Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Kontakty   

Akné > Hormonální nerovnováha - dá se spravit něčím jiným než HA?

Hormonální nerovnováha - dá se spravit něčím jiným než HA?

host - xxx.xxx.102.242 (?)
26.3.2018 17:12

Ahoj holky,

komentáře už jsou staršího data, tak nevím zda se ještě někdo ozve. Co Vám skutečně nejvíce pomohlo na vyrovnání hladiny hormonu po vysazení HA? Musím říct, že jeste stále tápu, co by mohlo zabrat. Mazala jsem ciste prirodnim progester. kremem a musim rict, ze plet byla si nejlepsi. Pak mi dosel a sup letelo to zase zavratnou rychlosti k horsimu. Zvenku pouzivam ted nove skinoren a zdá se mi, že zabírá, ale nevyřeší příčinu že jo... Je mi 26 let a trpim cystickym hlubokym akne a hlavne na brade a celisti. Moc Vám děkuji za jakékoliv reakce :) 

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Ahoj holky, komentáře už jsou sta..., host, 26.3.2018
Dobry den, ja mam podobny problem a som z toho vel..., host, 2.5.2017
Urcite asa da - homeopatiou. Ta ucinkuje na 100% a..., host, 6.12.2016
navíc estrogen ještě zhoršuje tyto příznaky, host, 1.12.2016
a já ti doporučuji zjistit si něco o endomet..., host, 1.12.2016

host - xxx.xxx.174.94 (?)
21.2.2010 20:26, počet návštěv: 117628
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Častým problémem u akné je hormonální nerovnováha - ale jak už je známo - hormonální antikoncepce problém pouze přehluší a když je pak vysazena, akné se vrátí.. A bylo tu i řečeno že není zrovna nejšetrnější k orgánům těla.

Tak mě tak napadlo - není třeba nějaké jiné řešení pro "uklidnění splašených hormonů"??

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.86.60 (?)
22.2.2010 8:52
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Možná by mohla trochu pomoci rostlinka se zvláštním názvem smldinec chlupatý. Je spíš určena na vznikající hormonální nerovnováhu po čtyřicítce, ale... Na zahraničních webech ji hledejte jako Wild Yam.

Připojit reakci

22.2.2010 11:27

Děkuji za radu, určitě se podívám=) Také mě napadlo užívat vnitřně například pupalkový olej (třeba od saloosu).. má pomáhat s pletí a při horm. nerovnováze. Co myslíte?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.86.60 (?)
22.2.2010 12:32

Ano, pupalka také může pomoci nebo měsíčkový čaj. Obecně se doporučuje nejíst tolik masa, zařadit víc rostlinných bílkovin, tofu, zelenou listovou zeleninu, omezit sladké a slané. Obrnit se vůči stresu, pokud to vůbec jde...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.104.89 (?)
22.2.2010 13:03

Ahoj, já jsem zase viděla velký bilboard u nemocnice v Bohunicích v Brně s reklamou na přípravek Melbromenox. Je to pro dívky s předmenstruačním syndromem, pro vyrovnání hormonů a na bollboardu byla napsáno i na akné. Našla jsem to i na netu (tam to akné nebylo napsáno, ale hormony ano), tak mrkněte. Mělo by to být na přírodní bázi. Doporučuje to i moje gynekoložka, když jsem se jí na to ptala. Sama jsem zatím nezkoušela. Jsou dva druhy, jeden pro mladé a druhý pro ženy při přechodu. Snad jsem pomohla:-).

Připojit reakci

host - xxx.xxx.111.134 (?)
16.8.2016 13:15

Tak to nevím no já jsem brala HA cca 4 roky... měla jsem všaechno jak hodinky a pleť v pohodě. Jinak s pletí jsem před tím problémi neměla. HA mi lékař nasadil kvůli opravdu velmi bolestivé a dlouhé menstruaci 10-14 dnů... hold příroda no.. 

