravil "ekzém"... Najhoršie čo s tým môžeš urobiť je to, že si to budeš škrábať.Tak sa ti to len zhorší.Nechytaj si to a natieraj krémom na ruky, aký ti vyhovuje.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.235.59 (?)
18.12.2009 20:15

též beru 20mg denně nevadí vám že dobrat kumulativní dávku zabere skorem celý rok?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.24.26 (?)
19.12.2009 10:32

dakujem vam za radu :D

Připojit reakci

host - xxx.xxx.18.9 (?)
19.12.2009 11:15
ja beriem denne 40 mg denne... 3 mesiace... mám 52 kíl a lekárka mi povedala že už mám 2/3 liečby za sebou... takže ak dobre rátam tak ešte 2 mesiace :)... Slávka
Připojit reakci

host - xxx.xxx.250.2 (?)
26.12.2009 23:30

Ahoj mam 18. A akne mam stredni. Cysty na licach. Jinak na jedne strane mam takove zarudle misto. Ale uz se to celkem beli. Aknenormin beru 2mesice a 20dnu. Pomalicku se to lepsi. Ale jeste tvori celkem pupinky. Beru 30mg mam 78kg. Neni to malo? Doktorka rikala ze to budu brat 6mesicu. Co vy nato? Jinak sportuju hodne 5x az 6x tydne Florbal. Celkem vysoka uroven a nic mi to nedela. Jen se citim vice unaveny. A mam suche rty. Jinak si kazdy vecer tru oblicej ALOE VERA mam doma takovou kytku tak si to tru je to 100% ALOE a dela to moc dobre na cervene fleky! Tak to skuste. A nejake rady? Aho Tom:) PS: Musime vydrzet!!!

Připojit reakci

jullie (4) - xxx.xxx.79.3 (?)
29.12.2009 10:13

..beriem aknenormin desiaty den..pred tym som nemala nejake strasne akne..teraz som sa trochu vyhodila..sa bojim ze zase sa mi to vrati, ci to je z tych liekov??..:((

Připojit reakci

host - xxx.xxx.84.132 (?)
29.12.2009 15:37
je to úplne normálne... na začiatku liečby má takmer každý zhoršenie... (ja som nemala :P) ale potom je to len lepšie a lepšie... ak si nemala akné druhého stupňa a viac tak do 3 mesiacoch už budeš mať pleť krásne hladkú :) (v mojom prípade do 2 mesiacov :))
Připojit reakci

host - xxx.xxx.180.143 (?)
28.4.2012 18:32

áno aj mne sa to urobilo aj na nohách, idem s tým ku kožnej, či netreba zastaviť liečbu...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.171.237 (?)
30.12.2009 16:02

Ahojte, chcem sa len opytat, ci aknenormin zaberá aj na ochlpenie... Dakujem.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.84.132 (?)
30.12.2009 17:36
je to individuálne ale čo sa týka mojej skúsenosti... spravili sa mi na tvári také jemné chĺpky... našťastie som blondína takže ich nevidno :)... Slávka
Připojit reakci

host - xxx.xxx.79.199 (?)
15.1.2010 16:14

yeah, pisem prva v tomto roku:)...dnes som bola u koznej pre druhu davku aknenorminu, cize ho beriem uz druhy mesiac..vyrasky aj vredy zmyzli, nove sa nerobia..len ma strasne seru tie flaky na tvari a to cervene sfarbenie pleti..oh..strasne daco..julka

Připojit reakci

host - xxx.xxx.164.189 (?)
15.1.2010 17:41
inak tí čo majú problémy s jazvičkami úplne skvele pomáha skinoren (z lekárne)... výsledky vidno už na druhý deň... teda... aspoň u mňa...
Připojit reakci

17.1.2010 13:22

Ahojte, chcem sa opytat, ci pocas uzivana aknenorminu mozem chodit do parnej sauny? Dakujem! :)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.249.55 (?)
17.1.2010 19:35
ja myslím, že áno :)... Slávka
Připojit reakci

host - xxx.xxx.204.132 (?)
18.1.2010 13:39

Zdravim vas spolupartaci:-)

Nedavno som nasla tuto diskusiu a precitala som si vsetky vase prispevky... je to na hovno, ze mame takyto problem...

Ja uzivam aknenormin... za cvhilu to budu 3 mesiace, no co ma najviac hneva, ze vyrasky sa mi obcas este vytvaraju a to z tych sprostych rozsirených porov, nemozem sa ich zbavit, su to riadne pluhy, na prvy pohlad ich nevidno no ked sa pozriem lepsie, su jak vojaci tam hnusoby jedni!!! Rada by som vedela, ci aj tie zmiznu, pretoze ma to depta ako nikdy predtym!

Inak dost hlboke akne, po licach este dost... snad sa to do konca liecby upravi... Tiez to mam na pol roka, berem 40mg a 65 kg. Neviem, niekedy mam stavy ze ma poslu niekam na psychiatri alebo co!! vazne... je niekto komu tato liecba nezabrala? co som pocula, ze zatial to vsetkym pomohlo... hmm?

Lenita

Připojit reakci

host - xxx.xxx.182.144 (?)
18.1.2010 14:18

ja beriem aknenormin teraz tiez 3 mesiac a musim povedat, ze plet sa mi zlepsila. na licach sa mi robili vredy a teraz ich uz mam uplne ciste, ale potom sa mi zacali robit vyrazky okolo ust, no teraz asi 2 tyzdne to nejako utichlo, dufam, ze uz natrvalo. sice sa mi este robia kde tu vyrazky, ale uz je to podstatne lepsie. len ked si chcem nieco vytlacit, tak sa mi oklo vyrazky zlupe cela koza a spravi sa mi tam velka chrasta. dufam, ze uz to bude uz len a len lepsi. dufam, ze obdobie zhorsenia na zaciatku liecby sa uz skoncilo. vela stastia prajem! :)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.34.139 (?)
18.1.2010 18:05

no ja som to mala dost hlboke takze mne sa to dost pomaly hoji,...mam uz depku z toho, aj ked mi ostavaju cervene flaky...

a nevytlacaj si ty vyrazky si narobis chrasty!!!

Připojit reakci

juraj juro (1) - xxx.xxx.22.91 (?)
18.1.2010 21:27

lenže ked si to nebudeš vytlačat tak budeš chodoiť ako slniečko so žltou pletou

Připojit reakci

19.1.2010 8:28

ja ho berem u 3 a pol mesiaca... uz skoro 4 a stale sa mi tvoria vyrazky... ale u mna to ide dost pomalinky..ale tak nejake zlepsenie vidim..tak dufam ze do konca liecby budem krasna:)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.26.76 (?)
19.1.2010 13:28

ked si ich nebudem vytlacat budem mat zltu plet??? a to uz preco???

Připojit reakci

host - xxx.xxx.225.243 (?)
19.1.2010 15:01
nie že zlú pleť ale chrasty a potom jazvy... z vlastných skúseností viem... aj ja som bola zvyknutá všetko tlačiť... ale jedného dňa som si povedala že stop, že už budem tlačiť biele a postupne zmizli aj tie... už to beriem asi piaty mesiac a každú chvíľu liečbu ukončím :)... môžem povedať, že už som krásna :)... ale tak ja som bola už po troch mesiacoch :d... nemala som silné akné... Slávka
Připojit reakci

host - xxx.xxx.57.69 (?)
19.1.2010 20:11

Ty sa mas ze uz si spokojna s tvarou... ja mam skoro treti mesiac uz a stale to mam a nie som spokojna... poznate niekoho komu to nezabralo? kozna povedala, ze zatial to pomohlo vsetkym.. vraj len trpezlivost... no je to dost tazke na psychyku fakticky!...snad nam to vsetkym pomoze...! aj vas to boli alebo svrbi? lebo ja mam niekedy momenty kedy ma to zaboli je to o nervy... pevne nervy vsetkym! a vy ktori uz ste spokojni s tvarou drzte nam prosiiim palce:-)

Připojit reakci

20.1.2010 15:12
všetkým to pomohlo, len potom sa to ešte niekomu vrátilo... ale po druhej liečbe im to zmizlo už nastálo... Slávka
Připojit reakci

host - xxx.xxx.38.47 (?)
21.1.2010 14:17

a zmiznu aj cervene fliacky?? aj pory? pretoze ja ked sa odmejkapujem brutalne vidno fliacky ale aj bez toho normalne vidno ich... mate aj vy s tym problem? a ty slavka ty uz mas tvar co nemusis ani mejkapovet? ani pory nemas rozsirene??

