Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Kontakty   

Lupy > Seboroická dermatitida

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.168.65 (?)
13.9.2017 20:20

Troufám si tvrdit, že jsem po letech trápení a zkoušení všeho možného i nemožného konečně uspěla a seborea už mě vůbec netrápí. Samozřejmě nezmizí nikdy, ale je fajn jí neřešit + slyšet komplimenty od rodiny a přátel, jak najednou vypadáte lépe a nemáte věčně umaštěné vlasy a strupy na holeních :-)

na vlasy: CutisHelp šampón L.S. (dodržet dobu aplikace!, hůře se rozčesává, ale po použití tangleteezeru bez problému), nepoužívat už nic jiného (balzám, kondicionér...), ideálně nefénovat, nechat pomalu uschnout na vzduchu

obličej: kokosový olej na čištění pleti, pak CutisHelp konopný krém seborea, nepoužívat nic jiného, vaše pleť bude přirozeně hezká, už nebude třeba makeup, ten vše extrémně zhoršuje. na oči spíš přírodní produkty (alverde...) a často vyhazovat, obsah se nesmí stačit zkazit. obočí se občas zblázní, hlavně v době velkého stresu, tak ho dva dny večer natřu kortikoidní mastičkou Triamcinolone (od doktora) a pak je to ok :-)

na holeně: CutisHelp konopný krém také zabírá, ale je ho málo a seborea na noze je ve větším množství. Proto jsem objevila Dubovou mast-jemnou od dědka kořenáře (NOVYs.r.o.) - působí na 100% a když se po čase vyrážka opět objeví, zase mažu, dokud nezmizí. Zvláštní je, že tahle mast mi funguje jen na nohy, na obličej, obočí, pokožku hlavy ne.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Troufám si tvrdit, že jsem po letech trápení..., host, 13.9.2017
Ano, plet se Vám po vysazení zhorší, je to z..., host, 12.11.2014
v říjnu 2014 zjistilo ministerstvo zdravotni..., host, 12.11.2014
Určitě bych se vyvaroval kortikoidů. Hodně p..., host, 10.7.2013
Dobrý den... seborea mě trápí spoustu let, i..., host, 27.1.2013

Seboroická dermatitida

malá.Mia (7) - xxx.xxx.103.122 (?)
12.9.2009 20:39, počet návštěv: 92410
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Zdravím. Má tu někdo tento problém? Trápilo mě to už dlouhou dobu, ale v únosné míře. Nedavno jsem však navštívila kožní. Až kožařka mě utvrdila v tom, že je to seborea. Dlouho předtím jsem používala šampon z lékárny. Momentálně mám na pokožce hlavy rozsáhlejší ložiska s nepříjemnými lupy, které pevně drží u kořínků a ne a ne se jich zbavit. Někdy neodolám a snažím se je olupovat-vím, že bych to neměla. Kupodivu kůže nesvědí, ale hrozně se mastí (s tím jsem měla problém vždy). Více mi padají vlasy. Používám šampon Sebiprox a na ty ložiska mám kortikoid-Triamcinolor-IVAX. Můžu říct, že je to po tom šamponu ještě horší, což mě mrzí. Zatím se mi nikam jinam (až na oblast kolem nosu-což se mi zhorší vždy na zimu) seborea nedostala. Snažím se dobře jíst, o spánek nouzi nemám, stres-když řeknu, že se nestresuju, tak bych lhala. Bohužel stresu se snad nikdy nevyhnu. Alkohol nevedu, nekouřím. Předpokládám, že se toho asi dost pravděpodobně nezbavím a když se to zlepší, bude se to nejspíš znovu vracet. Nemá zde někdo nějaké typy, doporučení, než se zase vydám na kožní? Děkuji.

