Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Kontakty   

Akné > Moje rada na akné

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.144.50 (?)
3.9.2017 11:45
Roaccutane nedoporučuji, akné se dá řešit mnohem méně drastičtěji a efektivněji. Sama jsem nad R. váhala, ale nakonec naštěstí se nenechala od kožní překecat. Problém v kosmetice na akné a vůbec kosmetice je, že v ní jsou přísady, které akné drasticky zhoršují, byznys jako prase.. :) Stačí se trochu v kosmetice zorientovat, nenechat si od kožní kecat do života (sama jsem kožní navštěvovala 7 let, výsledkem je přecitlivělá pleť...) a za několik dnů akné zmizí (můj případ, a to s akné bojuji celý život) :))) Hodně štěstí
Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Roaccutane nedoporučuji, akné se dá řešit mnohem m..., host, 3.9.2017
Dobrý den, váš příspěvek mě zaujal. Prosím m..., host, 16.7.2017
Muj syn 13let, silne akne na obliceji, krku,hrudi,..., host, 22.1.2017
Zajit si k odbornikovi, to je moje rada nejv..., Pavla Polová, 6.2.2016
Taky mě akné trápilo strašně dlouhou dobu, z..., host, 20.11.2012

Moje rada na akné

host
6.11.2005 19:04, počet návštěv: 441565
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)
Ahojte všichni,

Chtěl bych se s vámi pdělit o cenné zkušnosti, které jsem získal svou léčbou akné. Akné mě trápí asi od 13 let. nejdříve jsem používalklasickou kosmetiku co můžete koupit v obchodě (Oxy, Clean and clear...) samozřejmě nic nepomohlo. Potom bylo akné neunosné(těžká forma) a bylo potřeba ho řešit s odborníky. Našel jsem si skvělou dermatoložku, která se opravdu vyznala. Začal jsem klasikou Eclaran a líh, po této léčbě se akné mírně zlepšilo ale zase to vypuklo na novo. Dalšímí přípravky byly Aknoren, Akneroxid, Zinerit, Aknemicin, Dalacin, různé druhy lihu, differine, lokální dělané masti atd. Dále jsem podstoupil léčbu vakcinací, která měla velmi dobrý výsledek, ale bohužel se akné po chvíli zase vrátilo. Poslední věc, kterou jsem vyzkoušel byl Roacctane. Ten jediný mi zatím pomohl nejvíce, vedlejší účinky jsou ale vážně velmi nepříjemné. Krvácení z nosu, ze rtů, bolesti vnitřních orgánů, kloubů atd. Mohu říct, že vedlejší účinky jsem měl skoro všechny. Ale zatím je to to nejlepší co jsem měl. tak všem co mají stejné problémy držím palce, hlavně silné sebevědomí a žádné komplexy.
Připojit reakci   

Dobrá rada na "akné"

stoh (1)
15.1.2006 21:51
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Všem, kdo trpí akné, bych chtěla poradit jediné. Je třeba si uvědomit,že to není jen problém kůže.Je potřeba spojit změnu ve vnitřní výživě se správnou vnější výživou,tj.správnou kosmetickou řadou.Mám to vyzkoušené,poradím.
Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.78.4 (?)
8.3.2006 20:03
Mě se pletť o hodnězlepšila, když moc, ale opravdu moc piju (ne alkohol) meltu, čajenebo ředěné štávy. Vyhýbám se kyselým okurkkům,hořčici a sladkému (ne moc úspěšně), protože po těchtopotavinách se akné většinou zhorší. A platí - nemačkat pupínky, jen v krajním případě, když je pupínek krásně vykvetlý, mi to nedá a přes čistýkapesník ho zmáčknu a pak důkladně vydezinfikuju. Ale ta pitná kůra je velmi důležitá.

Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.99.185 (?)
9.3.2006 19:54
Zkuste revalid jsou to prasky k dostani v lekarne bez receptu akne se me zlepsilo uz po mesici jeste jsem nedobrala baleni ale v lecbe budu pokracovat pro horsi stadium je dobre si zajit k doktorce predepsat doxiciclin a zinerit  a jeste jedna rada na mensi pupinky naparit si oblicej a pak rychle umit studenou vodou akne je previt tak hodne zdaru
Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.146.38 (?)
31.5.2006 18:43
a v jakáým stadiu akné mělas?
Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.158.130 (?)
21.9.2010 22:04

Mno, tak jsem se rozhodla, že taky připojím svůj názor.

Je to už čtvrtej rok, co trpím akné. Začalo to nástupem na střední školu, nevím proč. Nejprve malé pupínky, později v horší míře zarudlé bouličky pod kůží, které nešly vymáčknout, zarudlé tváře atd. Na nose nic, pouze všechno na stranách obličeje. Moje dlouhé vlasy se postupem času staly takovou mojí stěnou s okolím, kryla jsem se za ně.

Jooo, to se to poslouchá, nesmíš na to myslet, to je psychikou, to časem zmizí... jenže my, co jsme tím prošli nebo ještě procházíme, víme, o co tu jde. Člověk pak má někdy pěkný stavy. Maže to vším různým, každej den to čistí... Jenže nemyslete na to, když na sebe každý ráno koukáte bez makeupu do zrcadla a vidíte to! :(
Hlavně moje spolužačky neměly ani pupínek, a to na sebevědomí fakt taky nepřidá.Vyzkoušela jsem Garnier, Niveu, Avon, Oriflame... zinerit a různé mastičky od kožní, za které jsem dala nehorázný peníze a nic... Zkoušíš všechno možný s nadějí, že to aspoň trochu pomůže.. ;)

Nejdřív se to trochu zlepšovalo po induloně (růžový), vyzkoušela jsem i různé antikoncepce, ale nic, navíc mám citlivou pleť, t akže ne všechno je pro mě vhodný :)

Druhý úspěch byl s odličovacím olejíčkem od Saloosu - levandule, nakonec ze všeho nejvíc pomohl Vichy krém - hydratační na noc... není to nic levnýho, ale fakt to pomáhá... vyčístím vodou Loreal -pure zone (taky není špatná), namažu slaboučkou vrstvičku Vichy a na speciální pupínky napatlám PYTIOL... ten mě pomohl fakt výrazně, navíc... když se udělá pupínek, za den je to minimalizovaný ;) je teda původně na dětské prdelky, ale zkuste to... stojí v lékárně asi necelých 30 Kč ;)... pomohl i bráchovi.. ;)

Tak hodně zdaru a držte se, snad každý z vás najde to, co mu vyhovuje :) teď se mi sem tam něco udělá, ale oproti těm velkejm podkožním pupenům to jsou jen drobné pupínky, které zakryju. Furt to není na chození bez makeupu, ale nosím teď už i vyčasané vlasy a tolik tu pleť už řešit nemusím. :)

Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.198.57 (?)
10.3.2011 21:25
U mě je to jako přes kopírák :D saloos, loreal, vichy, pytiol... dost mi ted ale pomohla celkova detoxikace organismu metodou homeopatik... taky jsem tomu neverila, ale i takhle setrny zasah do organismu dela velke veci :)
Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.35.165 (?)
12.4.2011 11:50

Já mam s oleji od saloos taky super zkušenost. Měla jsem tedy tea tree ale chtěla jsem zkusit i levanduli. On je asi problém, že lidi co mají akné nemusí mít pouze mastnou plet, ale kolikrát citlivou nebo zcitlivělou od všech těch matiček. Jinak Vichy noční krém je docela fajn, ale zbylá řada (gel, voda, denní krém) byly pro mě strašně agresivní a vůbec mi to nesedělo. Více mi pak vyhovoval Avene

Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.164.85 (?)
26.7.2011 17:37

drive jsem pouzivala spoustu kremu ale ted staci uz jen a lnicova mast a pytion a plet mam peknou drive jsem musela chodit s make upem.lnicova mast stoji asi 50kč a ta druhá 30

Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.164.208 (?)
7.5.2006 13:49

Dobrý den,

Prosím Vás poraťte mi jak se mám zbavit akné (tou vaší metodou)

Děkuji

Můj e-mail je: d.flora@seznam.cz

Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.64.190 (?)
20.6.2006 18:09
Ahojky no hele nevim jestli ti to pomuze ale prodava se mýdlo na akne let budeš mít pak sucho a akne mizi dobrým doplňkem je pletova maska
Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.197.247 (?)
9.6.2006 13:20

Me tedy nepomohlo naprosto nic....je to proste dane geneticky a neda se s tim bohuzel nic delat..... :(

Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.147.185 (?)
2.7.2007 9:47
Dobry den vsem,
jmenuji se Pavla a akne uz jsem vyresila..a to rocni lecbou antibiotic azitrox500 kazdy mesic 3prasky a bylo..po 3mesicich vyrazna zmena..ted uz mohu rict..ze obcas sem tam mam nejaky pupinek...ale to jen obcas...opravdu to pomaha.
Připojit reakci

Dobrá rada na akné

12.4.2011 11:51

vždycky se dá něco dělat, a genetika je pouze předpoklad...

Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.64.229 (?)
5.7.2011 10:26

Podle mého názoru je nejdůležitější si uvědomit, že akné samo o sobě není problémem. Akné nám jen ukazuje, že něco v našem těle není v pořádku. Také jsem donedávna měla docela dost problémy se svou pletí. Snažila jsem se to vyřešit nejprve vyřešit tak, že jsem si kupovala různé gely a krémy z drogerie (radši si ani nepřipouštím kolik vyhozených peněz to bylo, plus to, že to můj stav ještě zhoršilo). Pak jsem chodila na kožní a ta mi předepisovala různé mastičky (nejčastěji benzyol peroxid) a nabízela produkty stále jedné a té samé firmy (trochu podezřelé, ne?). Část z toho na chvíli fungovala, ale jen dočasně. Zároveň jsem ráda, že jsem neskončila na nějakých antibioticích nebo antikoncepci. Přestala jsem k ní chodit a rozhodla se trošku se o tom dozvědět sama. Přečetla jsem tucty knížek o zdravé výživě a alternativní medicíně... Tohle mé pleti zčásti pomohlo, ale stále to nebylo ideální. Co mi ale pomohlo nejvíce jsou stránky thelovevitamine.com. Je to blog jedné mladé Kanaďanky, které se podařilo vyřešit její problémy s pletí. Díky ní jsem si uvědomila, že se nemůžeme spoléhat na nějaké zázračné mastičky nebo jen vylepšit své stravování. Je to otázka celkového zdraví, to znamená jak tělesného, tak i duševního. Je to však mnohem těžší způsob než si napatlat něco na obličej nebo spolknout pilulku. Ale za pokus to stojí. Pomohlo mi to uvědomit si hodně věcí a tím pádem i lepší pleť. Neříkám, že jsem kompletně uzdravená, ale oproti tomu, co to bylo předtím mě už nějaké 2, 3 pupínky netrápí. Smutné, že nám nejvíc pomůže nějaká holka z internetu a ne naši lékaři. Achjo.

Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.221.199 (?)
5.7.2011 11:24

Pro 64.229: achjo, jenze to muze byt jen shoda okolnosti, ze ti zlepsila plet. Valne vetsine akne postupem casu proste mizi, normalka, a ty to hned prisuzujes zdrave vyzive a jednomu blogu Kanadanky. Ono by ti mizlo mozna i bez toho, jen ty jsi v te dobe zila blogem Kanadanky, tak to prisuzujes tomu. Pak ovsem existuje dalsi moznost a to ta, ze jsi se stravovala s prominutim jako prasatko :) a kdyz ses pak dala na zdravou vyzivu a zdravy zivotni styl, tak se ta zmena k lepsimu odrazila na tve pleti. To bych videla jako realnejsi nicmene tomu odporuje to, ze znam dost lidi, kteri zdravemu zivotnimu stylu vubec nedaji, vykouri jednu cigaretu za druhou, trpi obezitou a plet maji ukazkovou. Proste v tomhle to neni!!! Mela by sis precist neco o pricinach akne, pak bys zjistila, ze tva rada byt myslena v dobrem, nebude moc platna.

"Podle mého názoru je nejdůležitější si uvědomit, že akné samo o sobě není problémem. Akné nám jen ukazuje, že něco v našem těle není v pořádku."  Podle me naprosta hloupost. To by pak logicky muselo platit ne jen u akne, ale u vsech nemoci!!! A dost pochybuju, ze bys timto zpusobem lecila napr. roztrousnou sklerozu, rakovinu ci obycejnou anginu. Ano, protoze i tyto nemoci nam pak logicky ukazuji, ze neco v nasem tele neni v poradku.

Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.22.40 (?)
20.11.2012 13:20

Taky mě akné trápilo strašně dlouhou dobu, zkusila jsem moře nejrůznějších přípravků, volně prodejných v lékánrnách, na předpis od kožařky. Taky jsem byla u jednoho speciálního doktora, co hledá příčiny, ten mi řekl, že prý od páteře a ať cvičím na malém overballu záda. Z běžné kosmetiky mi poměrně pomohl Cannaderm, jinak mi ale nejvíc nakonec pomohla antikoncepce a dnes už mám pleť čistou, jen s občasnými pupínky.

Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.68.142 (?)
12.12.2007 18:11

Nikdy jsem moc potíže s akné neměla, měla jsem akorát to běžné pubertální. Teď se mi však objevuje velmi čast podkožní akné - tvrdé pupínky, co nejdou vymáčknout (jen někdy a teče z nich maz nebo co to je) a stále narůstají a bolí na dotyk. Potíž je v tom, že jestli to souvisí i se zažíváním (tvrzení - co v tlustém střevě, to na kůži), tak mám zásadní potíže s trávicím traktem a miluju čokoládu, kterou nemálo jím. Má čokoláda vliv na akné? Proč? Poraďte....! Jinak používám Dalacin - první účinek supr, pak už slábl a teď se žádný efekt již nevyskytuje. Dík za pomoc...

Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.22.61 (?)
12.12.2007 21:57

Tvrdé podkožní bouličky se dělají, když je problém v zažívání. Mohla se vám ve střevech pomnožit bakterie candida. Je dobré brát laktobacily nebo jíst bílé jogurty a obnovit mikroflóru ve střevě. Souvislost akné a čokolády nebyla nikdy prokázána, ale někteří lidé mohou vypozorovat, že se jim pleť po konzumaci čokolády a kakaa zhoršuje. Pak si holt musí vybrat, jestli čokoládu nebo pěknou pleť. Ale problém může být i jinde, navštivte dermatologa, měl by vám udělat krevní testy.

Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.8.6 (?)
28.8.2008 16:59

červené podkožní pupeny (nevím jak jinak to nazvat) vznikají hormonální nerovnováhou, konzultovala jsem to s kožní lékařkou i kosmetičkou a obě mi toto sdělily. Pomáhá HA, jinak co se týče léků tak mám (kladné zkušenosti) s aknemicinem a eclaranem. Nejlepší je zajít opravdu ke kožnímu lékaři a problémy zkonzultovat.

Připojit reakci

Dobrá rada na akné

12.4.2011 11:53

Na těžké a střední formy je určitě dobré jít ke kožní, ale jinak celkově problém kožních a kosmetiček je ten, že pouze zamazávají projevy nějakými mastmy a neřeší důvod, proč se akné dělá...

Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.103.5 (?)
21.2.2009 17:08

zkus se zeptat své kožařky na deoxymikoin..měla sem to samé a po tom deoxymikoinu mě bouličky úúplně zmizeli! přeju hodně štěstí:)

Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.1.252 (?)
22.12.2007 22:21

Nemyslím, že dobrá strava pomůže, zase to bude asi individuální. Stravou příliš hormonální nerovnováhu neovlivníš si myslím. Na druhou stranu, co je zdravé a co není? Moje rada: konzultace s dermatoložkou, která se vyzná, nestresovat se!!!, což se občas těžko kontroluje a nenípat nebo jen s kapesníkem.

Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.39.110 (?)
19.3.2008 14:41

Dobry den. Ja mam problemy s akne... je to hrozny vse si kupuju co pisou ze to zabira a porad nic... poradite mi co mam delat??dekuji... tady je muj email-...PevnaL@seznam.cz

Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.39.110 (?)
27.4.2008 16:56

Dobry den... mohla byste mi poradit co mam delat?? cistim si porad plet ruznymi prostredky a nepomaha mi to... co mam delat? dekuji piste na muj email: PevnaL@seznam.cz

Připojit reakci

Dobrá rada na akné

12.4.2011 11:54

tolik plet nečistit a nedrhnout a nedávat si pořád každý den jinou matičku...

Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.27.108 (?)
20.8.2008 16:20

Je mi 15let a trpim akne.Nemam ho moc na zadech se mi treba vubec neobjebuje, ale na obliceji ano.Na tvarich, cele ci na nose.Strasne se za to stydim a chtela bysh se ho sbavit.Poradi mi tady nekdo jak?A co je to ten zynerit?

Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.38.6 (?)
14.7.2010 11:04

Ještě před pár týdny jsem měla silné akné.Hodně mě to trápilo a rozhodla jsem se s tím něco udělat.Jela jsem s kamarádkou na chatu do lesa, kde bylo hodně čerstvého vzduchu a slunce.Hned druhý den ráno jsem se vzbudila a akné se mi o moc zlepšilo! Nemohla jsem tomu uvěřit.Moje pleť byla téměř čistá.I některé jizvičky mi zmizely.Po čtyřech dnech jsem se nadšeně vracela do města.Druhý den ráno se mi pleť zase zhoršila a po pár dnech bylo akné zase zpátky..Nechtěla jsem to tak nechat a tak jsem začala hodně pít.Osvědčila se mi voda s citronem.Čokoládu jsem vyměnila za ovoce a na pupínky jsem si natírala Tea tree oil, který se dá koupit v lékárně, ktomu všemu jsem si ještě koupila zinek(tablety) a ejhle! Pleť mám zase skoro čistou!:)Také jsem na sobě vypozorovala, že když mám dobrou náladu, akné se mi zase o něco zlepší.Minulý rok mi akné UPLNĚ zmizelo, když jsem byla o pálená a pleť se mi slupovala.To jsem měla opravdu krásnou pleť, ikdyž ne na dlouho.Předtím jsem také skoušela léčbu laserem.Měla celkem dobrý výsledek, ale jakmile jsem s léčbou přestala, vše se vrátilo do starých kolejí.Tělo opravdu musí být zdravé uvnitř, aby bylo zdravé na povrchu. Je potřeba vydržet a nestrácet naději.. Drží vám palce:)

Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.250.46 (?)
14.7.2010 11:38

Ještě před pár týdny jsem měla silné akné.Hodně mě to trápilo a rozhodla jsem se s tím něco udělat.Jela jsem s kamarádkou na chatu do lesa, kde bylo hodně čerstvého vzduchu a slunce.Hned druhý den ráno jsem se vzbudila a akné se mi o moc zlepšilo! Nemohla jsem tomu uvěřit.Moje pleť byla téměř čistá.I některé jizvičky mi zmizely

:))))))))) Ach tak to je uplny zazrak!!! Skoda, ze tomu absolutne neverim. Jak se muze silne akne behem jedne noci o moc zlepsit??? Tohle mi hlava nebere... a to ze ti udajne zmizely pres noc i nektere JIZVICKY... tak to uz je tresnicka na dortu tohoto sci-fi pribehu :)))))

Připojit reakci

Dobrá rada na "akné"

host - xxx.xxx.172.253 (?)
22.1.2017 23:02
Muj syn 13let, silne akne na obliceji, krku,hrudi, zadech,ve vlasech.Kozni na steva a ruzne masticky pomohly jen kratce..Zda se, ze zabrala az autovakcina-injekcne pod kuzi.(ster z vridku a odeslani do laboratore k vyrobe autovakciny)Doporucuji navstevu alergologa(tam jsme dostali radu my)imunoga..Na kuzi a v krvi zjistili synovi zlateho stafylokoka.Po injekcich, ktere byly aplikovany nejdrive 3xtydne pak 2x tydne a 1xtydne po dobu cca pul roku doslo k celkovemu vymizeni akne. Lecbu hradi pojistovna.
Připojit reakci

Dobrá rada na "akné"

host - xxx.xxx.197.52 (?)
16.7.2017 21:38

Dobrý den, váš příspěvek mě zaujal. Prosím můžete mi napsat bližší info jak postupovat? Odkud jste? Stačí zajít k alergologovi a poprosit ho aby mi odebral stěr z vředu? A která pojišťovna vám to hradila?

Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.71.184 (?)
23.1.2007 13:09
Ahoj všichi,jak se máte
Už dlouho mám akné. Jednou jsme s mamkou oběvili něco nového - ZYNERIT. Moc mi to pomáhá. Na obalu je sice,že to působí až za 5týdnů, ale mě to pomohlo po 3 dnech. Zkuse to! Douchám, že vám to pomůže. Koupíte ho asi v každé lékarně.

Markéta
Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.141.16 (?)
11.4.2007 20:32
Je ZINERIT v lekarnach volne pristupny? Nebo jen na recept?

Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.151.119 (?)
10.6.2007 21:13
jj, já taky používám zineryt a hodně mi pomáhá, akorát nedoporučuju při jeho užívání chodit do bazénu - měla jsem potom dva dny uplně červenej obličej, ale to je u každýho jiný. Ještě chodim jednou týdně na laser a dusík a to mi taky hodně pomáhá (50 kč obličej a 70 záda i obličej) :)
Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.60.62 (?)
17.2.2008 20:44

ahojda, jak myslíš ten dusík? můžeš to nějak rozebrat? :) Děkuju

Připojit reakci

Dobrá rada na akné

host - xxx.xxx.147.201 (?)
29.11.2010 22:58
zineryt je pouze na recept
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.150.202 (?)
27.4.2006 15:24

Nejíst kořeněná jídla,čokoládu a když to musí být tak všeho s mírou.

Nechodit na solárko,na sluníčko!!!!

Udělat ji jarní a podzimní očistnou kůru organismu.Velice účiné přípravky jsou z řady Mirra Lux.,která má nejen přípravky na vnitřní užívání,ale také výborné kosmetické přípravky na ošetření pleti.

Ráda poradím JandaskovaLenka@seznam.cz

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.168.51 (?)
10.5.2006 8:05
Slunce podle mě akné vylepšuje!!!
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.4.112 (?)
12.5.2006 12:21
K poslednímu příspěvku: Holky, neničte si pleť a hlavně zdraví přílišným sluněním. Slunce vám bez ochranného tělového mléka s UV faktorem stačí po dobu, co zajdete do obchodu a zpět (obrazně řečeno). Tak propagovaná solárka a jiné opalovací metody by měli být tabu. Víte, co to dělá, abyste měli snědou pokožku? Tak si to nejdříve opravdu pečlivě zjistěte, a potom se rozhodněte, jestli v tom chcete pokračovat. Raději mít světlou (ale díky pravidelné péči zdravou) pokožku, než být snědá a nemocná (o rakovině ani nemluvě). Věřte mi, vím o čem mluvím.
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.104.243 (?)
31.5.2006 20:08

Opálením se akorát dosáhne toho, že je pokožka silnější a akné se na určitou dobu "schová" což spousta lidí považuje za zlepšení, ale když pak pokožka opět zesvětlá většinou vypučí všechno co bylo zatím schované. Je to tzv. kosmetická kamufláž.

Bez opalovacího přípravku ani před barák s odpadkama. Solária by měli zakázat a opalování u moře i u rybníku přes poledne je doménou jen debilních Čechů. Zamyslete se trochu, kvůli pár týdnům "krásy" se vystavujete hroznému riziku. A léčba melanomu není žádná sranda a platíme to všichni.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.146.41 (?)
7.6.2006 20:39
budu to komentovat asi tkhle slunce akné vylepšuje.....rada k nezaplacení vylepšuje zkuste to i vy.......
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.7.226 (?)
18.6.2007 10:20
Moje zkušenosti se zlepšením akné opalováním jsou následující - nyní se léčím kromě akné i s velkou pigmentací po akné způsobenou opalováním. Co zlepší přípravky na akné, zhorší přípravky na bělení, takže mmám střídavě akné a pigmentaci.
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.90.1 (?)
23.7.2010 19:31

Je zajímavé, žemi kožní nedávno předepsala na pigmentové skvrny 2 krémy určené na akné..  Skvrny se mi udělaly po chem. peelingu...  :-(

Připojit reakci

Moje rada na akné

9.6.2006 13:24
jo, ale to akne je kolikrat horsi, kdyz s nim mas zit....rakovina se casto da vylecit, ale s akne trpi clovek cely zivot...asi jsi nezazila to, co jak, tak to nikdy nepochopis......
Připojit reakci

Moje rada na akné

14.6.2006 17:50

Ano, akné není nic příjemného, mám s tím svoje zkušenosti, ale šokuje mě, že ho tady srovnáváte s rakovinou. To už je vážně silný kafe. Zřejmě nevíš o léčbě melanomu a jiných nádorových onemocnění absolutně nic, protože bys to nikdy nemohla napsat. Tak už se nelitujte proboha! Já mám taky akné, 3 stupeň na obličeji, taky na zádech a na rukou a určitě bych radši měla krásnou kůži, ale chci žít!!!!! Krása není všechno.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.174.50 (?)
16.7.2008 16:25

souhlasíím:) radši budu zdravá s tím nejhnusnějším akné než mít rakovinu... já už sem to přestala řešit... prostě stydím se mezi lidma ale mě hodně pomáhá když mi říkají že jim to nevadí... a taky se podivejte kolik lidi to tady řeší... lidí co mají akné je čím dál víc tak se to třeba snažte vyléčit ale nedělejte ze sebe chudáky... taky mám ty hnusny beďary takže vím o čem mluvím...

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.175.21 (?)
7.8.2006 9:15
udivuje me to taky,jak to tady srovnavate!!! ja mam taky akne a uz jsem zoufala,ale to bych radsi mela nejhorsi akne nez rakovinu! uvedomte si co tady rikate!!
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.64.131 (?)
15.6.2006 7:16

No tak to je opravdu neuvěřitelný radim lidem ať chodí na sluníčko pro zlepšení akné, protože rakovina se dá léčit! To toho asi moc nevíte o této zákeřné nemoci. Když se vyléčí rakovina kůže, tak jde spíše o štěstí a člověk si pak dobře rozmyslí své další opalování. Takže to není proboha pravidlem a jistota to vyléčit.

Musim říct, že mě také opalováním zmizí akné. Ale abych neriskovala jiné a horší nemoci (jako je rakovina), tak pobyt na sluníčku hodně omezuju a chráním sem nejvyššími faktory. Radim, buďte raději na slunci hodinu a více dnů po sobě (čím se opálíte pomalu), než tam být celý dny, což už je krutě nebezpečný. Nezapomeňte, že v dnešní době neni sluníčko už to co bývávalo. Dnes je to už hodně nebezpečné. A holky ze solárek na to jednou doplatí!!!

Jinak potíže s akné jsem měla od puberty a nic nepomáhalo. Tak jsem se naštvala a šla na kožní! Tam vám 100% pomůžou. Je to jejich povolání tak to taky zkuste. Už 5 rokem si každý večer namažu postižená místa Eclaranem 5, což je gel (stačí kapka) a opravdu už bez něj nemohu být. Výsledek se opravdu ukázal!!!

Kdyby jste chtěli ještě nějak poradit - contraja@seznam.cz

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.18.101 (?)
15.6.2006 11:50
taky mi pomáhá Eclaran...
Připojit reakci

Moje rada na akné

15.6.2006 13:25
Já sem se teda po Eclaranu 5 parádně osypala, alergická dermatitida, kterou nikomu nepřeju. No jo, každý jsme jiný a každému pomáhá něco jiného. Chvilku mi pomáhal Skinoren, ale obličej dost pálil a byl zarudlý tak teď radši nepoužívám nic z těchto "léků na akné". Pomáhá mi kosmetika Effaclar od La Roche-posay, je výborný na citlivou kůži, kterou mám, a která ve spojení s akné není teda nic moc. No a je potřeba hodně chodit na vzduch a hodně pít  vodu a hlavně pořád nemyslet na to, že máte akné!!!! Psychika dělá divy, fakt!
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.22.151 (?)
13.6.2008 20:51

eclaran aj mne pomahal, zo zaciatku som bol milo prekvapeny, ale neskor to uz nemalo velky ucinok.tak som bol u koznej zase, ta mi povedala ze na chrbte mozem kazdy vecer si natierat eclaranom akne, ale na tvar striedat, kazdy druhy, pripadne az kazdy treti den, takze terz som to takto zacal, potom dam vediet, ako som dopadol

Připojit reakci

Slunicko

host - xxx.xxx.197.245 (?)
23.6.2006 17:11
Z vlastni zkusenosti mohu potrvrdit, ze slunicko akne velmi vylepsuje (nikoliv vsak solarium) ale nesmite si davat zadne kremy a podobne pripravky,to pak snizuje efekt a plet se zbytecne masti. Vazne doporucuji, ale chce to vytrvalost, kazdy den alespon par hodin na ostrejsim slunicku, bez kremu, a efekt je skoro zazracny!
Připojit reakci

Slunicko

8.7.2006 18:05

Když budete dělat podobné blbosti tak vám akorát naskáčou pigmentové fleky, protože kůže v místě zánětu snadno zpigmentuje a to obzvlášť když užíváte hormonální antikoncepci! Pokud už se to někomu stalo je dobrý krém Mela-D od La Roche-posay (koupíte v lékárně). Není moc mastný, má ochranný faktor 15 a postupně fleky vybělí tím, že se kůže rychleji odlupuje. Zároveň se mi tím i zlepšilo akné. Mohu jen potvrdit, že akné v kombinaci s pigmentovými skvrnami je příšerné, tak bacha na to sluníčko!

Připojit reakci

Slunicko

host - xxx.xxx.73.18 (?)
7.8.2006 14:55

Souhlasím s tím, že slunce mi na akné pomáhá, ale strávit venku na přímém slunci pár hodin denně je podle mě to nejhorší, co může člověk udělat. Podle mě se akné dá léčit mnohem snáze než rakovina kůže, ale člověk na to za pár let doplatí.

Připojit reakci

Slunicko

host - xxx.xxx.73.18 (?)
31.12.2006 16:12
Jo, jasně a za pár let kromě na kožní budeme docházet také na onkologii. Fakt rada nad zlato! Sice mám akné již 8 let, ale než podstupovat toto riziko, raději se budu léčit podle rad mé kožní lékařky. A z vlastní zkušenosti mě slunce akné naopak zhoršuje.
Připojit reakci

Slunicko

host - xxx.xxx.146.50 (?)
23.6.2008 13:07

Já bych řekla že slunce na akné je mnohem lepší než nějaké chemické přípravky a to jako jsou make upy, různé krémy.. samozdřejmě kůži chránit nějakým rozumným faktorem ale nepřehánět to... prostě všeho moc škodí... 

Připojit reakci

Slunicko

16.7.2008 16:30

mě sluníčko akné taky zhoršuje... vždycky sem se opalovala a divila sem se jak se mi ta pleť pěkně stáhla a žádné velké boláky se mi nedělaly... ale pak stačilo týden na sluníčko nejít a všechno to co se schovalo dovnitř najednou vylezlo a byla to katastrofa:(:(takže slunko je sviňa a nevěřte mu... i když se na první pohled zdá že je to to nejlepší...

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.225.58 (?)
14.2.2008 8:30

Já mám z kožníma doktorama úplně opačnou zkušenost, zatím mi nikdy nepomohli. Akné mám už od svých 13 let, teď mám 25 a pořád mě stále trápí i když o hodně míň než předtím. Vždy mi něco pomohlo jen na chvíli a pak se akné zase objevilo. Mi nejvíce pomohlo pití kopřivového čaje, asi po 2 pitných kúrách (dle návodu jak často se může a má pít) se mi akné o hodně viditelně zlepšilo. Zkuste to, čaj neublíží a ani není hnusný, celé tělo se pročistí a zlepší se akné i na zádech a dekoltu. Pak mi hodně pomohla kosmetička, základ je taky vyčistit si před spaním pořádně pleť, pokud vymačkáváte, tak jedině s čistým ubrouskem. Mojí sestře pomohl dermatolog, který jí po odběru krve nasadil léky, které ji akné úplně zlikvidovali. Mě bohužel toto nezabralo, u každého jedince je to jinak. Určitě mi dáte za pravdu, že pokud jste u moře, hodně nám taky pomáhá slaná mořská voda a v rozumné míře sluníčko. Já jsem u moře nejšťastnější člověk, protože nemám ani jeden pupínek.

Zdar všem, kteří mají problémy s akné. Je to sice nespravedlivé, že někdo má nádhernou čistou pleť a někdo "beďary", ale jsou horší věci a hlavně být zdravý. ;o)

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.73.18 (?)
31.12.2006 16:07
Souhlasím s Eclaranem, také na něj nedám dopustit, používám ho již 7 let a bez něj si to už neumím ani představit. Také si poslední 2 roky v lékárně kupuji čisticí gel Tea Tree Oil- Dr. Müller (Pharma).Stojí jen 150 Kč a vydrží mi až půl roku. Stahuje póry a čistí pleť, nechám ho působit asi tak 10 minut a poté opláchnu.Nyní jsem začala také užívat Skinoren krém na den, který mi předepsala kožní lékařka, ale ten stojí 200 Kč, zatím mu nedávám moc šancí. Má někdo zkušenosti se Skinorenem? Po jaké době začne působit? Díky za odpověď. Jana
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.3.96 (?)
11.8.2009 15:12

myslím si že to s tou rakovinou trochu přeháníte spíš bych nedopuročovala solárko, což je i potvrzeno, sluníčko může také způsobit rakovinu-spíše to ohrožuje lidi bez pigmentu

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.160.1 (?)
25.8.2008 15:47

S akné bojuji už několik let (asi 17) a teď používám eclaran a skinoren a oba mi pomohli, napřed jsem měla eclaran, tem mi pleť zahojil a potom skinoren který je dobrý na zesvětlení tmavých fleků po akné (samozřejmě většinu jsem si zavinila sama neodborným mačkáním :-((( ), nevěřila jsem tomu ale fakt to pomohlo. Neříkám že mám pleť úplně super, sem tam se mi nejaký bolák udělá (i dva :-)), ale díky bohu za to... Teď mám eclaran v zásobě a používám ho na noc jenom když se mi nějaký bolák udělá tak přímo na něj trochu máznu a jdu spát, pozor eclaran hodně odbarvuje oblečení!!! Normálně se mi to hojí 14 dní, s eclaranem 2-3 dny a bolák je pryč.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.78.229 (?)
20.10.2006 19:57
sorry, jestli srovnavas akne s rakovinou, tak ses fakt chudak!
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.84.9 (?)
1.3.2008 17:04

Ano, rakovina se dá léčit. Přál bych ti někdy zažít chemoterapii a stavy po ní. Potom by sis hned uvědomila jaké je akné skvělá věc. A taky když se z rakoviny dostaneš je to takovy maly zazrak. Takže nepoučuj

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.74.84 (?)
16.11.2008 21:15

to jako srovnavas rakovinu s akné? na rakovinu mlžeš umřít klidně, ale akné se dá nějak vylepšit aspon trochu a taky se to da zakrýt, takže nevim co tady blbneš...

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.50.44 (?)
22.1.2007 20:29
clovek, ktery muze rict ze akne je neco horsiho nez rakovina, je bud totalne nevzdelanej a mimo, nebo nikdy nevidel cloveka ktery na rakovinu umira....:/sakra pane boze lidi!!!! zacne to rakovinou kuze a muze to skoncit metastází!!!!!
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.77.20 (?)
25.3.2009 14:40

tak tohle je snad zlej sen ne?asi nejsi při vědomí... já jednou za čas kouknu co s pletí, ale když sem si přečetla že bys chtěla radši umřít než mít akné... tak to je trochu moc.V naší rodině už rakovina byla a nevyléčilo se to ani jednou, takže ti z vlastní zkušenosti říkám, že bych byla radši (a to myslím že mluvím za většinu) nejošklivější než mít rakovinu.Jo a ještě jedna věc-když jsi mrtvá tak už je stejně jedno jestli si topmodelka nebo šereda.Mrtvoly si totiž nikdo neprohlíží...

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.224.2 (?)
20.9.2006 23:04

Je to sice zoufalé, ale tak ať. Solárium pomáhá na akné, taky každej straší rakovinou, narovinu mají třeba i pravdu, ale aknézní pletˇ je pro někoho možná že daleko horší trápení a utrpení, než rakovina kůže! Když se na aknézní pleť skoro každý kouká přes prsty , člověk se zkrátka za to stydí, má mindráky a tak ! Je to zoufalejší a traumatická situace, která někdy také končí sebevraždou. Zkráceně má si to člověk s aknézní pletí mrsknout hned, nebo si užívat života a počítat s možnou rakovinou. já bych určitě volil druhý způsob! A určitě bych nebyl sám !!!

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.78.229 (?)
20.10.2006 20:00
ty jo lidi proberte se, ty ani nevis, ze se rika aknozni, ty aknezni a hazis tady rozumy s rakovinou, nez sem vlozis nejakej prispevek, co si tu prectou lidi, tak mysli! je mi te uprimne lito!
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.128.6 (?)
22.1.2007 12:36

Jsem opravdu sokovana tim,ze nekteri lide jsou kvuli ciste pleti bez akne,ochotni zajit az tak daleko,ze prohlasuji,ze mit rakovinu je lepsi nez mit akne.Ja mam akne uz 17 let.Ted mam uz jen slabsi formu,ale zit se s tim urcite da,coz s rakovinou ne,alespon ne dlouhou dobu.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.4.122 (?)
22.12.2006 0:36
S tím opalováním máš pravdu. V létě se mi jakoby zlepší pleť a akné mi skoro zmizí, ale jak zaleze sluníčko tak je to zpátky. S tím opalováním to není špatná věc, ale nesmí se to přehánět.
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.127.27 (?)
12.7.2006 12:36
jo ja s rodinou kazdy leto jezdim k mori a tak je to vzdicky  o moc lepsi
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.49.142 (?)
29.10.2006 20:39
to je sice mozny ale ne sesmazenim na slunci ale slanou vodou a klimatem...
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.4.122 (?)
25.12.2006 22:26
Sluníčko umí pleť zlepšit, bohužel jen na nějakou dobu. V létě mám vždycky od akné pokoj.
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.208.155 (?)
3.4.2007 19:59
ne to je kec...slunce to jen zhoršíí
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.26.146 (?)
23.6.2007 19:45
Samozřejmě to kec není! Jde jen o to že každému vyhovuje něco jiného, každý dermatolog vám potvrdí, že někomu sluníčko vyhovuje a jinému ne!!!
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.35.203 (?)
3.7.2008 15:06

taky si myslím mě sluníčko velice zlepšuje akné!! a jednou týdně se napařuju nad párou do hrnce s vodou si dám několik lžiček soli, která se rozpustí a pak jednoduše se nad párou napařuju asi 15 min. po 15 minutách si obličej opláchnu studenou vodou a a natřu si plet krémem na akné (Aknemicin) a dávám si ho i přes noc. A zinerit jak tu několik dívek psalo taky velice pomáhá je to něco jako antibiotika na plet.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.22.61 (?)
3.7.2008 22:00

Napařování se nedoporučuje, pokud máte mastnou pleť s rozšířenými póry- ty pak zůstanou rozšířené trvale.