Připojit reakci

21.1.2010 16:23
no.. ja som skôr nemala červené fliačiky, ale objavili sa keď som počas liečby tlačila vyrážky... ale aj tie už postupne blednú... povedala by som že už ich skoro ani nevidno... ja sa už dlho nemusím mejakpovať :).. úplne super :)... a aj keby som si ten make up dala tak to vyzerá hrozne keď máš suchú tvár a začne sa ti to zošúpavať aj s kožou... jednoducho mi to počas tej liečby nerobilo dobre... a póry mám rozšírené, ale čisté :)... úspech :)... Slávka
Připojit reakci

host - xxx.xxx.74.88 (?)
21.1.2010 17:52

kurnik tak snad tie fliacky zmiznu aj mne... ja zase bez mejkapu z domu ani na krok... ani mne to nerobi dobre ked je ta koza sucha ale tak radsej to troku zakryt ako mat cele lica cervene... ja za chvilu koncim treti mesiac a co ja viem... tak jasne ze je zlepsienie od zaciatku liecby no este nie som taka krasna ako by som chcela:-)...akoze mas pory ale ciste?? vsak ked mas pory tak mas pory nemas to ciste:-)...ja ich mam a nejako nemiznu ete naopak sa mi raz za cas zapali jeden por a hop je na svete nova vyrazka... ale treba pre krasu trpiet a verim, ze nam to pomoze vsetkym...

mala si stastie ze si nemala tazku formu akne...

Připojit reakci

22.1.2010 8:22

inak neviete po akej dlhej dobe sa moze liecba opakovat??..ze ci treba cakat alebo to mozes hned odznova zacat brat: P

Připojit reakci

22.1.2010 15:25
čo sa týka tých pórov... ty myslíš asi čierne bodky... no oni sa mi úplne vyčistili, ale póry mám také zväčšené... otvorené... len už sa neupchávajú... a čosa týka opakovania liečby tak treba počkať... neviem či 3 mesiace alebo ako... ale jednoznačne je tam oddych :)... Slávka
Připojit reakci

host - xxx.xxx.79.92 (?)
22.1.2010 18:45

..ja som z tych flakov a jaziev este viac psychicky zdeptana ako z akne samotneho,,ved to je strasne...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.56.208 (?)
23.1.2010 13:11

ahojte ja beriem beriem aknenormin uz asi 2mesiac a zatial nevidim ziadne ucinky akoze moje akne neni take strasne len sem tam sa mi nieco vyhadzovalo a uz som na to nemala nervy robim fotomodelku a to sa porste nedalo a prva moja reakcia na tento liek uplne sa mi supe cela tvar suche usta.. a chcem sa opytat ci sa moze na tento liek fajcit lebo kamoska ho tiez brala a fajcila aj ona... a moja kozna mi povedala ze to akne co sa mi vyhdzuje ze to mam od solarka..takze neviem dufam ze na konci liec.uz nebudem mat nic v 2.6 odchadzam do NY a nerada by som tam sla s tym ze sa supem a prosim vas dajte mi vediet ci sa na to moze fajcit alebo nie ked nie tak s tym prestanem pre lepsi ucinok dakujem Nika

Připojit reakci

23.1.2010 14:44
nikde som nečítala nič o fajčení, takže to asi nemá nejaký vplyv... ale keby si prestala fajčiť to by tiež nebolo odveci :D: D... inak čo sa týka toho fotomodelingu... smem sa spýtať s akou agentúrou máš uzatvorenú zmluvu?... tiež nad tým premýšľam... Slávka
Připojit reakci

host - xxx.xxx.56.208 (?)
23.1.2010 16:50

s Forzou uz od18 a dlho som planovala ze s tym prestanem ale som v neustalom strese takze sa to tak lahko neda a pit vobec nepijem ani len prilezitostne a nie som ani taka fajciarka ze 10cigariet denne len nejake 3 max.4 a dakujem za odpoved Nika

Připojit reakci

host - xxx.xxx.146.194 (?)
23.1.2010 23:20

hmm ved ale tie pory ked mas ja myslim vyrazky ktore nevidno, to su take nepriehladne proste na prvy pohlad ich nevidno ale vies ze su tam lebo je tam hrbolcek, vies co myslim Slavka?...tak tie ci si mala alebo nie? ci sa ti to vycistilo...

a preco sa pytate na druhu liecbu? ved snad by to malo stacit po prvej liecbe vsetko vycistit nie?...tak povedala doktorka ze niekomu sa to moze vratit po roku ale inak prva liecba by to mala vycistit vsetko...

co pouzivate teda na fliacky na tvary? alebo by to mal teda aknenormin vycistit aj to???

Připojit reakci

24.1.2010 8:39
aha... už asi viem čo myslíš... také bolestivé zapálené hrče?... tie mi zmizli už asi po mesiaci... ak myslíš niečo iné tak potom neviem... také akné som asi nemala... ale čo som čítala v iných fórach, takpísali že im zostávajú niečo podobné čo opisuješ a že im kožná povedala že tak 3 mesiace po liečbe si to majú ísť dať prepichnúť ku kozmetičke... áno, ono to vyčistí všetko, len niekomu sa to zasa vráti... a po druhej liečbe by sa to už vrátiť nemalo... a fliačiky časom vyblednú samé
Připojit reakci

host - xxx.xxx.34.190 (?)
24.1.2010 11:22

ahojte, chcem sa opytat po akej dobe moze zena otehotniet, ked douziva aknenormin??? v pribalovom letaku pisu, ze do mesiaca po liecbe este zena nemoze otehotniet... myslite, ze po dvoch mesiacoch by to uz mohlo byt realne??? mate s tym niekto skusenost??? dakujem! :D

Připojit reakci

host - xxx.xxx.215.173 (?)
24.1.2010 13:10

Jeden měsíc po dobrání Aknenorminu je plně dostačující a bezpečná doba na to, aby žena mohla otěhotnět.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.14.239 (?)
24.1.2010 15:35

ze prepichovat? to myslis vazne??? neni mozne vsak to musi vycistit uplne vsetko!!!...

Vsak ale po prvej liecbe sa to uz nemusi vratit nikomu kto sa o tu plet uz pravidelne stara, ci nie??...

Připojit reakci

24.1.2010 17:17
niekedy sa to vráti a niekdy nie... a k tomu otehotneniu... kdesi som čítala že lekárka povedala rok počkať... pre istotu... určite nechceš mať postihnuté dieťa... ja si myslím že keď počkáš nič tým nestratíš... Slávka
Připojit reakci

24.1.2010 19:07

Slávko, můžeš napsat, která "lékařka" plácla takovou blbost??? Myslíš, že by si výrobce tohoto léků lajznul to, že nějaká žena měsíc po dobrání otěhotní a narodí se jí postižené dítě??? To by bylo žalob, hlavně v USA, kde se Američani soudí kvůli každé ptákovině a soudy jim jdou vstříc.  Bože, takové fámy miluju! Žádný rok, JEN 1. MĚSÍC PO DOBRÁNÍ NESMÍ ŽENA OTĚHOTNĚT! Potvrdí vám to každý ZNALÝ kožní lékař.

Připojit reakci

24.1.2010 21:27
veď ja sa s tebou preboha nehádam... ani takúto otázku absolútne neriešim... ja len píšem čosom už kdesi napísané videla... a každý má svoj názor... pre mňa za mňa... otehotni aj teraz... mne to je jedno... Slávka
Připojit reakci

24.1.2010 21:33

A já se snad s tebou hádám? Jen jsem reagovala na tvůj příspěvek, pokud by ho chtěl někdo brát náhodou vážně, že je to prostě nesmysl, to se nezlob. Já Aknenormin ani Roaccutane nikdy nebrala, přesto se otěhotnět zatím fakt nechystám

Připojit reakci

host - xxx.xxx.55.145 (?)
25.1.2010 15:40

dievcata nehadajte sa tu:-)...ved toto forum je hlavne o ucinkoch vraj zazraku na akne!...nas skor zaujima aby to akne zmizlo, kvoli tehotenstvu by som aj rok cakala ak je to nutne len aby to zmizlo po dobu urcenu...
:-)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.117.64 (?)
25.1.2010 17:05
vdaka za vase vycerpavajuce odpovede na temu tehotenstvo a aknenormin :). preto som sa na to pytala, lebo ma to zaujima a este tento rok planujem otehotniet. chcela som len vediet, ze kolko treba cakat po dobrati liekov, aby som predisla akymkolvek moznym komplikaciam. este raz vdaka :D
Připojit reakci

26.1.2010 11:48

Myslite ze pocas liecby mozem chodit na laser?? ale len na taky biostimulacny... ziadny invazivny... proste taky na rychlejsie hojenie ran a tak: P lebo moja kozmeticka povedala ze to urcite mozem ale ja neviem: P nemate niekto skusenosti alebo nehovorila vam o tom vasa dermatologicka nieco??

Připojit reakci

host - xxx.xxx.228.229 (?)
27.1.2010 12:00

Ahoj přátelé.

Potřebuji poomoc.

Je mi 20 let. A mám velké problémy s akné které se mi táhne už několik let. Vyzkoušel jsem hodně kosmetiky, že už nevim kterou další. Jaké je moje akné? Akné je po celé tváři, nevim zda se tomu řiká pupinky, ale nevypadá to tak - tvoří se mi to pod kůží a vznikají tam jakoby takové boule které nejdou vymáčknout a je to červené někdy až fialové.. na tváři to mám i 14dní než to dozraje do takového stadia, že se mi podaří to vymáčknout, poté už se to hojí.. když nezasáhnu zůstane to tam zřějmě věčnost.. :(
Pleť je tímto akné celá, strašně to bolí a jsem z toho už psychicky nadně...

