Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Kontakty   

Péče o pleť > Atopický ekzém a přírodní kosmetika

Atopický ekzém a přírodní kosmetika

host - xxx.xxx.205.88 (?)
8.2.2009 14:00

Dobrý den, diagnostika proběhla na základě zvyklosti - v 6 měsících po přechodu z kojení na kravské mléko se ekzém objevil (velmi častá reakce, v r. 86 ještě nebyla známá některá fakta) - dědičná zátěž v rodině v přímé linii (matka). Ekzém je jen součást dermatorespiračního sydromu - astma bronchiale, alergie polyvaletního typu a atopický ekzém.

Atopický ekzém má řadu doprovodných znaků - pokožka má větší sklon ke zčervenání, je poměrně citlivá a navíc má sklon k tvoření suchých šupinek. Možná bych zkusila změnit kožní... vystřídala jsem víc doktorů, než jsem našla ¨kožní, která mi vyhovuje.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Vyzkousím, dívala jsem se na recenze a lidi ..., host, 28.3.2018
POuzivam Dalli Med tekuty, je dobry na exemy..., host, 20.3.2018
Muzu se zeptat, co za prášek máš?..., host, 15.3.2018
Zmenila jsem kosmetiku, ale exem jsem mela p..., host, 13.3.2018
Děkuji za reakci. Je až neuvěřitelné, jak je ka..., host, 29.1.2010

Petty (10)
28.8.2007 21:29, počet návštěv: 132037
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)
Trpíte atopickým ekzémem nebo vaše děti,používáte přírodní kosmetiku? Vyhovuje vám a jakou konkrétně používáte? Má dcerka trpí od narození atopickým ekzémem a tak bych vám byla vděčná za každou radu. Děkuji.
Připojit reakci   

host - xxx.xxx.165.33 (?)
28.8.2007 21:37
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Známí mají malého kluka a jediné co mu na atopický ekzém pomohlo byla kosmetika Cannaderm. Nepomohla jim ani z lékárny ani od kožní lékařky, jen toto.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.143.206 (?)
28.8.2007 21:55
Připojuji se ke chvále Cannadermu - konkrétně pěna Robátko, na exzémy ještě prý pomáhá konopná mast na ekzémy od CutisHelpu, chce to vyzkoušet...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.31.216 (?)
29.8.2007 7:35
Ani čistě přírodní kosmetika vám nezaručí, že nebudete reagovat nepříznivě. Snad každá látka, a to i ty rostlinné, může u citlivých jedinců vyvolat exém, zánět kůže atp. Spoléhat jen na přírodu není také všechno. Pro někoho je naopak lepší šetrná jednoduchá chemie než zcela přírodní přípravky se silnou vůní esenciálních olejů (to mi řekla i doktorka). I na přírodní parfemace jsou alergie, já jsem ji například měla po přírodním masážním oleji.
Připojit reakci

29.8.2007 9:33

doporučuji některé výrobky ze Salusu:

Citlivá pleť
Kamilka • Levandule • Růže • Jasmín • Atopikderm • Neutrální olej

Pro děti a batolata
Makadamiový • Mandlový • Meruňkový • Olivový • Sezamový • Pupálkový • Slunečnicový • Brutnákový • Černý kmín (bříško)

Ekzémy
Brutnákový • Dýňový • Pupálkový • Lněný • Mandlový • Slunečnicový

Ano některé výrobky z přírodní kosmetiky nemusí prospívat protože mají mnoho esenciálních olejů v sobě, ale jsou i takové které jsou např. pro citlivou pleť, suchou a popraskanou, nečistou a zanícenou, na ekzémy, na lupénku, pro děti a batolata atd. stačí si vybrat.

Připojit reakci

29.8.2007 11:02
Tak Salus tedy na atopický ekzém v žádném případě nedoporučuji!!! Na pleť zdravých mimenk možná, ale po negativních zkušenostech se Salusem bych tím své dítě nenamazala!!!
Připojit reakci

host - xxx.xxx.1.252 (?)
6.9.2007 13:56
Já už toho vyzkoušela mnoho a nrjvíce se nám osvědčila vazelína Aleeda Petroleum jelly, je bez parfemace a opravdu skvělá. Dobrá je i modrá indulona.
Připojit reakci

6.9.2007 14:17

Vazelína je ropný derivát, je tedy vyrobena synteticky. Ale ropa je vlastně produkt, který vytvořila sama příroda, ač si to mnozí neuvědomují. Takže co je vlastně přírodní, a co ne, záleží na úhlu pohledu. Většinou se pod tím asi myslí přírodní rostlinný.

Připojit reakci

6.9.2007 15:27
Ano vytvořila, ale není to z rostlin, ale tím se tu nechci zabývat, jen bych všem co používají vazelínu doporučila nahradit ji bambuckým máselm, např, saloos, od salusu.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.223.29 (?)
6.9.2007 21:21
To bambucké máslo od Salusu je opravdu výborné. Stojí za to, doporučuju
A ropné deriváty přírodní nejsou (leda tak jen z toho fyzikálního hlediska, ale pro pokožku jsou nevstřebatelné, je to cizí látka a jako taková nemá v organismu co dělat).
Připojit reakci

6.9.2007 22:50
No jo, ale i rostlinná složka je cizí, když se to tak vezme. A pro alergiky může být též nevstřebatelná, naopak, mnohem horší než lecjaká chemie, jde o úhel pohledu... Člověk s atopickým ekzémem může rozhodně více zalergizovat po bylinkách než po ropě.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.33.219 (?)
10.9.2007 10:37
Mohu doporucit 100% bambucke maslo od firmy SPORTIQUE. Mam 3lete dvojcata, alergici s atopickym exemem. Maslo nam donesl znamy a po mych zkusenostech jsem ho vzala spise at ho neurazim, ale nedalo mi to a asi po tydnu a pul, kdy jsem male natirala se mista s exemem vyrazne zlepsila. Neztratil se sice uplne, ale kluci jsou mnohem klidnejsi a neskrabou se.
Připojit reakci

10.9.2007 12:22
100% bambucké máslo je dobré, ale nikoli na mastící se pleť, na té by jen podporovalo vznik akné.  Je ale vhodné jakožto přísada v lehčích krémech, tam by vadilt nemělo, rozhodně je vhodnější než vazelína nebo minerální olej. Ropa je produkt pocházející z přírody, ale o jejich derivátech už lze uvažovat různě, pravda je, že je na pleť lepší bambucké máslo, jojobový olej, olivový olej a jiné rostlinné oleje. A nemusí být vůbec nijak parfemované, a to ani přírodně. Nejkomplikovanější péče je právě o pleť, která se mastí, ale je zároveň citlivá. Jenže na tuhle kombinaci, která se jen zdánlivě vylučuje, jsou kosmetické a farmaceutické firmy většinou krátké.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.103.102 (?)
18.11.2008 18:33

Bambucké máslo je vlastně produkt z ořechů a na ně je hodně lidí alergických. Je to i můj případ a také můžu potvrdit, že bambuckým máslem se absolutně nemůžu mazat. Přežiju ho jedině na chodidlech, tam udělá skvělou službu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.166 (?)
15.10.2008 15:08

Dobrý den, nevím, zda oleje od Salusu neobsahují nějaké konzervanty, z mé zkušenosti- dr. Hadek nabízí krémy a oleje pro atopiky, klientky si je velice chválí, nepoužívá chemickou konzervaci v žádných jeho kosmetických přípravcích.