Připojit reakci   

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.210.75 (?)
12.9.2009 21:07
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Já z vlastní zkušenosti můžu doporučit na mytí šampony čistě přírodního původu.U takto intolerantního typu pokožky je důležitá šetrnost.Výborné jsou šampony od Logony.Zkusil bych ten s jalovcem.Můžu ještě doporučit od Cannaderma ten speciální přímo na seborou.Také je velmi jemný.Nečekejte zázraky, ale šetrné mytí očekávat můžete.Ty šampony z lékárny bych nekupoval protože mají příliš agresivní odmaštující mycí základ.

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

malá.Mia (7) - xxx.xxx.103.122 (?)
12.9.2009 21:20

Vyložené zázraky nečekám:) chci to alespon omezit na minimum a jsem ochotna zkoušet a zkoušet, dokud něco nezabere. Ale z vlastní zkušenosti vím, že s kožními problémy je to nadlouho.

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.210.75 (?)
12.9.2009 21:42

Mě to také nikdy nezmizelo úplně. Ale omezilo se mi to určitě.Zcela mi zmizelo svrbení.Lupy mám stále ale v mnohem menší míře kterou už nemusím nijak řešit.A mastit vlasy se mi začínají až po 3 dnu což je zrovna doba mytí takže je mastné nemám skoro nikdy i když mám jejich typ.A navíc po přírodních šamponech se mi kráásně lesknou vlasy.Jakoby zezlátnou.Neznám nic lepšího a šetrnějšího.

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.234.93 (?)
10.11.2009 16:56

Nesouhlasím. Nevím, zda mám ještě lupy nebo už seborreu, ale přírodní šampon mi nepomohl, lupů jak prase, naopak se domnívám, že to chce cílenou chemii - z lékárny. Jde jen o to, jakou účinnou látku konkrétně, a to je holt v dermatologii vždycky trochu problém - musí se zkoušet..

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.250.3 (?)
10.11.2009 19:42

Mám stejnou zkušenost - přírodní šampony mi to jen zhoršily. Naopak chemie Neutrogena T/Gel Forte, když se seborea objeví, zabere hned a dokonce ani nevysušuje vlasy narozdíl od Nizoralu. Jinak se mi ještě osvědčil chemický Ducray Elution, ač není primárně určen na seboreu.

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.57.182 (?)
10.11.2009 19:23

Máte pravdu s těmi šampony z lékárny. Zkoušela jsem ji na radu kožních několik, ale žádný mi nepomohl, jeden z nich mi dokonce hodně podráždil pokožku hlavy. Taky můžu potvrdit, že šampony od Logony jsou rozhodně šetrnější. Ten Cannaderm jsem nezkoušela, možná někdy zkusím.

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.115.6 (?)
2.3.2010 22:32

Dobrý večer, diskuse už je staršího data, ale kdyby někdo hledal radu - syn trpí seboroickou dermatitidou a na ložiska ve vlasech se nám osvědčil šampon od VICHY ANTI-PELLICULAIRE NUTRITIF /zelená etiketa na tubě i na krabičce/, držíme to v klidném stavu za předpokladu pravidelného používání Syn má denně tréninky a denně se ve spěchu sprchuje a odchází s mokrou hlavou, takže při větší a pravidelné péči by to u nás muselo být naprosto v pohodě. 

Ale pro změnu nemůžeme přijít na žádný přípravek na obličej, má to na tvářích a v obočí a teď v zimě opravdu hodně. Tak kdyby někdo připojil svoji radu, budu ráda. díky Pauli

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

Alizee (1) - xxx.xxx.98.222 (?)
4.3.2010 12:16

Dobrý den, u mé kožní lékařky se mi dostal do rukou letáček s novým šamponem na seboreu od výrobce Brelil Professional. U nás jej distribuuje zlínská firma SAXO. Jedná se o dětský šampon, tudíž je velmi jemný k vlasům a má lékařka jej doporučuje i dospělým. Šampon je k dostání v lékárnách a jeho úplný název zní 014 šampon při seboroické dermatitidě. Zde je ještě odkaz na jejich web, kde najdete o šamponu více informací o jeho složení a použití: www. brelilcz.cz. Určitě vyzkoušejte a přeji hodně úspěchu.