Kožní mi napsala aknenormin který beru už 1měsíc 2x denně 20mg tedy denně 40mg. Výsledek? Žádný, naopak zhoršení!!! Pleť je zcela vysušena, červená, kůže se loupe, mám jizvy. Uznavám, lehké zlepšení... ale potom se to zhoršilo, že je to skoro horší než předtím! Jsem strašák za kterým se lidi otáčejí.

Léky beru stále dál a budu doufat, že se to zlepší. Pomůžou mi vůbec ty léky? Máme před sebou ještě 50tablet. Jakou kosmetiku použít, aby pleť nebyla tolik vysušena? Co si myslíte?

Prosím pište...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.20.36 (?)
27.1.2010 18:11
určite ti to pomôže.. každému to pomôže... inak takmer každý má na začiatku zhoršenie.. tak sa neboj :)... a na tú suchú pleť... ja požívam úplne obyčjný krém na suchú pleť a v pohode... Slávka
Připojit reakci

host - xxx.xxx.133.207 (?)
27.1.2010 18:50

pozri, ja mam napriklad uz 3 mesiace za sebou a stale nie som spokojna, niekomu to trva dlhsie a niekomu uz po dvoch mesiacoch ma krasnu tvar... ja toho mam este dost a pevne veri, ze do konca liecby sa to dolieci... MUSI..a ked vsetci hovoria ze to VSETKYM pomohlo preco by sme mali byt vynimky??...musime byt len trpezlivy!!!

Připojit reakci

27.1.2010 22:50

Myslite ze mozem ist na biostimulacny laser aby sa mi to lepsie hojilo ked som v 4 mesiaci liecby??:P

Připojit reakci

host - xxx.xxx.221.253 (?)
28.1.2010 12:20
NE, během léčby se na laser nesmí!
Připojit reakci

host - xxx.xxx.157.228 (?)
28.1.2010 17:18

Je normalne, ze uz mam polku liecby za sebou a este stale je to skarede a nevyliecene??

Připojit reakci

host - xxx.xxx.157.228 (?)
28.1.2010 17:25

caute prosim vas myslite ze to neovplyvni liecbu akne ze som si raz za cas dala take kvapky byliniek na tvar potrela?  myslite ze to neposkodi?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.33.122 (?)
29.1.2010 12:42
určite nie :D: D...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.221.253 (?)
28.1.2010 18:37

Jj i to je možné! Vždyt´ Aknenormin/Roaccutane má léčivý vliv na kůži ještě 6 měsíců po jeho dobrání. Takže určitě se ti to ještě zhojí

Připojit reakci

host - xxx.xxx.47.17 (?)
31.1.2010 20:14

Poradte nieco na cervene flaky?

Připojit reakci

1.2.2010 11:15

Aj mna by zaujimalo nieco na flaky... ale aj na jazvycky... Chystate sa niekto na nejaky laser alebo ste uz boli?? Lebo neviem ako inak sa da jazvyciek zbavit: P

Připojit reakci

host - xxx.xxx.23.125 (?)
1.2.2010 11:44
na jazvičky je dobrý skinoren a fľaky časom vyblednú samy...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.79.51 (?)
2.2.2010 12:10

ja na jazvy pouzivam biolampu..nie je to laser..je bezpecna, pouziva sa v pohodli domova a a jej parametre nie su daleko od lasera..je sice trosku drahsia ale mate to na cely zivot..ja ju pouzivam 2 mesiace..jazvy mam o 40-50%lepsie ako pred tym..ja som svoju kupila za 330eur.ak by ste mali nejake otazky, prosim.julka

Připojit reakci

host - xxx.xxx.79.215 (?)
4.2.2010 16:33
Ahojte:)..chcem sa vás opýtať na jednu vec. Vytláčali ste si vyrážky počas liečby aknenorminom???...Začali sa vám z toho robiť jazvy???...Zmiznú alebo už ostanú natrvalo???...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.154.238 (?)
4.2.2010 17:04
miznú... ale nerob to... fakt... iba biele si tlač a ak nemusíš tak ani tie... ja som bola dnes u kožnej po poslednú dávku :D: D:... ešte 20 dní a potom o 2 týždne na krv a koniec :D
Připojit reakci

5.2.2010 12:54
Takže aj tebe zmizli??...Dúfam že aj mne zmiznú... ja o tyždeň začnem len 4 mesiac liečby...
Připojit reakci

5.2.2010 12:56
Takže aj tebe zmizli??..dúfam že aj mne zmizmú... ja začnem o tyždeň 4 mesiac liečby... ale už mi to lezie na nervy... momentálne mam už mesiac okolo úst opar a neviem čo mam s tym robiť...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.57.132 (?)
6.2.2010 8:16
aj mne sa vyhodil asi pred včerom... ale už sa to zlepšuje... ja si naň dávam med... to je ako zázrak :)... a potom ešte hojivý zázrak z oriflame... tým si natieram pery celú liečbu... už som vymastila skoro 3 :D: D... Slávka
Připojit reakci

host - xxx.xxx.10.12 (?)
9.2.2010 14:08
ahojte mne dnes moja kozna predopisala Aknenormin uzivat ho budem asi osem mesiacov a tak by ma zaujimalo ci sa musim po celu dobu vyhybat slnku myslim tym hlavne v lete kupalisko a dovolenka? a ci ten sport (posilovna) ma clovek vynechat uplne alebo sa da cvicit aj popri tom? budem rad ak mi niekto poradi dik...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.57.239 (?)
9.2.2010 18:51
tak Slno necplýva na liečbu dobre.. preto sa čudujem, že ti ho predpísala na konci zimy... väčšinou to predpisujú v jeseni... asi to máš už v zlom štádiu.. keď aj toľko mesiacov... ale tak myslím, že stačí ak sa budeš pravidelne krémovať slnečným krémom a hotovo :)...a cvičiť určite ôžeš... sama uvidíš koľko, lebo ťa budú bolieť kĺby a svaly ale tak dá sa vydržať.. myslím, že ťa to nebude veľmi obmedzovať... Slávka
Připojit reakci

host - xxx.xxx.187.64 (?)
13.2.2010 21:12

Zdravím všechny bojovníky z aknem já jsem používal kremy differine..jo na obličej to vcelku pomohlo ale ne na dlouho přitom jsem akne tak hrozný neměl ale měl jsem jich dost na zádech... Tak už beru 4 měsíc AKNENORMIN a jsem spokojen hrozně moc na obličeji nemám vůbec nic dokonce mě bratr říka že jsem jak umělina..:) na zadech se to taky stratilo..Takže všem doporučuji

Nevýhoda užívaní AKNENORMINU

-suchost rtů(furt po kapsach jelení lůj či Labello-jinak je to strašne když ho zapomenete ja jsem ho zapoměl doma jednou a pak uplne do krve popraskané rty..)

-Krvacení z nosu (pomerně často v zime)

-Bolesti kloubu a zad

Jinak omezit tučné věci jako obalené řízky, bramboráky... a alkohol..Já jsem tedy to porusoval ani sem dietně nejedl Hranolky me zakazala doktorka a stejnak sem si je někdy dal..

A mam mirně zvýšené Triglyceridy..jinak nic a to važně nejim dietne no.:)

Připojit reakci

13.2.2010 21:19

v létě by tento lék každý inteligentní lékař neměl ani napsat protože by jste se mohli na slunci rychle spálit kůže je hodně citlivá a může také se přihodit velke bolesti hlavy či motaní hlavy..můj kamoš to v letě měl a docela byl nešťastny koupaliště ne! opalovani taky ne a migreny měl... já osobně nedoporučuji v letě!!!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.251.167 (?)
17.2.2010 12:40

ahojte. chcem sa opytat, ci neviete ako znizit cholesterol. po kazdom odbere krvi mam stale vyssi cholesterol. pritom nejem vela mastnych a vyprazanych jedal. a este sa chcem opytat, kozna mi povedala, ze aknenormin budem brat 7 az 8 mesiacov. beriem 30 mg denne uz 4 mesiac. vravela, ze by mi chcela zvysit davku na 40mg denne, vraj sa potom skrati doba uzivania, ale zas mozu vybehnut pecenove testy... tak neviem. neviete poradit o kolko sa potom skrati dlzka liecby, ked mi na 5 mesiac da uz 40 mg? vdaka :)

Připojit reakci

19.2.2010 21:09

No tak já osobně už od začatku beru 2 krat deně jeden prášek rano a večer..No cholesterol jak sem psal više nějak neřeším ano u mě je jednou 4,6 jednou 4,9..Jinak nejís tučne věci komu to vadi a hodně se zvedá, ale já nejím vůbec nějak dietně a držim se pod 5,0 hranicí..No a já už mám do konce 1,5 měsice..Jinak tedy beru deně 2X20 mg..Ale jinak hruza už jsem těch Label, Doliv... a různých balzámu na rty vypotřeboval asi tak za 1000Kč :) je pravda že kupuji ty drahé jsou lepší a na obličej doporučuji krém první 2měsice jsem na to kašlal a říkal však na obličej to nepotřebuji, ale až jsem si to koupil tak jsem nelitoval ani korunu.

BIODERMA SÉRIUM HYDRA-HYDRATAČNÍ KREM 40ML -jedna se o krém specialni na tuto léčbu v každé lekarně seženete od cca 280-350Kč ale stačí ta lahvička tak na 3,5 měsice stačí si dávat upně malinko..

