Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Kontakty   

Kosmetické přípravky > Kosmetika netestovana na zviratech

Kosmetika netestovana na zviratech

host - xxx.xxx.109.81 (?)
11.1.2018 14:38

Na zvířatech se v EU už řadu let netestuje z kosmetiky nic, takže je to nepodstatné téma.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Na zvířatech se v EU už řadu let netestuje z..., host, 11.1.2018
Já jsem si hrozně oblíbila Tao-cosmetics, ti..., Soňa Čermák, 10.1.2018
Píšete nesmysly, v Číně se většina kosmetiky..., host, 8.11.2017
Kosmetika od Yves rocher je testována!! Nete..., host, 7.11.2017
Pokud testují (jak tvrdíte), měla byste učin..., host, 8.12.2014

host
26.12.2002 23:00, počet návštěv: 90294
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Taky jsem dlouho hledala kvalitni kosmetiku, ktera neni testovana na zviratech a nasla jsem kosmetiku Babor, ktera ma i zastoupeni v ČR. Ja ji kupuji od sve kosmeticky, ale asi se da koupit a objednat primo od dovozce.
Denisa

Připojit reakci   

Vermio

host
22.2.2006 16:39
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Taktéž jsem hledala kosmetiku, která není testovánana zvířatech a našla jsem vynikající od firmy MEDFINCO s.r.o pod názvem Vermio, která mě pomohla s mojí problematickou pletí.
Připojit reakci

Vermio

host - xxx.xxx.86.37 (?)
13.1.2007 14:37
Také jsem vykoušela Vermio alfa na vrásky, byla jsem velmi spokojená
Připojit reakci

host - xxx.xxx.177.15 (?)
23.1.2008 19:35

Já našla Mary Kay

Připojit reakci

host - xxx.xxx.159.224 (?)
24.1.2008 17:58

Netestovaná je taky Yves Rocher - a je taky prej dobře odbouratelná pro přírodu, mají za to prý nějaké ceny. Není sice přírodní, ale měla jsem sprchové gely a taky květinové odličovací mléko a vodu a bylo to fajn:-)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.212.97 (?)
8.3.2008 13:05

Netestovaná kosmetika je také Moenia, je i pro alergiky. Mají i dekorativku z Itálie, je také netestovaná. Pokud vím, nejvíce testují ty obří, velmi známé firmy, které nás bombardují v televizi a časopisech :-)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.241.1 (?)
7.11.2017 21:58

Kosmetika od Yves rocher je testována!! Netestují pouze v oblasti EU, kde je to zakázáno. Ovšem dodávají i do Číny, kde naopak testují ve velkém a nijak se tím netají.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.160.5 (?)
14.3.2008 12:56

Podle mého názoru je tou nejlepší kosmetikou, která je k dostání na českém trhu a není testovaná na zvířatech, je kosmetika Artistry. S pozdravem Terezka

Připojit reakci

host - xxx.xxx.74.253 (?)
24.7.2008 0:41

Skvělá kosmetika, kterou rozhodně doporučuji je Mary Kay.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.223.29 (?)
24.7.2008 18:32

Jenže - zazněla tady spousta jmen známých značek, ale jestli je pravda, že netestují hotové výrobky (nevěřím tomu, nemají žádný certifikát) tak některé testují výchozí suroviny nebo si výrobky nechají otestovat na zakázku.

Jediná záruka je atest BDIH a HCS, případně Vegan.

Tyto certifikáty mají přírodní značky - Lavera, Logona, Alverde, Dr.Hauschka a ostatní-polopřírodní Jason a Lush.

Snažte se zjistit, co zaručují příslušné certifikáty, a věřte jedině značce, která ten který certifikát vlastní a má ho na obale výrobku.

Protože rozhlásit o sobě mohou výrobci cokoli, naprosto cokoli a nikdo je za to popotahovat nebude. Je jen na vás, abyste si zjistili, kde je pravda.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.109.107 (?)
25.7.2008 9:43

Kromě BDIH existuje francouzský ekvivalent Ecocert. Ten je ještě přísnější než BDIH, výrobce musí i na obalu deklarovat množství bioingrediencí. Samozřejmostí je kontrola toho, zda skutečně nedochází k testování na zvířatech.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.76.2 (?)
20.4.2010 8:44