Připojit reakci

Moje rada na akné

16.7.2008 16:37

Jj přesně tak... jednou sem byla u kosmetičky na vyčištění pleti a ta mi pleť napařila... vymačkala..udělala peeling a plno toho... už si to nepamatuju ale vím že mi tam dávala aspoň 10 ruznych krémů... a pak nakonec mi to natřela krémem ktery mi měl stáhnout póry ale bohužel se tak nestalo :( a od té doby mám to nejhorší akné :(:(:( předtim sem měla jen pár pupínků a černé tečky... co bych za to dala teď:(:(:(

Připojit reakci

Moje rada na akné

12.4.2011 11:58

No že slunce akné vylepšuje... ono spíš kolikrát na opálené pleti různé skvrny, černé tečky nejsou tolik videt a navíc sluníčko plet o neco vysuší... ale jako léčku na akné bych to tedy nepraktikovala...

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.196.163 (?)
29.12.2006 14:13
ja si to taky myslím že slunce vylepšuje akné.protože ho tim vypaluje a pupinky se vysušují.sama mam v tom zkušenost protože jak jsem jednou byla na dovolené v chorvatsku tak jak jsem se tam koupala v tom moři,tak se mi pleť hodně zlepšila.a to tím že voda v moři je slaná a slunce vypalilo pupínky.ale černe tečky mi nezmizely.
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.250.74 (?)
18.1.2007 18:55
Ostre slunce ti akne na cas zlepsi ale po urcite dobe az prestane slunce svitit nebo se prestanes opalovat se to jeste vic zhorsi.Slunce a solarium to jen vytahuje ale nehoji navic se pak muzou udelat pigmentove skvrny.
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.180.70 (?)
16.6.2010 17:36

A ještě jedna poznámka, akne máte už dosmrti a nikdy se ho nezbavíte, mám pocit, že je to jak hnusnej exém. Takže upřímnou soustrast.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.92.50 (?)
16.6.2010 18:19

Co je to za blbost? Akné jsem měla asi do 19 let, pak mizelo a zmizelo úplně.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.57.182 (?)
16.6.2010 19:15

To máte tedy štěstí. Mně je o dost víc a mám ho pořád, i když věkem méně. I doktorka mi nedokáže říct, jestli se ho někdy úplně zbavím, jsem takový typ. Pleť začala zlobit s nástupem puberty (raději bych byla zůstala v tomto směru dětská). Je to záležitost hormonální, někdo má na ně pleť holt citlivější, bohužel taky genetika (i když ne po matce, té je přes šedesát a má pleť bezvadnou, akné nikdy neměla).

Připojit reakci

Moje rada na akné-blbost

host - xxx.xxx.113.40 (?)
17.6.2006 15:57
blbost: čokoláda, koření a podobné věci nemají na akné vliv... Opakuji jen slova své Dr, která působila v Mnichově a předepsala mi Roaccutane na mou velmi těžkou formu akné a stal se zázrak....
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.37.74 (?)
14.5.2011 19:02

s tím sluncem nesouhlasím... já mam vždy na jaře lepší pleť!!

Připojit reakci

Moje rada na akné - Roaccoutane 100% ucinok

host - xxx.xxx.186.105 (?)
1.7.2007 17:07
presne tak:

Stale nechapem, preco sa este vedie polemika o tom, co pomaha na akne, ked uz davno je "v obehu" kral medzi vsetkymi metodami :liek Roaccoutane. Mna liecila Mudr. Rasochova (Fakultna nemocnica v Bratislave), ktora ma v SR asi najviac skusenosti s podavanim tohto lieku. A podla jej slov su vsetky tie "zarucene" masticky ci kozmetika maximalne tak sekundarnou terapiou, pretoze akne je chorobou "zvnutra"... (neporiadok s hormonmy, krvou...) Dokonca ani strava, fajcenie (vratane ganje), alko... nema na akne vplyv - nic z toho sa dodnes medicinsky nepotvrdilo!!!

Skutocne vam vsetkym garantujem: kaslite na vsetko, co ste doteraz pre odstranenie akne robili a bezte ku koznemu lekarovi s prosbou o Roaccoutane. Moze sa stat, ze sa niektory bude zdrahat ho predpisat a bude najma mlade baby odhovarat (pritom tym najvacsim problemom pri uzivani tohto lieku je len to, ze baba nesmie do 2-6mes. po liecbe otehotniet + docasne sucha koza, pery a oci, co je prejav hypevitaminozy A - kedze Roacoutane je retinoid...nic z toho sa vsak ani za mak neda zrovna s utrpenim, ktore prinasa akne a po case tieto vedl.ucinky odozneju)

Antikoncepcia moze skor pomoct pri dokoncovani liecby, ale pri tazkych akne nemusi mat ziadny ucinok. Ja mala akne od 12rokov a kym som zacala s Roacoutane (26r.) som vyskusala asi vsetko na svete, co sa  k nam dostalo... zaslo to az tak daleko, ze som 4mes. nevysla od hanby z domu, musela prerusit studium a myslela som, ze sa z tej hruzy na ksychte uz uplne zcvoknem... az kym ma mudr. rasochova nevzala do parady a dnes uz som uplne v poho:) Uz len zhanam nieco na zrovnanie jazviciek...

=> takze, riesenie sa vola Roaccoutane
Připojit reakci

12.4.2011 12:03

To zní vyloženě zdravě lečit se nadměrným množstvím vitaminu A...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.215.108 (?)
12.4.2011 15:41

...ale aspon to temer 100% pomaha!

Připojit reakci

Moje rada na akné-blbost

host - xxx.xxx.4.122 (?)
22.12.2006 0:39
Právě, že čokoláda mi hodně kazí pleť.
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.40.7 (?)
30.9.2006 14:56
mě tedy solárko velmi pomáhá. Taky jsem vyzkoušela hodně,ale solárko bylo nejúspěšnější+Viaderm
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.57.31 (?)
9.11.2006 19:16

Jsem kosmetička a moje rada na akné je ZINERIT. Doporučuji ho všem mým zákaznicím, které trpí s akné. Jsem ve spolupráci z kožními lékaři takže milé dívky a dámy nechte si poradit. Vaše plet bude již do čtrnácti dnu zářit.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.104.138 (?)
4.4.2007 12:08

Ano to mate pravdu, ale je to jen dočasna záležitost tak tří měsíců...než si tělo zvykne na antibiotikum.Doporučuji i Dalacine -T...akné je komplexní zaležitost celého těla...Každý znás zná hlavní věci které by se měli dodržovat a výsledek, samozřejmě podle síly akne a stavu pleti se musí dostavit. 

1. Nekouřit (ani marihuanu :-)       

2. Nepít alkohol (4 decy vína na narozeniny samozřejmě nevadí :-)

3. Chodit každý den na čerství vzduch, dodržovat pitný režim  (sportovat, čistící čaje)

4. Odborně čistit pleť a navštěvovat kožního lékaře, a kvalitní kosmetický salon. Neškrábat a nezanášet si špínu rukama do zanícených  míst, a zanášet jí dál... (rozumné navštěvováni solária a lymfatických masáží rozhodně neškodí...)

5. Relaxovat a spát 8 hodin denně ( nechodit 4 x v týdnu do zakouřeného klubu a vracet se ve 3 ráno :-) odpočívat.

6. Při silných projevech akne užívat antibiotika (na trhu jich je opravdu hodně) doporučuji Dalacine - T,  Zinerit....... zkoušet co vám vyhovuje. Káždý reaguje jinak.

7. Navštívit alergologa a zjistit na co je člověk alergický...Např. umělě a neprodyšné oblečení. (akne a vyrážka na zádech)

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.27.226 (?)
28.6.2007 21:01
"Plet bude za 14 dni zářit " no zní to sice jako reklama, ale ja sama sem byla u kožní a když mi nepomáhal diferine (nevim jak přesně se to piše) tak mi předepsala právě zinerit, na který se sice dost doplácí (cca 160 kc a vydrží mi tak 6 týdnu) ale pomohl. Sice se mi ted akne rozlezlo i na zada, ale tam kde sem to timhle s prominutim "sajrajtem" mazala, tam je to v celku klidný
Připojit reakci

Moje rada na akné

16.7.2008 16:43

no to bych neřekla že po 14 dnech : D :D :D mě zineryt zabral po pul roce... a to sem si pravidelně čistila pleť 2x denně a taky 2x denně sem si obličej natírala tím zinerytem... ale pak sem ho vysadila protože sem myslela že už je to dobré a vrátilo se mi to... ale teď už ho užívám 4. měsíc zase... a už je to trochu lepší:):)...ale taky je pravda... že třeba kámošce zabral po měsíci... jenže ona tím léčila asi 3 malé pupínky: D a né jak já ty moje velké nafouklé boláky:(

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.24.181 (?)
20.11.2006 22:39

Mila kosmeticko, nemuzete prece tady napsat, ze kazdemu po Zinerytu bude plet do 14 dnu zarit! To je blbost. Pokud o tom nahodou nevite, tak v Zinerytu jsou antibiotika a ty sice chvilkove pomohou, ale za 3-6 mesicu na ne vznikne rezistence a plet je casto jeste horsi nez pred tim. Navic Zineryt plet velmi vysusi. Takze, pokud plet do 14 zari tak je to super uspech, ale ne na veky. 3-6 mesicu zlepseni nejsou v porovnani s tim jak dlouho casto akne trva teda zadny zavratny uspech.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.128.6 (?)
22.1.2007 12:39
Mate pravdu Zineryt je perfektni,ale bohuzel jen omezenou dobu.Asi po 6 mesicich se mi akne vratilo a to v mnohem vetsim mnozstvi. Ted uz mi Zineryt nezabira.Celkove jsem vypotrebovala 2 lahvicky.
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.160.1 (?)
25.8.2008 15:56

souhlasím, mě zineryt také pomohl po využití dvou lahviček jsem měla pleť hezkou, ale po vynechání se mi asi za měsíc zase zhoršila, tak jsem ho začala znovu používat, ale asi po půl roce si pleť na něj nějak zvykla a bylo po účinku. nejhorší na zinerytu je jeho odporná chuť, když se vám omylem dostane do pusy a taky jsem musela být pořád ve střehu když mi chtěl dát partner pusu na tvář a já byla zrovna natřená :-).

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.3.50 (?)
18.1.2011 20:11

ahoj :) jen jsem chtela poradit od jakych pripravku dat ruce pryc. rozhodne si nekupujte retin-a pomohlo- minimalne, vedlejsi ucinky- maximalni. po pouziti se mi na pleti zacala loupat kuze, zcervanala a strasne me svedila. plet se mi loupe dodnes i kdyz pouzivam jen tu nejkvalitnejsi prirodni kosmetiku. jinak nad akne jsem jeste nevyzrala ted budu zkouset zynerit a pytiol (zepry pomaha) :) a chtela bych poprosit o radu, jaky pouzit make-up a jak ho spravne nanest na plet mam velke cervene pupinky na dotyk bolestive a kdyz si na ne nanesu make up jen je tim zvetsim a plet se mi po cca dvou hodinach zacne loupat a to pouzivam i podkladovy krem

diky moc :)

Připojit reakci

Moje rada na akné

9.6.2006 13:19
Asi mas pravdu...jedine ta chemie pomuze...ale pozor,jakmile ji clovek vysadi, tak jeho akne za par mesicu bude vypadat jeste o mnoho hure nez predtim....ja jsem mela velke problemy a akne a brala jsem specialni druh HA na plet zhruba tak 3 roky a plet jsem mela naprosto vpohode, zvedlo se mi sebevedomi a mohla jsem si dovolit daleko vic veci, nez predtim....ale po vysazeni,kdyz jsem si myslela,ze uz mam vyhrano se vse vratilo jeste v daleko horsim stavu....ted jsem z toho na dne  a skoro se citim na sebevrazdu, nedokazu se soustredit na nic jineho, jen na to,jak mam zniceny zivot...a proc zrovna ja, atd....asi nejsem sama, ale moc nas takovych neni, mame holt smulu, ze k nam byl osud zly.....ted jsem zas zacala s tou samou HA a beru ji mesic, zatim se vse jen zhorsilo....zkusila jsem i chemicky peeling, ktery rozhodne nedoporucuji, nebot ma spis opacny efekt....nejradsi bych nevychazela z domu a nekde se zahrabala, nemam zadny zivot..... :( a uz nedoufam, ze mi HA opet zabere.....
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.118.50 (?)
16.7.2006 14:11
tohle je ale strasne hloupa reakce. Jako promin, ze ti to takhle rikam narovinu, ale ja to tak vidim. Ja asi od 13ti (je mi nyni 20) trpim na akne, nic mi nepomaha, lepsi se to jen postupne a malicko a nejake akne me fakt trapi ze vseho nejmin.
Po nehode v detstvi mi po celem obliceji zbyly osklive jizvy, se kterymi toho uz moc udelat nejde, protoze jsou ztvrdle a moc stare, protoze mi rodice se nejspis v te dobe nezajimali, jak muj oblicej bude za 10 let vypadat a asi si mysleli, ze jizvy se hoji samy od sebe nebo co. Takze jsem byla nucena se s tim vyrovnat. Rozhodne ze sveho obliceje nemam deprese, moje jizvy ke mne neodmyslitelne patri, tak proc bych se mela stydet vychazet z domu nebo co.
Stejne tak to akne. Ted mi kamaradka ktera se zajima o bylinky namichava cajik z bylinek, kterym si 3x denne oplachuji oblicej a pomaha to k rychlejsimu hojeni akne. Moje plet vypada co se akne tyce mnohem lepe, i kdyz zdaleka to neni idealni. Verim, ze jednou najdu pro me ten spravny zpusob, jak se akne zbavit, a kdyz ho nenajdu, tak pokud je me akne zvlaste silne, pouzivam kryci make-up, korekcni tycinku a podobne veci a to pak nejde skoro nic poznat.
Takze k tvemu akne: pokud se ho nemuzes dlouhodobe zbavit, smir se s nim. Proste se smir s tim, ze pokud s nim nebudes bojovat, budes ho mit a bude se vracet. A ze i kdyz budes mit oblicej plny pupinku, tak rozhodne nejsi menecenna a rozhodne se nemusis stydet vychazet do spolecnosti.
To mas jako ja s mymi jizvami. Kdybych mela hledet na znechucene pohledy cizich lidi, tak uz bych doma sedela od svych sedmi let. Ja se svych jizev uz nezbavim, ty sveho akne muzes.
A pokud to s tou sebevrazdou myslis vazne, tak prosim zajdi k psychologovi. Neni to zadna ostuda a pomuze ti vyrovnat se s tvou problemovou pleti a doda ti sebevedomi, ktere momentalne moc potrebujes. Moc ti drzim pesticky, aby se ti darilo a nasla jsi zpusob, jak byt znovu spokojena sama se sebou :)
Připojit reakci

Moje rada na akné

14.1.2008 13:04

ahojki... přečetla jsem si tvůj příspěvek, kde píšeš o svých jizvách... doporučuji natírat jizvy švédskými kapkami každý večer před spaním... ve starém rukopisu šv. kapek se píše že odstraní všechny jizvy i zastaralé..:-) já si mažu vatovou tyčinkou jizvičky po akné... musí se to dodržovat pravidelně...

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.58.25 (?)
18.7.2006 14:08
Ahoj, je mi 19 a asi od 12-13 mě trápí akné. Za tu dobu sem vyzkoušela nezčetné množství různých přípravků a vcelku nic nepomohlo natolik, abych byla zpokojená. Nedávno sem četla v novinách, že BIOSIL PLUS (60 tabletek cca 52Kč) pomáhá zlepšit pleť a bojuje proti akné. Beru je tak 14 dní 2x denně a moje pleť se zlepšila natolik, že už žádné akné nemám. Velice doporučuji, tak to vyzkoušejte!!!
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.212.197 (?)
4.10.2006 21:05
Biosil jsem taky používala asi 5 měsíců ale bohužel mi nepomohl. Asi to na každého působí jinak. Je mi 14 a hned jak mi bude 15 tak asi začnu s HA. Mam teda trochu strach abych nestloustla nebo něco takovýho no alezkusim to....tak pa a držte se
Připojit reakci

Moje rada na akné

9.6.2006 17:00
Prosimte, jak pises o te vakcinaci na akne, mohl bys mi o tom napsat neco vic? Jeste nikdy jsem o tom neslysela a mela bych zajem to vyzkouset...to se jedna o nejakou injekci?Kde si ji muzu koupit nebo kde mi ji aplikuji? Moc diky za odpoved a drz se! Jsem na tom stejne jako ty......
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.15.169 (?)
22.6.2006 15:27
Holčiny, Začněte od základu, zajděte si do lékárny a kupte si čaj na pročištění ledvin, k tomu přiberte kosmetiku od Vichy, (levnější je KOSMIN cca 50Kč- je vážně úžasný). Udělejte si ,,očistu těla“ tím, že budete popíjet asi 3dny (ledvinový, šalvějový) čaje. A pokud ještě můžu radit, vyhněte se naprosto koření!!!!! A zázrak je na světě: ). Měla jsem hodně problematickou pleť a tento opravdu snadný způsob léčby mi nesmírně pomohl. Takže hlavu vzhůru a do boje!: ) ps.pokud mate nějakou radu co vám opravdu pomohlo pisnete mi na majdulka@centrum.cz... (davam totiz dohromady materialy  o akne...aby to konecne nekomu k necemu bylo)
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.63.159 (?)
7.8.2006 17:13

Holčiny! Mám dobrou vodičku, je fakt dokonalá, tade aspn mě zabírá. Bežte k doktorovi at vám předepíše SEPTONEX a je to ke všemu za darmo, nic se nedoplácí. Ale je v tom hlavně hodně lihu, takže komu dělá špatně alkohol na plet, tak nic takovýho. Já si to teda dám večer a ráno je ten pupínek o hodně menší....a když je úplně malej, tak tam ráno nemám nic. Nekecám. Bere se to ráno a večer. VYSKOUŠEJTE!!!