Připojit reakci

host - xxx.xxx.186.112 (?)
24.2.2010 8:32

zdradravim vas, mal by som len taku otazocku. Tiez uzivam aknenormin a zatial to ide celkom fajn len prave teraz ma chytila chripka a chcel by som sa opytat ci uz niekto mal chripku a ake lieky nemozem uzivat samozrejme z bezne dostupnych v lekarni " nurofen alebo niec o take co by mi pomohlo.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.35.60 (?)
24.2.2010 14:25

ja mam prave tiez chripku a bola som u doktora a napisal mi ATB, samozrejme som mu povedala, ze uzivam aknenormin. napisal mi take, ktore sa mozu brat aj pri nom :). ak nechces ist k doktorovi, v lekarni by ti mali vediet poradit co mozes a co nie. inak su zakazane tetracyklinove ATB.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.186.112 (?)
28.2.2010 21:24

takze zacal som to s chorobou ja a myslim, ze tu nikto z vas co tu pisu ze nech si dam paralen alebo ibalgin neni lekar. Takze mal som chripku a bol som u svojho obvodneho lekara povedal som mu ze dlhodobo uzivam aknenormin a teraz ponovom roaccutan. Doktor natukal do pc nazou lieku a jeho verdikt bol no to co som ti chcel predpisat nemozem ale predpisem ti ospen 1000 tieto dvalieky sa znasaju a este na hrdlo florsalmin. Tak to uzivam uz 5 den a citim sa byt zdravy takze to pomohlo. Podla mojho nazoru ked je clovek marod tak to treba vylezat a ked este ktomu berie liek ako je aknenormin tak tym skor ist dokorovi a nie liecit sa sam. A este taky dotaz tomu " doktorovi " co sem napisal ze dat si ibalgin alebo paralen, odkial vlastne vies ze mozes aknenormin tymito liekmi kombinovat??? Ja osobne pocas liecby okrem aknenorminu a teraz toho ospenu som nemal vobec ziadnu inu tabletku. Pre zaujimavost aknenormin uzivam uz 3 mesiac, dufam ze mi to pomoze lebo zatial sa stale vyhadzjem sice nie ako na zaciatku liecby ale vyhadzujem.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.118.248 (?)
2.3.2010 20:09

chcem sa opytat, ci ste si niekto pocas uzivania aknenorminu farbili vlasy alebo davali robit melir. ci je to vhodne. dakujem. :)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.58.142 (?)
7.3.2010 14:13
Chcem sa opyťať... beriem uz aknenormin 2 mesiace a nevy dim ziadne zlepsenie:(..vzdy sa mi nieco vyhodi..kedy to konecne začne zaberať ako ma?..a čo sa tyka červenych flačikov... tie tiež vymiznu??.. dodiQ7
Připojit reakci

7.3.2010 14:27
cawte... ja mam problem s červenymi flačikmi..mam ich asi 5 mesiacov uz som si daval vsetko mozne ale nie a nie zeby zmizli... kto mi poradi čo je na to dobre? dakujem kimo4
Připojit reakci

host - xxx.xxx.181.184 (?)
10.3.2010 20:13

Neviete niekto ako dlho po liecbe bude pokozka tak citliva ze budem mat suche pery a nemoct sa opalovat???

Připojit reakci

host - xxx.xxx.52.76 (?)
10.3.2010 20:26
na ty červené flíčky... můžu doporučit MIRACLEAN ZINKOVOU EMULZI stojí okolo 100 Kč :)
Připojit reakci

host - xxx.xxx.181.184 (?)
10.3.2010 22:04

vazne to pomaha na fliacky? a po akom dlho case?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.194.107 (?)
10.3.2010 23:13
ahoj co sa tyka dlzky liecby v zavislosti na vyske davky tak to sa da lahko vypocitat liecba sa konci ak na kazdy 1kg tvojej vahy primes 130mg aknenorminu takze ak vazis napr 50kg tak 50 krat 130 = 6500mg takze pri takej vahe musis prijat tolko mg. za tie 4 mesiace si prijala 3600mg takze este 2900mg. takze keby si nezvysila davku a ostala by ti na urovni 30mg denne tak budes tabletky brat este 97 dni ak sa rozhodnes davku zvysit na 40mg tak 73 dni ale to iba za predpokladu ze vazis 50 kg. ak ti nieco nie je jasne tak sa kludne pytaj:)
Připojit reakci

host - xxx.xxx.250.2 (?)
13.3.2010 10:11
Mas asi spatne inoformace!!! Je to 120mg na Kilo. Zadnych 130 kde si to slysela prosimte??? Mam odbornici ktere se na to specializuje myslim pres 20let. Takze lidi je to 120mg na kilo. Je dobre tu komulativni davku dobrat abyste meli vetsi jistotu ze se to nevrati. Na 80kg beru 60mg. A je to pohoda...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.110.32 (?)
13.3.2010 14:07
ahojte:)..chcem sa niečo spýtať... ostali vam po liečbe aknenorminom nejaké jazvyčky???..zmizli vám alebo ostali???...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.26.213 (?)
13.3.2010 20:14

Neni to presne dane ze to musi byt presne 120mg na kilo... pise sa aj v liekoch, ze davka musi byt priblizne medzi 120 - 150 mg nesmie presiahnut alebo pod... jednoducho najlepsie je to medzi tych 130mg... cize ak mate v tejto urovni lieky nemusite sa bat...

Připojit reakci

14.3.2010 20:54
zdraíím..boze ja uz beriem aknenormin 2 mesiace pleť je strasne cervena :(a kopu virasok mam nevidim dajake extra zlepsenie:(..to kedy zacne sa pleť zlepsovať? a to zacervenanie tiez zmizne?..prosim poradi mi niekto?.dakujem KuBO8
Připojit reakci

host - xxx.xxx.29.140 (?)
16.3.2010 21:18
nechapem v letaku pisu ze davka sa moze zvysit az na 1mg na kilo za den taze ked vazim 80 kg tak to budu 4 tabletky (4 krat 20mg)denne neni to trochu vela?? inac aknenormin beriem viac ako mesiac a moja momentalna davka je 50 mg na den(2 a pol tabletky denne) inac vedlajsie ucinky okrem suchych pier nemam dokonca sa mi ani pokozka nesupe a este pocas liecby sa mi zoparkrat spustila krv z nosa inac nic. vie niekto o tom aku maximalnu davku moze clovek brat??? Marcin
Připojit reakci

host - xxx.xxx.250.2 (?)
17.3.2010 22:47

Cus. Tak radim ti to moc neprehnat. Ja to beru 5mesic a stale toho mam dost. Mel jsem opravdu na kokot davkovani mam 80kg a 1mesic sem bral 20mg proste smesne... dalsi 2mesice 30mg.4mesic 40mg. 5mesic 60mg.A ted zacinam 6mesic 60mg. Ale aspon telo tak nehuntuju a neberu vysoke davky hned ze startu. Tak uvidim budu to brat asi do 15 cervna[juna] To splnim komulativni davku. Tak se snad toho podelaneho akne zbavim! Uz me to opravdu sere ale myslim ze ne jenom me:)

Mejte se... Jimmy

Připojit reakci

host - xxx.xxx.42.27 (?)
22.3.2010 16:47

ja sice nemam nejaku tazku formu akne, povedal by som ze tak mierne, stredne.dnes som bol u koznej s tym ze uz nechcem ziadne vodicky, ziadne masticky. len roaccutan.kedze sa toho chcem co najrychlejsie a najucinnejsie zbavit.povedala ze dobre.takze zajtra idem na testy a vo stvrtok mi ho predpise s tym ze v stvrtok si dam prvu davku :)))) velmi sa tesim, o lieku uz viem vsetko, no idem do toho aj napriek vsetkym tym neziaducim ucinkom.myslim ze mne bude plne stacit stvormesacna liecba.no vidina toho ze v auguste bude uplne po probleme a dufam ze aj natrvalo je vacsia ako 400 metrovy letak o neziaducich ucinkoch :)

Připojit reakci

23.3.2010 8:52

Ahojte :) ja berem aknenormin uz 5 mesiacov a konecne vidim vysledky, uz sa mi netvoria vyrazky, a stare uz zmyzli takze vlastne uz mam cistu plet... mam len problem s cervenymi flakmi a jazvickami krore mi zostali..a nie je ich malo... tak by som sa chcela opytat ze kto z vas ma taky isty problem a ako to riesite alebo budete riesit? :P... lebo ja som rozmyslala o nejakom laseri lebo nechcem mat cely zivot jazvy na tvari :P... Hakuna :)

Připojit reakci

23.3.2010 16:45

cawte... ja beriem aknenormin 2,5 mesiaca ale newidim ziadne zlepsenie, iba cervena tvar s plno vyrazkami ktora je vzdy sucha. a strasne ma bolia oči s toho :((a este mam strasne suche pery..strasne som zufaly, newiem čo mam robiť, som uplne na dne už:(((((((((((((((((...kedy to vlastne zabera?
 poradi mi dakto prosíím??:((

Samo7

Připojit reakci

25.3.2010 14:04
ja to uz beriem 3 mesiace a tiez niesom spokojny..samozrejme červena tvar ktora sa lupe a teraz mi dokonca sa zacali vyhadzovať zase pupaky... niekto hovori ze po 3 mesiacoch by malo byť vidno zlepsienie tvare..ale ja nič nevidim take skor by som povedal ze shorsenie... myslim si ze mne to fakt nepomoze... čo mam robiť?? ja uz naozaj newiem co mne pomoze
Připojit reakci

host - xxx.xxx.81.121 (?)
25.3.2010 16:18

Myslite si, ze na flaky a jazvicky sa moze pouzivat aj biolampa pocas liecby? alebo je to zakazane ako laser??