Kozmetika Sanoflore má tiež certifikát Ecocert, dá sa kúpiť cez web sanoflore.cz alebo sanoflore.sk, ale teraz sú ich stránky v prestavbe. Majú aj partnerské lekárne v SR aj v ČR, treba sa popýtať.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.111.149 (?)
11.8.2008 11:25

Nebo taky česká kosmetika s českým certifikátem CPK.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.31.107 (?)
8.11.2008 15:21

Doporučuji Mary Kay

Připojit reakci

host - xxx.xxx.48.25 (?)
16.1.2009 19:12

Hlavním problémem testování kosmetiky jsou jednotlivé složky. I když většina výrobců tvrdí, že netestuje konečné výrobky, o složkách se raději nezmiňují. Složky otestované na zvířatech používá převážná většina výrobců, včetně těch, které zde uvádíte (kromě Mary Kay, ta netestuje ani složky). Často kupují již otestované složky, takže ani neví, jak byly testovány. A pokud společnost vyrábí nové produkty za použití nových složek, testování na zvířatech se vyhnout ani nemůže - ne ke všem testům na zvířatech jsou validované alternativy. Jedinou zárukou, že výrobky ani jednotlivé složky nejsou testovány na zvířatech, je Humánní kosmetický standard.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.242.115 (?)
21.1.2009 17:28

Seznam značek s HCS-HHPS dostupných v ČR -
Bohužel jsem tam nenašla Dermacol, Plevu ani Cannaderm, takže teď nevím...

Hanka

Připojit reakci

host - xxx.xxx.68.213 (?)
13.3.2009 0:54

The body shop kosmetika neni test. na zvizatach

Připojit reakci

host - xxx.xxx.5.54 (?)
12.5.2009 16:36
netestovaná kosmetika na zvířatech je Artistry a EFNY. Firma si vše vyrábí sama ve svých laboratořích a nic nekupuje od dalších dodavatelů. Testuje se na uměle vyráběné kůži. Sama ji používám již několik let a nemám žádné problémy.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.56.170 (?)
13.5.2009 7:55

Kosmetika netestovaná na zvířatech je zaručeně ta, která je 100% přírodní, jelikož neobsahuje složky chemického původu které se testují. Zárukou jsou např. certifikáty BDIH, ECOCERT, CPK na obalech.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.158.13 (?)
13.5.2009 10:06

To máte pravdu, ale bohužel i tato kosmetika nemusí každému vyhovovat. Jsem alergička a na přírodní kosmetiku jsem měla alergii a musím dále používat chemickou.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.196.69 (?)
13.5.2009 15:45

Výrobci přírodní kosmetiky mají také řady pro alergiky.Je to Logona řada pur, Lavera řada neutral, Urtekram řada neutral.Ty jsou pro alergiky přímo určené.Je to nejjemnější kosmetika na trhu.Ta vám vyhovovat bude.

Připojit reakci

13.5.2009 16:00

Souhlasím, jedná se o řady speciálně pro alergiky a astmatiky, neobsahují žádné éterické oleje (parfémy) a jsou vyvíjeny i pro tu nejcitlivější pokožku. Sama můžu potvrdit dobrou snášenlivost. Ještě bych zmínila skvělou Mandlovou pleťovou řadu od Weledy.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.169.75 (?)
5.1.2010 2:01

Já našla jednu z nejlepších;-) Artistry... patří mezi 4 nejprodávanější přestižní značky pěstící a dekorativní kosmetiky na světě. Těmi dalšími jsou Lancome, Estee Lauder a clinique, ale narozdíl od těhlech je možné si tuhle kvalitu a samozřejmě bez testů na zvířatech dopřát za mnohem nižší cenu, protože je možné pořídit ji i za velkoobchodní cenu. Což v ostatních případech běžně nefunguje. Tam s tou maloobchodní cenou prostě nehnete.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.142.26 (?)
2.3.2010 13:11

víte někdo, jak je to tedy s alverde? když nemám čas shánět, kupuju to jako nouzovku.díky tereza

Připojit reakci

host - xxx.xxx.100.93 (?)
24.6.2009 21:20

Nikdo z firmy Amway (Artristry) mi zatím nevysvětlil, proč nemá značku HCS, když tedy netestuje na zvířatech a ani si složky testované jinými firmami nekupuje... Jestli máte vysvětlení, ráda bych si kosmetiku kupovala, ale ničemu kromě HCS nevěřím... Předem děkuju za odpověď