Věra. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.45.251 (?)
9.3.2009 21:36

Mrknete na zdravotní kosmetiku Kamedis s výbornými výsledky Kopsa Karel

Připojit reakci

host - xxx.xxx.68.182 (?)
6.11.2009 14:26

nějaké kobnzervanty kosmetika obsahovat musí! záleží jaké :-) 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.70.96 (?)
29.1.2010 8:29

Saloos je certifikovana prirodni kosmetika, navic vetsinou v biokvalite. Ma certifikaty, ktere Karel Hadek nema (cimz nerikam, ze to, co o kosmetice pise, neni pravda, myslim, ze ma prirodni kosmetiku a nepouziva umele konzervanty, spoleha na duveru zakazniku a na dobre jmeno). Bambucke maslo si myslim, ze je ciste jen to maslo, ze nic jineho neobsahuje. Me bambucke maslo velmi vyhovuje a to i s mastnou a aknozni pleti - ono totiz hodne hydratuje a plet se mi po nem moc nemasti.

Na produkty od Karla Hadka na atopicky ekzem jsem alergicka - strasne me to svedi. Bohuzel musim - ac nerada - souhlasit s predchazejicim prispevkem, ze ropa (vazelina) alergenni nejsou (alespon jsem jeste o alergii na vazelinu neslysela), ale na veskere prirodni latky bohuzel alergie jsou. Ja nesnesu (zrejme) etericke oleje (asi jen z nekterych rostlin, to nevim). To je duvod, proc moje kuze nesnasi Karla Hadka a take napriklad Cannaderm a olej na atopicky ekzem od Saloosu, vsechny tyhle preparaty. Vazelina a sadlo jsou OK:-)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.86.60 (?)
29.1.2010 9:25

Podle mě jste klasický případ atopika/ekzematika. Vazelína (v lékařské kvalitě) nebo i vepřové sádlo (nesolené) jsou čisté produkty, bez jakýchkoli příměsí, takže Vám zcela zákonitě vyhovují. Solidní dermatolog by Vám řekl, že na ekzémy (ale platí to nejen pro osoby trpící na exémy) máte používat to, co Vám vyhovuje bez ohledu na to, jakého je to původu. Také mám raději přírodní kosmetiku (například dýňový olej u mě funguje doslova léčivě, na rozdíl od mastných mastí na bázi vazelíny, kterou já pro změnu na svoji mastící se pleť nesnáším), ale nejsem ekzematik a rostlinné oleje mi zatím nijak neublížily. Navíc ona i ta ropa vznikla v přírodě. Vazelína, minerální olej či vosk jsou již umělé prosukty petrochemického průmyslu. Rostliny jsou z přírody, ale produkty z nich vyrobené jsou už také jistým způsobem zpracované průmyslem. Pravda je, že rostlinné oleje gungují poněkud jinak než mastící základy vyprodukované z ropy. Už i kvůli tomu dávám přednost základům z rostlin.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.70.96 (?)
29.1.2010 8:35

To jsem rada, ze mi nekdo potvrdil, co jsem sama vypozorovala a ze nejsem uplne mimo. Esencialni a etericke oleje mi delaji na pokozce docela slusny svedivy divadlo:-)

Od Saloosu povazuji vyrobky za velmi kvalitni a moje plet je perfektne snasi (napr. jojobovy olej, levadulovy, bambucke maslo). Pozor ale na presuseni mastne pleti olejicky (udelala jsem si z extreme mastne pleti uplne extreme suchou!). Maji se nanaset na uplne mokrou plet. A asi ne az tak moc casto. Ale jinak na akne dela jojobovy olej a levandulovy opravdu zazraky!!! (Pisi to po asi 15 letech trapeni s akne a zkouseni ruznych kremu).

Od Saloosu jenide nedoporucuji vyrobky na atopicky ekzem, stejne jako od jakekoliv jine firmy. Proste mi kuzi mnohem vice drazdi (bude to temi esencialnimi oleji).

Připojit reakci

host - xxx.xxx.145.100 (?)
10.9.2007 16:33
Já mám dobré zkušenosti s přípravkem ATOP-DERM od přírodní kosmetiky Karel Hadek.
Připojit reakci

10.9.2007 18:18
na mastnou a zároveň citlivou pleť doporučuji přípravky kosmetiky dr. hauschka, nečekejte ale výsledky po prvním použití:) http://www.drhauschka.cz/www/index.php?page=clanek&id=306
Připojit reakci

host - xxx.xxx.201.168 (?)
11.9.2007 21:19
Mení to dlouho, co firma Aromaterapie Karel Hadek dala na trh speciální krém Shea-Derm. Od doby co ho používám jsem prakticky bez ekzému. Nejlepší co jsem kdy měla.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.131.45 (?)
10.10.2007 13:10

Ja mam atopicky ekzem od 3 let a jedine co me pomaha a to hlavne v zime, protoze to mam nejhorsi je krem ze zinkem od bioderma (neparfemovany krem) v lekarne se da koupit nebo bambucke maslo od Loccitane, je to sice drahy krem ale pomaha!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.170.142 (?)
20.10.2007 20:45

Na atopický exém doporučuji 100%ní bambucké máslo od Loccitane. Vyzkoušela jsem nesčetné množství krémů i přírodních, s konopím atd., ale když si ložiska natřu tímto máslem, okamžitě se mi pokožka zklidní a přstane svědit. Krém je sice drahý, cca 800,- za 250ml, ale velmi účiný.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.200.217 (?)
29.12.2007 0:16

Proč kupovat předražené bambucké máslo od loccitane, když salus ho má podstatně levnější, navíc v bio kvalitě?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.130.222 (?)
5.11.2009 21:32

Nemám cise atopický ekzém, ale k Loccitane mě přivedla právě kamarádka, kterou dost trápí, a jejich bambucké máslo je jediné, co jí pomáhá ten ekzém zklidnit. Salus máslo mám já oblíbený na rty, ale jí nepomohlo. Takže asi v nich rozdíl bude

Připojit reakci

host - xxx.xxx.70.96 (?)
29.1.2010 13:40

Na Shea-Derm od Karla Hadka jsem taky alergicka, ja smolarka :-)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.91.10 (?)
2.12.2007 19:42

Já mám dobré zkušenosti s dermokosmetikou Syncare, konkrétně s olejem Atopyskin a tělovým mlékem Sebucel liposkin, kupuji je přes internet, ceny jsou dobré. 