Připojit reakci

26.3.2010 18:47
fleky vymiznu tiez?,,mam ich dosť vela..skoro po celej tvari a bojim sa ze mi ostanu
Připojit reakci

host - xxx.xxx.79.198 (?)
4.4.2010 18:39

biolampu mozes pouzivat, to nie je laser..ja pouzivam tiez a jazvy sa hoja pekne..sice dost pomaly..ale predsa.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.130.181 (?)
7.4.2010 20:51
Promin, ale urcite ne! Mám ji doma tez, doktroky jsem se ptal jestli ji muzu pouzivat.. Rekla : V zadnem pripade, ono uz to jarni slunicko neni moc prospesne, natoz tohle. Takze urcite ne.. Jinak ja beru mesic a pul, musim rict, suche rty, semtam vyrazka na loktech a moc se to nezlepsilo.. Ae budu doufat a bojovat dal.
Připojit reakci

12.4.2010 5:44

Ahojte, berem aknenormin posledny, 7. mesiac a na tvari sa mi urobili take jemnucke vyrazky: P... ono to nevyzera ako akne a asi to ani akne neni... len neviem co s tym mam robit: P stalo sa to uz niekomu?? dakujem :)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.79.106 (?)
21.4.2010 19:48

akoze nie.biolampa a slnko nemaju nic spolocne.Slnko je teraz pre tvar skodlive, biolampa nie..nedrazdi, praveze naopak..ukludnuje a lieci jazvy.ja ju pouzivam uz 5 mesiacov a neviem si ju vynachvalit.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.218.129 (?)
24.4.2010 12:58
Avojte vsetci... bral som aknenormin a akne som sa zbavil takmer uplne len sem-tam nejaky ten pupenec... lenze teraz je to uz asi pol roka co ho neberiem a akne sa mi vratilo... uz vypadam takmer rovnako ako predtym... cize hrozne :(... newiem co stym asi pojdem znova za koznou ale zda sa mi cudne ze sa mi to vratilo po pol roku ked uz som si myslel ze mam vyhrane
Připojit reakci

host - xxx.xxx.250.2 (?)
25.4.2010 23:46
A dobral si komulativni davku? To je 120-150mg na kilo?
Připojit reakci

host - xxx.xxx.218.130 (?)
27.4.2010 21:17
No to ti newiem povedat... proste ked mi doktorka povedala ze uz to staci tak som ho prestal brat... ale ked mi ho predpisovala 1.krat tak ma vazila a ratala si nieco tak to bola asi ta komulativna davka... no ja si ani nepametam kolko baleni som dobral
Připojit reakci

host - xxx.xxx.121.229 (?)
6.5.2010 14:10

zdravim, berem dve tabletky denne, cize 40 mg, po dobu cca 165 dní. vážim cca 50 kg. je to dostacujuce? splni sa komulativna davka?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.121.229 (?)
6.5.2010 14:24

ešte jednu otázku mám... za akú dobu ked skoncim s liecbou sa vytratia vedlajsie ucinky ako suchost pier apod?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.250.2 (?)
7.5.2010 0:19
Tak mel bys vybrat 120az150mg na kilo. Ja doberu pro jistotu 150mg na kilo.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.138.254 (?)
12.5.2010 20:27
suchost pier a podobne sa ti vytrati priblizne za dva tyzdne
Připojit reakci

host - xxx.xxx.138.254 (?)
12.5.2010 20:23
Bral som roaccutane 20mg x 2 denne. Zo zaciatku klasika,,, suche pery a nos. Neskor sa mi obcas stalo ze mi z nicoho nic zacala tiect krv z nosa. Neprestavala mi tiect aj hodinu, raz som dokonca uz planoval ist na pohotovost. Vyriesilo sa to zatavenim nosnej cievky u nosovo krcnej doktorky. Akne mi postupne ustupovalo, priblizne po 3 tyzdnoch uz bolo vidiet riadnu zmenu. Postupne som zacal badat ze mi padaju vlasy. Vypadali mi kuty. Ked som o tom povedal koznemu tak zhodnotil ze to je normalne vypadavnie vlasov, ktore u muza zacina v mojom veku (vtedy 17 rokov). Dnes po dvoch rokoch vsak viem, ze to bolo sposobene tymi liekmi, ktore nastartovali padanie vlasov. V pribalovom letaku je napisane ze pri uzivani mozu padat vlasy, no vraj aj dorastu, co sa u mna nepotvrdilo. Dnes pouzivam sampon dercos od VICHY a vlasy mi padaju o dost menej. Inak priblizne po polroku liecby som mal plet uplne cistu, no vtedy som spravil chybu, neskoro som si dal predpisat dalsiu krabicku liekov. Kedze pauza medzi davkami byt nemoze (u mna bola cca 2 tyzdne) s liecbou som musel prestat. Priblizne po polroku sa mi akne vratilo. Doktor mi prepisal tie lieky znovu, no ja to svinstvo znovu brat nebudem. Robil som popritom aj vrcholovy sport - bezecke lyzovanie - a vplyv liekov bolo na vykone citit. Svojimi skusenostami vas nechcem odradit od liecby aknenorminom, ale povedat vam len svoju skusenost aby ste vedeli co vas pripadne moze cakat. Aknenormin nezacnem brat opat hlavne kvoli tomu, ze akne nemam az tak hrozne, zatial mi zabera aj zynerit + akneroxid. Ak by sa mi to casom zhorsilo asi by som bol nuteny znova zacat liecbu, ktora naozaj ako jedna z mala aj pomaha. Kazdopadne ak sa na liecbu date, treba to brat svedomite a presne davkovat.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.250.2 (?)
16.5.2010 0:51
Presne tak! Je to svinstvo! Ale ja uz to musim vydrzet. Ja kvuli tomu budu opakovat i rocnik ve skole. Uz to beru 8.mesic a mam to porad hrozne! Beru 80mg denne. Tak snad se mi to spravi a sebevedomi pujde nahoru. Jo mimochodem mam 80kg. A prvni mesice sem bral jen 10mg... Co je na zabiti doktorky! Takze si davejte pozor na doktorky! Musite dobrat 120az150mg na kilo!!! Ja jak kdybych 4mesice nic nebral! A moje psychika to nedala! Tak vas chci upozornit at to doberete neni sranda to riskovat a pak se znova trapit...!!! Bye!
Připojit reakci

17.5.2010 11:28
som rad ze tu pisu ludia ktory maju problemy s akne..ja beriem tiez aknenormin 4 mesiac... zo zaciatku to bolo daco hrozne nemohol som sa na seba pozriet ani do zrkadla..ale teraz po 4 mesiaci liecby vidno zlepsenie..mam este zopar malich ciernych bodiek pod kozou ale vydno ze to chce isť von..to by ma tak uz nestavalo..ale strasne ma stve ze mam na liciach take dosť velke červene flaky:((nikdy som to nemal... a este ked si popripadne vytlacim nejaku tu vyrazku z lica tak hned to este viac sčerveneje:((..chcel by som sa toho konečne zbaviť:(..strasne sa hanbim s tym..ani ludom sa nedokazem poriadne do oci pozrieť:(((nevedel by mi niekto niečo na to odporučiť?.inac ja mam 60 kg a beriem 30mg na den..20mg na obed a 10mg vecer... mam este pred sebou take 3-4 mesiace liecby..uz iba to sčervenenie ma stve:(..newiete či mi to do tych 3-4 mesiacov liecby tiez vybledne??..keby mi to zmizlo bolo by to premna akokeby som sa druhykrat narodil... teraz ma fakt nebavi život vzdy len depky, spim ani vonku nechodim..kamosom sa to zda az cudne ze co sa mi stalo:(..pred rokom to bolo ako pekneho chalana obletuju baby kde sa pozrie a teraz:(och boze... akurat tak na pokeci...:((((((((...prosím Vás ma niekto s tym nejaku skusenosť?.raz sa toho aj tak musime vsetci zbaviť..len nikto newie či o 2-3-4 roky alebo viac... ale pre kazdeho by to bolo lepsie cim skor :D..ked budeme starsi tak si powieme ako sme mohli tento čas pekne straviť a namiesto toho sme sa trapili z dajakym blbym akne... život je dakedy fakt kruty k nam ludom:(...ale nevzdavajte sa nakoniec ten boj vsetci vyhrame nebojte sa..len treba veriť..prajem Vám vsetkym skore vyliecenie s toho... a čakam nejake prispevky..dakujéém: D PATRIK
Připojit reakci