Připojit reakci

host - xxx.xxx.220.46 (?)
24.6.2009 21:42
Sice tuto značku neznám, ale neprotiřečíte si?...proč nemá značku HCS... Jestli máte vysvětlení, ráda bych si kosmetiku kupovala, ale ničemu kromě HCS nevěřím. Tak proč by vám někdo něco vysvětloval?
Připojit reakci

host - xxx.xxx.57.182 (?)
24.6.2009 22:15

Ono to možná bude tak, že nejspíš obsahuje nějaké složky, které byly testované třeba před deseti dvaceti lety.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.76.2 (?)
20.4.2010 8:45

dermacol netestuje na zvieratách len finálny produkt, takže čo sa deje predtým...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.33.159 (?)
6.12.2014 23:14
Ano presne tak... pokud vim tak Yves Rocher, Mary Kay, Artistry testuji, dovazi na cin.trh a tam to je podminka... Stvou me ty prodejkyne, co rozhlasuji, ze neni testovana, vedi prdlajs...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.217.226 (?)
8.12.2014 15:12

Pokud testují (jak tvrdíte), měla byste učinit trestní oznámení na PČR, protože v EU se už 2 roky nesmí prodávat kosmetika testovaná na zvířatech, jen doplním, že testovat se nesmí ani jednotlivé složky výrobku.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.108.250 (?)
8.11.2017 19:03

Píšete nesmysly, v Číně se většina kosmetiky již od roku 14 netestuje.

Čína – nové místo pro kosmetiku bez utrpení

Připojit reakci

host - xxx.xxx.90.110 (?)
13.5.2009 14:57

Kosmetika Freeman není nestována na zvířatech. Doporučuji jejich tělovou kosmetiku.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.10.251 (?)
13.5.2009 15:19

není nestována, takže jinak řečeno JE testovaná?

Připojit reakci

13.5.2009 16:40

To je tak, když chcete nejdříve napsat "je nestovaná" a pak to změníte na "není testována". Samozřejme, že tam mělo být není testována.

Připojit reakci

13.5.2009 16:43

* koukám, že mi nějak blbne klávesnice, zase ten stejný překlep :-(Mělo tam být "je netestována".

Připojit reakci

mambor (37) - xxx.xxx.65.197 (?)
13.5.2009 17:03

Nevíte, jak je na tom značka Barekol?

Připojit reakci

13.5.2009 17:08

Vždy záleží na složení výrobku - pokud obsahuje chemické látky, tak ty byly otestovány i když výrobce konečné výrobky testovat nemusí. Je to hodně klamavé, nejlepší je opravdu kosmetika pouze přírodní kde se složky testovat na zvířatech nemusí.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.167.240 (?)
25.6.2009 8:55

Souhlas, na zvířatech se testovalo léta, není třeba jednu a tutéž látku testovat furt dokola. Výrobci, které uvadějí, že netestují, používají již jednou otestované a ověřené suroviny. Pokud chtějí dát do výrobku nějakou novou surovinu, vždy se nějak otestovat musí, protože každá surovina musí být nezávadná. Musí to mít testama ověřeno. Rozhodně to nemůže chodit tak, že" tak to tam prostě dáme, je to přírodní, tak je to automaticky nezávadné" To nejde. A testování na zvířatech je lacinější, než uměle vytvořené kůže. Ale je pravda, že od klasického testování se už upouští, a myslím si, že je to hlavně proto, že základní suroviny, které se dávájí do kosmetik, už otestované jsou. Já sama neřeším, jestli je daný výrobek testovaný na zvířatech nebo ne. Pro mě je podstatné aby mi vyhovoval.

A dovolím si malou filosofickou otázku. Kde berete jistotu, že netestovaná kosmetika je kvalitní kosmetika? Vždyď kvalita výrobků souvisí mnohem víc s tím, jak ta firma prosperuje, jestli má dost prostředků na svůj vývoj, než s tím jestli testuje nebo ne.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.100.93 (?)
26.6.2009 10:54

Dovolím si také jednu otázku: Dovedla by jste vzít do ruky nůž, rozřezat králíkovi kůži, nasypat mu do otevřené rány chemikálie a potom ho 21 dní pozorovat, jak trpí? Myslím, že to je chování, které nemá s lidskostí nic společného a proto s tím nechci mít nic společného ani já... Naštěstí lidí, kteří nemyslí jenom na sebe je čím dál víc a snad se nám povede změnit alespoň něco... A opravdu nemusím dělat kompromisy, používám Mary Kay, Freeman a Urtekram a to je kosmetika, která mé pleti i vlasům dělá vysloveně dobře a můj pocit? Obrovská úleva, že kvůli mě nikdo netrpěl, protože všechno co děláme, dobrého, nebo špatného, se nám jednou vrátí... Hezký den všem