Po vysazení se mi zhoršila mega pleť a nastala hormonální nerovnováha... čili nepravidelný mences, bolestivý mences, nepravidelná fce vaječníků atd.. takže nedochází k ovulaci atd. čili asi budu bezdětná...

prý nedostatek estrogenu apod. takže mi stimulen doporučili v lékárně... tak uvidím jestli to pomůže...

(jako co zatím čtu tak že podporuje zvětšení prsou... jaj dyt já už mám D... s takovou je budu tahat z podkolen jak budou obrovské...)

měli ste některá podobnou zkušenost, že by ste to brali na hormonální nerovnováhu? Pomohlo vám to?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.1.10 (?)
1.12.2016 13:03

a já ti doporučuji zjistit si něco o endometrioze, velmi bolestivá menstruace a dlouhá není normální, bude to endometrioza

Připojit reakci

host - xxx.xxx.1.10 (?)
1.12.2016 13:04

navíc estrogen ještě zhoršuje tyto příznaky

Připojit reakci

host - xxx.xxx.133.11 (?)
6.12.2016 20:07
Urcite asa da - homeopatiou. Ta ucinkuje na 100% ak je spravne ordinovana - moja vlastna skusenost. V 31 rokoch nasledkom dlhodobeho tazkeho stresu som sla do predcasnej menopauzy, lekarka mi dala substitucnu hormonalnu liecbu. Pol roka som sa trapila, zlepsenie ziadne, stavy zufale... jedneho dna som to smarila do smeti a sla za vynikajucou homeopatkou. Dostala som preparaty, zlepsenie nastalo velmi rychlo, cyklus sa vratil a navyse uplne harmonicky, ziadne extremne stavy, aj som otehotnela atd.. 20 rokov po tejto udalosti som uplne OK uz som nepotrebovala nikdy synteticke hormony. len to chce doveru, dobreho homeopata a disciplinu. Drzim palce.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.4.129 (?)
2.5.2017 12:48
Dobry den, ja mam podobny problem a som z toho velmi nestastna, chceli by sme tiez babatko, tiez mam 31, tiez menopauza, tiez dlhodoby silny stres, tiez som na homeopatickej liecbe uz mesiac, zatial nic, mam dokonca jedneho psychosomatickeho dobreho homeopata a druheho skor na zlepsenie funkcie organov a strava v kosiciach. Zatial ale necitim ziadne zmeny k lepsiemu. Prosim Vas vy ste kedy zacitili zmenu? Pomohol Vam homepat zbavit sa stresu a je to prisim vobec mozne? A ktory homeopat Vas liecil prosiim. dakujem za radu vopred.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.204.121 (?)
3.3.2010 22:57

ahoj, mně po vysazení pomohl sarapis. nejdřív jsem to 3 měsíce nedostala, pak cyklus naskočil (myslím že proto, že jsem začala cvičit cviky podle Mojžíšové) a dost jsem se osypala, hlavně hnusný boláky na bradě. někde jsem se dočetla o sarapisu, tak jsem to zkusila. nevim, jestli srovnání cyklu připsat jenom tomu, nebo jestli by se srovnal sám, ale během krátké doby se mi to upravilo a teď mám menstruaci dá se říct pravidelnou. stále beru jednu tabletku po ráno a v průběhu odpoledne si uvařím ženský čaj. pleť není stále ideální jako při braní HA, ale to asi nebude nikdy. hlavní je, že se mi nedělaj boláky. co mě štve teď nejvíc je obsypaný dekolt... léto se blíží a obávám se, že to jen tak lehce nevyřeším. pokud má někdo typ, jak si dát dokupy dekolt, sem s ním... mějte se

Připojit reakci

Magda Síbková, Cestaprirody.cz (347) - xxx.xxx.72.114 (?)
4.3.2010 8:58
Zdravím, bylin a bylinných přípravků pro srovnání hormonální rovnováhy je řádka. Je dobré, když se vybírají s profíkem na míru (výběr typu "jedna paní povídala" je střelba 50 na 50). Je to jako s léky. Čím více na míru se vyberou tím lépe zaberou. Přeji pěkný den Magda Síbková
Připojit reakci