host - xxx.xxx.10.168 (?)
17.5.2010 21:49

Patriku, sice nevím, jak Ti pomoci, ale strašně moc se mi líbí Tvuj příspěvek, líbí se mi Tvuj lidský přístup a to, že to nevzdáváš!!! Netrap se blbým akné, jdi ven, přestan se stydět a začni žít. Sama jsem na akné strašně trpěla, vím jak jsem se styděla, ale víš lidi se možná v prvním okamžiku podívají, ale pak je jim to šumák. Taky když potkáš někoho s aknozní pletí, tak si ho pulhodiny nepohlížíš. Zajdi ke kvalitnímu dermatologovi a užívej mládí, dokud mužeš!!! Strašně ti držím palce, abys boj vyhrál!!!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.250.2 (?)
18.5.2010 15:51
Cau Patrik! Hej tak ja jsem na tom jeste hur jak ty! Ja uz aknenormin beru 8mesicu!!! A stale to mam hrozne. Na zacatku jsem mel spise slabou formu akne.Ale ja mam vsechno podkuzi. Tak mi to leze az ted. Jo a na 80kg sem bral 4mesice opravdu malinke davky jako je 20mg atd. Ted beru uz 80mg coz je na kilo a zabira to. Sice tam toho mam jeste opravdu moc. Ale je to fakt na koko... jako ja chodil tak 7mesicu do skoly. A kdyz se mi to kazdy mesic horsilo a horsilo tak jsem to nezvladl a musel zustat doma. Psychicky bych se utrapil. Ja byl minuly rok taky bez jedine tecky, plet jak alabastr a holek bylo taky dost. Tedka vubec nic ani tuk. A dnesni svet je nanic v nasem meste se kazdy zna... Je tu nejak 30tisic lidi. A ja tak mezi lidi ktere moc dobre znam chodit nechci. Uz se blizim k cili a nevzdam to. Budu opakovat asi ten 1.rok ve skole. Mozna mi to nechaji udelat v zari. Ale radsi se s toho dostanu hezky doma v klidu nez se trapit a nicit si psychiku a byt do konce zivota poznamenany.Nekteri sou moc chytri at normalne chodis ven. Ja rikam ze kdo nezazil to nikdo nepochopi. Taky to nikdy nevzdam a budu bojovat a vyhrem! Taky se podruhe narodim a budu si zivota vazit uplne jinak!!! Mejte se a at se to podelane akne konecne vypari!!!
Připojit reakci

host - xxx.xxx.120.53 (?)
20.5.2010 17:37
Ahojte ako to tu tak čitam neviem ako sa rozhodnuť.Mam 31 rokov sice akne na tvari nemam, ale tak isto mam začať uživať AKNENORIM.Pred 10 rokmi po mojom pôrode sa mi začali robiť vredy.Vôbec som tomu nevenovala pozornosť až to začalo byť neprijemne, bolestive a hlavne pre mňa ako ženu veľmi osobne.Tieto vredy sa mi začali robiť pod pazuchami, v rozkroku, medzi prsami, atd... Po tychto rokoch prišli na po, že to mam narušene potne žlazy dôsledku porodu a rata sa to do skupiny akne a treba to liečiť tymito tabletami.Niesom nejako presvedčená či je to dobra voľba, veľmi veľa negativ.učinkov.Dlha doba alebo druha varianta operacia.Neviem čo mam spraviť či tablety alebo operacia rada nutna dakujem pekne.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.223.140 (?)
20.5.2010 19:17

Ty vředy o kterých píšeš, jedná se o ACNE INVERSA, já to měla jen v podpaží. Mi Aknenormin pomohl, operace jsem se bála.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.117.231 (?)
21.5.2010 20:33

Caute vsetci spolubojovnici! pripajam svoje skusenosti mam 23 rokov a aknenormin beriem uz vyse troch mesiacov polku liecby uz mam za sebou beriem 60mg na den. aj po dva a pol mesiaca trvajucej liecbe sa mi vyrazky  stale vyhadzovali aj ked po menej az kym som nevyskusal 10 dnovu Kúru ZIHLAVOVYM cajom zihlavu som si natrhal v zahrade a z cerstvej som robil caj treba vypit liter denne ale nie viac jak 10 dni ked som o tom na zaciatku pocul bol som skepticky lebo za moju virazkovu karieru som toho vyskusal az az. ale skusil som a je to neskutocna pecka jaku ma zihlava schopnost precistovat krv od vdedy sa mi virazka vyhodi ojedinele a dokonca mi netecie ani krv z nosa co bolo predtym prakticky kazdy den.   a pre ostatnych co sa boja do toho ist odkazujem nech sa neboja tych vedlajsich ucinkoch ja okrem suchych pier nemam ziadne a tabletky jem jak lentilky :) Tikso

Připojit reakci

host - xxx.xxx.64.137 (?)
23.5.2010 20:38

ahojka, také piju kopřivový čaj, docela pomáhá, ale nesmí se pít v kuse, přečetla jsem si všecky příspěvky a všem děkuji že zde píší, já váhám jestli do aknenorminu jí a nebo ne, mám jemnou světlou pleť a už teď "krásně" zjizvenou, byla jsem v lasercentru na IPL (intenzivné pulsní světlo) a sama lékařka mi nabídla, že mi aknenormin napíše (můj kožní mi ho odmítá napsat protože nechci a nemůžu brát antikoncepci a prý to zas tak strašné nemám no jo deděk 65 letej a 10 dioptrií..znáte to) ta lékařka se zhozila nad stavem mé pleti že jsem dávno měla zjizvení zabránit braním aknenorminu, je mi už 25 let..no jo jenže každý mě utěšoval to tě přejde a plet se jizvila a jizvila a výsledek je strašný, jsem bezmocná. S antikoncepsí jsem měla plet výstavní ale po pár letech jsem ji vysadila a začal tvrdý boj s podkožními boulemi. Tak vážení pořád váhám jestli do toho jít, protože právě antikoncepci jsem ze zdravotních důvodů vysadila a nechce se mi do dalšího svinstva... ale asi nebudu mít jinou možnost. Přeji všem silné nervy, protože řádky co tady čtu, jako by mi mluvili z duše, kdo neměl akné nepochopí, ty jizvy na obličeji, to je vlastně zjizvená duše, jizva která se nikdy nezahojí, ale člověk se s tím naučí žít, co mu zbývá. Upřímně závidím všem co mají krásnou pleť, je to nespravedlivé :-(Ale i tak hlavu vzhůru. Jdu si ten zázrak nechat předepsat!!!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.140.198 (?)
31.5.2010 20:30

No takže k tomu zineritu ťa hned vyvediem z omylu- je to blbosť, pomáhať ti to bude možno tak prvý mesiac a štípe to jak sviňa ked to maš na tvári a celkovo to nieje moc príjemné ked to maš na tvári... to je aspon moja skúsenosť no, každopádne želám aby ti to pomohlo

Připojit reakci

7.6.2010 16:12

No já už jsem to dobral cca 3 měsíce jedná se o Aknenormin který mě velice pomohl!!Měl sem toho plná záda a na obličeji! A už nemám na sobě jediný UHR! A aspoň pro mě to nebylo tak hrozné brát..protože dietu..sem ani nedodržoval a jedl sem normalně a výsledky také dobré... Až na to že musite po kapse mít LABELO, JELENÍ LUJ jinak by jste to nezvladli praskani rtu!!...Po těch 3 měsícich se me akorat zacali mastit vlasy no ale to už zvladnu..:) Ti co začínají... tak doporučuji na obličej si koupit "Bioderma SÉBIUM Hydra krém " A nejlepší balzám na rty! GARNIER (zelený) http://img.seznamzbozi.cz/direct/iR/importprodukt-orig/864/8641d5e07881d00b61adda91b0aca5b0.jpg

Připojit reakci

host - xxx.xxx.250.2 (?)
7.6.2010 23:06
Ja doporucuju kosmetiku CETAPHIL. Myslim ze je opravdu na AKNENORMIN lecbu nejlepsi!!!
Připojit reakci

3.8.2010 20:00

ahojte. uz mesiac a pol som po dobrati aknenorminu a plet mam stale krasne cistu. liecbu som zvladala v pohode az na suche pery a sem- tam bolesti hlavy. drzim palce! ahojte