Připojit reakci

host - xxx.xxx.209.54 (?)
21.7.2009 13:57

Naprosto s tím souhlasím... I zvířata mají práva na život... Taky Vám nikdo nevezme dítě a neutýtáho k smrti jen proto, aby si nějaká dáma měla co napatlat na obličej... Některé věci jako maso, to je nevyhnutelné a je to i část potravního řetězce ale tohle? tomu se dá přeci vyhnout...  a ještě psát to na veřejné stránky že Vám to nevadí... Neměla byste se spíš tiše stydět než se tím chlubit??? Týrat zvířata není rozhodně lidské... A ještě k tomu žena, která by měla být citlivější... Já si momentálně vyhledávám netestovanou kosmetiku a pokud možno se připojím k nějaké petici... Ještě bych měla prosím jeden dotaz : je nějaká 100% netestovaná kosmetika, kterou bych si mohla pořídit normálně v obchodě a ne po internetu? předem děkuji za odpověd a přeji hezký den...

Připojit reakci

21.7.2009 14:06

A Vy se vážně zajímáte spíše o to jestli je ta kosmetika světová(tedy řekněme kvalitní) a ne jestli tím někdo netrpí? Možná si řeknete, že tím zemře sem tam nějaké zvíře, no a co... Ale není to "sem tam nějaké zvíře", ale něco kolem 2 milionů... a mezi nimi jsou psi a kočky... uvědomte si jak by vám bylo kdyby Vám někdo vzal vašeho milovaného mazlíčka a utýral ho k smrti? Já bych asi zešílela protože svou kočičku strašně miluji... Ještě něco dodám... i netestovaná kosmetika je celkem známá a kvalitní...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.167.240 (?)
22.7.2009 9:55

Jasně že bych nedokázala zbít třeba kočku, ale pokud si opravdu přečtete co jsem psala, tak nikde nepíšu, že testování na zvířatech schvaluju. Jen píšu o tom jak to je a jak to chodí. Viz. příspěvek výše, nebudu to novu opisovat.

I kosmetika je prostě jeden velký byznis, jako všechno ostatní v dnešním světě. Kdo tvrdí že netestuje, tak používá výrobky, které již otestované byly, nebo zadá otestování nějaké firmě, která toto provádí a ta to pod svým jménem otestuje, protože bez potvrzení o nezávadnosti se látka použít nesmí. Neříkám, že to schvaluju, ale tak to prostě je. Proto si nemyslím, že bych spasila tisíce zvířat tím, že bych si koupila třeba Freemana, jenom proto, že uvádí že netestuje. Pro mě je podstatné to, aby mi výrobek vyhovoval (ne to jestli je to IN značka, jak si to tu někteří vyložili) Přitom nic z toho, z čeho mě tu napadáte jsem ani slůvkem nezmínila, ani to neschvaluju!!! - Testování na zvířatech, IN kosmetiky u kterých platíte jen značku a ne kvalitu... Jen jsem psala jak to prostě je. Všchno je to byznis a v kosmetickém průmyslu se točí velký prachy. A každé firmě jde o to, aby se jejich výroby prodávaly co nejvíc. A tak se snaží přitáhnout zákazníky tím, na co dnešní lidi slyší - My netestujeme, jedině my máme speciální technologie, jsme špičkou v objevování nového, máme 100% bio výrobky atd. 