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.63.159 (?)
7.8.2006 17:22
Holky prosím o radu na malinký načervenalý jizvičky na čele. Děkuju
Připojit reakci

Moje rada na akné

9.8.2006 15:03
Septonex je i volně prodejný. Ale nevěřím, že to bude pomáhat dýl jak 2-3měsíce. Pleť si na všechno zvykne a vše pomůže jen na chvíli.
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.33.186 (?)
25.10.2006 23:17
Antiandrogenní antikoncepce (např. Diane-35) minimálně 3 měsíce je základ, a k tomu už stačí běžná hygiena libovolnou kvalitní kosmetikou. Těm, co mají pocit, že to "nezabírá" doporučuji nechat si udělat srovnávací fotku před léčbou, za 3 měsíce a za 6 měsíců, to budete koukat, že ani nevíte, o čem mluvíte.
Problém je, když antikoncepci nesmíte; ale i tak je ještě spousta možností léčby, jen to už není tak úžasně elegantní, jako když s antikoncepcí můžete během léčby úplně zapomenout, že se vůbec s nějakým akné léčíte.
To je ale pak po vysazení nepředstavitelně děsivé překvapení, že z toho má člověk pocit, že je to snad ještě horší, než to bylo dřív - ale to je omyl, přesně tak to předtím opravdu bylo!
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.4.122 (?)
25.12.2006 22:33
Septomex mi teda moc nepomohl. Mám totiž smíšenou pleť a díky septomexu se mi začala loupat a tvořili se mi malé červené skvrnky. Taky bych řekla, že není vhodný pro citlivou pleť.
Připojit reakci

Moje rada na akné

8.8.2006 14:32
Krém Normaderm od Vichy je absolutní hnus, naštěstí jsem zkoušela jen vzorek, jinak stojí přes 300. Nedá se na něj dát vůbec žádný krycí přípravek-korektor, make-up, prostě nic a když si pak šáhnete na obličej tak se krém loupe a žmolkuje, opravdu nechápu co v laboratořích Vichy dělají, ale tohle se jim skutečně nepovedlo. Od Vichy používám jen zmatňující make-up, ten je fakt super, má ochranný faktor 10 a hodně vydží, jinak z řady Normaderm je výborný čistící gel a pleťová voda, korekční tyčinka má šílenou barvu, je děsně tmavá a do oranžova, chtěla bych vidět toho, komu ta barva sedne. Lepší je podle mě kosmetika La Roche-posay a řada Effaclar!Taky Bioderma. Vše z lékárny.
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.161.17 (?)
10.11.2006 10:04
Ahoj, mam úplně stejnou zkušenost, Normaderm od Vichy nikdy vic, ale Effaclar doporučuji!!!
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.133.74 (?)
3.12.2006 12:46
A já to měla přesně naopak.... mě ten vzorek od Vichy pomohl, ale je to strašně drahý, takže mi ho mamka nekoupila :( A Effeclar sem měla taky vzorek a vůbec mi nesedl :( Achjoo, já už vážně nvm co dělat :(
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.90.179 (?)
28.3.2007 18:53
Souhlasím se vším. Normaderm je fakt blbý. Já si bohužel nekoupila vzorek a šla hned do krému, flák ho 390 kaček v tahu a vzhledem k tomu, že se každý den make-upuju, tak hned první ráno, ty bezva žmolky, jako kdybych sew nemyla. Vůbec se po tom ten make-up nedá rozetřít a tam kde je kůže suchá, tak pěkně zaleze za šupinky.
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.35.58 (?)
7.8.2006 21:38
Rád by jsem tady zareagoval na Roaccutane ... Akné trpím asi od 15cti let což je něco přes rok a začal jsem ho léčit až mě poslal doktor na kožní a tam mi narovinu řekli že mi nepomůže nic jen celková léčba Roaccutanem a opravdu se tak stalo!!! je to snad zázrak ale  akné včetně jizev zmizelo za půl roku uplně na 99% i s jizvama!!! Pleť jsem měl jako miminko a prostě bylo to skvělé ale po 4 měsících co jsem s roaccutanem skončil se akné opět vrací,sice v menším rozsahu ale je tady:( ... mám začervenale pupínky.. nejde ani tak o samotnou vyrážku ptz ty bývaj skoro neviditelné ale zůstavají mi po nich jizvy,které jsou vidět a ne málo :) ... neřekl by sem že mám problém s akné jako takovým(pupínky) ale spíš ty jizvičky:( ... mno ale k věci a to je Roaccutane ... ten se nedá předepsat jen tak každému, je to léčba opravdu hodně zlého a hnisavého akné,po kterém je velká tvorba jizev.Před užíváním musíte podstoupit jaterní a krevní testy a jste testováni i během léčby(bezbolestné).. ané se po 3 týdnech začne viditelně ale opravdu viditelně LEPšit AŽ NAkonec ustoupí uplně... vedlejší účinky jsem neměl žádné snad jen ke konci suchou kůži a rty ale je to zanedbatelné vzhledem k práci jakou Roacccuatne udělal ... ovšem ani léčba tímto lékem mě nevyléčila navždy:) ... tak toto byla jen má zkušenost s R.
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.173.35 (?)
8.8.2006 12:07
Dlouhou dobu jsem se trápila  bolestivými pupínky slévajícími se v červené skvrny po celém obličeji,už jsem nevěděla co s tím a tak jsem si koupila Clean and Clear(celou sadu),ale můžu upřímně říct,že to vůbec nepomáhá,naopak bych řekla,že se to zhoršilo.A tak jsem vyměnila čistící emulzi za kapesníčky.Sice jsem po tom měla skvěle hladkou pleť,ale zase jsem tím podráždila pupínky a bylo to mnohem horší.Zoufalá jsem se na všechno vykašlala,ničím jsem to nečistila,jen vodou asi měsíc a najednou všechno polevilo.Pupínky se zmenšili a pak zmizeli úplně.Jen sem tam se něco objevilo.Můžu děkovat taky,jak už tady někdo řekl,pitnému režimu,ten hodně pomůže.Teď si pleť čistím novými kapesníčky Nivea pro citlivou pleť a nemůžu je vynachválit.Občas se sice pár pupínků objeví,ale není to už taková hrůza.Jinak moc pomáhají čistící čaje.
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.54.226 (?)
16.8.2006 19:18

Moje kamarádka mi řekla že na akné velice pomáhá vlastní moč. Stačí ráno a večer zachytit moč na vatové tyčince a s ní si potřít postižená místa. Věřte tomu nebo ne ale pomáhá to i na těžkou formu akné. I když každý má jinou pleť ale za pokus to stojí.Je to trochu odporné ale vůbec to nesmrdí.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.25.97 (?)
17.8.2006 19:13
Doporucuji citronovou stavu! Opravdu to za par dni udela skutecne zazraky!
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.25.97 (?)
17.8.2006 19:23
joo to je skutecne pravda...ale citrovona stava je kyselina...a jej nadmerne uzivani neznici jen akne ale aj kozu...ale mam s ni skusenosti...opravdu zabrani vzniku dalsich pupinku...a plet vyzera o moc cistejsi....staci naniest na problematickou cast tvare....ale max. po 15-30 min.(zavisi od citlivosti pleti) zmyt vodou aby nedoslo k podrazdeniu pokozky....najlepsie vecer...o par dni sa dostavi skutecne potesujuce vysledky
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.203.11 (?)
27.8.2006 18:11
To je takový pseudochemický peeling, pomocí ovocných kyselin.Proto si mylsím, že by vám opravdu pomohl, ale né jako v příspěvku o chemickém peelingu.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.41.2 (?)
17.6.2010 15:57

Existuje malý zázrak na akné (bakteriální), kolem kterého možná všichni chodíte a ani vás to nenapadne, jmenuje se SANYTOL, prodává se v lékárnách a v některých drogeriích (např. u Rossmanna). Je to bezoplachová dezinfekce na ruce!, ale nebojte, je hodně jemná, sice obsahuje velké množství alkoholu, ale vůbec nevysušuje, hodně zjemňuje. Ze zoufalství jsem po ni sáhla minulý týden, když se mi akné vlivem teplého počasí zhoršilo, napadlo mě, že by tudíž obyčejná dezinfekce mohla pomoct mnohem více. Ničí bakterie, viry a plísně, používám ji 6 dní a přísahám, že akné je z obličeje skoro pryč, je mi skoro 25 let a s akné jsem válčila minimálně tak od 12 let . Žádná antibiotika od dermatoložky nepomohla v takové míře jako tahle dezinfekce ;) Existují i jiné, jen v drogerii jsem viděla další dvě podobné dezinfekce, za zkoušku nic nedáte ;)

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.147.173 (?)
28.8.2006 18:40

Zdravím! Je mi 21, celý život a to včetně puberty jsem měla krásnou hladkou pleť, ale asi tak před rokem a půl jsem po dlouhé době vysadila hormonální antikoncepci a během pár měsíců jsem měla na obličeji opravdu krátery. Takové ty opravdu bolavé vředy, žádný pupínek sem tam. Ze začátku jsem se snažila vyléčit vše svépomocí, plus jsem chodila pravidelně na kosmetiku, ale potíže neustupovaly, nevíc se mi začaly dělat jizvy. Pak přišla na řadu dermatoložka. Začala jsem brát antibiotika, vyzkoušela miliony mastiček, ze kterých se mi většinou udělala jen vyrážka, protože kromě akne mám i hodně citlivou pleť.Nicméně postupně se má pleť zlepšovala, asi i hodně pomohl laser, na který jsem docházela dvakrát týdně asi dva měsíce. Už je to tak rok a přišla jsem na to, jak si udržet jakž takž hezkou pleť. V lékárně už jsem stará známá, vyzkoušela jsem snad vše, co existuje. Nejlepší zkušenosti mám s kosmetikou Avéne, hlavně pak krémy Diacneal a Cicalfate( ten je na hojení ran, přestaly se mi díky němu dělat jizvičky:-) a na čištění pleti používám 3 krokovou antibakteriální péči od Clinique, což je poněkud nákladné, ale mně to za to stojí. Pleť čistím dvakrát denně gelem, nebo pěnou, pak použiji speciální mýdlo a nakonec pleť dočistím antibakteriálním tonikem s obsahem alkoholu. Pak nanést speciální krém a mám vystaráno. Navíc jsem zečala znovu brát antikoncepci a pleť se mi ještě více zlepšila, takže doufám, že už to takhle zůstane

Přeju hodně štěstí!

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.10.214 (?)
30.8.2006 13:20

ahoj holky i kluci!!!je mi 17 a uz od svých 12 me trapilo akne.Zacinalo to jen malinkými pupinky na nose a brade,pozdeji se rozsirili na celo,zada,ruce atd...zacinala jsem s pripravky jako mydlo proti akne,clean and clean,pripravky proti akne od avonu muzu rict,ze tyhle pripravky jsou uplne k nicemu!!!!jenom podrazdi oblicej!Pak asi kolem 15 jsme mela tezke akne a zasla jsem k lekari,ten mi predepsal ZINERIT,to pomohlo,ale jen na chvilku a stejne jsem nemela peknou plet byla takova leskla,ikdyz byla hodne sucha!Pak me predepsal ISOTREXIN taky na chvilku pomohla,ale jakmile si na to plet zvykne okamzite na to prestane pusobit!Dalsi pripravek byl DIFFERINE taky moc nepomahal!Lekar mi pak navrhoval abych navstivila gynekologa a nechala si napsat antikoncepci.Jelikoz jsem mela 15 gynekolog mi rekl,ze na hormonalni antikoncepci mam cas a ze v mem veku by mi ji nedoporucoval.Tak jsem jeste zkusila laeser opet stejny ucinek jako leky!!!na chvili pomohl a pak zas nic!Byla jsem zoufala a zkousela jsem vsechno jakmile se na trhu objevila nejaka novinka hned jsem to vyzkousela,mela jsem snad vsechny mozne pripravky na akne,jedla jsme i ruzne vitaminy jako zinek,tablety proti akne atd!Pak jsem si rekla a dost nebudu na sebe cpat ruzne maste,ktere stejne nepomahaji,muj oblicej byl uz stejne od vseho uplne zniceny!Tak jsem zacla chodit ke kosmeticce na pravidelne cisteni pleti!Tohle mi opravdu,opravdu pomohlo trvalo to sice dele,ale moje plet se pomalu odmastovala!Rikala mi taky at si obcas zajdu na slunce!byla jsem i v solarku a muzu rict ze mi to opravdu pomohlo!Doted chodim ke sve kosmeticce a nemam s akne problemy,obcas se mi vyhodi najaky maly pupinek,ale to jen opravdu zridka!Pravidelne taky beru vitaminy ACNEX muzu doporucit!!!!!!!!Ale je taky pravda jak uz tady nekolikrat zaznelo,ze kazda plet je jina a kazde pomaha neco jineho!Je to tezko rict co opravdu zabere to si musi kazdy tu cestu najit!Drzim vam moc palecky ahoj:-)

Připojit reakci

Moje rada na akné

jana (1) - xxx.xxx.64.251 (?)
10.9.2010 23:56

Chtěla bych se podělit o své zkušenosti chodila jsem ke kožní a ta mi vždy předepsala různé masti, které sejně nepomáhají.jednou mi v lékárně paní poradila kosmetiku Avéne taktéž ten krém Cicalfate ten používám na noc a na den nanáším jenom na pupínky seberegulační emulzi Cleanance. Je dobrý i čistící gel bez mýdla. Chtěla jsem se zeptat jak jsi na tom teď ten příspěvek je staršího data. Děkuji a všem přeji hodně úspěchu v tomto boji.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.203.11 (?)
30.8.2006 19:52
-Sluníčko, solárium. v malé míře pro blaho pleti.
-Domácí ošetření: nepatlat páté přes deváté a v únosné míře pro pleť , jde o stabilizaci pleti např. při léčbě.
-Kosmetička: pokud to s Vámi myslí dobře, ošetří jen to na co sama stačí a doporučí ošetření dle svého nejlepšího úsudku. Pokud máte hluboko do kapsy, měla by být schopna najít i pro Vás schůdnou cestu jak pomoci.
-Lékárna:opět doporučí vhodný přípravek, ale pozor, lékárny jsou dnes také komerční záležitost, tak zjistěte, kde Vám pomohou nejen od nadité peněženky, ale hlavně radou.Čistící a podpůrně čaje...
-Dermatolog:většinou přeléčení místními atb. a doporučí co dál - laser, AHA, kosmetička, další vyšetření( krve, atd.)
-Antikoncepce: není pravidlem, že pokud ji berete a vysadíte, pleť se zhorší, je to dáno tím, že hormonální hladina během života kolísá a na to také reaguje pleť. Akné není výsadou teenagerů, ale Vašich hormonů a celkového stavu organismu.
Pokud Vy sami nebo Vaše kosmetička do pleti neodborně zasahujete, to rozedrání červených boláků, je to vždycky špatně, roznášíte si zánět uvnitř pleti a pak se Vám vyskáčí do týdne všude, kde je jen nepatrné ložisko. Každé teplo podporuje zánět, takže bacha na to slunce, napářky, sauny apod.
   Hlavně bych Vám chtěla říci, že kvalita člověka není v tom jakou má pleť, určitě máte každý z Vás jiné přednosti a být v pohodě, je první krůček k tomu, aby se Vám ta pohoda projevila i z venku. Hodně zdaru v hledání toho nejlepšího pro Vaši pleť.
Připojit reakci

Moje rada na akné - B5

host - xxx.xxx.13.50 (?)
31.8.2006 14:09

Zdravím všechny,

tak jsem prostudovala o akné snad vše, co se dá - včetně názorů a zkušeností ostatních a dospěla jsem k jednomu: vyzkouším vysoké dávky vitaminu B5 (četla jsem studie na zahraničních webech) až 10 g denně a pokud ani toto nezabere, tak na všechno KAŠLU.

Samozřejmě, že u nás tak vysoké dávky nejsou k dostání - pokud nepočítám nějaký potravinový doplněk pro koně, tak jsem zkusila objednat (na základě doporučení nějakého chlapce ze SRN, který zřejmě již ceny prověřoval) něco z UK. Jsem zvědavá kolik mě to nakonec bude stát, ale vypadá, že pokud začnu na těch 10 g, budu postupně snižovat dávky, tak na dva měsíce by to mělo být i poštovným atp. 1500,- Kč. Pokud to pomůže, tak se asi zblázním radostí...

Dám vědět, až mi vit. dojdou, kolik to stálo a potom v průběhu léčby.

M.

Připojit reakci

akné

host - xxx.xxx.78.250 (?)
14.9.2006 21:17
Zkuste jíst droždí, syrové, je to humus ale za pokus to stojí
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.197.179 (?)
23.10.2006 13:07
Musím s Vámi souhlasit, co se týče léčby kosmetikou Avéne.
Od dospívání až po můj nynější věk t.j. 30 let trpím problémem akné v podobě  mastné pleti, ucpávání porů a komedony. Ani věkem a zkoušením jakýchkoliv přípravků se pletˇ nezlepšila. Kosmetika A.  a hlavně diacnéal mi pomohli alespoň pletˇ nedráždit a mírně zhojil jizvičky cit. Došla jsem za ty roky k závěru, že pitný režim je opravdu důležitý a je dobré dát pár peněz navíc, když se dostaví efekt.                       

Eva
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.4.122 (?)
25.12.2006 22:20
Díky za radu, ale raději zůstanu u obyčejné kosmetiky.
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.220.186 (?)
23.9.2006 18:25

Už nemůžu říct že trpím akné..a je to asi jedna z nejpříjemnějších vět které sem kdy mohla napsat..

Jo oni si všichni myslí že akné jsou třeba ty malinkatý pupínky..který se ti uělaj jednou za čas..v pubertě možná víc..a každá pubertačka je z nich úplně hotová....jenže to asi právě neví co to akné je..u mě to začalo už ve 12.tedy s příchodem první menzes..tváře sem měla vždycky krásně čistý..ale co se mi vždycky udělalo např. na nose..nejvíc...čele..bradě..byli velké červenofialové bouličky..podkožní akné..plné hnisu..které ani jen tak prostě vymáčknout nemůžete..bolí to jak pes...a deformuje celý obličej...

Léčba začala klasicky..u kožního..Dalcine T,Differune gel,Zinerit,aknemicin..atd atd..kdybych měla spočíta investice do těchto mastíček..tak by to byl pěknej randál..a efekt žádný...

Takto sem trpěla..když se mi to vždycky vysypalo..seděla sem doma..totálně zničená...a bylo to takový psycho že sem občas ani nešla do školy..kdo to poznal..nejspíš  chápe....

Pak sem obejvila něco...co ty velký boule aspon zmírnujě...otok splaskne...červená barva trošku ustoupí a taky to přestane bolet...je to něco naprosto obyčejnýho..Řepík..koupíte v lékárně..necháte vylouhovat..přecedíte..a obklady přiložíte na postížené místo..toje moje nouzovka..co vždycky pomáhá...

Ted mi je čerstvých 18.a nákej ten pupínek se objeví...ale to je vše..

A co mi to opravdu takhle perfektně po těch letech snahy a trápení vylečílo..je DIANE-35 !!!ZACHRÁNILA MĚ!!Nedám na ní dopusti..beru jí 7 měsíců..a po akné ani památky..

Takže přeji všem podobný úspěch!!Sbohem akné!!!!