Anna

Připojit reakci

host - xxx.xxx.55.110 (?)
27.12.2007 21:54

Taky mám atop. ekzém a používám obyčejnou indulonu, jen když mám období zhoršení (třeba v létě v tropických teplotách) používám Avene krém.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.184.70 (?)
27.3.2008 22:22

Atopicky ekzem mam uz odmalicka - ak chcete pouzit prirodnu kozmetiku vyberajte si zo zaciatku bez esenc. olejov - hlavne bez citrucovych! (napr weleda ma vela citrusov, ale aj lavera) zaberaju konopne kozmetiky:

Cannaderm - ta je cisto prirodna, rada Robatko- detsky olej je napriklad uplne skvely a verim ze aj ostatne pripravky. Som z neho nadsena aj ked nanho uz nemam vek ze

Doporucovala by som oleje mazat ale aj pridat do stravy - cesky Saloos ma pekny vyber. Pupalkovy a konopny mozem doporucit, brutnakovy a lneny mam objednany . Bambucke maslo od nich je mnam, skuste zo zaciatku to 100%-ne.

neprirodnych je dobra aj A-derma, tiez ma radu pre deti; CutisHelp-konopna mast;

Připojit reakci

host - xxx.xxx.211.130 (?)
5.9.2008 13:58

Ahoj!

Měla jsem mírný atop. exém v dětství, brzo vymizel, pak dlouho ni a až v dospělosti hrůza a děs v obličeji. Nepomáhají mi už ani kortikoidy a Protopic (imunomodulátor) od doktorky, zato mě zachránil Cannaderm. Doktorka se na konopnou kosmetiku tvářila dost skepticky, prý takové nějaké šarlatántví, ale u mě fakt zabral, výsledky byly vidět tak od 3. dne. Mám krém a tělové mléko Atopos a mast Konopku, nic jiného jsem od nich nezkoušla. Dá se sehnat v lékárně nebo na netu, není to nejlevnější, ale ani ne extrémně drahé (krém 75ml asi 210kč). Dřív jsem používala hrozně vychvalovanou francouzskou A-dermu, spec. na atopickou pleť s ovsem, bylo to drahé jak čert a sice to neuškodilo ale ani vůbec nepomohlo.

Přiznám se, že je mi jedno, jestli je to, co si patlám na obličej přírodní nebo ne, hlavně že to pomůže a Cannaderm můžu určitě doporučit.

Hodně štěstí a pevné nervy, atop.exém je pěkný prevít, tak ať na něj vyzrajete

Připojit reakci

Atopický ekzém - Salus, Protopic - máte zkušenost?

host - xxx.xxx.139.226 (?)
8.9.2008 20:38

Mě se ekzém na rukou zlepšil poté, co jsem začala používat mýdlo a sprcháč Sebamed pro děti, ale něco takového už asi používáte... + saloos konopný balzám (bio bambucké máslo) a na večer se mažu brutnákovým olejem od saloosu, možná ještě zkusím pupalkový nebo konopný olej.

Pro dospělé - docela mi pomohla míchaná mast/krém s velmi malým obsahem kortikoidů (sice jsem je nechtěla, ale měla jsem hrozně rozjetý ekzém...) a míchaný krém s vitamíny a septonexem od lékařky. Taky jsem měla Protopic (imunomodulátor), zabralo to rychle, ale trochu se to bojím užívat - kůže se pak nemá vystavovat slunci a já pojedu na dovolenou...

Jinak tady někdo reagoval na Salus jakože už nikdy - nemáte konkrétní negativní zkušenost? Vedle konopného balzámu používám i tělový olej Celulinie a Relax a vyhovují mi (nemám ale ekzém na těle), chci zkusit i pleťovou vodu, asi Rosalinu (jen na osvěžení v horku, mám dost mastnou pleť, a kosmetika na ksicht mi vyhovuje).

Připojit reakci

host - xxx.xxx.72.125 (?)
4.10.2008 20:28

Já mám taky dcerku a taky trpí na atopický ekzém mojí dceři pomáhá častější mazíní její kůže aby nebyla tolik vysušená pak používám vazelínu a občas belogent od té doby ani nevím že nějaký ekzém má moc jí to pomáhá a já jsem štastná že netrpí potom už pomůže jen rada lékaře je fakt že každé dítko je jiné a každému pomáhá něco jiného tak doufám že to k něčemu pomůže s pozdravem Katka Vinická

Připojit reakci

host - xxx.xxx.231.120 (?)
5.10.2008 13:50

výborný je výživný balzám ze 6 druhů másel od Natessance. Je vyzkoušený u malých i dospělých atopiků a funguje skvěle

Připojit reakci

host - xxx.xxx.101.53 (?)
7.10.2008 13:03

Ahoj, 

mám dceru která trpí ekzémem od malička. Nejlépe se nám osvědčila biokosmetika od firmy Bioselect. Po krátké době mazání ekzém zmizel. Kosmetika je certifikovaná, takže je opravdu bio!!!  :o) Obsahuje nějakou speciální bylinku.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.62.110 (?)
7.10.2008 14:40

Mám atopický ekzém už 20 let a poslední čtyři roky jsem opavdu nevěděla co na obličej namazat. A že jsem toho vyzkoušela opavdu hodně  Ale nejvíc mi pomohl krém od izraelské firmy Kamedis- TopicMedis. Mají celou řadu na AE, ale i na lupenku a akné. Opavdu jsem se z toho nejhoršího dostala a dnes už jen udržuju každodenním krémováním. Bohužel se špatně shání, ale dá se objednat přes ineternet.

Připojit reakci

Piña colada (378) - xxx.xxx.11.7 (?)
5.1.2009 0:12
Pokud ho tedy máte u sebe, mohla byste nám zde napsat kompletní složení tohoto zázračného krému?? Děkuji
Připojit reakci

host - xxx.xxx.62.110 (?)
9.1.2009 11:15

Mám krém TopicMedis u sebe a na tubě je napsáno : Fortified with Scutelaria and Licorice Plant Extracts, Vitamin F, Ceramide-3, Omega 6 (Borage Oil ) and Natural Bio-Mimetic Protein.