20.3.2010 16:44

A kde se dá vybrat přípravek "přímo na tělo"?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.253.197 (?)
23.5.2012 21:41

ahoj, já jsem brala sarapis asi 3 měsíce na hormonální nerovnováhu, ale nevím nevím, akné plno, ten dekolt opsypaný akné, bolesti břicha mezi cyklem, kdoví,jestli to ty hormóny spíš nebouří, akné je málo progesteronu, nebo nerovnováha progesteronu... Marcela 36

Připojit reakci

host - xxx.xxx.179.30 (?)
24.5.2012 8:36

Pokud máte opravdu málo progesteronu a estrogeny v normě, není to dobré, jelikož se pak jedná o relativní estrogenovou dominanci (a ta nemusí být zrovna bezpečná). Zkuste tablety s rostlinou Wild Yam (jeden přípravek se tak přímo jmenuje) neboli česky smldinec chlupatý (lat. Dioscorea villosa), která je zdrojem přírodního progesteronu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.208.5 (?)
12.8.2010 9:27

Trpím hormonální nerovnováhou(nejspíš), vypadávají mi vlasy, mám akné, chloupky atd., atd. Koupila jsem si rostlinu Damiana na toto a Schizandru na detoxikaci. Damiany si dělám čaj a Schizandru žvýkám(denně tak 6 bobulek rozdělených do celého dne). Zatím to užívám tři dny a akné zmizelo. Dá se to bežně sehnat na netu

Připojit reakci

host - xxx.xxx.25.105 (?)
14.2.2011 9:39

Já můžu doporučit bylinný přípravek Gynex 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.5.174 (?)
11.12.2011 19:58
G Gynex je fakt superní! taky jsem měla hodně problémů jako např.menstruační bolesti, pořád mi byla zima, padání vlasů, změny nálad, úzkost..od doby, co užívám Gynex je mi mnohem lépe :)
Připojit reakci

host - xxx.xxx.185.94 (?)
1.3.2011 15:29

Mně na akné velmi pomohl Stimulen, což je produkt na přírodní hormonální bázi. "Primárně" ke zvětšení poprsí, ale jeho složení je velmi dobré na redukci akné z hormonální nerovnováhy. Obsahuje výtažky z rostlin - Wild Yam, Saw Palmetto a Damiana, což jsou jednak přírodní a velmi osvědčené blokátory testosteronu (vyvolávač akné) a také přírodní estrogeny. Cyklus mi sice moc nevyladil, ale zatím beru 3 měsíce, takže třeba se dočkám změny i tady. Na pleť se účinek projevil po 14 dnech, měsíci a nyní po 3 měsících můžu říct, že mám o 80% lepší pleť. Myslím si, že u akné, které vzniklo hormonální nerovnováhou třeba i v pozdějším věku (je mi 21) je ideální zbraní. Nyní zkouším i sarapis, ale nějaké extra změna bonusová asi nepřišla, ale taky by mohl fungovat.

Připojit reakci

5.3.2011 10:41
Jee, dekuji za radu, koupila jsem si stimulen a už třetí den polykám tabletky=) Jen jsem se chtěla zeptat, nevadí že mi je teprve 17 let? nemá to nějaký vliv? Jinak přijde mi i příjemně cenově dostupný, takže za zkoušku určitě stojí.. Občas právě ze zoufalosti bojuji s myšlenkou nechat si předepsat antikoncepci, ale nechci do sebe cpát tolik tělu nepřirozené chemie :( Tak uvidíme jak si poradí Stimulen :-)
Připojit reakci

host - xxx.xxx.215.241 (?)
5.3.2011 19:12

Mně se upravil cyklus i hladina hormonů po vysazení antikoncepce silným vitaminem E a B5, oboji má vliv na nadledvinky a produkci pohlavnich hormonů.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.0.32 (?)
6.3.2011 12:59