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.190.5 (?)
2.10.2006 11:41
Problémy s akné jsem měla od puberty. Dlouho mně trvalo, než jsem pochopila, že musím zásadně změnit životní styl, upravit rozhárané osobní vztahy, přestat kouřit, začít se pravidelně a důkladně hýbat, začít jíst takřka vegetariánskou a bio stravu. Po doporučení mé kamarádky jsem navíc začala na pleť používat "obyčejný" kolagen Q5-26. Teprve tento synergický efekt, vnitřního a vnějšího, měl konečně, v mých 30 letech, efekt!!! 
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.165.10 (?)
2.10.2006 12:48

Akné je nedílnou součástí mého života už od dvanácti let. Beru antikoncepsi CHLOE už skoro rok, a žádné zlepšení u mě nikdy nenastalo. Jediné co mi na akné kdy zabralo byl ZINERIT, jenže když jsem u něj viděla to výrazné zlepšení, chtěla jsem ho vždy předepsat, když nastalo zhoršení mé pleti. Proto po ňáké době, přestal účinkovat a naopak začal mi ještě víc škodit. Pak jsem vyzkoušela výrobku od VICHY NORMADEM a GARNIER PURE které mi také nepomohli, ještě jsem se po nich více osypala. Proto moje největší rada na akné je, udělat si pořádnou parní lázeň. Vlézt si do vany s horkou vodou, zavřít si koupelnu a být v té páře. Pak si postižená místa potřu maličko alpou. Takhle to dělám obden, a vcelku mi to pomáhá. Ale má pleť stále má k dokonalosti velmi daleko, ale prostě se s tím člověk musí smířit, jinak se z toho zblázní.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.9.111 (?)
4.10.2006 20:15
Mně pomáhá přikládání listů(dužnatých) hlávkového zelí, ale musí být trochu naklepané např. paličkou na maso, aby pouštělo šťávu. Nejlépe nechat působit přes noc.
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.22.156 (?)
23.10.2006 16:52
Ahojky holky.
Je mi 30roků a na akné trpím (teď už velmi mírné) do dnes. Nepomohlo mi nic. Z levnější kosmetiky Garnier, Loreal, Nivea, Dermacol, atd, způsobovali přílišné vysušování a podráždění. Po 5 použitích Eclaranu jsem měla pleť jak opařenou a díky němu a jedné chytré paní dr, mám dnes pleť nejen mastnou s pupínky, ale navíc dost citlivě reaguje a občas se loupe. Z lepší a dražší kosmetiky z lékárny pomohlo La Roche - Effaclar, Avene, Louis Widmer a Bioderma - Sebium, ale bohužel jen po dobu používání, pak to začalo na novo a co to stálo peněz... Omezování sladkostí, koření, nepomohlo nic až antikoncepce. Během 2 měsíců se vše velmi výrazně ale ne úplně zlepšilo. Když jsem ji vysadila asi po roce, do měsíce jsem byla zas bolavě osypaná. Když jsem ji znova začala brát, zlepšilo se to. Tím chci říct, akné je záležitost individuální a každému pomáhá něco jiného. U mě je to způsobeno hormony.
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.36.70 (?)
9.10.2006 13:40
I já mohu Diane 35 jen doporučit, byla jsem s ní spokojená. Z finančních důvodů jsem přešla na Chloe a účinek na akné je trochu slabší. Ale i tato antikoncepce mi pomáhá.
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.64.237 (?)
2.11.2006 0:31

Ahoj, doporučuju všem konopný krém (www.konopnakosmetika.cz). Jako jediný mi pomohl a není ani cenově nedostupný.

Hodně štěstí

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.157.92 (?)
20.11.2006 14:52
NO, vzhledem k osobnim duvodum jsem sla na UK studovat prirodovedu, konkretne molekularni vyzkum rakoviny. Znala jsem nespocet lidi, kteri na rakovinu umreli. Muzu rict, ze lecba se pohybuje v radech milionu a samozrejme to vsichni platime, lec to je absolutne nepodstatny. Jestlize si tady nekdo otevre pusinku a zacne blabolit neco o tom, ze rakovinu radsi nez akne, pak se mi vari krev v zilach, kdyz si uvedomuju, co kvuli rakovine lidi delaji aby ji vymetli a vy si ji prejete a uprednostnujete pred bedakama. Neco vam reknu, mam taky akne, hnusny ucpany pory, k tomu bledou citlivou plet. Ale jestlize uvazujete o tom,ze se radsi vysmahnete na slunku, vylecite si melanomy a akne bude na par tydnu pryc, pak mi prijde vase uvazovani hodne, ale fakt hodne povrchni a lidi, jako jste vy, bych pouzila na nase bezvadny testy na lidech, aby nemusela trpet zviratka, kdyz vy se k tomu tak dobrovolne hlasite :o))) Boze muj, snad v zivote jsem necetla vetsi debilitu. Ma ucta, Verča
Připojit reakci

Moje rada na akné-kojenecká voda

host - xxx.xxx.224.2 (?)
29.11.2006 8:46
Je mi 30 let a s akné víceméně bojuji od svých 15 s občasnými úspěchy. Sice nemám tu nejtěžší formu akné, ale když už se udělá, hodně to bolí a trvá dost dlouho než zmizí. Tvoří se mi tvrdé podkožní nafialovělé zduřeninky, se kterými nejde vůbec nic dělat jen čekat, až se uráží ztratit. Chodím pravidelně každý měsíc na kosmetiku a nedávno jsme se dostala k jedné kožní lékařce, které mi doporučila kosmetiku La Roche – řadu Effaclar (mycí gel, čistící vodu a krém). K tomu mi předepsala Zineryt, který aplikuji jen večer. Pleť se určitě zlepšila, ale myslím si, že mi pomohla i jiná věc. Přestala jsme používat k mytí vodu z vodovodu, ale kupuji si balenou kojeneckou vodu. Přestaly se mi téměř dělat pupínky, a když už se udělá relativně rychle zmizí. A flíčky, které mi po akné zůstali, blednou a ztrácí se. Effaclar a Zineryt používám od srpna 06, ale zlepšení nebylo tak výrazné. Až teď co používám kojeneckou vodu (asi 14 dní), je to úplně něco jiného. Za zkoušku to stojí a třeba to taky někomu z vás pomůže. Držím vám pěsti.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.38.71 (?)
4.12.2006 11:43
Také mi jedna lékařka doporučila neumývat pleť vodou z vodovodu ale raději balenou, a mírné zlepšení bylo vidět :)
Připojit reakci

host - xxx.xxx.0.34 (?)
9.4.2007 21:17
pomohl mi heřmánek,obklady nebo jen opláchnutí spařeným heřmánkem,důležité je nesahat si na obličej, nemačkat pupínky,a když tak hned opláchnout heřmánkem
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.206.205 (?)
19.12.2006 14:59

Ahojte.

Me nejvice pomaha Eclaran 5. Pouzivam ho snad kazdy den. Vzdy si postizena mista na noc potru. Jedina nevyhoda je, ze se mi strasne vysusuje plet. Ale krem od Clean and Clear to zachranuje. Na radu me sestry, ktera mela hooodne akne zacinam pouzivat kosmetiku od Vichy. Je sice hodne draha, ale 100% pomaha. Ji se to po pravidelnem pouzivani skoro vsechno ztratilo (asi tak to pul roce). Takze vam vsem drzim palce. Akne je previt.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.78.148 (?)
29.12.2006 12:31
Konopí - ve formě krémů;) - opravdu doporučuji....dobrá výživa pro pleť
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.165.130 (?)
1.1.2007 16:24

Ahojky

Koho trapi akne, tak at zkusi Jaryšovu vodu.Koupíte ji v lekarně, pul litru asi za 50 Kč. Každý den ráno i večer vatovým tamponem potírat obličej. Fakt pomahá :-)

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.198.96 (?)
7.2.2007 19:58

koho trápi akne tak si kupte neco pro miminka př. něco na opruzeniny atd. to pomáhá =)

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.40.7 (?)
9.2.2007 22:50
moje rada je: v jednom časopise jsem objevila poutač na SILICU jsou to volně prodejné prášky(v lékarně) a působí příznivě na pokožku. Já jsem s ní moc spokojená, měla jsem na obličeji až úplné vředy byla jsem nešťastná a tohle mi zatím pomáhá ale je pravda že jsem teďka začala první měsíc brát Diane(antikoncepci).Zatim to pomáhá-tak uvidíme všem přeji aby váš boj s akné skončil vítězně!!!! Ta Silica( 3X1) jo a také moc pomáhá solárko!!
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.214.196 (?)
10.2.2007 16:46
Mně osobně i mé kamarádce nejvíc na akné, vředy atd. pomohl tea tree oil zakoupený v lékárně, je to stoprocentní olej a  nejsilnější přírodní antiseptikum, stačí ho malé množství a opravdu zabírá. Ve vodě, do které napadaly listy z tohoto stromu, se koupali australští domorodci kvůli jeho léčivým účinkům. Potom také na uklidnění vymáčknutého uhříku zabírá potřít ho kapkami do očí např. Visine.
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.214.196 (?)
10.2.2007 19:16

Po hormonální antikoncepci se většinou vrací po jejím vysazení, nemluvě o tom, že se přibírá na váze, záleží jaká je to horm. antikoncepce. Solárko spíš obecně zhoršuje, podporuje růst zánětů v těle. Nejhorší možnost je Alpa, víc jak 50ti procentní alkohol. Roaccutan u více jak poloviny uživatelů způsobil deprese, které vedly někdy až k sebevraždě.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.41.126 (?)
14.2.2007 14:43
Cauec lidi, jsem u kluk a doktorka mi rekla, ze kluci jsou na akné víc háklivější a mají to horší než holky, který to můžou aspoň něčím zakrývat. Používal jsem růůzný televizní  reklamy a nejaky c&c nepomahaj, zinerit mi akorat strasne zmastoval oblicej a bylo to horsi .......nejlepsi pro me byl Eclaran 10 - ¨¨(Eclaran 5 je slabej:D) .......ale zjistil jsem ze tydle ty  lecby chemii nejsou nejlepsi.......staci kdyz si koupite nejaky antibakterialni mydlo za par kacek, a budete se snazit mit co nejmin mastnou plet. co nejcasteji doporucuji oplachovat  oblicej vodou kdekoliv a kdykoliv........chozeni do lesu a na cerstvej vzduch taky hodne pomaha, sport dulezity, kdo kouri t prestane pac s tim je to jeste horsi.......!!!!! hlavne doporucuji vyhybat se jakymukoliv stresu..... nejist cokolady koreneny jidlo, co nejmin se prezirat.......zlepsi se vam akne a aji zhubnete:))) mam akne od 11 je mi 17 bydlim v Brne kde je ovzdusi strasny, ale kdykoliv odjedu na vikend nekam mimo brno, tak  se mi o 60% minimalne akne zlepsi.......clovek ma vypit denne urcity mnozsvi tekutin tak to dodrzujte.....a nejlepsi je kdyz vypijete aspon 1,5 litru vody nicim nechucene.......
mozna si reknete ze nic s toho co jsem tu psal neni pravda, ale zkuste to a uvidite.....2mesice zpet jsem se vykaslal na nejakou lecbu kremama a zacal sem uplne jinak a ted mam , tak  5 pupinku za 14dni s toho tak 2 na vymacknuti...hlavne prestat kourit pomohlo.......a jeste neco - nejakej vitamin B5 co vsichni rikaj ze akne je z jeho nedostatku je nejvetsi hovadina, kterou nekdo nekdy vymyslel jen tak ze srandy a blby lidi , si rekli proc by ne........cau a preju vsem min ,,novinek,,
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.127.22 (?)
28.3.2007 15:51
Znám pár masek které byste mohli použít jako pomoc při akné:
vezměte trošku droždí a přilejte k němu trochu citronové šťávy aby se droždí proměnilo v mazlavou hmotu po té natřete na obličej a nechte 20minut zaschnout pak opláchněte

našleháte jeden bílek s polovinou lžičky citronové šťávy

nasrouháme kousek petržele a celeru,spojíme bílkem

tyto rady mám ozkoušené pomáhají ale nesmíte je dělat hned každý druhý den stačí když si vyberete jednu na jeden týden

Bylo mi radostí poskytnout radu
                                                           Karolína
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.159.10 (?)
6.4.2007 11:51
Dlouhou dobu jsem měla velice ošklivé akné ale pomohl my AKNECOLOR je to krémpasta používá se ráno a večer pupínky seschnou po pár dnech a lehce se sloupnou ale musí se dávat pozor aby se krém nedostal na nepostižená místa bez akné protože by mohla pokožka seschnout . AKNECOLOR je snad k dostání v každé lékárně:)
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.182.165 (?)
14.4.2007 14:52
Choďte často do sauny nebo do páry. Uvidíte, že póry se stáhnou a akné se vylepší.
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.3.92 (?)
15.4.2007 13:04
Ahoj, mam rozšířené tečky (černé tečky ) jen kolem nosu a něco i kolem pusy, používám Garnier Pure asi týden a co zjišťuju, mam teď  furt takovou napnutou kůži a trochu se i loupe, je to dobře nebo ne? mam ho přestat používat? Ještě jsem pořídil Clean and Clear, tak jsem zvědav, jestli pomůže ... díky
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.45.129 (?)
18.5.2007 10:01
B KOMPLEX forte z lekarny...levny a ucinny do mesice az dvou mesicu budete mit po problemu...zkusila jsem vsechno a az tohle zabralo
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.144.252 (?)
24.5.2007 16:53
já beru B KOMPLEX FORTE pravidelně od Vánoc (dvě tablety denně) ... občas se míval pleť lepší občas horší ... podstatné je asi jen to, že dnes zase vypadám jako prase .. samá červená skrvrna - pupínek. jak bych vypadal kdybych B KOMPLEX nebral? nevím. asi stejně.
Připojit reakci

Akne na hrudi

luky lukasovic (4)
31.5.2007 17:08

Ahoj, je mi 15 a mam na hrudi akne, uz me to fakt leze krkem, ale tak strasne to nemam je to tak na 1,5 urovni ze 3.

Prosim k doktorovi se mi nechce. Podle me to nema cenu ja to nemam jeste tak strasny... Prosim co si mam v lekarne dat za prasky ci masticky. Prosim poradte. Diky. Co neni na predpis a je to dobre cena nezalezi...

Připojit reakci

Akne na hrudi

host - xxx.xxx.165.33 (?)
7.6.2007 19:34
Příčiny
· hormonální nerovnováha
· bakteriální infekce
· stres
· potravinová alergie
· užívání některých léčiv (steroidy, antidepresiva, některé léky proti epilepsii, orální antikoncepce)
· chronická zácpa a znečištění střev
· nadměrná spotřeba solených potravin, cukrů, tuků a živočišných potravin,
· nedostatek některých složek potravy a vitamínů
· průmyslové znečištění životního prostředí
· užívání nevhodných kosmetických přípravků a makeupů, nadměrné péče o pleť

Celostní pohled:
Kůže je orgán s největší plochou. Jednou z jejích funkcí je funkce vylučovací. Pokud se v organismu vyskytne větší množství toxických látek, než mohou ledviny a játra efektivně zpracovat, nastupuje funkce kůže. Jak toxiny odcházejí pokožkou, narušují její zdravou soudržnost a odolnost. Toto je klíčový faktor mnoha kožních poruch, včetně akné
Klasická léčba
· Benzoyl peroxid - antibakteriální látka
· Tretionin (Retin A) - komedolytická látka, která urychluje růst a odlučování epiteliálních buněk
· Exfoliativní látky - salicylová kyselina, síra, resorcin
U zánětlivých forem akné: lokální nebo celková antibiotika (při celkovém podávání antibiotik možnost narušení přirozené střevní mikroflóry, vhodno doplnit vnitřním užíváním přípravku Lactobacilus acidophilus)
U těžších forem: kortikoidy (představují riziko pro vznik kožní atrofie, rozšířených žilek či pigmentových změn) celkové podávání isotretioninu - Accutane (časté vedlejší komplikace, teratogen vyvolávající četné malformace plodu, nutné používání antikoncepce) hormonální antikoncepce (riziko zánětů žil, užitečné zvýšit příjem vitamínů)
Petra H.
Připojit reakci

Akne

host - xxx.xxx.165.33 (?)
7.6.2007 19:35
Přírodní a doplňková léčba
· Mezinárodní vědecké studie ukazují jako největšího pomocníka v léčbě ALOE VERA šťávu z celého listu. Aby ALOE VERA šťáva z celého listu byla efektivní - musí mít minimálně 5000 mg aktivních přírodních polysacharidů aloe na litr.

Zásady celostní léčby:
1.Úprava životosprávy - dodržování zásad racionální výživy:
· omezit v jídelníčku tučná jídla, uzeniny, sladkosti, bílé pečivo, instantní výrobky, příliš slaná a kořeněná jídla, nápoje typu Coca-cola, Fanta a kupované džusy
· zařadit do jídelníčku ve zvýšené míře zeleninu, ovoce, celozrnné pečivo, bílé maso, luštěniny, bílé jogurty, celozrnné obiloviny a těstoviny
· Doporučené čerstvě lisované šťávy,červený a černý rybíz

2. Používání 100%přírodní kosmetiky
· Ajurvédská terapie akné:
a) ráno umýt pleť antiseptickým krémem Shazema
b) nanést krém s obsahem protizánělivého santalového dřeva Shasilk (v období puberty Oxygen cream)
c) odpoledne aplikovat krémy Shaclove s Shadermem na 20 minut jako masku
d) večer umýt pleť antiseptickým krémem Shazema
e) u těžkých forem akné či akné na zádech lze aplikovat přes noc pleťové tonikum proti akné Shaclear

3. Podpora činnosti jater

4. Podpora činnosti ledvin

5. Detoxikace organismu (detoxikační přípravky, kopřivový čaj, klystýry)

6.Pravidelný příjem vitamínů ve formě kvalitních potravinových doplňků:
· kvalitní B komplex - nedostatek vitamínů B se projevuje zvýšenou činností mazových žlázek, B vitamíny též zmírňují stres
· beta-caroten a zinek - podporují regeneraci kůže
· řasy chlorella - přirozený zdroj potřebných vitamínů a minerálů
· trávicí enzymy - napomáhají travení, které je často u lidí s kožními chorobami narušeno
· Lactobacilus acidophilus - obnovuje přirozenou střevní mikroflóru, která je narušena např. užíváním antibiotik

7.Omezení stresu, relaxace

Specifická terapie:
Biostimulační laser - má protizánětlivý, protibolestivý a regenerační účinek na kůži, pomáhá hojit jizvy.

Homeopatická léčba:
· Sulfur - červené, zanícené, bolestivé formy akne, které se často zhoršují po umytí vodou (svědění)
· Hepar sulfur - bolestivé, zanícené komedony se silným hnisáním často prospěšný pro zimovřilé jedince, kteří mají rádi teplé nápoje
· Pulsatilla - lék vhodný pro pubertální formu akné, především pokud pacient trpí komplexy nebo plačtivostí symptomy jsou často u těchto lidí zhoršeny mastným jídlem či horkým počasím
· Silicea -hluboké akné, často způsobující jizvy v případech kdy se netvoří hnisavé hlavičky
· Nejúčinnější je však konstituční homeopatická léčba, kdy se neléčí pouze akne, ale celý člověk.
Petra H.
Připojit reakci

Akne na Hrudi

luky lukasovic (4)
7.6.2007 20:17
Ahoj tak prosim te jake prasky ci co bych mel dat na tu hrud... Mam 15 to vis mati mi koupila Bkomplex... Ktery uzivam,... Ke kozni nevim jestli mam jit.... Podle me to neni tak strasne ale musim na to porad myslet a porad se obhledat v zrcadle... Prosim te jake prasky, ci masticky je dostupne: bez predpisu diky... Porad co by bylo tak v hodne jak napises letim do lekarny diky... A napiste cau
Připojit reakci

Akne na Hrudi

luky lukasovic (4)
8.6.2007 16:50
Sem zase ja nejsou to jebaky [akne] sou to spise takove potnicky... Takova krupicak je to ale neprijemne a nevypada to nejlip... Prosim co mi poradite? DIky moc cekam na radu Ahoj...
Připojit reakci

Akne na Hrudi

luky lukasovic (4)
11.6.2007 15:48

Chodi tu vubec někdo, aby poradil?