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.55.231 (?)
12.4.2010 16:55

Na obličej zkuste krém Pimafucort. Píše mi ho kožařka. Je jen na předpis. Sebora se mi objevila teď podruhé. Poprvé jsem vyzkoušela vše možné, až Pimafucort krém mi pomohl. Rok a půl jsem mněla klid, až teď po zimě se mi sebora zase objevila.

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.116.202 (?)
13.11.2010 17:07
Dobrý den, potvrzuji - tento šampon Vichy Anti-pelliculaire - zelená etiketa, jen tam nemám ten nutritif, používám již 6 let a za tu dobu nemám potíže se svědením, občas ho prokládám jinými, aby si kůže na něj nezvykla, jen mě tak napadá co bych dělala, kdyby ho přestali vyrábět...
Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.92.43 (?)
30.3.2011 11:29

Dobrý den,

já mám podobný problém..na vlasy mi ale zabírá obyčejný Head and Shoulders při častém použití..ale pokud se mi někdy stane že dojde a ja si umyju vlasy něčím jiným opět se mi problém vrací. Byla jsem u kožní, ta mi předepsala krém na obličej Imacort... taky jsem měla problém kolem nosu, v obočí a trochu na tvářích.tento krém mi opravdu pomohl. Skuste se u kožní zeptat, je to myslím na předpis.Radka

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.25.1 (?)
9.11.2010 11:17

Dobrý den,

se seboroickou dematitidou jsem ležela i na kožním oddělení. Mám to v celé vlasové části na hlavě. Celý týden mi na to dávali silicionový olej a pak každé ráno spláchnout jejich šamponem. Vysoké nánosy lupů mi tam zmizely, ale když jsem přišla domů, tak časem se mi to udělalo zase. To bych si každý večer musela hlavu namočit do toho oleje a ráno to smývat. Je to hrůza, jsem z toho nešťastná. Nemohu nosit tmavé oblečení, hned se mi to sesype na ramena. Všude mám lupy i v posteli. Stále jen povlékám postel, každý třetí den. Udělalo se mi to po porodu syna a tomu je už 32 let. Tak dlouho se s touto dermatitidou trápím. Vyzkoušela jssem vše možné co existuje. A opravdu nic na to nezabírá.

Zdeňka

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.86.60 (?)
9.11.2010 12:58

A po hormonální stránce jste v pořádku? Mám na mysli, zda u Vás normálně funguje vše, co spadá nejen do gynekologie, ale i do endokrionologie. Zřejmě tu bude i jiná příčina než jen v kůži.

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.25.1 (?)
9.11.2010 22:41

Dobrý večer,

jsem po strumectomii pro toxický adenom na levé štítnici v roce 1992. Je pravda, že můj imunitní systém je z velké části narušen. Žádné léky mi už nepomáhají a jsem měsíc co měsíc nemocná. Mám chronický únavový syndrom, ve kterém se motám stále dokola a nenašel se do dnešní doby lékař, který by mi pomohl. Proto jsem také v inv. důchodu. Takže jak píšete, jestli nemám něco s endokrinologií, tak ano. Ale to mi nikdo nikdy neřekl.   Tedy tuto seboroickou dermatitidu budu mít stále. Ani mě nenapadla tato souvislost. Mám těch diagnoz devět, ale to nebudu zde vypisovat. Moc děkuji Zdeňka 

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.0.192 (?)
9.11.2010 23:08

Řekla bych, že by to mohlo souviset i s tou Vaší špatnou imunitou. Nebo chlamydie, na ty Vám také dělali testy? Jsou různého typu, takže to by stálo za to si je nechat otestovat. Hlavně tak soudím z toho únavového syndromu. Možná by nemuselo být od věci zkusit nějakou bylinnou léčbu na posílení imunity: klanoprašku čínskou (schizandru) nebo echinaceu. Jsou případy, kdy si bylinky poradily tam, kde klasická medicína selhala. Například jsem četla, že Ivana Christová byla taky nějak záhadně nemocná a dostala ji z toho až nějaká bylinná léčba.