Doporučuji přípravek z ayurvedské mediciny Šatavari + zinek+kurkuma do jídla. A hlavně být v pohodě:)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.247.134 (?)
9.2.2012 13:57

me se osvedcilo doplneni stravy o prirodni fytoestrogeny ktere jsou nejvic v sojovych vyrobcich, takze jsem zacala bastit tofu, sojove mliko a zaroven upravila jidelnicek - jeden pan odbornik mi vysvetlil, ze i volba toho co jis a i prejidani se ovlivnnuje produkci inzulinu a ten se pak podili na zvysene produkci muzskych hormonu androgenu - tech co delal akne atd..takze jist dietne potraviny s ok glykemickym indexem neprejidat se a me osobne fakt pomaha ta soja... hlavne si nedavej na plet ty srajdy od dermatologa...:DD

Připojit reakci

host - xxx.xxx.178.253 (?)
6.3.2011 18:28

tak dej pak prosím vědět jak jsi dopadla, můj obličej ted vypadá příšerně..na stimulen jsem taky koukala, ale nějak to ve mně nezbudilo důvěru..hodně přemýšlím o vitaminu B5,který se dá nově sehnat i tady v ČR, pak o přípravku FEMIGARD, máte s ním někdo zkušenosti?a mastičce glyko A..hodlám si to všechno pořídit, tak doufám, že aspon něco zabere..

Připojit reakci

7.3.2011 21:42
Vitamin B5 se dá sehnat i u nás? myslíš, že i dostatečně "silné" dávky aby to něco udělalo?:) Slyšela jsem na něj ze zahraničí chválu. Jinak určitě po čase vědět dám, zatim užívám pátý den. Jinak glyco A taky používám, jako není špatné, ale že bych viděla nějaké extra výsledky, to zatím(?) říct nemůžu..
Připojit reakci

host - xxx.xxx.99.44 (?)
6.5.2011 9:35
Měla bych otázku: Když beru HA Chloe mohu to kombinovat s přípravkem STIMULEN? Děkuji moc všem za odpověď.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.99.44 (?)
6.5.2011 10:49
já taky beru antikoncecpci, konkrétně lindynette a stimulen taky užívám, spíš si myslím, že je to dobré, protože antikoncepce může kazit náladu a libido a ten stimulen vyrovnává vedlejší účinky HA
Připojit reakci

host - xxx.xxx.61.18 (?)
27.12.2011 12:47

Kdysi jsem tady psala, že mi pomohl STIMULEN s akné, a tak by mě zajímalo, jak funguje na tento problém u ostatních? Má někdo zkušenosti?

Jinak zapomněla jsem tady tehdá napsat, že nejlepší účinek má braní NALAČNO!!! Brala jsem ho totiž nejprve normal s jídlem, ale účinek nic moc. Tak jsem nadtím přemýšlela a dospěla jsem k závěru, že některé hormony se možná potřebují vstřebat bez přítomnosti jídla (beru hormony štítné žlázy a ty se též musí brát nalačno). Začala jsem tedy stimulen brát večer, aspoň hodinu po posledním jídle a ejhle, účínek se dostavil! Ráno před snídaní by to taky mělo účinkovat... Nebo prostě kdykoliv, ale aspoň hodinu po jídle a půl hodiny před dalším jídlem...

Nevím, možná je to blbost, ale na mě to tak funguje...

Ja silnou dávkou vitaminu E jsem rovněž zkoušela... byla to snad 500 nebo prostě ta nejsilnější možná dávka volně prodejná, ale účinek to na mě bohužel asi nemělo:/

Připojit reakci

host - xxx.xxx.61.18 (?)
27.12.2011 14:57

... ještě dodám, že jsem rovněž užívala vysoké dávky vitaminu B5 a sice ve formě injekcí - 500mg 3x týdně po dobu 6 týdnů. A přesto, že to je dávka téměř koňská (navíc přímo do svalu), na akné mi to nějak moc nepomohlo :/ (užívala jsem to primárně z jiného důvodu - ne kvůli akné). Tím nechci říct, že to někomu nemůže pomoci. Naopak si někteří pochvalovali, že se jim právě po vysokých dávkách B5 tolik nemastila pleť a vlasy. U mě se tak bohužel nestalo. Co se teda týče potravinových doplňků či vitamínů, tak mi na akné či mastnou pleť zabral nejvíc zinek. A ten taky napomáhá správné tvorbě hormonů...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.238.142 (?)
28.12.2011 0:03

B5 500mg 3x týdně - jenže na akné se doporučuje mnohem, mnohem větší dávka než toto! 