Připojit reakci

Akne na Hrudi

host - xxx.xxx.127.170 (?)
11.6.2007 16:16
A co chceš poradit? Když nechceš na kožní tak to asi jinak nevyléčíš? Seber odvahu a dojdi tam určo tě poradí. Pokud stud nepřekonáš tak si budeš muset počkat jestli to přejde.
Připojit reakci

B5

host - xxx.xxx.202.66 (?)
18.6.2007 22:55
Ahoj lidicky, je tady nekdo, kdo zkousi B5 nebo uz ma lecbu za sebou? Karin
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.90.206 (?)
3.9.2007 18:36

Já B-komplex sice neberu ale koukám že asi brzy začnu...

Mám ale dobré zkušenosti se zinkem... týden co týden se plet zlepšuje.

Také je dobrý selen který se prodává s vit. A, E, C...

No ale pochopitelně je dobré dodržovat nějakou očistu a hlavně se ovládat a a nevymačkávat...!!!!

Přeji hodně štěstí!!!:-)

Připojit reakci

Aknoren?

host - xxx.xxx.231.66 (?)
1.8.2007 15:19

Zdravím,

Byla jsem v Bulharsku a akné se mi po třech dnech zlepšilo. Před odjezdem jsem měla vcelku stabilní pleť, ale ihned, jak jsem přiletěla do ČR, jakoby ze změny klímatu akné znova naskákalo!...Prvně jsme si mysleli že to jsou potničky, nebo nějaká alergie, do teďka to nevím. Už to budou as 4 dny po příjezdu. Pupínky už nejsou moc rudé, jsou takové malučké, ale je jich hrozně moc. Pleť si tak co hodinu vlhčím vodou a nic jiného s ní nedělám. Občas se zbavím hodně bílého pupínku. Každý večer si udělám čaj dělaný na akné. Zrovna jako naneštěstí mi přišla menstruace, tak jestli to není polovičně k vůli tomu. Nyní mi strejda přivezl z lékarny přípravek Aknoren. Poraďte jestli ho mám použít, popřípadně, co bych mohla dělat jiného s tím mojím akné. Byla bych raději, kdyby jste mi odepsali na email Lortzinga@seznam.cz

Děkuji za každou odpověď!

Připojit reakci

Missiva

host - xxx.xxx.138.69 (?)
5.8.2007 11:30
Ahoj. Chtěl bych říct že akné mě trápí asi od 13let, takže 4 roky a zkoušel jsem všel jaký masti od clen and clear a všel jaký různý žlutý masti po kterejch sem vypadal jak číňan , a jednou sme jeli na lyžařskej výcvik a já tátovi řekl že s sebou chci tu čistící emulzi od clean and clear s těma peelingovýma micro-zrníčkama. Každej večer ve s prše sem si to namazal a jemně v masíroval. Do té doby sem měl plnej obličej, ale začalo to pomáhat. Pak sempřijel domů a bylo to furt v poho. Ale došlo mi to a zhoršilo se to, ale minimálně, používám i tu čistící modrou vodu od c and c a je to v poho a začal sem používat od missivi Aichu a čistící vodu. Používám to společně s tou emulzí. Zlepšuje se to ale pomalu, používám to měsíc a když jdu ven tak tu Aichu vmasíruju do pokožky a ze sluncem se to doplňuje  a pomáhá to!!! Můj e-mail: deadDumbo@seznam.cz
Připojit reakci

Missiva

host - xxx.xxx.166.72 (?)
15.9.2007 22:39

Někdo tady už psal, že mu pomohl čistící gel Tea Tree Oil od Dr.Muller pharma (je tam i krém atd.). Chci jen říct, že je to opravdu účiná kosmetika (navíc je přírodní a finančně dostupná). Dá se sehnat v lekárně. Ale každý máme jinou pleť takže holt budem muset všechno prozkoučet :(...

Připojit reakci

konopné krémy

host - xxx.xxx.60.19 (?)
3.10.2007 21:32

kouká, že každý na to jde jinak. Poradím, co zabralo mně. Vit. B komplex fotrte 2x1 denně, lehčí dieta na noc a konopná kosmetika CutisHelp noční a denní. Je běžně v lékárnách, takže žádné shánění. za měsíc se mi objevuje sem tam nějaký pupínek. Vyzkoušejte.

daniela

Připojit reakci

Na Akné kosmetika Cannaderm a Lavera

host - xxx.xxx.89.216 (?)
6.12.2007 11:25
Ahoj, já mám s akné problémy od té doby co jsem nastoupila na Vysokou školu, stres to je na akné prevít. Můžu Vám doporučit nejvíc přírodní kosmetiku cannaderm a laveru. užívám je v kombinaci už 3 měsíce po neúspšné léčbě s léky od lékaře, Pomáhá mi to, jsem nadšená:), k tomu doporučuji pít březovou šťávu, která odplavuje škodlivé látky a 100% mrkvovou šťávu která vyhlazuje a zmírňuje akné a podporuje zdravé kožní buňky, Přeju Vám hodně úspěchů
Připojit reakci

Problém se stroupky

host - xxx.xxx.41.100 (?)
23.12.2007 20:23

Nevíte někdo, jak se nejlépe vylečí nebo zmizí takové ty stroupky, co se vytvoří po vymáčknutí pupínku?? Tyhle místa jsou strašně vysušená a loupou se... promazávám si je, ale úplně moc to nepomáhá... nevíte někdo??

Připojit reakci

Problém se stroupky

host - xxx.xxx.136.130 (?)
25.12.2007 15:36

Nejlepší je do toho nedloubat a pak se stroupky řešit nemusí. Samozřejmě když něco vymačknout jde (je tam bílá špička), tak to zmáčknout (ono se to i rychleji zhojí). Ale jen zmáčknout!!! a ne neustále do toho dloubat. Jinak pokud už stroupek je, nepromazávat, ale vysušovat..dobrý je nato Framykoin zásyp.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.35.194 (?)
7.2.2008 14:50

Vyzkoušejte pleťovou masku s pangaminem od značky Aknelot. Stojí zhruba 55 Kč. Sice moc nevoní ale plet nádherně zjemní a hlavně vyčistí a taky zmatní.

A taky můžu doporučit čistící gel zn. Green Line, používá se ráno a večer a já s ním mám dobrý výsledky.

Pleť sem dřív měla hroznou, a teď mám asi tak 4 pupínky který se už naštěstí hojí. Takže  přeju dobré výsledky i Vám.  Ahoj

Připojit reakci

Moje rada na akné - přírodní kosmetika

alice s. (1) - xxx.xxx.209.224 (?)
18.2.2008 13:55

Ahoj všichni, co trpite temi na nervy jdoucími pupínky...jsem samozdrejmne jedna z vas...a dlouho jsem se s timto problemem nemohla vyrovnat...mam hodne citlivou plet a chytnu skoro vse, co chytnout jde...kozni infekce jsou zkratka moji znamí...ALE po dvou letech, kdy jsem se snazila akne odstranit normalnimi dostupnymi prostredky, jsem zjistila, ze mi to nepomaha a navic na spoustu z nich jsem alergicka...zacali se mi delat drobne jizvy na obliceji a proto jsem dostala doporuceni na prirodni kosmetiku k  pani doktorce...zadne mlade kosmeticce, ale doktorce kožařce...uz tam chodim rok a je to mnohem lepsi, jiz skoro nemam zadne pupinky..spise drobnou vyrazku, ale to je jen a jen kvuli me jemne pleti..prirodni pripravky (zname jen u kosmeticek-prirodnich) a pravidelne specializovane cisteni..POMAHAJI. zadne lasery..alespon pro me jakozto alergika ne..sice to ze zacatku hodne boli:(..ale pokud to ustojite...vysledek vas nemine!!...

Připojit reakci

Moje rada na akné - přírodní kosmetika

host - xxx.xxx.147.8 (?)
2.3.2008 10:03

Jakou značku přírodní kosmetiky používáš?

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.84.9 (?)
1.3.2008 17:27

Zdravím všechny,

Zkuste řadu seba med clear face. Mě to dost pomohlo, je to volně dostupné v lékarně. Není to nejlevnější, ale co na akné je levné. tak vám přeju hodně štestí a držte se.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.68.221 (?)
3.3.2008 15:42

Akné mě trápí už asi 10 let, vyzkoušela jsem vše možné, ale vše pomohlo jen dočasně nebo vůbec. Teď jsem vyzkoušela konopnný noční krém a syrovatku. Syrovatku piju 3x denně, dávám si ji do koupele, dělám si s ní masku (syrovatku+bílý jogurt, syrovatka+voda). Nevěřila jsem tomu, ale vážně to pomáhá. K tomu se snažím samozřejmě 1x za měsíc navštívit kosmetiku, piju 2-3 litry vody bez bublinek nebo bylinné čaje. Konopnný krém vysušuje, takže na den si dávám krém od firmy biopen, který mám od kosmetičky. Opravdu doporučuji syrovatku je fakt výborná, i kdyby nepomohla na akné, tak má velmi výborné účinky na organismus. Pleť si čistím přípravky od Biodermy na citlivou pleť- gel používám večer, pleťovou vodu ráno.

Na akné mi taky pomohlo, když jsem jedla podle krevních skupin. Jenže jelikož jsem krevní skupina A, která je skoro vegetariánská a já miluju maso, brambory a jiné, které této krevní skupině neodpovídá, brzy se mi výrazně zlepšila pleť, ale cítila jsem se hodně slabá a musela jsem doplnit zásoby... a akné bylo zpět.

Takže když to shrnu, tak má rada je ráno a večer čistit pleť, konopnný noční krém, syrovatka, hodně tekutin a upravit si jídelníček, a brát to s nadhledem, protože když se moc o něco snažíme, tak to zpravidla je vždy na...

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.164.17 (?)
16.3.2008 20:30

Ahoj, za ty roky těžké formy akné jsem nakupila pár dobrých typů.Čistit vnitřně:zelený jíl od Popova, Carbofit,silica prášky,...Dobrá antikoncepce je Yadinne.A na obličej je super diacneal(na pupínky), Cicalfate(na jizvy)-Avene.Co nejčistší Aloe vera gel a i když jsem vyzkoušela všechny krémy a gely a podobný věci z lékárny, od kožní i z drogerek, supr je řada young care od AB kosmetiky(v každé drogerii kolem 70 kč!)-hlavně krém.Možná i ta řada zelená je fajn, četla jsem na ni dobré reference, ale nezkoušela jsem to.Fajn je i biostimulační laser Merllin-je jemný a člověk může jít z kosmetiky hned do práce.Pokud máte akné hlavně kvůli hormonům, vřele doporučuju tablety Bounty star od Starlifu.Úplně člověk cítí, jak se mu ten,,spodek" rovná, zrychlí se metabolismus, tělo se čistí a je zdravější a vyrovnanější(řekla bych, že to má vliv i na psychiku).Toť jsou mé postřehy za 12 let utrpení s obličejem osypaným boláky.Mám po celém obličeji jizvičky a není to dokonalý, ale oproti dřívějšku supr.Hlavně tělo čistit a prodýchat, bát v klidu.Ila

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.134.130 (?)
23.3.2008 19:40

Ráda bych se s váma podělila o zkušenost s akné, které mě trápí asi už 4 roky. Vyzkoušela jsem snad všechno, ale nic nepomohlo, když už tak jen na krátkou dobu. Zkušenost s kožní lékařkou mám špatnou, po 2 hodinách vysezených v čekárně, jsem vždy odešla s lihem a mastí, která byla na nic. Asi před měsícem jsem objevila krém, který mi opravdu začal pomáhat. Jde o konopnou mast od firmy Cutis Help. Krém je denní a noční a každý stojí okolo 200 Kč. Je k dostání v lékárně. Opravdu doporučuji. Pokud ho používáte pravidelně každý den 2x, kůže se zlepší už za týden. Čemuž jsem nejdříve nevěřila, ale opravdu je to tak. Akorát mně zbyly červený fleky po akné, které musím maskovat. Nezná někdo radu jak se jich zbavit?

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.131.61 (?)
24.3.2008 16:39

Ja som používala Cutis Help, dosť ma od toho štípala tvár, vydržala som to asi mesiac - žiadne známky zlepšenia som nezaznamenala. Teraz som sa dala na Mary Kay, zatiaľ to vyzerá celkom O.K., uvidíme čo je to za zázrak. Nečakám, že sa mi prestanú vyhadzovať vyrážky, ale aspoň by sa mi mohla trošku zlepšiť kvalita pleti, lebo tá si už toho pamätá...

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.50.202 (?)
17.4.2008 18:13

Musím konstatovat, že na akné mi zabírá pouze pivo :(každý den po práci 5 piv a je to. Ovšem nevím co je lepší jestli být alkoholik nebo mít pár jebáčků :/

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.243.93 (?)
17.6.2008 17:09

Me ze vsech pripravku nejvic pomohla zinkova emulze MiraClean, sem z ni nadsena, vitaminy k tomu jsou taky dobra vec. Vyzkousela jsem jak konopne kremy, tak drahou kosmetiku a vysledek zadny nebo jen o neco malo lepsi. takze ja od Miracleanu uz nedam ruce pryc.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.56.227 (?)
18.6.2008 12:55

ahojky lidi! potírání močí vám mužu jen doporučit z vlastní zkušenosti vím že akne zlepší... jsem an tom tedka opravdu závisla jde o zvyk možna se vam zda že je to enchutny se potírat močí ale je to rpece vase valstní moc z vás takže o co jde?kdo se bojí tak vam mužu jen vzkazat nevahejte a bezte do toho po hlave.kdybych dneska tu moc nemela..byla bych na dne.není to nic prijemnyho chodit cela pojebakovana ne?a jeste bych vam mohla poradit at zajdete na kožní a nechte si napsat antibiotika v gelu na akne.take mam zkušenosti s leiserem Lasocare, pomuže vam s bojem rpoti akne.vyhladí vam i jizvy! takže už se netrapte a když se budete snažit dokažete to! ale musíte pro to enco udelat... jako např. zkusit se potírat močí: Dvažne nemejte obavy pro me je to už na dennim poradku.vazne si zvyknete.pa holky! držím palce v boji proti akne

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.60.156 (?)
18.6.2008 13:25
kdyz je moc tak fajn, tak proc chodis na laser a potiras se jeste nejakym gelem? jojo, bakterialne kontaminovana moc na oblicej - ta nejlepsi lecba akne.
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.133.154 (?)
18.6.2008 18:00

Mě se to teda taky ekluje ale jestli to slečně pomáhá tak prosím.Ono když je akné v hodně špatném stadiu tak je člověk ochoten zkusit cokoliv.Ale stejně, moč odvádí odpadní látky ven z těla-tudíž si dovedete představit co obsahuje.Jenže to je na dluohé povídání :-)

Připojit reakci

Vyzkoušejte solárko + HA + kvalitní krém

host - xxx.xxx.129.28 (?)
25.6.2008 0:18

Ahoj všem, připojím také svou zkušenost s akné. Na základce to začalo, teď ve 23 letech mam fakt hezkou pleť...(musim to zaklepat:) Asi tak v 15 jsem s akné začala bojovat. Šla jsem k dermatologovi, kde mi napsali nějakou vodu, krém na lokální projvy a make-up, který byl naprosto příšerný... no, abych pravdu řekla, kožní mi moc nepomoh... V obchodě jsem si koupila krém na mastnou pleť, což byla chyba, mám totiž smíšenou... No nic nepomáhalo. Když jsem šla prvně na gynekologii, nechala jsem si na doporučení lékařky napsat antikoncepci, která je dobrá i na pleť (měla jsem Pramino) - můžu říct, že během asi 2-3 měsíců nastala obrovská změna a pleť se mi začala velice zlepšovat. V lékárně jsem si koupila Normaderm od Vichy, a to byl naprostý zázrak - stačil měsíc dva, a bylo to super!!! Chci ale říct, že není na dlouhodobé užívání, protože pleť vůbec nehydratuje... takže, když jsem měla asi svůj třetí Normaderm, musela jsem ještě přes něj mazat trochu hydratčního krému. Pak jsem si koupila Efaclair od La Roche Posay, a i když to zpočátku vypadalo dobře, asi po měsící se mi pleť dost leskla - měl pro mě velmi mastné složení. Před maturákem jsem začala chodit do solárka a ejhle... na pleť to bylo naprosto úžasné. Používala jsem na obličej antibakteriální pudr od značky Manhattan (bežně v drogerii, v DM na 100%), který je úplně super. No dnes je mi 23, beru HA, používám nyní gel-krém Bioderma Sébium Mat, chodím tak třikrát za měsíc do solárka a mam hladkou, jednotnou pleť, ani nemusím používat make-up (dávám si ho jen výjimečně, třeba po tahu: D) V neposlední řadě musím podotknout, že je důležité pleť denně čistit. A pokud na to nemáte čas, opláchněte ji večer aspoň obyčejnou vodou z kohoutku. A ještě jeden tip - Oriflame má skvělou řadu Tea-Tree - samotný olejíček, ale hlavně korektur (ten je úplně super) Tak to je moje zkušenost, třeba to bude někomu platné. Mějte se Mirka

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.169.190 (?)
18.7.2008 15:14

Já mám s akné problémy už asi šest let, zatím mi ze všeho nejvíc pomohli dermabion(vitamíny dostupné v lékárně i bez předpisu) a přípravky obsahující tea trea olej(Oriflame, nebo levnější verze pleťová voda fyto).

Nejdůležitější je podle mě asi pravidelně si čistit pleť nejdřív čistící gel a po něm pak pleťovou vodu. Taky doporučuju pravidelně používat lehký hydratační krém, lepší se mi pak vždy zahojí stroupky po akné.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.132.33 (?)
22.7.2008 15:18

Nejvíc mi pomáhá po všech těch letech matlání si na obličej ony zázračné přípravky které vás do druhého dne zbaví akné. Možná že mají pravdu, ale nezbaví vás akné. Zbaví vás jednoho pupínku, který se vám udělam jednou za měsíc na nose. Ale o opravdovém akné nemůže být řeč. Mám několik mastí od kožní lékařky, antibiotika.. Chvilkově pomohou, ale po delší době také stratí ten zmíněný efekt. V poslení době mi nejvíce pomohlo si obličej večer pouze omýt namočenou žínkou v teplé vodě, vydrhnout si tím obličej a na obličej již nic nedávat (pouze nějaký lokální připravek proti akné). Také doporučuji koupit si v lékárně bílý prášek terý se nazývá Aknepur. Má vysušující účinky. Za pokus nic nedáte. Zkus te to. Přeji hodně zdaru v boji proti akné!