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.25.1 (?)
10.11.2010 11:15

Dobrý den,

tak chlamydie to určitě nejsou, na ty mi také dělali testy. Asi několikrát a mnoho dalšího. Jak jsem neustále v nemocnici tak hledají a hledají a nic. A těch různých léků a imunitu, celých 20 let, to nelze ani vypsat. I bilinky, tak jak píšete. Ale na to vše bych musela mít veliký důchod a ne 7 tisíc, když jsem sama. Vždyť ty léky jsou tak hrozně drahé a hlavně ty na imunitu. Beru deset druhů léků a když jdu do lékárny, tak mám snad deprese. kolik zase budu platit. A Ivana Christlová si může dovolit cokoliv, ale já obyčejná žena nemohu nic. Na den mám 25,-Kč na jídlo, drogerii atd. A chci podotknout, že jsem byla aktivní gymnastka a takto se na mě podepsali lékaři. Kdyby vše rozpoznali zavčas, tak bych takto nebyla nemocná. Nepoznali že mám nádor na štítné žláze, že prý si vymýšlím a dávali mi elektrošoky do hlavy. Prožila jsem dvě klinické smrti. Ale to je na dlouhé psaní. Někdy si říkám, jestli to má vše cenu. Když nejsou peníze, tak si nemohu koupit ani ovoce, vlastně nic!

Zdeňka

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.248.140 (?)
10.11.2010 9:25

Dobrý den,

já mám velmi dobré zkušenosti s K-emulzí ale je špatně k dostání. Je to malá lahvička cca 30ml a stojí cca 260,- Kč.

V lekárnách většinou neví o co jde, naposled byla paní magistra ochotná a v počítači ji našla a objednala. Teď ji opět sháním ale neúspěšně. Už po prvním použití problémy mizí. Je však možné, že u mě je to jen v malém rozsahu.

Alena

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.248.140 (?)
10.11.2010 10:55

Díky za zprávu, hned jsem si objednala.

Alena

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.106.56 (?)
18.11.2010 22:48

Dobrý večer ve spolek, tak jak čtu čeká mě hodně trápení je mi teprve 28 a když čtu trápím se už 20 let a 32 roků bojuji tak to abych to vzdala už teď.  Byla jsem již u doktorky, myslela jsem že to relativně nic není ale byla jsem opravdu nemyle překvapena.Obdržela jsem tabletyENTIZOL užívat 2x1tbl. ve stejný čas nejlépe, pastu VITELLA ICTAMO 5-6X d mazat po obkladech -ten roztok připravují a budu ho mít až zítra a název jsem zapoměla-omlouvám se, a očistný roztok do vlasů a funguje jako šampon. Mám to nejen ve vlasech ale především okolo nosu směrem nahoru okolo očí-víčka i mezi řasami, na spánkové oblasti zasahující právě do vlasů a v zátylku. Vždy ráno jsem jak had když se svléká z kůže, brrr-je to hrůza, Tedy nemáte někdo s těmito přípravky zkušenost? Ještě jsem se někde dočetla že pomáhají přípravky z technického konopí, co je na tom pravdy? Každou radu uvítám stejně jako ostatní.    

Děkuji Jarka

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.10.38 (?)
15.1.2011 23:09

Zkoušel jsem delší dobu (několik měsíců) mast z klasického konopí, bohužel však nepomohla. :-(

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.4.86 (?)
21.11.2010 13:05

Ahoj, taky mám seboreickou dermatitidu. Ve vlasech jsem měl taky nánosy bílých šupin, teď už je nemám. Používám šampon Eucerin pro citlivou pokožku a je skvělý. Po umytí hlava nesvědí. Co mi zřetelně pomohlo je strava. Vyloučil jsem potraviny s lepkem. Avšak ne že bych si nedal pečivo, ale opravdu jen výjimečně. Na snídani už nemám ovesné vločky ale místo toho rýži s banánem. Těstoviny kupuju bezlepkové, jsou kukuřičné. Můžu říct, že po 4 měsících této diety se cítím daleko lépe, moje zažívání je o 100% lepší!!! Nánusy šupin skoro žádné. Jen v obličeji pořád bojuji :-) A ještě něco beru probiotika a piju kefír. Vyzkoušej taky nějaké změny ve stravě. A bacha na překyselení žaludku. Jez hodně zeleniny a ovoce.