Připojit reakci

22.7.2009 20:36

no jo... je to těžký... Mě se líbí mary kay protoze ma certifikát že už 15 let netestuje na zvířatech... ale je celkem drahá... zase je vidět že je kvalitní... prosím Vás nevíte jestli se testuje lr-kosmetic? děkuji za odpověd

Připojit reakci

host - xxx.xxx.75.100 (?)
31.7.2009 20:52

Děkuji všem, kteří neodcházejí se slovy  "Tak to prostě je...!!!" Fandím těm, kteří se alespoň touto cestou snaží pomoci druhým od utrpení, protože pokud chceme něco změnit, musíme začít u sebe. A hlavně - v životě nejde jen o nás samotné a čím více bytostem můžeme pomoci, tím lépe, takže díky a nikdy se nevzdávejte! Veronika

Připojit reakci

host - xxx.xxx.130.224 (?)
20.9.2009 18:18

A znáte kosmetiku a výrobky Miss Cosmetic (Monika Žídková)? Ta je výborná a není testovaná na zvířatech.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.188.3 (?)
23.10.2009 8:46

Toto není otázka kvality ale ubližování zvířatům. Viděla jsi někdy videa nebo fotky těch chudáčků na kterých se testuje

Připojit reakci

host - xxx.xxx.62.170 (?)
9.2.2010 14:15

kdyz je u kosmetiky napsane netestovano na zviratech neznamena to ze jeji slozky nejsou testovane. nedavno jsem se docetla ze u nekolika znacek je napsane netestovane na zviratech ale jejich slozky ktere kupuji od ruznych distr. jsou testovane.

kdyz zavitate na stranku netestovanonazviratech.cz do rubriky "pro spotrebitele" a kliknete na seznam znacek s certifikatem...

je zde seznam vsech znacek v cr krtere nejsou testovane na zviratkach a ani jejich slozky nejsou testovane.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.128.213 (?)
29.7.2010 14:12

Ja osobne volim pouze znacky s HCS/HHPS standardem (obrazek hopkajiciho kralicka). Jejich seznam dostupnych v CR najdete na netestovanonazviratech.cz Ten kdo umi anglicky, muze mrknout na gocrueltyfree.org

Připojit reakci

Soňa Čermák (2) - xxx.xxx.180.157 (?)
10.1.2018 21:17

Já jsem si hrozně oblíbila Tao-cosmetics, ti na zvířatech netestují, mají ty krémy hrozně příjemné a líbí se mi, že jsou vhodné i pro ekzematiky.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.109.81 (?)
11.1.2018 14:38

Na zvířatech se v EU už řadu let netestuje z kosmetiky nic, takže je to nepodstatné téma.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.122.97 (?)
23.11.2009 14:04

Dobrý den

Máte někdo dobré zkušenosti s kosmetickým salonem v Brně co používá kvalitní přírodní kosmetiku, ideálně i netestovanou na zvířatech. Vyzkoušela jsem kosemtiku Babor v salonu - Nada Rotnáglová v Brně a mám bohužel špatné zkušenosti.  Než jsem se přestěhovala do Brna, tak jsem chodila také na kosmetiku Babor a problémy s pletí jsem neměla, takže si spíš myslím, že to bylo provedením.
Netrvám na kosmetice Babor, zkuste mi poradit nějaký jiný salon v Brně, kde máte dobré zkušenosti. Ideálně přímo konkrétní kosmetičku ze salonu, ke které máte důvěru.. Nerad bych měla zase oteklou celou tvář...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.177.232 (?)
21.6.2012 23:22

Německá kosmetika Hildegard Braukmann není testovaná na zvířatech, pracuje s ní kosmetička v salonu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.62.93 (?)
27.2.2013 13:06

Co se tyce netestovane kosmetiky, doporucuji si projit seznamy firem na strankach PETA (peta.org). V sekci living-beaty and personal najdete odkaz na pdf se seznamy firem co netestuji a seznamy s firmamy co testuji. A k certifikatum, jedina zaruka je HCS, ostatni certifikaty maji netestovani v podminkach, ale uz to posleze nikdo nekontroluje. Jinak se od roku 2003 v EU testovat hotovy vyrobek nesmi (takze si vlasten cela drogerie muze napsat na krabicku netestovano na zviratech), ale problem je s testovanim slozek a nakupek testovanych slozek. Ja osobne verim tem seznamum od PETA a HCS. Jinak vyse zminovane Mary-Kay po tom, co ji zkoupil LOreal, uz neverim.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Kdo jste použil kosmetiku Syncare? Jaká je?3618.1.201899687
Kosmetika netestovana na zviratech5311.1.201890295
Got2b Glued Blasting Freeze Spray35.1.20184430
Proč používat přírodní kosmetiku?11127.12.2017118251
Mary Kay - ano nebo ne?44623.12.2017897315
Aldo Vandini3110.12.201780100
Datum výroby17.12.2017207
Oriflame a Avon3548.9.2017560675
Eveline kosmetika2824.8.201778182