Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Kontakty   

Péče o pleť > Deo krystal - kamenec

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.152.46 (?)
29.9.2017 13:02

Myslím, že chyba je ve způsobu použití. Krystal se totiž musí používat hned po koupeli na úplně čistou pokožku. Nenapadlo by mě potírat si jím spocené a zapachající podpaží. Pokud požiješ správně, bude fungovat a nemůže nasáknout potem a smrdět!!!

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Myslím, že chyba je ve způsobu použití. Krys..., host, 29.9.2017
Zcela souhlasím, mám podobné zkušenosti. Jan..., host, 26.4.2016
Kamenec od thecrystal.cz jsem také pouz..., host, 25.4.2016
pouzivame dlouhodobe deodoranty od americké ..., host, 25.4.2016
Naprosto souhlasim... Driclor je na ve svete..., host, 17.11.2012

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.214.20 (?)
28.2.2008 17:59, počet návštěv: 147837
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Ahoj pozivate nekdo krystal? Jak vam fungujue proti poceni a jaky je vlastne rozdil mezi kamencem a krystalem? Jaky ma byt ten spravny latinsky nazev pro krystal nasla jsem ze urtekram ma potassium alum = síran draselnohlinitý

Pak jsem taky ale nekde nasla amomium alum tak nevim a ma nekdo vyzkouseny ten krystal od baley z dm a ten se jmenuje jak?

Připojit reakci   

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.60.156 (?)
28.2.2008 20:51
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Mam krystal od Sante, ten v celku, jinak delaji deo s kamencem i ve spreji nebo jako kulicku. Sem celkem spokojena, proti poceni ucinkuje dobre, nijak nevoni, coz mi vyhovuje. Stal teda neco pres dve stovky, ale vydrzi nekolik let. Doporucuju.
Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

28.2.2008 20:52

Sem zapomela, od Sante je to Ammonium Alum.

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.200.29 (?)
7.2.2009 21:06

mám už několikátý Deo krystal z DM, naprostá spokojenost 24 hod denně. Zkoušela jsem i Seba med/kulička/ a Unterkam, odpol už byl problém

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.215.155 (?)
1.3.2008 14:57

Ja mám krystal od Urtekramu teprve pár dnů a zdá se že účinkuje fakt dobře. Není nic cítit a mám pocit, že se ani nepotím. Ale v parným létě to možná bude horší. Zajímalo by mě jakej je rozdíl mezi potassium alum a amonium alum. Víte někdo, které složení je lepší a jestli opravdu je používání krystalu tak bezpečné jak se všude píše?

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.223.29 (?)
1.3.2008 18:41

Myslím, že používání krystalu bezpečné je. Na netu jsem vyčetla, že potasium alum i ammonium alum jsou sloučeniny hliníku, které by měly být vlastně soli. Mají velkou molekulu, ta je větší než molekula kůže, takže se ta sůl nedostane dovnitř a reagujes potem jen na povrchu těla, takže je neškodná - narozdíl od aluminium hydrochloridu - který se dostane do těla a ucpává potní žlázy. - ten je v antiperspirantech, a deodorantech (komerčních).

Doufám, že nemystifikuju

lesní víla

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.212.145 (?)
22.10.2011 13:20
Mystifikuješ, do těla se nedostávají, jen hloub do pokožky ale už ne do těla. A neucpávají potní žlázy, ale pouze zužují.
Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.64.166 (?)
16.11.2012 10:26
To ale Lesní víla řekla, to co říkáš ty, takže nemystyfikuje. Přečti si ten její příspěvek laskavě ještě jednou.
Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.24.242 (?)
22.5.2008 15:05

Já mám už podruhé krystal od Baley a nemůžu si ho vynachválit, stejně tak můj přítel, který si ho po mých ódách taky pořídil. Je to amonnium alum. Dřív ten krystal stál 80, teď už jen 50, takže nevidím důvod, proč kupovat ty dražší od Urtekramu nebo Sante, když je to vlastně to samé.

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.223.29 (?)
22.5.2008 15:08

u nás stojí 80...ve slevě 60.

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.24.22 (?)
6.7.2008 10:47

Rád bych věděl kde to je u nás. Chtěl bych si ho po výborných zkušenostech objednat, ale tam kde jsem ho před lety koupil je místo drogerie prodejna skla,

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.214.20 (?)
6.7.2008 12:51

ahoj ten od baley sezenes v kazde dm stojo od 50 do 80kč tu cenu si uz presne nevybavuju

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.24.22 (?)
6.7.2008 16:21

Díky Jirka

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.223.45 (?)
6.7.2008 16:39

Ahoj, krystal od Baley jsem si po zdejších chválách koupila taky a jsem z něj zklamaná! Vůbec nechápu, že někomu může vyhovovat!!!