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.80.83 (?)
16.2.2011 0:34

Dobrý den,

mnoho mých klientů mělo tento problém a zbavilo se ho v průměru do dvou měsíců a navždy. Problém je ve slabé energii Ledvin a močového měchýře. Většinou je tam i intoxikace těžkými kovy. Ale nebudu vás unavovat, co jak s čím souvisí a tady máte univerzální recept, jak postupovat.

2 lahvičky gerocel kapky 3x denně 7 kapek

3x vista clear 3x 1 kapsle denně

homeopatikum: zincum metalicum ch - 15   užívat 2 kuličky 1x za 3 dny, celkem užívat 6 týdnů

čaj Achyrocline satureioides 4 týdny pít, 2 týdny pauza a 2x opakovat

Diaflex biobalzám 2x týdně vetřít ke kořínkům do vlasů a nechat působit 15 minut., celkem opakovat 4x.

tak to je nejrychlejší a pro vždy.

Se srdečným pozdravem Vladimír Ďurina.

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.139.66 (?)
16.9.2011 0:00
Vyzkoušela jsem všechno možné a z lékárenských šampónů byl nejlepší Vichy Anti Pelliculaire, i když občas trošku štípal. Ostatní se absolutně neosvědčily. Naopak velice dobře zabírá už celá léta obyčejný Pantene proti lupům, nebo šampon + balzám od Ryoru. Teď šupiny téměř zmizely a asi to také bude souviset se změnou stravy. Téměř nejím žádné pečivo, minimum mléčných výrobků - z nich pouze zakysané, žádné uzeniny a velice malé množství masa.
Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.70.35 (?)
29.11.2011 12:47

Zdravím, mně zabraly nějaké mastičky a šampon od kožařky, ale po zjištění že obsahují kirtikoidy jsem to přestala aplikovat. Po dlouhém pátrání jsem vyzkoušela šampon od firmy blue cap. Výrobky údajně neobsahují kortikoidy a i když za šampon trochu víc zaplatíte, můžu říct že to stojí za to.šampon nesmrdí, neštípe, jen se po něm maličko rychleji mastí vlasy, což je pro takto nemocnou pokožku asi dobře. stroupky zmizely a vůbec mě to nesvědí. Po tom co mi příznaky zmizely, začala jsem si po umytí šamponem Blue cap ještě nanášet šampon Doliva, který se mi osvědčil již před tím.(pokožka po něm nesvědí a vlasy se pak krásně lesknou).Plánuju blue cap na nějakou dobu vysadit a zjistit, za jak dlouho se to vrátí, pak budu nejspíš aplikaci opakovat. Doporučuji!

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.55.174 (?)
23.3.2012 14:50

take je dobry sampon panthenol z lekarny... pouzivam ho na radu me dermatolozky a pokozka na hlave uz me tolik nesvedi, a stoji asi 100 korun...

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.226.49 (?)
16.12.2012 10:28