Připojit reakci

Moje rada na akné

23.7.2008 19:04

musím jen souhlasit, poté co jsem začala plet omývat mýdlem dove a přestala používat jakkoukoli kosmetiku a make up se plet o hooodně zlepšila, samozřejmě mi to zezačátku nedalo a zakrývala makeupem aspon jednotlivé pupínky ale ted už si nedávám vůbec nic a jsem velmi spokojená, a to jsem kdysi měla akné snad nejhoršího stupně

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.132.33 (?)
23.7.2008 20:52

A jak vsude pisou ze mydlo narusuje nejakou strukturu pleti bo co tak dove ne?

Připojit reakci

Léky na akné

host - xxx.xxx.146.100 (?)
24.7.2008 8:26

Asi nemám nejhorší formu akné, ale nevím, jestli stojí za to brát na to léky, někdy tak silné, že vedlejší účinky hraničí s ohrožením zdraví...

Připojit reakci

Léky na akné

host - xxx.xxx.126.52 (?)
24.7.2008 9:54

Opravdu to za to nestojí. Hlavně neberte žádné hormony, nebo si Váš organismus na zvýšenou dávku ženských hormonů zvykne, jako by člověk bral drogy, a pak se Vám akné zhorší tak, že budete nešťastná. Jsou i případy, kdy ženy žádnou akné neměly, braly hormony, a když s nimi přestaly, dostavilo se akné. Dnes už běžně dermatologové (zvláště ženy) hormony jen na akné vůbec nedoporučují, protože, jak uvádějí, to nabourá křehkou hormonální a metabolickou rovnováhu celého organismu. Hormony jsou pro tělo velkým zásahem a lepší je mu pomáhat přírodní a ne tak razantní cestou. Mně to dermatoložka také řekla, takže to nemám jen z toho, že si někde něco přečtu.

Připojit reakci

Léky na akné

host - xxx.xxx.146.100 (?)
24.7.2008 15:56

Mým hlavním problémem je, že nevydržím nemačkat pupínky, to je pak těžké, člověk to chce urychlit, ale docílí pravý opak !Tak vy ostatní, vydržte!

Připojit reakci

Léky na akné

host - xxx.xxx.156.99 (?)
2.8.2008 15:28

Ahojky já mám asi nejhorší akné přes školní rok.Ted o prázdninách se mi nějak zlepšilo.aspon 3 týdny sem byla nemocná a tak se byla doma, takže na sluníčku vůbec.Ted letíme na dovolenou na Krétu a chtěla bych se zeptat jestli, když si s sebou vezmu opaloví krémi a budu se opalovat, ale kolem 12 NE a potom třeba po 4 hod.opoledne může mi to akné nějak zlepšit nebo shoršit??Ted mám akné málo tedy skoro vůbec žádné ale mám třeba vedle obočí vedle spánku takový pupínek který je bíli a hrozně bolí když si na něho jen sáhnu.zádné přípravky nepoužívám.Co by mi mohlo pomoci abych měla plet zhledem lepší, přesto že naní nemám žádné pupínky mám plet stále takovou divnou.poradíte mi něco

Připojit reakci

Léky na akné

host - xxx.xxx.8.73 (?)
2.8.2008 15:50
Tak jestli nepoužíváš žádné přípravky a pleť se Ti nezdá ok, tak si něco pořiď. ;-) Takhle se těžko radí, vyber si něco podle svého typu pleti, rad tady na foru je víc než dost. Jinak sluníčko by mělo pomoci pleť zlepšit. Už jen že sjednotí její barvu a pomůže vysušit nedokonalosti.
Připojit reakci

Léky na akné

host - xxx.xxx.226.123 (?)
2.8.2008 19:54

Ja mám podobný problém s akné ktoré pravdepodobne súvisí s antikoncepciou... nikdy som nemala žiaden problém s pleťou práve naopak bola som veľmi hrdá na svoju peknú jemnú tváričku, keď som začala brať antikoncepciiu pleť som mala naďalej v poriadku, ale akonáhle som ju asi pred rokom vysadila pleť sa mi rapídne zhoršila, na tvári sa mi v jednom kuse objavujú rôzne malé vyrážky a vyskúšala som už kopec všelijakých prírodných  /Lavera, Weleda, Alverde/ aj neprírodných krémov ale žiaľ nič nepomáha. Dokonca som sa liečila na helikobakter, ale asi on nebol príčinou mojich kožných problémov, pretože vyrážky mám naďalej. Takže príčina bude určite hormonálneho charakteru... a žiadne mastičky to neodstránia.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.195.7 (?)
21.8.2008 10:07

Ahoj, moc ráda bych roaccutane vyzkoušela, fakt moc, ale podle mého mám "jen" střední formu akné, takže moje kožní mi ho těžko předepíše ... chtěa jsem se zeptat, jestli nejde náhodou brát jenom nějaké minimální dávky?? Nebo je to prostě dryják tak jako tak?

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.245.38 (?)
26.8.2008 9:58

Zkus skinoren krém ten by ti měl pomoct, když maš jen střední formu akne. Ja ho používám skoro půl roku a je to přípravek, který mi ze všech nejvíc pomohl. A na roaccutane raději zapomeň zbytečně si tím budeš ničit pleť. A později to bude ještě horší.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.195.7 (?)
26.8.2008 11:03

Jenže skinoren je na předpis že? :(  ale prý akneskin má stejnou účinnou látku, jen nemusí být na předpis a je levnější... k nové kožní se chytsám v průběhu tohoto týdne, tak uvidim s čím na mě přijde :)

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.245.36 (?)
27.8.2008 15:39

No skinoren je na předpis a ten akneskin tak to nevím jestli má stejné účinky. Ale zkus se zeptat kožní jestli by ti tenhle krém doporučila a at se k němu vyjádří jestli by byl pro tebe vhodný.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.195.7 (?)
27.8.2008 15:59

http://www.kosmetika.cz/forum/akne/typy-akne-mate-stejny-19148/?stranka=

Mrkni se prosim kdyžtak na tuhle diskuzi, hlavně na ty fotky, kdyžtak můžeš říct, prosim, jestli máš horší nebo mírnější akné? :)

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.245.50 (?)
28.8.2008 13:31

Abych řekla pravdu tak už nemám skoro žádné akné, občas ojediněle se mi objeví ale hned zase zmizí. A to díky tomu skinorenu. A jinač sem měla horší akne než je na těch fotkách.

Připojit reakci

moje rada na akné

host - xxx.xxx.4.4 (?)
1.2.2009 17:19

Akne me trapi asi od 14... pouzivala sem vsechny mozne kospeticke vody a masticky ale nic my nepomohlo.  Vzdycky jsem si vridky tlacila a tim se mi roznesli jeste vic.. a tak ted asi posledniho pul roku nejim ve velke mire slane (bramburky,...) a nebo kysele okurky přehnaně tučné jídla... a ikdyž to parkrát nevydržím tak se nějaký ten vřídek objeví myslím že hodně záleží i na psychice... nemeli byste se zabyvat velkou spoustou casu tim ze mate akne stat hodiny u zrcadla a nebo na to porad myslet staci kdyz pouzijete make-up... vyborny je acnecolor ktery slouzi jako make-up a zaroven pomaha proti tomu akne daji se koupit dva odtiny kltere si muzete michat dohromady stoji olem 90 korun... ikdyz akne mate tak si ho radeji netlacte a kdyz je pekne bili vyklubany tak pres papirovy kapesnik aby se neroznesl dal.. jinak kdyz sem mela krupicku s akne tak me vzdycky pomohlovyjit si na 5 minut na slunicko... staci chvilka a na mokrou plet aby to tolik nepalilo... za par dni se to 100% sprvravi a nebo jeste pres zimu sem se nahrivala uv lampou stoji kolem 300 korun a je vyborna staci si chvilklku oblicej nahrat a akne pomalu mizi.. a bolave podkozni vridky sem si davala eclaran ktery zabiral vzdycky me s toho vridku udelal bili ktery se dal lehce vymacknout... jinak asi fakt ta nejdulezitejsi rada nestracet moc casu na takovyhto diskuzich a zbbytecne se tim deptat... opravdu jsem zjistila ze cim min sem na to myslela tak se mi akne zlepsovalo...  :) jinak preju moc stesti! :) 

Připojit reakci

moje rada na akné

host - xxx.xxx.224.2 (?)
4.2.2009 9:36

Zkuste si každý večer po vyčištění pleti obličej opláchnout čajem ze šalvěje. Šalvěj má výborné desinfekční a antibakteriální účinky. Krásně čistí pleť a vyhlazuje vrásky. U mě to funguje. :o)))

Připojit reakci

moje rada na akné

host - xxx.xxx.70.225 (?)
9.2.2009 13:50

Sluníčko pomůže jen na některé lehčí typy akné, já sem třeba měla už těžkou formu akné a na sluníčko sem naopak vůbec nesměla. Navíc i s většinou mastiček proti akné nesmíte na sluníčko pokud je máte na obličeji...

Připojit reakci

moje rada na akné

host - xxx.xxx.61.79 (?)
10.2.2009 7:59

Dost mi pomohl Eucerin, pak taky mi dost pomáhá bahenní maska od Kawaru, dobře čistí póry. Teď je zima, tak je mi hej, ale děsím se léta, protože v létě se mi pleť vždycky o dost zhorší, nesmím se opalovat, mám hodně bílou pleť, která se brzo spálí a loupe a akné je pak hrůza. Jinak z vitamínů jsem zkoušela jeden čas B-komplex, ten mi to strašně zhoršoval, dokonce se mi začaly i dělat takové ty větší boláčky, které se mi normálně nedělají, takže jsem s tím musela skončit. Teď už mám pár týdnů Pantenol, nevidím žádný výsledek, jeden čas jsem měla zinek, taky žádný výsledek, měla jsem i Biosil, taky nic, už mně to celkem s těma vitamína a minerálama přestává bavit, mám pocit, že je to k ničemu.

Připojit reakci

moje rada na akné

host - xxx.xxx.31.107 (?)
22.2.2009 20:10

Dobrý den, vidím,že máte velké problémy s akné, i ty vitamíny co jste používala, ono je možná důležité je používat déle, pleť se ze začátku zhorší, to je samozřejmé, protož se uzdravuje a vypouští všechny ty nečistoty, tak bych nelámala hůl, za krémy, doporučila bych vám sadu na aknozní pleť-Mary Kay, sama ji používám a to mám citlivou pleť, prvních 14 se akné zhoršilo-je to uzdravovací proces pleti, ale pak začalo krásně mizet, ted mám pleť krásně vyhlazenou, ale proto, že mám citlivou pleť používám jako závěrečný krém vysoce hydratační krém, dále je důležité hodně pít, nekůřiť a moc nekořenit :-)

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.108.23 (?)
5.3.2009 22:02
víc hlav víc ví takže přidávám i své zkušenosti s našimi asi nejvěrnějšími kamarády pupínky:) Někdy od 15 let mě začaly opravdu trápit a narušovat mou už tak dost narušenou emoční stabilitu Na svou velmi problematickou, citlivou, zároveň mastnou i dehydrovanou pokožku jsme vyzkoušela obrovské množství různých chemických i přírodních přípravků a kosmetických i "léčebných" postupů... nyní je mi 21 a pleť se myslím nejvíce asi zásluhou přirozeného odeznění puberty zlepšila tak, že se nemusím stydět vyjít z baráku a několik šťastných dnů v měsíci dokonce můžu vyjít i bez make-upu nebo jen s pudrem:)Když se ale na sebe podívám do diagnostického přístroje na pleď SAM vidím že je to pořád naprostá hrůza Zanesené póry, vysoká pigmentace (pozůstatek po starých bolácích), dehydrovaná místa atd.,, jen to už to naštěstí tolik nejde vidět.. no a abych se dostala k těm tipům... osvědčilo se mi ichtamolové mýdlo i antibakteriální mýdlo protex kterým si pleť čistím ráno a večer a jako hydrataci používám 100% jojobový olej který neucpává p=ory a působí i protizánětlivě občas pleť přejedu ještě tampónem navlhčeným zředěnou citrónovou šťávou nebo hydratuju nějakou maskou od Ahavy (kosmetika mrtvého moře) nebo artistry... důležitý je samozřejmě pitný režim, psychický stav a očasné ůpročištění" kůže potem..pro ty co neradi sportujou tak třeba v sauně... jo ještě jsem zapomněla pokuď chcete rychle zlepšit vzhled pokožky než jdete třeba na rande tak si na ni zkuste napatlat syrovátku, nechat zaschnout a smýt kojeneckou vodou..sice to smrdí ale ta pleť fakt potom vypadá tak nějak rozjasněně
Připojit reakci

Moje rada na akné

Piña colada (378) - xxx.xxx.11.7 (?)
6.3.2009 12:51
S pročištěním pórů souhlasím - zvýšila jsem teď sportovní aktivitu, cca 3,5 hodiny aktivního "potícího" sportu týdně a póry na bradě mam čisté jak nikdy... ale mam pocit, že to funguje jen na určitý typ pórů, hlavně ty na bradě, nevím, jak to, asi si budu muset najít o kůži nějaké info.
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.51.255 (?)
28.3.2009 11:41

ja som trpela strednou formou, teraz je to nastasie uz len lahka, ale celkovo som sa toho uplne nezbavila, ale lepsie lahka forma ako stredna nie?ako som to zmiernila?

1.sla som koznej, predpisala mi zineryt, pouzivala som ho 10 tyzdnov=2 balenia(august-oktober 2008)

2.zineryt mi pomohol, ale nechcela som byt zavisla na antibiotikach, tak mi kozna predpisala-La roche posay-Effaclar! skutocne uzasna kozmetika, spociatku som pouzivala len gel, neskor som si dokupila aj pletovu vodu a kremiky pouzivala som(oktober 2008-marec 2009)

3.teraz sa mi LRP minulo a moje akne uz nie take zle, a kedze LRP je draha kozmetika, tak som presla na klasicke drogerkove znacky-Garnier Pure, ak by ste mali strednu formu tak vas to nevylieci, ale udrzi vam to tu lahku lahkou-ktoru som nadobudla po predchadzajucej liecbe

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.144.55 (?)
19.6.2009 12:46

Pomůže na 100% když budete jíst 6 týdnů 6nastrouhaných mandlý a 1 nastrouhané jablko po těch 6 týdnech si obstarat půl litru konaku a každý den vypít 1decku. Když to vydržíte uvidíte výsledky je to recept od kosmetičky.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.234.93 (?)
19.6.2009 14:26

náhodou, já to vyzkoušela a fungovalo to

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.221.228 (?)
19.6.2009 14:31

:D No vida, placebo efekt asi vážně funguje! Prosím tě, nač pak většina zkouší různé Zynerity a Eryfluidy od kožní? Když je to tak snadné - mandle, jablko a konak... hm?:-)

Připojit reakci

Moje rada na akné

19.6.2009 14:57

protože to jsou asi léky od kožní navyšší stupně akné. tohle spíš zabere někomu kdo má pár pupínků

Připojit reakci

Moje rada na akné

19.6.2009 15:23

:-)) OK. Akné mírného stupně: jednotlivé pupínky + komedony. Ale stále nechápu jak i na tuto mírnou formu akné může mít tato 6-ti týdenní "zázračná kůra" léčebný vliv: 1 jablko + 6 mandlí (napadá mě, proč zrovna 6, proč nestačí 5 mandlí :-)) doplněná alkoholickým likérem (pomineme-li to, že mládeži do 18 let je zakázáno konzumovat alkoholické nápoje), ale to je vedlejší :-) Prostě podle mě je to totální nesmysl! Lidi jsou naivní a nepoučitelní: někdo si objedná zboží, které původně ani nechtěl, protože mu v letáčku slibují, že pokud tak učiní vyhraje auto či 1 000 000,- Kč. Ano, je to staré, ale stále se najde někdo kdo na to skočí. Stejně tak jako když si někdo myslí, že mu tento "lektvar" vyléčí akné.

Připojit reakci

Moje rada na akné

19.6.2009 15:28

Abych pravdu řekla je mi uplně jedno co si o tom myslíš. Já mám jablka i mandle ráda, takže pro mě to nebyl problém, koňak jsem nepila - nechutná mi. Nevím, možná to byl placebo efekt, ale to, že jablka i mandle v sobě mají vitamíny a minerály je pravda.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.245.59 (?)
19.6.2009 16:19

host xxx.xxx.221.228... je to tvuj nazor neberu ti ho ale proč myslíš asi že je to recept na akné a všude se doporučuje? asi protože to pomáhá ne? víš naskočené pupínky třeba na čele je kvuli nějakým bakteriim ve střevech a jablka a mandle obsahují něco nwm nějak na L se to jmenuje a to ti vyčistí ty střeva a když chceš vyleč si svoje jak chceš nějakými leky, který za chvíli přestanou fungovat ale neříkej že je to nesmysl když jsi to nikdy nezkusila...

Připojit reakci

Moje rada na akné

19.6.2009 16:40

245.59:

Jablko+mandle+alkoholický nápoj=recept na akné? Kde všude se, prosím tě, tento recept doporučuje? :-) Nebo jinak, kdo je autorem tohoto zázračného "léčiva"? Zajímala by mě i ta úloha konaku. Tak se poděl o své vědomosti, nenechávej si to jen pro sebe...

Víš naskočené pupínky na čele nemusí být rozhodně kvůli nějakým *** ve střevech, podle sebe nemůžeš posuzovat hned ostatní. Hlavní příčina akné se dodnes nezna! Ale má několik faktorů: 1) zvýšená produkce mazu, 2) porucha rohovění (abnormální rohovatění) v oblasti vývodu mazových žláz 3) pomnožené baktérií (převážně Propyonibacterium acnes). Jak tohle ovlivní ta jablko-mandlovo-konaková bomba? Hm..?:-))

Připojit reakci

Moje rada na akné

19.6.2009 16:22

Tak nejdříve píšeš, že jsi to vyzkoušela a jak nyní čtu, tak jsi to ve skutečnosti nevyzkoušela (viz. koňak jsem nepila)! Ten koňak je toho totiž součástí :-) Nelze z toho jednu suroviny vynechat, to pak ztrácí smysl.  To bych jinak mohla i já psát, že jsem ten "zázrak" vyzkoušela, taky protože jablka jím denně a mandel (v čokoládě :-) si občas taky dám.

Které ty zázračné vitamíny a minerály z jablka, mandlí a koňaku to jsou? Že mají takový efekt na akné? Můžeš je jmenovat, když už je zminuješ, prosím?

Je mi taky jedno, že je Ti jedno, co si já o tom myslím :-) Píšu tady svůj názor a je mi upřímně jedno, co si o něm Ty myslíš a zda-li s ním souhlasíš nebo nesouhlasíš.