Připojit reakci

5.1.2009 0:18

Tedy, dávat na děcko vazelínu a kortikoidy s antibiotikama mi připadá jako nejkratší cesta do pekel!
Prosím, pro dobro vaší dcery, zkuste nějaké čistě přírodní mazadla bez ropy (poznáte např, podle certifikátu BDIH nebo CPK), i kdyby to mělo být jen obyčejné sádlo bez soli, pokud vám jde o peníze. A přečtěte si něco o vlivu kortikoidů na děti a nenechte se uchlácholit pohádkami, že v rozumném množství to nevadí. Děkuji

Připojit reakci

host - xxx.xxx.3.166 (?)
2.11.2009 22:11

Dobrý den, Vy asi nemáte atopický ekzém, že? My ho totiž máme v rodině od mala, obzvláště moje sestra na něj trpí velmi, trpí alergií i na mnoho druhů jídla, prach,... Tyto alergeny z lidského dosahu asi nedostanete - obzvlášť dítěte a jak byste chtěla ekzém jinak, než kortikoidy řešit? Pokud máte atopický ekzém všude po těle i na obličeji a dítě si ho v noci rozdrbává do krve, tak byste mu na to dala sádlo???  Kortikoidy jsou momentálně bohužel jediný "lék", kterým můžete zmírnit svědění a z části pokožku léčit. Samozřejmě, že jsou škodlivé - ale někdy si prostě musíte vybrat menší zlo. Momentálně se trh s kosmetikou pro ekzematiky rozrostl, protože ekzém a zvláště atopický ekzém má mnohem víc dětí, než dříve (moje mamka je zdravotní sestra), ale myslíte si, že kdyby se ekzém dal léčit přírodní kosmetikou - bez vedlejších účinků, že by si to alergoložky a kožařky nechávali pro sebe jako nějaké tajemství? Že by schválně předepisovali kortikoidy, které mají prokazatelně vedlejší účinky? Atopický ekzém je totiž zánět kůže, který často reaguje na nějakou látku. Tuto látku se člověk musí snažit odstranit ze své blízkosti a pokud to nelze, je neléčitelný a nevyspitatelný - může se i zhoršovat i zlepšovat. Takže si laskavě přečtěte něco Vy a pak někomu takto přátelsky raďte. Já tady chytrou dělat nemusím, ale mám bohužel osobní zkušenost.

S pozdravem

Dana Kortusová

Připojit reakci

host - xxx.xxx.70.96 (?)
28.1.2010 15:07

Atopický ekzém mám od narození, celý život používám kortikoidy, protože to nikdy nic jiného nepomohlo. Postupně mi stačily sice ty nejslabší mastičky, ale dobrý pocit jsem z toho neměla. Teď jsem těhotná a lékaři mi kortikoidy zakázali. Najednou člověku dojde, že to asi pro tělo není nejlepší cesta. Myslím si, že krátkodobé zaléčení kortikoidy je v pohodě a je někdy opravdu potřebné. Ale dlouhodobé užívání asi až tak v pohodě není.

Od doby, kdy se snažím vysadit kortikoidy, jsem utratila několik tisíc korun za různé zaručené mastičky a metody, jak se exému zbavit. Zkoušela jsem obklady mořskou solí (ekzém se po nich pěkně rozjel, pak se mírně zlepšil a pak se zase rozjel), krémy od Karla Hadka (na lecive etericke oleje jsem asi alergicka, protoze me krem v ekzemu pekelne svedil), zinkové krémy (zklidnuji mokvani, ale hooodne vysusuji), indulony (ty jsou super, jen ty zalepeny ruce po tom, na ktery se chyta prach...), konopnou kosmetiku. Dermatolog mi doporucil mazat vyskvarenym sadlem. Jelikoz se mi ze smradu sadla dela ted opravdu hodne soufl, nemela jsem zaludek ho skvarit a koupila kostku za 9 Kc v Kauflandu. Je to neuveritelny, nikdy jsem to nezazila, nikdy bych tomu neverila, ale po dvou dnech promazavani hnisajicich a mokvajicich lozisek na prstech, bocich a svedivich ploch na obliceji se mi pokozka zacina lecit (delaji se stroupky a kuze se hoji). Tolik vyhozenych penez za leky zarucene bez skodlivych zivocisnych tuku a pak pomuze takova pitomost za 9 Kc, co ma skoro kazdej v lednici! 

Podotykam, ze jsem environmentalne smyslejici clovek, pouzivam vyhradne prirodni a netestovanou kosmetiku a domaci cistici prostredky. V podstate moc nejim maso, ktere je z velkochovu. Mam vlastni biozeleninu. Ale na sadlo nedam opravdu dopustit, a je mi (v tuhle chvili asi) jedno, jestli je bio nebo neni bio.  Nase babicky holt vedeli... Sadlo dokonce pomaha proti svedeni. Obcas ekzem svedi, kdyz se olupuji stroupky (soucast hojeni kuze), ale to je "zdrave svedeni"

Uvedomuji si, ze to nemusi pomahat vsem a ze to neni asi zaruceny vselek na vsechny ekzemy, ale jedno je jasne, na kostku druhoradeho tuku za 9 Kč nikdo takovouhle reklamu nedela, tak na tom neco byt musi:-) Doporucuji alespon vyzkouset. Idealne sadlo domaci, kdyz nejste na zacatku tehotenstvi:-)

Připojit reakci

28.1.2010 18:43

Jsme na tom podobně - taky jsem vyzkoušela spoustu věcí - já mám zase reakci na konopnou kosmetiku (i na doma dělanou konopnou mast), sádlo, lanolin a vazelínu. Po všem se můžu uškrábat do krve, šílené svědění. Krémy od Hádka mi dobře zabírají a bez reakce, ale hlavně na obličej a mírná ložiska - na dlaně zabírají pořád jen ty kortikoidy, jinak mám strašlivé praskliny. Ale promazávám Hádkem - a jsem ochotna respektovat i tu cenu, protože narozdíl od jiné kosmetiky na mne efekt má.

Je skvělé, že jste našla něco, co vám zabere. Boj s ekzémem je bohužel běh na celý život. Tak snad to bude zabírat pořád :).

Připojit reakci

host - xxx.xxx.70.96 (?)
29.1.2010 13:51

Děkuji za reakci. Je až neuvěřitelné, jak je každý jiný. Fakt zvláštní. Tady jsem poprvé četla, že je někdo alergický na bambucké máslo, teď vazelína a sádlo... Lanolin ten vim, že je kontroverzní. Já jsem třeba alergická na propolis a měsíček, taky dva prý zázraky:-))) Nejhorší je těch peněz, co člověk vyhází na to, aby našel něco, co mu funguje. Kosmetiku od Hadka považuji za velmi kvalitní a cenu bych taky byla ochotná respektovat. Ale bohužel já jsem na tom se snášenlivostí těch éterických olejů opravdu špatně. Atop-derm ještě snesu, ale nepomůže. Shea-derm je absolutní katastrofa. S konopnými mastmi mám také špatnou zkušenost, ale u mě to není alergie na konopí, ale ty další přírodní složky.