V boji proti akné fungují vysoké dávky vitaminu B5: v dávkách až 2,5 g 4krát denně, celkem tedy až 10 g za den. Po zhruba 3 měsících se dávky postupně snižují na (individuální) udržovací hladinu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.61.18 (?)
6.1.2012 0:07

Ale tohle bylo přímo do svalu! Injekčně a po dobu 2 měsíců! Takže dlouhodobá intenzivní kůra, kde není možnost vyloučení močí a látka jde přímo tam, kde je potřeba. Domnívám se tedy, že i takové dávka by měla na akné nějak zafungovat, což se u mě nestalo (ale u některých, co tyto injekce měly to naopak zafungovalo)... Obecně vitamíny podávané intramaskulárně jsou MNOHEM účinější, než ty v orální formě. Nevím teda o tom, že by byl na trhu silnější a účinější preparát, než bepanthene injekce (samozřejmě se mohu mýlit). A i tuhle "srandu" jsem si musela objednat až ze Španělska, protože u nás to vůbec není v distribuci. Vím akorát, že generica vyrábí hodně silný b-komplex, kde je v jedné tabletě tuším 1000 mg B5. Zkoušela jsem to kdysi, ale účínek nulový, protože jsem to všechno vyloučila močí (poznala jsem podle typické "béčkové" zářivě žluté barvy), takže já jsem k béčkům, které se užívají orálně spíše skeptická. Konkrétně moje tělo to v téhle formě nedokáže skoro vůbec vstřebat... kór 10 g za den... Ale pokud to na někoho opravdu funguje a má s tím zkušenosti, velmi by mě to zajímalo...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.254.31 (?)
15.4.2012 12:37

Taky bych potřebovala poradit s tímhle problémem. Mám předepsanou HA Chloe, začlo mi být po týdnu divně, motá se mi hlava, špiním, bolí mě břicho. Mám hypofunkci štítné žlázy a zřejmě od toho i nepravidelnou menstruaci, proto mi byla HA předepsána. Obávám se, že to nebudu moct užívat.

Nevíte o něčem bylinkovém, co by pomohlo?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.21.133 (?)
3.6.2013 17:57

Ahoj, mám taky problém s hormonání nerovnováhou, syndrom PCO, nepravidelná ms, špatná pleť.. Po vysazení HA se mi hrozně zhoršila pleť, absolutně nic nezabíralo. Na netu jsem si našla dobré recenze na divoký yam - smldinec chlupatý = dioskorea, vyzkoušela ho a po týdnu se mi výrazně pleť zlepšila!!! Takže to všem doporučuju, kdo má tenhle problém. Samozřejmě jsem uvažovala o Gynexu, Sarapisu nebo Femigardu, ale nechtělo se mi platit 600 za měsíc. Kupuji si od Grešíka sušený drcený kořen smldince za 47 kč!!! Dá se koupit na netu nebo v léčivých rostlinách. Vyzkoušejte, nebudete litovat. Dá se koupit i v kapslích za 665kč, ale jedna kapsle obsahuje 100mg yamu, nejsem hloupá abych platila takovou cenu! Já užívám 1 lžičku denně. Má to trochu pálivou chuť, můžete to přidávat do jogurtu. Žádný odvar nedělám.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.138.130 (?)
25.7.2013 21:46

ahoj za Me funguje FEMIGARD a ano omezit sladke a tucne vynechani alespon u me mlecnych vyrobkua nahrazeni sojovymi a jinym i alternativami. Femigard mi vyvolal menses po 90dnech :)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.149.58 (?)
25.8.2013 8:51