Připojit reakci

host - xxx.xxx.238.197 (?)
3.8.2010 20:04

Ahojik, jak dlouho si Aknenormin brala a musela jsi uzivat i hormonalni antikoncepci?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.232.100 (?)
19.8.2010 10:47
Mne pery zacali schnut az o takych 7-8 dni. Cital som, ze niektorym uz vyschli uz na druhy den. Tak som len chcel vediet, ci nieje nejaky problem v tom. Akurat prvy tyzden po brani sa mi vyhadzali vyrazky. To som vedel, som rad ze funguje ten liek. Inac ja mam tiez zvyseny cholesterol tka s abojim... Ja beriem denne 40 mg aknenorminu. 1 tabl rano a jedno na obed. Inac o tej diete mi napis viac, co si jedla a co si nejedla. Dakujem vopred
Připojit reakci

host - xxx.xxx.160.18 (?)
18.11.2010 22:03
Dobrý den, Chtěl jsem se zeptat beru Curacné(to samý jako Roaccutane a Aknenormin) už asi měsíc 40mg denně, poslední dobou jsem ale takovej malátnej a docela ospalej. Chtěl jsem se zeptat jestli s tím máte někdo zkušennosti, nebo jestli to mám dát vědět kožní. Děkuji
Připojit reakci

host - xxx.xxx.102.191 (?)
15.5.2012 20:42

Takže, zdravím všetkých "Akňákov". Aj ja patrím medzi nich :/. Tento problém sa so mnou vlečie asi 3tí rok. Skúšala som už všetko! Kožná mi naposledy predpísala samé maste, krémy atd. od Biodermy, taktiež Efaclar a neviem čo ešte. Fakt, idú do toho len prachy, žiaden účinok. Sesternica mala pleť ako ja, no naposledy, čo som ju videla, nemala ani jednu vyrážku. Tak mi povedala o Aknenormine. Preklikala som pár stránok s komentármi, ako to u koho prebiehalo, no nežiadúce vedľajšie účinky ma dorazili. Bola som rozhodnutá, že také niečo do seba pchať nebudem. No hned na další deň, čo som videla nové biele čiapočky, rozhodla som sa pre liečbu.S poslednou nádejou som sa na ňho pýtala kožnej, no výsostne zakázala. Jej liečba je asi krémuj, krémuj,krémuj... O týždeň som objednaná k inej kožnej, tak dúfam, že to vyjde :) Dosť sa bojím toho sušenia pleti, očí a pier, no vydržím. Dúfam. Samozrejme, držím palce vám všetkým ... Shift+R improves the quality of this image. CTRL+F5 reloads the whole page. .  

Připojit reakci

host - xxx.xxx.118.138 (?)
22.11.2010 12:28
Ahojte, ďakujem všetkým za túto diskusiu, v apríli, keď som začal užívať Aknenormin, som sa tu toho hodne dozvedel, ďakujem za všetky rady od vás a zároveň za optimizmus, ktorý ste mi dodali, pretože som netušil, že taký zázrak, ako je tento liek, naozaj existuje. :D Aknenormin beriem 8 mesiacov, pleť mám už asi od 4. mesiaca krásne vyčistenú. :) Z vedľajších účinkov akurát tak vysušené pery a pleť okolo úst, na čo zaberá balzam (odporúčam obyčajný jelení loj) a krém na tvár (odporúčam obyčajnú najlacnejšiu modrú Niveu!! Vyskúšal som aj drahšie "špeciálne" krémy, ktoré mi kúpila mama, že však lepšia kvalita = lepšie výsledky, no po pár dňoch som sa vrátil k starej dobrej obyčajnej Nivei :D). Prvé 2-3 týždne ma bolelo v krížoch, cítil som sa ako starý dedo. Potom to prešlo a normálne som športoval, aj si raz za čas vypil, žiadne problémy som nemal. Aknenormin budem brať ešte posledných 5 dní, mám dobraných asi 140 mg/kg, takže verím, že sa mi to nevráti. :) A že sa nebudem musieť vrátiť na túto stránku! :D Naozaj každému odporúčam, treba si nájsť dobrú kožnú (tá moja bola 100% výborná), ktorá vám predpíše poriadne dávky, potom stačí už len chvíľu vydržať, pretože spočiatku sa vám pleť takým čudným spôsobom zhorší, potom sa však začne závratne rýchlo uzdravovať. :) Prajem všetkým podobne dobré skúsenosti s týmto liekom, ako som mal ja. :)
Připojit reakci

host - xxx.xxx.218.53 (?)
15.12.2010 20:19
no cavte ludia ked som si skoro poluku prispevkou precítal tak som vás trošku pocopil že ako hrozne sa musite niektorí cítiť ja mám síce tiež akné ale ja ho mám v podstate iba na pleciach chrbte a podobne a kedže as tak často neukazujem svoje nahe telo tak je to v pohode ale tiež bi som už chcel mat pekní chrbát lebo mám ho dost škaredí... užívam už asi 3 mesiace zinerit ale pomohol mi len trocu aale strasne ma svrbi zneho chrbát nekedy idem s toho zosaliet as hlavne ked ležím v posteli nemožem zaspat koli tomu :D a kozná mi spomínala ten liek aknenormin tak som sa zan zacal trosku zauímat a verím tomu že bi mi určite pomohol len strasne sa obávam niektorích vedlajších učinkou... ako su tie bolenie klbou a svalou lebo dost aktívne športujem konkretne break dance a nevem si predstavit že bi som nemohol breakovat nejake 4 mesiace alebo bi som mal dost velke problémi že bi som nevládal a tak sa pítam že či sa mi to oplatí že ked vás bolel ten chrbát alebo slavi ako tu nektori spomínali že či by sa dalo v pohode trénovat... s pozdravom S a sorri za ten pravopis nevem ho apsolutne a je mi to prakticky jedno len ak bi sa tu nekto bad tím vzrušoval :D a ozaj ešte že či sa može počas tej liečbi pit alkohol lebo s času na čas si vipijem a ja ked pijem tak envem ekdy dost a že či nsa to može a či mi to nemože nečo sposobit nejake problemis pečenou alebo?
Připojit reakci

host - xxx.xxx.41.132 (?)
1.2.2011 20:02

myslim ze sa nemas coho bat, ja berem aknenormin uz pol roka teraz vo februari je posledny mesiac a plet mam uzasne hladku a vycistenu, akurat mi este ostali cervene flaky ktore ale casom zmiznu a teraz mi kozna chce dat aj nejake kremy na doliecenie na to... vedlajsich ucinkov sa hlavne neboj... ja som mal tiez zmiesane pocity ale je to v pohode... mam akurat suche pery a obcas ma zaboli chrbat ale da sa to v pohode vydrzat neobmedzuje ma to nijako... a s tym alkoholom :DD no ja tiez piatkami ked si vyrazim vonku tak to uz nejako vyzera a v pohode hoci si nepamatam co bolo vcera ale neublizuje mi to aj ked som sa spociatku bal, ale treba skusit a uvidis sam co to s zebou spravi, lebo mna tie tabletky fakt v nicom neobmedzovali... ale zacni cim skor lebo ich budes brat cca 6 mesiacov a v lete to uz nie je dobre lebo by si nemal byt na slnku...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.217.145 (?)
17.1.2011 21:14
Je pekné ako si tu navzájom všetci pomáhate a vymieňate si rady ;)... tak som si povedala, že aj ja sem napíšem svoju skúsenosť. Môj boj s akné sa začal asi v 13tich rokoch. Užívala som Eryfluid, všetky možné gély, mastičky a aj šesť dňové antibiotiká.Nič nepomáhalo.Ak vám mám povedať pravdu, veľa krát som to chcela vzdať.Veľmi často sa mi šúpala pleť, vyhadzovali sa mi červené fľaky po tvári a všeličo iné. Keď som mala približne 14,5 roka, šla som znovu ku kožnej, ako vždy, predpísať si ďalšie lieky.Vtedy mi povedala o AKNENORMINE.Zaujalo ma to.Dostala som nejaké letáky a doma som si ich preštudovala.Síce mal veľa nežiadúcich účinkov, rozhodla som sa preň.Dodnes to neľutujem. Moja liečba trvala cca 5 až 5,5 mesiaca..zo začiatku sa mi pleť mierne zhoršila, začali sa mi šúpať pery(odporúčam balzam Bioderma na veľmi suché pery) a taktiež sa mi začala sušiť aj pleť(Bioderma-hydratačný krém na zmiešanú pleť). Iné problémy som nemala.Tie suché pery boli dosť neznesiteľné, za dva týždne som minula celý balzam, aby som to vydržala :). Nebrala som žiadnu antikoncepciu, to nieje potrebné. Dnes je to okolo 8 mesiacov, čo som bez liekov. Sem-tam, sa mi vyhodí malá vyrážka, ale v porovnaní s mojím predchádzajúcim stavom, je to asi 1% zo všetkých problémov.(Ak sa mi vyhodia nejaké vyrážky, beriem Bioderma-krém Al pre zmiešanú pleť, veľmi mi pomáha, dávam si ho pred spaním) Problémy som mala taktiež aj v oblasti chrbta, dekoltu a rúk.Dodnes sa mi to nevrátilo(klop, klop,klop). Veľmi ďakujem mojej kožnej pani doktorke, že mi predpísala tieto lieky.Boli zázračné. Aj vo vašich príspevkoch som naň čítala aj pozitíva aj negatíva.Každý liečbu zoberieme inak.Podľa mňa to treba vyskúšať. KIKA(16)
Připojit reakci

host - xxx.xxx.46.200 (?)
22.1.2011 17:03
Ahoj ja by som sa ta chcela opytat ze ci musim uzivat aj antikoncepciu ked mi ide kozna predpisat Aknenormin... dakujem
Připojit reakci