Je vidět, že každý musí zkoušet opravdu všechno, co najde a hledat, na co nejsme alergičtí:-)

Připojit reakci

4.1.2009 20:43

My teď na hodně špatné ruce (totálně zničené jedním použitím tělového mléka od Avonu, napřed spousta puchářků, teď hluboké praskliny v kůži) zkoušíme 3x týdně lázeň v roztoku soli z mrtvého moře, poté namazat Salus konopnou mastí. Ale ta Saloosácká mast je prostě mast, zas tak moc se nevsakuje, proto ji dáváme jen po té lázni, jinak mi na suchou ekzematickou kůže nepřipadá vhodná.

A na běžné mazání (mnohokrát za den) jsem upatlala vlastní konopný krém . (návod jsem zde někde psala, kdyby vás to zajímalo, hodím to i sem). Tak uvidíme, co to udělá.

Jinak by nemuselo být špatné ten konopný olej užívat vnitřně.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.133.154 (?)
8.1.2009 22:06

Není špatný, chutná jako oříšky(od Cannadermu)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.42.154 (?)
9.1.2009 16:12

Jj, nechutná zle, i když mnohem chutnější je koupit si konopná semínka a baštit je. Citlivky ať sáhnou po loupaných, já, přírodní tvor, chroupala neloupané a taky dobrý

Piňa Colada

Připojit reakci

host - xxx.xxx.211.1 (?)
26.1.2009 13:38

tak já už vyzkoušela hodně krémů, mastiček a pod. Není špatný krém a mléko od Menalind Derm.Cannaderm-konopná mast fungovala ale asi tak rok, rok a půl pak nic, nejspíš si na to pokožka navyla. Ted se mažu přes den Atoderm PO Zink od Bioderm a dobrý ale je to jen na promaštění. Skvělá je i modrá indulóna. jinak jsem skoro 2 roky nepoužila kortikosteroidy a doufala jsem že to zvládnu pomocí přírodní kosmetiky a mastí bez kortikoidu a ani náhodou, opět je začnu na akutní místa používat.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.124.231 (?)
26.1.2009 14:13

Je to u každého jiné, někomu pomůže tohle a jinému zas ne. Prostě musíte hledat, výrobků je spousta . Já osobně nedám dopustit na kosmetiku exomega, především na mycí olej a krém.

Připojit reakci

Magda Síbková, Cestaprirody.cz (347) - xxx.xxx.242.190 (?)
26.1.2009 14:26

Zdravím:-)! 6 let prodávám v přírodní kosmetice mým povoláním je bylinaření a přírodní medicína. Když teď pominu vnitřní příčiny (kteréj sou stejně nejdůležitější) a vrhnu se rovnou na kosmetiku, tak můžu vřele doporučit produkty od Cannadermu. Česká konopná kosmetika. Prvně jsem si myslela, že je to spíš marketingový trik, ale když zákazníci chodili s tím, že jim ty produkty pomáhají a spokojenost byla čím dál častější a vědší, tak můžu s klidným svědomým říct, že produkty od Cannadermu jsou na jedničku. Nejobecnější použití má Atopos - ošetřující krém. Ten užijete skoro na všechny projevy ekzému nebo lupénky. Doporučuji pořádně nastudovat všechny produkty a vybrat si ten který je pro Vás určený.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.183.141 (?)
28.1.2009 12:31

Přesně... spoustě lidí Cannaderm pomůže - nebo třeba doma vyráběná konopná mast z nesoleného sádla/vazelíny. Mně osobně Cannaderm nepomohl ani po delší době, naopak jsem na jeho složky asi byla přecitlivělá, protože jsem se vždy příšerně škrábala :) nezabralo ani Bambucké máslo od Saloos, tak vyhlížím, že zkusím ještě něco jiného. Zatím to u mne bez kortikoidů nejde (ruce, okolí očí a úst), ale byla bych ráda, kdyby se dalo bez nich obejít - na obličej používám krém z olivového oleje a ozonu od Diochi a moje pleť je skvělá!

Připojit reakci

28.1.2009 15:18
Zkoušela jste od Cannadermu Exemu? Ta je na to svědění nejlepší. Nicméně každému to sedět nemusí, to je fakt. Řešíte problémy s ekzémem i vnitřně? Dieta, práce s vnitříni orgány? Myslím, že by to mohla být cesta... Když znáte Diochi, tak tak trochu předpokládám, že máte i dobrého poradce a nějaké preparáty od nich užíváte. Nebo se pletu?
Připojit reakci

host - xxx.xxx.183.141 (?)
28.1.2009 17:58

Zkoušela, měla jsem Ekzemu, Atopos i Konopku - promazávání, péče - dráždilo mě to všechno - stejně jako doma vyrobená konopná mast.

Kdepak, jsem bez poradce, k diochi jsem se dostala právě přes ekzém a účinky ozonu na něj. DIetu neřeším, protože dermatorespirační syndrom (astma, alergie, atopický ekzém) - nikdo z doktorů neumí léčit příčinu, jen následky, pozorování, které potraviny stav zhoršují nebo zlepšují neúspěšné (jsem polyvalentní alergik od jara do zimy) a do čínské medicíny jsem se zatím nepustila, jen momentálně zkouším kávu s extraktem z Ganoderma lucidum, která by měla pozitivně působit.

Připojit reakci

29.1.2009 10:53
Dobré výsledky mají lékaři celostních medicí (čínská medicína, ayurveda). Samozřejmě záleží hodně na kvalitách toho kterého lékaře, ale už svou podstatou jsou to medicíny, které na fungování těla koukají poněkud komplexněji a řeší především příčiny.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.105.75 (?)
8.2.2009 13:02

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na jakém základě Vám byl atopický ekzém zjištěn. Když pominu dědičnost,  odebírá se krev , aby se vyloučila reakce na potraviny nebo prací prášek, nebo doktorka mrkne a konstatuje atopik. Nám zatím AE diagnostikován nebyl, ale rok se dcera trápí s červeným flekem na vnější straně stehna.  Dětská DR. nám řekla, jestli to není plíseň když to svědí, ať kožní vezme stěry, kožní tam není co brát, a pořádně nic neřekne.Excipial, Eucerin nepomáhají. Locoid -není to tak červené a nesvědí to, ale pořád to tam je. Ještě jsem zkoušela A-DERMA a taky nic moc, ale aspoň to není kortikoid.

Připojit reakci

8.2.2009 14:00

Dobrý den, diagnostika proběhla na základě zvyklosti - v 6 měsících po přechodu z kojení na kravské mléko se ekzém objevil (velmi častá reakce, v r. 86 ještě nebyla známá některá fakta) - dědičná zátěž v rodině v přímé linii (matka). Ekzém je jen součást dermatorespiračního sydromu - astma bronchiale, alergie polyvaletního typu a atopický ekzém.