Díky moc za cenné rady. Chystám se dobraní platíčka HAK vysadit. A fakt se děsím toho, co mě následně čeká. Hlavně ohledně té pleti. Brala jsem 3 roky Minervu - na pleť super - stoprocentní zlepšení a to si před tím ani kožní nevěděla rady. Pravděpodobně to bylo dáno hormonální nerovnováhou. Nyní jsem zmoudřela a už nechci HAK ani vidět, protože těch negativ je strašně moc. Kdybych to, co vím teď věděla než jsem si o ní řekla, nikdy bych do ní nešla. Velmi se bojím následné hormonální nerovnováhy, takže se určitě zaměřím na Vámi zmiňovaný Wild YAM.A pak dám vědět, jak to dopadlo.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.102.242 (?)
26.3.2018 17:12

Ahoj holky,

komentáře už jsou staršího data, tak nevím zda se ještě někdo ozve. Co Vám skutečně nejvíce pomohlo na vyrovnání hladiny hormonu po vysazení HA? Musím říct, že jeste stále tápu, co by mohlo zabrat. Mazala jsem ciste prirodnim progester. kremem a musim rict, ze plet byla si nejlepsi. Pak mi dosel a sup letelo to zase zavratnou rychlosti k horsimu. Zvenku pouzivam ted nove skinoren a zdá se mi, že zabírá, ale nevyřeší příčinu že jo... Je mi 26 let a trpim cystickym hlubokym akne a hlavne na brade a celisti. Moc Vám děkuji za jakékoliv reakce :) 

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Aknemycin Plus89.4.201832187
Hormonální nerovnováha - dá se spravit něčím jiným než HA?3629.3.2018117629
Enterosgel - výborný na detoxikaci a na akné429.3.20184210
Primitivní, avšak nejúčinnější léčba akné, 100% účinnost729.3.201828339
Slivovice na akné921.3.201816100
horské sluníčko, zázrak našich babiček17212.3.2018392139
Biolampa2026.2.201849383
Akné na zádech posledních 7let225.2.2018990
Jeanine, Yadine, Yasminelle, co je lepsi na plet?17621.2.2018319856
Proti akne - Zineryt15728.1.2018361680
cannaderm nebo cutishelp?7621.1.2018137088
Rozšířené póry129.12.2017588
Jak se rychle zbavit již vzniklého pupínku7323.12.2017221690
Moje vítězství nad akné - konečně10326.11.2017188946
Co me zaručeně zabralo na akné?36225.11.2017719826
Kolagen Colway nebo Collagen Beauty?1622.11.201748010
Zinek a akné5114.11.2017115078
Akné - bez líčení ven?214.11.20171499
Neutrogena Spot Stress Control2127.10.201738067
Aknecolor8310.10.2017137220
Jak vám pomohl aknecolor?949.10.2017161279
Moje rada na akné2663.9.2017463581
Náplasti Balea proti akné823.8.201723964
Akné32215.8.2017499670
Vrátí se akné po vysazení antikoncepce?8824.7.2017150460
Antikoncepce - na akné2076.7.2017369429
Ajurvédský čaj Nimba2423.6.201765865
Akné skvrny, flíčky 222.6.20172398
Fleky po akné + aknenormin330.5.20173613
Jedina moznost jak se navzdy zbavit akne je vyhojit jejich loziska10525.5.2017144124
Jak na boláky?3224.5.2017103950
hloubkové čištění u kosmetičky7819.5.2017128258
Hlíva ústřičná na akné166.4.201727336
Suchá citlivá aknozní pleť218.3.20172838
Aknenormin214.3.20176644
Akné - příprava heřmánku213.3.20175430
Je dobrý tento hydratační krém na akné?213.3.20175051
Jáký je podle vás nejlepši čistící gel?4013.3.201769338
Krémy proti akné - červená pleť113.3.20174446
Okurka - hydratace113.3.20173974
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Kulinářské fórum - recepty, rady, zkušenosti a zajímavosti českých kulinářů