host - xxx.xxx.37.250 (?)
3.2.2011 7:16
Ahojte, tak v piatok som zacala druhu kuru izotretinoinom (Curacne 40 mg/den) a plet je krasne precistena, nove vyrazky sa mi uz netvoria, som trosku naruzovela ale to riesi termalna voda LRP a samozrejme od zaciatku liecby jeleni loj na pery, takze tie ani necitim. Roaccutane som dobrala pred rokom a v lete sa mi to uz vsetko vratilo, tak som si povedala dost a vymenila koznu. Prva mi dala ROA 7 mesiacov 20mg a potom 2 balenia 10 mg obden. Celkova kumulativna davka bola necelych 90 mg. Druha pani doktorka sa zhrozila a okamzite mi dala recept na Curacne - 40mg, vzala krv a asi mi robila aj tehotensky test co mi pripada velmi vtipne kedze som este pohlavny styk nemala: D Prva doktorka trvala na antikoncepcii, neviete si predstavit, od gynekologicky na kozne, naspat, papiere, potvrdenia... rozum stal. a aj tak som to vyriesila po svojom a recept vobec nevybrala. Najlepsia antikoncepcia je abstinencia: D So zvysenym bilirubinom som behala na gastro a spat (mam gilbertov syndrom - ktory nie je kontraindikcia, je to bezne) Druha pani kozna mi povedala ze na HAK netrva, vyplnila som formular, dala jej podpis a vec bola vybavena. Teraz sa uz tyzden tesim z krasnej tvare a trvam na tom, ze izotretinoin je jediny ucinny liek na akne. A myslim ze by to mali pochopit aj lekari, a najviac po troch neuspesnych pokusoch alebo po roku liecby roa nasadit. zachranilo by to sebavedomie nejednemu z nas. Ja som sa liecila 5 rokov - neuspesne. PS: Som velmi spokojna s pristupom novej pani doktorky, prisla som ku nej prvykrat, len som si odhrnula vlasy a povedala som ze som bola liecena roa a ona sa ma hned spytala ci to nechcem znovu. Nenukala mi ziadne nove kremiky ani procedury co som uvitala. Este som si od nej vypytala duac gel na prip. zapaly a hned som si vybrala recept.
Připojit reakci

4.2.2011 21:46
Dobrý den, Chtěl jsem se zeptat jestli v průběhu léčby nějak čistíte pleť. Děkuji
Připojit reakci

6.2.2011 19:01
cistim len emulziou cetaphil a rano vecer hydratujem cetaphil kremom alebo pouzivam physiogel, po kazdom cisteni este termalnu vodu LRP a aj cez den vzdy ked mi to napadne.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.217.129 (?)
16.3.2011 16:49
ja som antikoncepciu uzivat nemusela.a moja kamaratka ma 16 a teraz to zacala brat, a taktiez nemusi mat antikoncepciu.podstatne je, aby si neotehotnela :)
Připojit reakci

Andrea Bartoňová (9) - xxx.xxx.96.199 (?)
10.2.2011 21:31

Mě začlo akné taky v nějakých 12 letech. nejdřív pár pupínků a tehdy jsem to upřímně ani moc neřešila, až teď v poslední době z toho mám strašné deprese, neboli depky. Už půl roku, kdy se mi začla pleť hodně zhoršovat si nejsem schopná vyčesat vlasy do culíku. Přijde mi, jako by byly má ochrana. Že tím akné zakrývám, ale nebudu mluvit o vlasech. Taky nějaký ten pátek chodím ke kožní a vyzkoušela jsem už kde co. Nejvíce jsem zatím spokojená se zinerytem v kombinaci s miracleanem zinkovou emulzí. Můj problém už nejsou přímo pupínky, ale fleky po nich. Některé zahnědlé, mám je tam už více jak půl roku a nejdou dolů. S tímhle bojuji. Ale nejvíce pupínků jsem měla na bradě, tam se mi to stále hojí a ta emulze je opravdu hodně léčivá, takže doporučuju.

Připojit reakci

15.2.2011 12:20
Taky máte při léčbě tak zarudlý obličej?
Připojit reakci

15.2.2011 13:53
Mam a je to strasne vidiet lebo som so zaciatkom liecby odmietla pouzivat make up a dala som ho kamoske. Inac plet je pekna cista az na par fliacikov ale je fakt tmavoruzova, hlavne na licach, baby sa mi smeju ze vyzeram ako alkoholik: D snazim sa nedrazdit, hydratovat a pouzivat termalnu alebo ruzovu vodu ale myslim ze to tak skoro nezmizne, plet si musi zvyknut (dufam ze to nebude trvat viac ako 2 mesiace: D) ale skor ma rozculuje ze sa mi plet lupe, teda nie to ze sa lupe ale ze na zlych miestach:(okolo ust a nosa mi uz zliezla niekolkokrat (tam bola bez chybycky) ale ja by som to potrebovala na sanke a na licach pri usiach a tam nic:(fliaciky asi budu musiet vyblednut same: D
Připojit reakci

15.2.2011 14:58

Myslim ze mame stejny problem :D, mam teď pleť aji hodně citlivou na mrazu je jeste rudejsi.. :D, ale nasel jsem na netu La Roche-Posay Kerium DS krém, tak to vyzkousim jestli to pomuze. Ackoliv proti tomu jaky jsem to mel predtim je zarudnuti docela sranda :D

Připojit reakci

host - xxx.xxx.94.207 (?)
7.3.2011 16:22

Čawte... chcem sa Vás spýtať. Beriem aknenormin už presne 36 dní a zatiaľ jediná zmena, ktorú pozorujem je, že mi vytlačilo maz vonku. Takže by ma zaujímalo, že koľkým ľuďom sa stalo to isté. A ak sa im to stalo po koľkých dňoch sa to začalo ukľudňovať a vyrážky začali miznúť. Už fakt začínam strácať nervy, myslel som si, že mi to pomôže ale po mesiaci liečba vôbec nezaberá, práveže naopak, mám ešte viac vyrážiek ako som mal.

Připojit reakci

13.3.2011 12:14
To je normal, mě se to první týdny taky zhorsilo a asi 3 dny se mi fakt hodně mastila pleť. Teď beru 5. měsíc a už se mi vubec nic nedělá :)
Připojit reakci

13.3.2011 12:15
Dobrý den, potřeboval bych radu. Beru Curacné a příde mi, že se opravdu hodně potím a bývá mi z niveho nic vedro. Nemáte s tím někdo zkušenosti? Díky
Připojit reakci

host - xxx.xxx.90.50 (?)
13.3.2011 15:48

Zkusenost nemam, ale je to jeden z moznych vedlejsich ucinku, ktery je na pribalovem letacku.r

Připojit reakci

host - xxx.xxx.219.21 (?)
14.3.2011 18:47

Zravim, hlasim se do grupy, jsem dalsi, kdo bere tento zabijacky lek /pribalovy letacek je fakt husty/ ale co uz. S akne bojuju uz dlouho a nejlepe mi zabirala vnitrni antibiotika typu Doxybene, ale vzdy jen po dobu jejich uzivani. Po vysazeni se to vracelo do starych koleji. Kozni mi je nabidla uz potreti - zase tak na 5 mesicu v kuse. Zavrhla jsem to s tim, ze po dobrani bych byla zase tam, kde jsem byla. Navic ladovat do sebe nekolik mesicu tetracyklinova atb, to taky neni zadny med. Volba pro me byla tudiz jasna - Roaccutane.

Uzila jsem teprve 5 tablet /20 mg 1x denne/, rty vysusene zatim jeste nemam, ale dneska jsem pocitila prvni znamku toho, ze neco se deje - lek pusobi. Probudila jsem se a oblicej mam mirne zaruzovely, nejpatrnejsi je to na nose a cele, k tomu mam pocit jako bych ho mela popaleny od slunicka /nebo Eclaranu/ - kuze je takova jakoby zhrubla, neprijemna na dotyk, nevim jak lepe to popsat. To Roaccutane neberu jeste ani tyden, tak mam docela strach, ze se to podrazdeni pleti bude jeste rapidne zhorsovat. Chci se zeptat - reagovala nekomu plet podobne jiz na samem pocatku lecby?

Připojit reakci

21.3.2011 18:54
Jak to mate se slunkem, vyhybate se mu, nebo to neresite?
Připojit reakci

1.6.2011 15:31
Dobrý den, je to asi 12 dní co neberu Curacné, bral jsem ho skoro 7 měsíců, a pleť se mi zase horší a mastí se, zajímalo by me jestli to není stejný efekt jako kdyz s léčvou začínáte, kdy se taky plet zhorší a mastí se a pak se zlepší, nebo jestli jsem toho léku dostal malou dávku? Děkuji
Připojit reakci

host - xxx.xxx.250.81 (?)
2.6.2011 14:39

Kolik jsi vybral a kolik vážíš? Min. dávka se udává 1200 mg na kilogram váhy.

Připojit reakci

2.6.2011 16:05
min davka je 120 mg a tu jsem mel
Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Proti akne - Zineryt15015.10.2014200903
Aknenormin78.10.20146603
Mléko výrazně zhoršuje projevy akné803.10.201493236
Flek na nose727.9.20148281
Eclaran - ake mate skusenosti?4620.9.201481136
Můj problém s akné, hledám pomoc319.9.20145107
Moj boj sa zacina - Zineryt, Aknenormin 2504.9.2014229024
Těžší forma akné - můj dlouholetý problém211.9.201428309