Atopický ekzém má řadu doprovodných znaků - pokožka má větší sklon ke zčervenání, je poměrně citlivá a navíc má sklon k tvoření suchých šupinek. Možná bych zkusila změnit kožní... vystřídala jsem víc doktorů, než jsem našla ¨kožní, která mi vyhovuje.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.105.75 (?)
13.2.2009 15:27

Děkuji za odpověď, taky si myslím, že oběhnu více DR. A potom se uvidí. Nám asi tak od roku a půl vždy řekli, že je to alergie na chlor DR. napsala kortikoid locoid a mažte. Mazala jsem 3-5 dnů a vše se zklidnilo, potom jsem mazala excipialem. Po roce a půl se stav opakoval, DR. opět reakce na chlor, kortikoid, zase jsme mazaly 5dnů a vše zase utichlo tentokrát asi jen na půl roku. Vyskytlo se víc červených fleků excipial už nepomáhal, eucerin, taky nic moc a po a-derma to bylo hodně hodně rudé. DR. tentokrát konstatovala že je to atopický ekzém napsala elocom a mažte až se to ztratí. Mast jsem uložila hooodně daleko, zašla do bylinkářství a zatím malá pije řepíkový čaj, pojídá dýňové seminka, a mažeme robátkem (zdá se mi že to není tak rudé), v březnu jdeme k dr. tak uvidím co řekne ona.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.245.144 (?)
31.10.2009 11:49
Já moc nechápu, proč všichni uloží kortikoidy "hodně, hodně daleko"? Elocom není moc silný kortikoid a když je kůže opravdu špatná (popraskaná do krve, mokvavá apod.), tak nevidím nejmenší důvod, proč je nepoužít. Když mám ekzém v takovém stádiu, tak ho 2-3 dny mažu kortikoidy, kůže se zahojí a potom už jen promazávám bezkortikoidními krémy. A mám na dlouhou dobu pokoj (i na měsíc a víc). V takovém stádiu je nebezpečnější, nechat kůži jen tak a jíst semínka apod. a doufat, že se to spraví. To si koledujete leda tak o pořádný zánět kůže. Ani nemluvím o tom, jak to bolí při pohybu a svědí, což vy samozřejmě necítíte, když jde o vaši dceru a ne o vás. Jinak můžu doporučit (ne přírodní, ale skvělé) krémy od Biodermy - PO Zinc (ten je opravdu účinný - nejlepší, co jsem zatím vyzkoušela) a Atoderm PP.
Připojit reakci

1.11.2009 12:42

Já mám ekzém od 6 měsíců (teď je mi 23 let) a když mám kůži špatnou, taky nasadím kortikoidy, jenže týden to vydrží a pak je to zase strašné... Musela bych mazat skoro trvale, což prostě kůži nesvědčí (ztenčování vrstvy pokožky). Biodermu jsem zkoušela a prostě nepomáhá. Nejlepší výsledky mám s krémy od Karla Hádka - Atopderm a Sheaderm TH - hlavně obličej a tělo, na ruce občas používám kortikoidy (praskliny). Obličej klidně mažu i krémem od firmy Esi, kde je brutnákový olej a aloe vera.
Na obyčejné promazávání používám Exomegu od A-dermy, taky fajn krémík a není ani tak drahý. Jenže každému sedne něco. Doporučit můžu i intenzivní krém od Leti AT4 - dá se objednat v lékárně.
Kortikoidy neberu jako poslední možnost, ale nechci je užívat pořád - chci je mít jako rezervu, po které sáhnu, když je zle.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.123.176 (?)
13.3.2018 14:01

Zmenila jsem kosmetiku, ale exem jsem mela porád. Nakonec jsem jeste vymenila i prací prásek za lepsí a mám uplný klid. Po exemu zatím ani památky

Připojit reakci

host - xxx.xxx.104.240 (?)
15.3.2018 9:58

Muzu se zeptat, co za prášek máš?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.193.20 (?)
20.3.2018 12:39

POuzivam Dalli Med tekuty, je dobry na exemy i citlivou kuzi, tedy i pro malé deti.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.64.104 (?)
28.3.2018 13:24

Vyzkousím, dívala jsem se na recenze a lidi ho hodne chválí

Připojit reakci

8.3.2009 21:07
Můžu moc doporučit brutnákový olej - jak zevně, třeba přimíchat do krému, tak vnitřně. Mám to potrzené od 2 ekzematiků, ohromně to pomáhá. Také pochopitelné konopný. Vnitřně se dá užívat mnoho semínek - konopná, dýňová, sezamová - které mají pro tělo velkou hodnotu a opravdu léčí. Ale samozřejěm si člověk nesmí myslet, že bude jíst celý den v rychlém občerstvení a večer ho hrst semínek spasí- to rozhodně ne.
Připojit reakci

Petule (170) - xxx.xxx.251.203 (?)
14.3.2009 17:13

Ahojky, už od narození mám atopický exém a z vlastní zkušenosti doporučuji něco ze svých vyzkoušených rad.Vím, že kůže člověka s exémem je hodně vysušená a proto je potřeba ji hodně často mazat, exém se objevuje hlavně na místech kde se kůže tře o sebe a nebo kde je vystavována nějakým vlivům, např.mytí nádobí v jaru, ruce jsou namočené v jaru atd.

Moje lékařka mi radí toto: pokud je to možné myjte se vlažnou vodou a ne horkou, horká voda kůži vysušuje a kůže tím ztrácí svůj přirozený ochranný film.Koupání neprodlužujte a raději se sprchujte, protože delší pobyt v horké vodě škodí.Také nepoužívejte krémy na tělo s parfemací, protože parfémy a jiné různé látky mohou dráždit.Jestli jde o prací prášek, tak ten není dobré pužívat nějaký agresivní, podle mě jsou nejlepší dětské nebo gelové prací prostředky, určitě je stojí za to použít než se do červena osypat a léčit se z toho měsíce.

Dozvěděla jsem se také, že exém nevymizí nikdy ůplně, protože je to záležitost dědičná a tudíž je obsažena v krvi každého člověka.

Mě hodně pomohlo na suchou kůži bambucké máslo s přírodními výtažky, můžu vám ho doporučit:-)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.184.95 (?)
16.3.2009 21:46

Můj šesti měsíční syn má exem a nejvíc nám pomohli ovesné koupele, stojí kolem stovky v lékárně... používáme je denně, ne celé balení hjak doporučují, ale jen odeberu lžičku, udělám slabší roztok a omývám několikrát denně tvářičky.A na noc z toho udělám hustou kaši a napatlám na tváře... hned po prvním použití o hodně moc klidnější, skoro se neškrábal... fakt doporučuju všem Š.