Připojit reakci

Moje rada na akné

19.6.2009 16:38

je tu diskuse Jablka a mandle - můžeš se tam kouknout. ten koňak je důležitý, protože je v něm lecitin, ale ten je i v jiných potravinách, takže těmi jsem nahradila ten koňak

Jinak 10% souhlasím s příspěvkem od 245.59

Připojit reakci

Moje rada na akné

19.6.2009 16:49

Tak lecitin :-)  Dodnes mi jeho blahodárný vliv na akné unikal, ještěže jsem navštívila tuto diskusi :-) Budu muset zavolat své dermatoveneroložce  (asi to taky neví) a informovat ji o tom. Samozřejmě se nezapomenu zmínit ani o tom  "zázračném lektvaru"- jablo+mandle+alkohol :-)

Připojit reakci

Moje rada na akné

19.6.2009 16:52

No promiň, ale to o tom lecitinu je to docela známá věc, že má blahodárný vliv na pleť. A nepiš pořád alkohol.:-) není to vodka nebo whisky.:-)

Připojit reakci

Moje rada na akné

19.6.2009 17:09

No jestli je to stejně známá věc jako s tím "léčivým lektvarem", tak že se ještě divím :-) Není to sice whisky, ale i tak je to stále 17% alkohol. Shodou okolností máme tento likér doma a na etiketě stojí: mléko, cukr, líh, vaječné žloutky, aromata, vaječné bílky... atd. Žádná zmínka o procentuálním obsahu lecitinu v něm  (asi to nebude s ním tak horé:-) Jak jsem psala, nevěřím tomu, podle mě je to neskutečná konina :-) Kdyby se jednalo převážně o lecitin, jak píšeš, nevím z jakého důvodu autor/autorka nezařadila do toho lektvaru jinou potravinu/surovinu obsahující tento lipid, ale zvolila zrovna alkoholický nápoj.

Připojit reakci

Moje rada na akné

19.6.2009 17:13

na streamu je video jak vyzrát na akné - mluví tam o tom kosmetička Libotovská. To že je v tom koňaku lecitin vím od ní.

Připojit reakci

Moje rada na akné

19.6.2009 17:48

Tak jsem shlédla video. Abych to uvedla na pravou míru, paní kosmetička v něm "diagnostikovala" akné umístěná na čele, které je dle ní způsobeno stafylokokem v organismu a na to (na stafylokoka, né akné) doporučuje na 2 měsíce vynechání všech mléčných výrobků a poté 6-ti týdenní kůru na vyčištění krve, což jsou ty mandle s jablkem. Neříká tam, že stačí 6-týdenní lektvar z jablka a mandlí a zbavíte se akné. Tady se to na diskusi překroutilo. Nevím jak moc vyčistí krev jablko s mandlemi a jak to působí na případného stafylokoka a zda-li je to na něj vůbec dostačující. Co mě ale zaráží je to, že obecně se na stafylokokovou infekci zakazuje sladit a pít alkoholické nápoje, ale hlavně že paní kosmetička ve "finále" doporučuje sladký alkohol (ten je pro stafylokoka živná půda:-)

Připojit reakci

Moje rada na akné

19.6.2009 17:56

já jsem měla pupínky nejvíce na čele a pomohlo mi to. netvrdím, že to každého zbaví jakékoliv formy akné...

Připojit reakci

Moje rada na akné

19.6.2009 18:08

Tam nejde o formu akné, ale o to, čím bylo způsobeno - konkrétně v tom videu o akné, které způsobila stafylokoková infekce. Takže ten "zázračný recept" není na "zbavení se akné", ale na "zlikvidování stafylokoka": Paní kostemička radí nejdříve vynechat na 2 měsíce všechny mléčné výrobky a až poté tu 6-ti týdenní kúru, která by dle ní měla vyčistit krev.  Zbavíte se stafylokoka, zbavíte se akné - v tom je ta její pointa :-)

Když to shrnu: pokud máte stafylokoka v organismu a jím způsobené akné, asi Vám to s akné pomůže, ale pokud Vaše akné stafylokokok nezpůsobil, je Vám to vynechání mléčných výrobků + jablko/mandle/alkohol platné jako mrtvému zimník :-)

Připojit reakci

Moje rada na akné

19.6.2009 18:22

stafylokoka se zbavíš vynecháním mléčných výrobků, ta kůra je jen na vyčištění krve se stafylokokem nemá nic společného

Připojit reakci

Moje rada na akné

19.6.2009 18:32

Nemá nic společného?:-)) Stafylokok v těle vypouští toxiny, proto to následné vyčištění krve. Na stafylokoka nestačí jen vynechat mléčné výrobky a vymalováno, ale následně se musí zbavit ještě tělo/krev toho ***.

Připojit reakci

Moje rada na akné

19.6.2009 18:34
hm no jasně, teď jsem se na to video dívala znova
Připojit reakci

Moje rada na akné

19.6.2009 18:51

ty by si to měla udělat taky

Připojit reakci

Moje rada na akné

19.6.2009 21:32

Ooo díky za doporučení, ale jednou to video úplně stačilo :-) Já stafylokoka nemám a ani nepotřebuji čistit krev (likérem :-)

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.126.49 (?)
22.6.2009 7:47

Spíš mě napadlo, jestli není paní kosmetička nebo někdo z její rodiny či okruhu známých nějak zaangažován ve firmě vyrábějící vaječný koňak, že ho tak doporučuje. Akné mají často lidé v pubertě, tj. ještě před 18. rokem, a u nich podporovat pití alkoholu? To se mi zdá trochu scestné a ani trochu to na mě nepůsobí seriózně. K takové kosmetičce bych neměla nejmenší důvěru.

Připojit reakci

Moje rada na akné

22.6.2009 11:30

až na to, že tam jsou nejdůležitější jablka a mandle

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.90.24 (?)
22.6.2009 11:42

Jablka a mandle tam nejdůležitější nejsou, to jste vzala kde? Spíš se vám to jen hodí takříkajíc do krámu. Jasně se tam říká jabla + mandle a pak koňak - nejde z toho jedno vynechat jen proto, že se pak bude lépe tato pro mne nesmyslnost obhajovat. Někdo jiný by pak stejně klidně jako vy mohl tvrdit, že nejdůležitější na tom nejsou jablka a mandle, ale právě ten koňak. Náhodou nebyla jste to vy, kdo tady ten koňak obhajoval, že údajně obsahuje lecitin, který je tohoto experimentu nezbytnou součástí???

Řekněte mi někdo, kolik lidí má akné způsobené stafylokokem? Obávám se, že většina holt ne a těm jsou tyto rady k ničemu.

Připojit reakci

Moje rada na akné

22.6.2009 11:47

mě se zlepšila pleť už v průběhu fáze jablka+mandle. a navíc tahle kúra vás nezbaví stafylokoka - nevím kde si tohle vzala - toto bylo ve video zmiňováno v kombinaci s mléčnými výrobky.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.90.24 (?)
22.6.2009 12:09

Viděla jste to video? Jasně, viděla jste ho, ale proč mám z toho pocit, že vastně nikoliv?!

Polopatě: V tom videu se neříká, že jablka a mandle vás zbaví akné. Tam se hovoří JEN o formě akné, která je způsobená JEN stafylokokem v těle. Proto se musí odstanit styfylokok, aby se odstranilo akné. Myslím, že je to stále srozumitelné. Pokračuji tedy. Je tam uveden postup:

1) Vyloučit ze stravy mléčné výrobky po dobu 2 měsíců (ale to nestačí), proto bude bod 2.

2) Nyní se musí odplavit z těla toxiny, která tam zanechal kamarád styfylokok. Jsou různé způsoby jak vyčistit krev, v tom videu se konkrétně zminuje 1 jablko a 6 nastrouhaných po dobu 6 týdný. Ale tímto nekončí. Následuje bod 3, který je toho celého "experimentu" nezbytnou součástí.

3)Užívání koňaku (omlouvám se, nepamatuji si množství a ani dobu užívání), ale je to v tom videu, můžete si ho přehrát.

Bod 1, 2, 3 spolu souvisí. Nemůžete si proto jakýkoliv z nich libovolně vyřadit. To video je o akné způsobené stafylokokem - tam jsem to vzala, když se ptáte.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.90.24 (?)
22.6.2009 12:10

Omlouvám se za chyby

Připojit reakci

Moje rada na akné

22.6.2009 12:12

hm, každý to chápe jinak. mě je vlastně jedno jak to je, důležité je, že mi to pomohlo.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.126.49 (?)
22.6.2009 13:55

Na stafylokoka obecně je nejlepší a nejrychlejší lékař a vhodná antibiotika, protože pokud se bakteriální infekce řádně neléčí, může přejít do chronického stadia a pak se jí nezbavíte třeba několik let.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.90.24 (?)
22.6.2009 11:45

126.49, podobný pocit mám z toho i já.

Připojit reakci

Moje rada na akné

19.6.2009 16:39
100% souhlasím
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.182.198 (?)
11.8.2009 16:33

Tak mě na akné pomohla kosmetika Korres používám od nich jogurtový krém, čisticí masku a mycí gel. Po necelém měsíci jsem téměř bez pupínků. a pokožka se mi míň mastí. Maska navíc krásně čistí pory. Je teda pravda že je to tak trochu dražší než třeba barekol apod. ale pomohlo mi to.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.182.198 (?)
11.8.2009 16:38

Tak to je trochu děsivej příspěvěk. nebylo by lepší zkusit galvanickou žehličku?? zkus to u kosmetičky jedno ošetření stojí kolem 600 Kč a nebo si můžeš koupit přístroj domu a to stojí 10 000. nemá to žádné vedlejší účinky aplikace je příjemná. a řeší to mnohem více problémů než jen akné. Každopádně po měsíci používání budeš mít klid.

Připojit reakci

Moje rada na akné

Pavla Polová (22) - xxx.xxx.116.16 (?)
6.2.2016 14:25

Zajit si k odbornikovi, to je moje rada nejvetsi :-) on vi lepe nez vy co vam na plet pomuze a zbavi vas akne

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.252.242 (?)
31.1.2010 16:03

Dobrý den, mám problémy s červenými flíčky po akné které dlouho dobu mizí a nezakryji je ani make-upem. Jestli někdo máte nějakou radu která by mopomhla tak prosím reagujte na můj příspěvěk. Děkuji

Připojit reakci

Moje rada na akné

31.1.2010 16:07

Jaký make-up používáš? Korektorem to zakryješ určitě.

Můžeš zkusit citron, ten by mohl pomoc nebo zinkový krém. Jinak časem (5-6 týdnů) zmizí sami.

Připojit reakci

Moje rada na akné

31.1.2010 16:10

5-6 měsíců (omlouvám se, přepsala jsem se, kéž by to bylo 5-6 týdnů, co?):-))

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.23.219 (?)
31.1.2010 16:10

Make-up používám od Rimmel. A nepodráží to ten citron ještě víc, když to bude štípat..

Připojit reakci

Moje rada na akné

31.1.2010 16:12

Pokud máš hodně citlivou pleť tak možná ano, chce to vyzkoušet koncentraci a pro první použití radši naředit.

Ten korektor by si mohla zkusit.

Připojit reakci

Moje rada na akné

31.1.2010 16:17

Ten korektor si koupím.. S tím citronem popřemýšlím, mám ty místa zarudlý docela dost, takže se bojím to ještě víc dráždit

Připojit reakci

Moje rada na akné

31.1.2010 16:22

Tak zkus mléčný obklad, měl by ti ta místa zklidnit

Připojit reakci

Moje rada na akné

31.1.2010 16:24

natřít si pleť mlékem jsem už párkrát zkoušela ale rozdíl jsem neviděla..

Připojit reakci

Moje rada na akné

31.1.2010 16:26

Ty tmavé skvrnky ti samozřejmě nevybělí, ale zklidňuje podrážnědou pleť. (tedy alespoň mě)

Připojit reakci

Moje rada na akné

31.1.2010 16:28
ok.) a zkoušela sis pleť natřít i medem?
Připojit reakci

Moje rada na akné

31.1.2010 16:30

Ano, konkrétně med+skořice.

Není to žádný zázrak, ale pleť je po tom hladší, jemnější, hydratovaná, působí to i jako jemný peeling

Připojit reakci

Moje rada na akné

31.1.2010 16:34

Já zkoušela jen samotná med, ale jak říkáš tak pleť pak byla jemná a hladká.. A můžu se zeptat jakou kosmetiku na pleť používáš a trápí tě vůbec zvětšené množství akné?

Připojit reakci

Moje rada na akné

31.1.2010 16:37

LRP. A po pravdě akné mě moc netrápí, občas se mi před menstruací něco objeví, ale už to není tak strašné jako dřív.

Připojit reakci

Moje rada na akné

31.1.2010 17:02

Tak to jsi šťastný člověk :D.. Mě akné taky trápí hlavně když mám dostat menstruaci, ale když se nějaký pupínek jednou za čas objeví, tak právě mám zarudlé místo které bolí

Připojit reakci

Moje rada na akné

31.1.2010 18:29

Asi myslíš takovou tu bouličku? Tak na to mi pomáhal pytiol a nebo tady někdo radil saloxyl.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.23.219 (?)
31.1.2010 19:03

Bouličku?.. no prostě je to pupínek a ikdyž ho vyčistím tak zarudne. Pytiol vůbec neznám

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.92.193 (?)
28.7.2010 8:03

Zdravím, vím že moje rada nebude pro každého, ale akné jsem se definitivně zbavila až nyní, po asi 13 letech. Je mi 27, mám dvě děti, takže vlastně pubertu dávno za sebou, proto říkam, nebude to pasovat všem. Za ty roky jsem si prošla střídavě lepším obdobím  -co se týče stavu mé plti a s tím, kdy to bylo skutečně katastrofální. To nebyl jen můj pocit, soudím podle reakce okolí.

Vyzkoušela jsem antikoncepci, celková i lokální antibiotika - ty mi mám pocit zabíraly snad nejvíc- všelijaké kosmetické řady od tech levných po skutečně drahé. Poslední roky - asi tak dva už to nebylo tak hrozné, spíš permanentní 4 -5 pupínků, někdy pořádných boulí.v obličeji. Poslední měsíc jsem se fakt už naštvala, vyzkoušela nějaké vzorečky z lékárny - koupila jenom Avene čistící gel, ktreým se myju ráno a večer, obličej si ničím nemažu - dříve jsem používala obličejový olej od Saloosu - ale nebyl špatný-  obličej poumytí neutírám, nechám oschnout, v rozprašovači mám jarischův roztok tak ten použiji, pokud mám pocit suché pleti. Toť vše. Ráno se přepudruju mineral. pudrem a hotovo. Paradoxně mám nejhezčí pleť za 13 let.  Toto je má rada, ale jak říkám každému určitě vyhovovvat nebude. Hodně štěstí.

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.68.207 (?)
28.11.2010 15:31
no ja vam odporucím toto, akné mam uz okolo 6-7 rokov v jednom case to bolo fakt zle chodil som aj ku koznemu a bral pilulky a trochu zabrali no len tie pilulky sa mozu brat len niekolko mesiacov a tak sa mi akne znovu vrátilo, ale nasiel som si vlastny sposob ako sa stym visporiadat, je to sice dost o hubu ale zabralo to. A spociva to v tom ze sa umívam raz za dva dny minimálne aby sa mi nestalo ze mám mastné vlasi a trvar si umývam midlom niekolko krat denne, a pomohlo to sem tam sa mi objavy nejaky bedar ale to uz nieje taky problem ako ked ich máte na tvari 50. A aplikujem aj pucenie podla mna to je blbost ze sa nemaju vyrasky, robim to vzdy vecer potom si umyjem tvár a lahnem si ked ráno vstanem, vsetko je uz na 3/4 zahojene.
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.104.1 (?)
1.2.2011 20:43

Chtěla bych reagovat na Roaccutane-trápí mě akné již 17let a tohle jsem brala 6měsíců-málem 3x sebevražda, odchod ze školy, nemohla jsem chodit mezi lidi, pač jsem měla mezi nimi šílené deprese, dobrala jsem to opravdu s tím že jsem 6měsíců čopěla v koutě, pomohlo to ale po roce se to opět vrátilo... Největší pravda je že člověk tomuhle musí přispůsobit stravu a taky vyrovnat hormony, já mám například víc mužského hormonu než je třeba a vyrovnávám to antikoncepcí, zatím nejlepší a to jsem vyzkošela snad vše co je na trhu, ted chci zkusit i chemický piling a uvidím, Nemáte s chem. pilingem někdo zkušenost?? Liduška:))

Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.60.134 (?)
20.7.2011 16:46
No já také bral Roaccutane a až na pár světlých chvílí (deprese z toho, že se to nelepší) jsem byl moc spokojen. Ano vedlejší účinky jsou opravdu drsné, ale za tu krásnou jemnou pokožku co mám teď to vážně stálo ;) (mám akorát teď už jen trošku červenější pleť ale to je po této léčbě normální). A to jsem měl akné toho nejhoršího stupně. Ten kdo to nezažil nikdy nepochopí jaký je tohle stav. Ta bezmoc, naprostá. Je mi 16 a snad už se mi to nikdy nevrátí aspoň né ve velké míře. Chtěl jsem se jen podělit o můj příběh ;). A hlavně nevěřte nikomu kdo tenhle lék neužíval, a tvrdí, že to má 50-ti procentní sklony k sebevraždě apod.Naprostá hovadina. Děkuji za pozornost :).
Připojit reakci

Moje rada na akné

host - xxx.xxx.144.50 (?)
3.9.2017 11:45
Roaccutane nedoporučuji, akné se dá řešit mnohem méně drastičtěji a efektivněji. Sama jsem nad R. váhala, ale nakonec naštěstí se nenechala od kožní překecat. Problém v kosmetice na akné a vůbec kosmetice je, že v ní jsou přísady, které akné drasticky zhoršují, byznys jako prase.. :) Stačí se trochu v kosmetice zorientovat, nenechat si od kožní kecat do života (sama jsem kožní navštěvovala 7 let, výsledkem je přecitlivělá pleť...) a za několik dnů akné zmizí (můj případ, a to s akné bojuji celý život) :))) Hodně štěstí
Připojit reakci

Moje rada na akné

Petra Sejkorová (5) - xxx.xxx.156.34 (?)
1.7.2011 18:19

musím říct, že já nikdy neměla větší problémy s akné, ale když už se mi nějaký vřídek (a to i větší) udělal, tak sem před spaním utrhla list z kytky Aloe a přiložila si to na to, do rána i velký podkožní vřídek byl fuč. Taky mě pomáhal Zinek, byla to bílá krabička a dá se koupit v lékárně, stojí asi 80 kč. Také v nouzi sem použila Framikoin. Ale nejlepší skutečně bylo to Aloe.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Proti akne - Zineryt1533.9.2017331824
Moje rada na akné2663.9.2017441566
Akné - bez líčení ven?23.9.2017333
Primitivní, avšak nejúčinnější léčba akné, 100% účinnost53.9.201720213
Náplasti Balea proti akné823.8.201722229
Akné32215.8.2017469889
Co me zaručeně zabralo na akné?36115.8.2017686006
Vrátí se akné po vysazení antikoncepce?8824.7.2017143304
Antikoncepce - na akné2076.7.2017354934
Ajurvédský čaj Nimba2423.6.201762634
Akné skvrny, flíčky 222.6.20171052
Fleky po akné + aknenormin330.5.20172279
Jedina moznost jak se navzdy zbavit akne je vyhojit jejich loziska10525.5.2017137362
Jak na boláky?3324.5.201796730
hloubkové čištění u kosmetičky7819.5.2017122770
Hormonální nerovnováha - dá se spravit něčím jiným než HA?352.5.2017109810
Hlíva ústřičná na akné166.4.201724869
Suchá citlivá aknozní pleť218.3.20171854
Jak vám pomohl aknecolor?9317.3.2017153055
Aknenormin214.3.20175849
Akné - příprava heřmánku213.3.20174665
Je dobrý tento hydratační krém na akné?213.3.20174349
Jáký je podle vás nejlepši čistící gel?4013.3.201765405
Krémy proti akné - červená pleť113.3.20173818
Okurka - hydratace113.3.20173464