Zdravím všechny, kdo marně a stále hledají neúspěšně pomoc od této nemoci. SB jsem měl 12 let od svých 14 do 26 („super mládí“) nejdřív v podobě lupů, pak to přelezlo na obličej v podobě zarudlé T zóny, pak i do podpaždí a rozkroku. Z mastí jsem vyzkoušel všechny na co doktorka přišla a všechny byli na ho… A pak jsem udělal objev. Když jsem jedl doma přes léto, moje pokožka byla lepší, když jsem bydlel na VŠ koleji pleť se zhoršovala. Došlo mi, že problém nebude problém kůže ale vnitřku těla (později jsem přišel, že i problém mysli). A pak už jsem šel jenom po skutečných příčinách mé nemoci. 1) Špatná strava – 2)  málo vitamínů, minerálů, enzymů pro správný chod těla 3) vnitřní orgány nestíhají vylučovat splodiny těla a jedy příjmané potravou přirozenou cestou a proto si tělo otevřelo další vylučovací cestu ven, vaši kůži. 4) rozmnožení parazita - kvasinky candida albicans ze svého přirozeného prostředí střev do celého těla otrávením krve. (hlavní příčina zarudnutí pokožky i rakoviny). Naprostou změnou jídelníčku jsem za 1,5 roku SB redukoval na ucpané póry na nose a stav se nadále zlepšuje. Dále je poté potřeba vyčistit parazity v mysli (tak jako viry v počítači). Na očistu těla velmi doporučuji stránky Zdraví AZ a diskuzi candida. Varuji ovšem k doslovnému přebírání všech informací, co jsou tam napsány, musíte si najít vlastní cestu, co vám z jídla dělá dobře a co ne (mám svojí individuální dietu a pouze základy mám stejné – dělená strava, bílé jedy, vůbec nejedu nízkosacharidovou dietu hodně tam doporučovanou, která hodně lidem pomohla). Na očistu duše doporučuji několikrát přečíst či poslechnout Čtyři dohody a Pátá dohoda, jak divadelní představení Duška tak knihy. Dále knihy o mezilidské komunikaci a fungování mozku. Tato cesta je dlouhá, není snadná, ale ani nepřekonatelná, když jsem to dokázal já, dokážete to i Vy. Přeji úspěch v boji, nebuďte oběť (konečně už skutečně víte proti čemu stojíte a proto konečně můžete začít bojovat a konečně se dostat z polohy oběti své nemoci).
(Na tento můj příspěvek můžete narazit na více diskuzích o SB, protože jsem se rozhodl informovat vás ostatní o té velké nevědomé lži, která panuje ve zdravotnictví, jakož i ve společnosti a nabídnout vám alternativní cestu.)

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.115.129 (?)
27.1.2013 22:41

Dobrý den... seborea mě trápí spoustu let, ikdyž asi ne v tak velké míře, nicméně s úderem mrazů se můj stav hodně zhoršuje a nejhůž mě bylo pokaždé v 1.trimestru těhotenství.

Po marném tápání jsem narazila po letech na magistru, která "naštěstí" měla stejný problém a díky ní už pár let používám SKIN CAP créma, ještě je verze BLUE CAP créma, naprosto super! Všude v lékárnách je bohužel na objednání, jen u nás v té jedné ho mají stále, protože jej z vl.zkušenosti doporučují.

Občas jsem zkusila vynechat, ale většinou se stav pleti zhorší a pokud se zhorší hodně, tak trvá cca týden používání krému, než se dám opět do pořádku.

Je lehký, nemastný,v létě si vystačím jen s ním, od zimy jej ještě přemáznu něčím hydratačním, aby nepnula pleť.Mažu ráno a večer, stačí troška, takže 1 balení mám cca na 3-4 měsíce.

Každopádně... nedávno se mi dostalo fundované rady, že situaci zhoršuje nutnost odmašťování, v mém případě určitě a uvědomila jsem si, že seborea se zhoršila od doby, kdy jsem začala používat odličovač, který vysušuje, nelíčím se často, ale očividně po odlíčení mívám horší pleť... takže především hydratovat :-)

Vlasy mám delší dobu v pořádku, více padají, ale momentálně se lupy uklidnily, ale v dobách krize největší zabíral nizoral... potřela jsem si jím i obličej :-))) Ale dostala jsem doporučený šampon freederm ZINC a tablety candivax k vnitřnímu užití, tablety jsem využívala a šampon stojí na vaně. Zatím používám Davines od své kadeřnice.

Jo a ještě v krizi největší, většinou na konci zimy, kdy udeřily větší mrazy zabralo pár návštěv solárka, aspoň jsem měla ten dojem, držím palce!