Připojit reakci

16.3.2009 22:55
Nešla by stejně použít i celozrná ovesná mouka? 300g stojí jen 15 kč.
Připojit reakci

17.3.2009 9:48

Atopický ekzém je fakt dědičná záležitost, dědí se, protože když má měsíční dítě atopický ekzém, z čeho, čím je krmeno? pokud matka dítě kojí, je vše v klidu, ale jakmile se začne s přikrmováním kravským mlékem ekzém se rozjede. Bohužel jsou zanesena játra, ledviny, střeva i u tak malých dětí, opravdu vše záleží na stravě a kravským mlékem, lepkem z pšeničných výrobků se vše jen zhoršuje, střeva se zalepují víc a vše se čistí PŘES KŮŽI, protože třeba ledviny, které jsou k odvodu odpadních látek určené jsou zanesené, to samé střeva. 

Pokud věříte v homeopaty, je třeba si najít opravdu dobrého, léčit se stravou(to platí jak pro děti, tak pro dospělé), je fakt nutné hodně potravin úplně zrušit ve vlastním zájmu, jinak se vše vrátí k horšímu. Krémy používat, které vyhovují, hodně jich dráždí, i když by měly situaci zlepšovat. (energy krémy, K.hadek. atopik apod.)

Ještě podotýkám -u homeopatik se lék podává skrze matku, takže matka užívá homeopatika a dítě se léčí. Měla jsem doma dceru, která dostal ekzém v 24 letech a když jsem viděla její rozškrábané ruce do krvi kdy si je v noci škrábala, tak jsem plakala. Svazovala si rukávy na suky, aby nevědomky nemohla škrábat. Trvalo to víc jak rok, než se z toho dostala, ale podotýkám, že to byla její pevná vůle, pevné zásady ve stravování, vhodná kosmetika bez parabenů a dnes je fit, úplně be jediného flíčku.

Připojit reakci

17.3.2009 10:11
Vypadáte, že se vyznáte. Dokážete třeba nějak odůvodnit, proč se kvuli vnitřním problémům v břišní dutině objeví ekzém na rukách či akné na obličeji? Pořád mi totiž není jasné, proč když mám tedy nějaký problém, proč mám na celém těle krásnou kůži bez chybičky a obličej jak struhadlo.

Btw.nezapomínala bych na psychické příčiny kožních problémů - stres, potlačovaná agrese atd... Dědí se podle mě spíše jen dispozice.
Připojit reakci

17.3.2009 10:39

Ještě jsem nenapsala, že dcera měla od puberty v obličeji akné, s vyřešením problému s atop.ekzémem má obličej jak dětskou prdelku. je fakt, že když se vyskytne ekzém kolem loktů, kolen, má to souvislost s ledvinami, když kolem zápěstí - střeva. Obličej fakt nevím, ale ji to jde zjistit. Vy jistě nemáte trvdou formu ekzémů, ale akné, které souvisí se zanesením organizmu jinde. Všechno je ale změřitelné, existují přístroje - Supertronic, většinou u center Energy, kde proměří zanesení jednotlivých orgánů a doporučí i vhodnou léčbu. Ale kortikoidy ani hormony to zajisté nebudou.

Máte pravdu i tom, že stres, napětí působí strašidelně, vždy se jí ve zkouškovém období vše několikanásobně zhoršilo.Právě naměřené hodnoty supertonikem vše odhalily, říkali jí, že čištění potrvá min. 2 roky, ale díky zdravé stravě vše zvládla o rok dřív, protože se styděla jít do společnosti, zaplavat si, dát si šortky a tričko bez rukávů.  

Připojit reakci

17.3.2009 11:14
Když já mám k těmhle strojům tak nějak nedůvěru, jestli za tim není spíš touha po mamonu než léčení. Ale dík za tip, kouknu na to. Já bojuju s akné a v rodině mám ekzematika (viděla bych to na psychiku a potravinovou alergii) a seborhoickou dermatitidu (psychika). Na sobě teď zkouším homeopatika (konstituční lék), ale nevím, jsem k tomu maličko skeptická. No ale prej to funguje i na nevěřících Tomáších, sugesce není třeba, takže pohoda :-)))

Jím dost zdravě (až na sladkosti, těm se bohužel nějak nedokážu ubránit), takže nemam pocit, že bych byla nějak zanešená. Hlavně už mi pleť na další vylepšování stravy nereaguje... no, ale možná se mýlím a možná se jen tělo čistí. Ale pořád nechápu, proč se namáhá s tím transportem škodlivin z břicha do hlavy a jednoduše to nevyloučí.. ehm.. klasickou cestou... :-/
Připojit reakci

17.3.2009 11:53

Ne do hlavy, ale přes kůži, zanesení střev opravdu s kůží souvisí. No a rafinovaný cukr- živná půda pro rozvoj plísní ve střevech. Je to velmi těžké, ale ve zdravé výživě mají sladidla tekutá nebo prášková(v žádném případě umělá), jsou to různé sladěnky.  Nejvíc škodí- bílá mouka, rafinovaný cukr a taky ztužené tuky - ztužují se nám nejvíce v cévách.

Pít se má nesycená obyčejná voda bez bublinek, bez barviv, střídat s bylinkovým čajem. Je to kruté, celoživotní řehole, vzdát se toho, co nejvíc máme rádi, ale pokud se chce vyléčit úplně, tak nic jiného nezbývá.

Existují makrobiotické restaurace, kde koupíte i hezky vypadající dorty, zákusky, jsou míň sladké, ale dá se na to zvyknout.

Připojit reakci

17.3.2009 13:05

"Do hlavy" - tím jsem myslela do pokožky obličeje. Že to spolu souvisí, to vím, mám ověřené, že stačí nadýmání či zácpa a člověk aby se v tom zrcadle nepoznal. Jen pořád nevím, proč.

Pít vodu a čaje mi naštěstí nevadí (jen je sranda být na návštěvě a přesvědčovat hostitele, že opravdu chci vodu z kohoutku :o)

O tuky v cévách se nebojím, zas tak moc tuků nepřijímám. Přírodní sladidla by mohla být ok, ale dokud je nedají do tatranek či oplatek kolonáda, asi mi nepomůžou ;-). Zatím se snažím udržet se na cca 50g sladkostí denně (což je ta jedna tatranka) s tím že momentálně prostě nemám na to vyřadit sladké uplně, aniž bych celé večery myslela jen na něj. I když vlastně zabíral na mě fígl - jablečný ocet do půl litru vody - když se to osladí (dejme tomu stevií), je to docela chutné, zdravé a ta potřeba po sladké chuti se trošku zasytí (vlk se nažere a koza zůstane celá).

Ovšem jedno pozitivum těmhle projevům těla musím uznat - ač jsou nepříjemné, donutí člověka zamyslet se nad tím, co jí, a stravovat se zdravěji. Třeba se pak v pozdějším věku vyhneme různým rakovinám, dnám a infakrtům...

Připojit reakci

17.3.2009 13:29

Stévie je výborná, někdy stačí datle, fíky, nebo jiné sušené ovoce-   

obalamutit chuťové buňky, spojit příjemné s užitečným(je velice účinné proti zácpě, která může způsobovat nezdravě vyhlížející pleť, bolesti hlavy, nadýmání).

Proč- protože ty metabolity jsou tak nahromaděné v našich vnitřních orgánech, ono se něco vyloučí přirozenou cestou ven, ale ne nikdy všechno, a to co tam zbyde se vesele lepí, rozmnožuje, shromažďuje vesele dál. Právě k tomuto rozmnožování laicky napsáno přispíváme jednoduchými cukry, které způsobují nadýmání, špatné vyprazdńování.Kolik lidí, co má tyto problémy zjistí až po kolika letech třeba při preventivní prohlídce, že vlastně trpí celiakií- nesnáší lepek, aniž by o tom věděl, myslí si, že má obyčejné zažívací problémy.U dětí se to rozpozná dřív, děti přestávají růst, jsou neduživé.

Výborná metoda kolonhydroterapie- ale ta zase vyčistí jenom střeva, ne ledviny, játra, slinivku. Zkuste si sehnat knihy od dr. Jonáše o detoxikaci vnitřních orgánů. Teď si nevzpomínám na přesné názvy jeho knih, jeho metody jsou úžasné ale pro mnohé z nás velice složité.

Kupuji si měsíčník regeneraci nebo Meduňku a tam teda bývá počteníčko.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.178.13 (?)
8.6.2009 12:56

U mě se projevil atopický ekzém v dospělosti. Několik let jsem se hojně mazala kortikoidy po celém těle. Navštívila jsem několik doktorů, ale všichni mi řekli, že jakmile se atopický ekzém objeví v dospělosti, je to celoživotní záležitost. Už jsem byla zoufalá a ačkoli jsem tomu vůbec nevěřila, zašla jsem k homeopatovi. Všem doporučuji. Ekzém už dva roky nemám vůbec. Nedržím žádné diety, jím úplně všechno.

Připojit reakci

Magda Síbková, Cestaprirody.cz (347) - xxx.xxx.245.50 (?)
2.11.2009 18:44
Ovesné koupele jsou skvělé. Taky bych volila klidně levnější variantu. Ve zdravé výživě Vám jistě prodají Ovesné otruby. Z nich je koupel nejúčinnější.
Připojit reakci

Piña colada (378) - xxx.xxx.15.69 (?)
25.3.2009 10:55
Slyšela jsem, že by snad měl být dobrý perilový olej, myslím že zevně i vnitřně (případně doplňky stravy které ho obsahují). Vyzkouším a dám vědět.
Připojit reakci

25.3.2009 11:46

Nabízí firma Energy - Peralgin, užívá se i při dušnosti, astmě.

Připojit reakci

Piña colada (378) - xxx.xxx.15.69 (?)
25.3.2009 12:11
Vím. Ráda bych si ji pěstovala, ale nedaří se mi najít nějakou prodejnu v Praze, kde by prodávali semínka.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.197.41 (?)
16.5.2009 19:14

Dobrý den, můj muž od mala trpí lupenkou a já jsem mu jí úspěšně vyléčila již dva roky je "čistý" každý večer si na nohy které měl nejvíce postižené používa z Oriflame řadu swedish spa konkrétně výrobek - tělový olej s mořskými minerály ve spreji. Opravdu to mohu jen vřele doporučit nám to zabralo. Přeji pěkný den Lenka

Připojit reakci

host - xxx.xxx.207.1 (?)
22.6.2009 16:49

Zdravím, na syna, měl atopický ekzém od 2 měsíců, jsem používala řadu Robátko od Cannadermu. Upravili jsme i stravu, nejedl nic dráždivého. Nyní jsou mu 3 roky a ekzém je už rok v klidu.  A to baští už i čokoládu...   Tak Cannaderm stojí za to vyzkoušet  

Připojit reakci

host - xxx.xxx.68.182 (?)
6.11.2009 14:36

Jediné, co vyhovovalo dlouhodobě a stále vyhovuje je Lipikar od LaRoche. Všechno ostatní, co jsem vyzkoušela, mi vyhovovalo pouze krátkodobě. Nyní při zhoršení testuji San´Activ od Justu a zatím po měsíci paráda. :-) Je s mořskou solí.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.176.96 (?)
31.12.2009 15:01

ahojte, aj ja prispejem do tejto diskusie svojou troskou. Atopickym ekzemom trpim od narodenia. na to, aby mi zmizli vyrasky som pouzivala kortikoidy. Potom som mala, ale pokozku velmi vysusenu.

Na to som mala lipolotio od excipialu, ale to nebolo tak mastne ako by som potrebovala... objavila som, ale prirodnu kozmetiku Natura House. Maju specialnu radu s mandlovym olejom, ako som sa tu docitala je to na pokozku extremne vysusenu. a verte mi FAKT to pomohlo!

mala som 100%mandlovy olej - to mi pokozku premastnilo hned na zaciatok - zevraj je dobry aj na masaze :)  a je telom lepsie znasany ako olivovy, lebo mu je prirodzenejsi.

nasledne som mala telove mlieko a krem na tvar. kedze mam ekzem na nohach, rukach a aj na krku... oba kremy su velmi prijemne, lahko sa rozotieraju a prijemne vonaju.

tato kozmetika nie je parfemovana, preto nedrazdi, obsahuje okolo 98% prirodnych aktivnych latok - ako uvadzaju na strankach.

Verim, ze to pomoze aj Vam aspon v takej miere ako mne! predsa len viem, co je to za trapenie mat ekzem :(.

iwwwie

Připojit reakci

host - xxx.xxx.55.25 (?)
29.1.2010 12:45

ahoj,

mne docela dost pomohlo, kdyz jsem na rok prestala jist cokoliv co obsahovalo kakao, i vyrobky, kde kakao bylo ve stopovem mnozstvi... diky tomu jsem mela na tri roky od ekzemu pokoj... pak se stresem opet objevil ale podarilo se mi jej odstranit pouzivanim orechoveho oleje, to zabralo tak na cca dva roky, ted bohuzel zabiraji jen hormonalni masticky, takze premyslim, ze zase zavedu dietu bez kakaa a cokolad:)

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Alverde65520.4.2018839990
Mikrodermabraze2117.4.201829604
Hledám kosmetičku v Praze3628.3.201863993
Atopický ekzém a přírodní kosmetika8428.3.2018132038
Kosmetika Faberlic1018.3.201819185
Kosmetika Adonis228.2.20185142
Nejlepší hydratační krém6320.2.2018129928
Cien - kosmetika z Lidlu1112.2.2018387883
Nejlepší peeling na obličej?1624.1.201824628