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.245.41 (?)
12.11.2014 18:13

Ano, plet se Vám po vysazení zhorší, je to z důvodu, že krém blue cap obsahuje kortikosteroid (v říjnu 2014 našlo ministerstvo zdravotnictví v krému blue cap kortikosteroid). Také jsem blue cap užívala 2 roky, pokaždé, když jsem ho chtěla vysadit, tak do 3 dnů se mi neskutečně zhošila plet, ale takovým způsobem, že jsem měla rudé fleky, plet štípala, pálila a neuvěřitelně svědila, obzvlášť po noci. Tak jsem se vždy k blue capu vrátila a do 3 dnů byla plet opět v pořádku - věřila jsem, že blue cap je zázrak... Na zahraničních webech jsem pak dohledala hodně o blue capu a kortikoidech a stejných problémech po jeho vysazení...  trvalo mi 2 měsíce, než jsem se z toho dostala a je to lepší - i když ne úplně 100%.

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.199.79 (?)
10.7.2013 12:03

Určitě bych se vyvaroval kortikoidů. Hodně pomáhá rašelinová procedura a pak užívání fungicidních tonik, který níček kvasinky zodpovědné za seboreu. Ten výsledek je okamžitě a recidiva je pak slabší.

Šampón si kup jakejkoliv levnej, klidně dětský, hlavně aby tam nebyly silikony nerozpustný ve vodě a příliš bylinek zas vysušuje pokožku, oboje je na seboreu nevhodné!

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.245.41 (?)
12.11.2014 18:08

v říjnu 2014 zjistilo ministerstvo zdravotnictví, že krém blue cap obsahuje kortikosteroid

Stanovení nebezpečného výrobku - BLUE CAP krém

BLUE CAP krém

Ministerstvo varuje před krémem, který obsahuje kortikosteroid

Připojit reakci

Seboroická dermatitida

host - xxx.xxx.168.65 (?)
13.9.2017 20:20

Troufám si tvrdit, že jsem po letech trápení a zkoušení všeho možného i nemožného konečně uspěla a seborea už mě vůbec netrápí. Samozřejmě nezmizí nikdy, ale je fajn jí neřešit + slyšet komplimenty od rodiny a přátel, jak najednou vypadáte lépe a nemáte věčně umaštěné vlasy a strupy na holeních :-)

na vlasy: CutisHelp šampón L.S. (dodržet dobu aplikace!, hůře se rozčesává, ale po použití tangleteezeru bez problému), nepoužívat už nic jiného (balzám, kondicionér...), ideálně nefénovat, nechat pomalu uschnout na vzduchu

obličej: kokosový olej na čištění pleti, pak CutisHelp konopný krém seborea, nepoužívat nic jiného, vaše pleť bude přirozeně hezká, už nebude třeba makeup, ten vše extrémně zhoršuje. na oči spíš přírodní produkty (alverde...) a často vyhazovat, obsah se nesmí stačit zkazit. obočí se občas zblázní, hlavně v době velkého stresu, tak ho dva dny večer natřu kortikoidní mastičkou Triamcinolone (od doktora) a pak je to ok :-)

na holeně: CutisHelp konopný krém také zabírá, ale je ho málo a seborea na noze je ve větším množství. Proto jsem objevila Dubovou mast-jemnou od dědka kořenáře (NOVYs.r.o.) - působí na 100% a když se po čase vyrážka opět objeví, zase mažu, dokud nezmizí. Zvláštní je, že tahle mast mi funguje jen na nohy, na obličej, obočí, pokožku hlavy ne.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Seboroická dermatitida3213.9.201792411
Seberoická dermatitida - zarudlé kolem nosu85.3.201717017
Jak se zbavit lupů jednou pro vždy2727.9.201650564
Prosím už nevím co s tím16.4.20161695
Lupy1820.12.201028671
Kulinářské fórum - recepty, rady, zkušenosti a zajímavosti českých kulinářů
Generátor kouře15.9.2017
Generátor kouře12.9.2017
Generátor kouře12.9.2017