Je zde někdo komu taky deo-krystal od Baley nevyhovoval, ale s jiným byl spokojen? Mně na ceně až tak nezáleží, hlavní je aby účinkoval.

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.98.217 (?)
7.7.2008 19:57

Ahoj, mě taky nevyhovoval.. Přišlo mi, že před pocením a následným zápachem mě daleko víc ochránil Deo balzám, od alverde, který zase většina lidí docela odsoudila.. Ato jsem se na ten deo krystal docela těšila.. a ani mi nepřipadá, že bych se potila nějak nadměrně. Navíc po více použitích nějak od mého potu nasákl, takže mi připadalo, jako bych se natírala svým starým potem.. Takže mi teďka stojí už tak 14 dní nevyužitej na polici.

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.44.115 (?)
9.7.2008 21:14

ahojky, taky používám asi 14 dní deo krystal od baley, koupila jsem ho dokonce za 49 kc, coz je prima a muj dojem je docela dobry, ted v lete, kdyz nemam tricko, jen tilko, tak je to super, clovek se poti, ale ten pot je uplne neutralni a bez zapachu. kdyz mam tricko, tak mi to prijde o trosku horsi, trosku mi prijde odpoledne, ze to z toho tricka citim, jako ten pot, no jeste tedy zkusim ten deo balzam od alverde, za zkousku nic nedam. ale jinak mam z toho dobrej pocit, kdyz se tim rano natiram, ze jako delam neco pro sve zdravi :-) jo a davam si rano dve vrstvy, nejdriv to parkrat posmrdlam a pak pockam az to zaschne a pak dam este jednu.

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.77.245 (?)
30.7.2008 11:42

Ahoj, diky za prispevky, chodim kolem toho krystalu od Baley dlouho a nevedela jsem, co to je za slouceninu. Kazdopadne ja jsem zase zklamana z deo balzamu od Alverde, pricemz ostatni veci od Alverde jsou bezva, ale tento balzam mi obarvil v podpazi na zluto nekolik tricek a halenek a uz to nejde vyprat. Asi je to tim mesickem.

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.44.115 (?)
31.7.2008 19:27

já jsem uživatelka krystalu, jsem s ním spokojená a předevčírem jsem si udělala radost a koupila si alverde balzam  - úžasná vůně. ale to vše. konzistence lepkava, ale budiž, to bych vydržela. dělá to bílou vrstvu, žmolky a hlavně mě to hrozně pálilo pod paždí!!! já to nechápu, není vtom alkohol a fakt mazec!!! takže krystal je naprostá senzace a přírodní zázrak!!!

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.24.242 (?)
4.8.2008 14:29

Taky mám ten deodorant od alverde, hezky voní, ale radši používám krystal od Baley, ten na mě účinkuje víc, po alverde se stejně potím, ale nejhorší je, že to trvá tak 10 minut, než v tom podpaží uschne. Když jsem mívala ekzém, tak mě taky hrozně pálil, ale teď mám kůži v pohodě a nepálí mě.

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.11.1 (?)
22.10.2008 19:20

Kde sháníte krystal od Urtekramu? Nějak jsem ho nikde neobjevila. Děkuji.

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.77.218 (?)
7.11.2008 8:59

Právě jsem si ho objednala na internetu.Také jsem zvědavá, jestli mi bude vyhovovat, od známé jsem slyšela samé dobré reference :-) Mirka

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.219.40 (?)
15.11.2008 17:29

Ahoj. Vím, že Urtekram mají na Můstku ve zdravé výživě - Máta, takže to pro pražáky, jinak určitě na netu....Já používám krystal od Balei a taky jsem spokojená. Měsíč. deoroll od Alverde mi taky extra nevyhovuje, jednak trvá, než zaschne, druhak myslím, že není tak účinný. No, na každého účinkuje něco jiného. S jinými krystaly nemám zkušenost, ale složení je stejné (vyjma Urtekramu - potassium alum), takže rozhodně doporučuji tu levnější variantu (nejlevnější asi Balea), účinek by měl být stejný.

Zdraví B.

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.11.11 (?)
14.1.2009 13:41

Ahoj! Mám krystal od Santé a spokojená jsem s ním jen tehdy, když není příliš horko... Jinými slovy, v parném létě sáhnu po osvědčených, žel ne tak zdravých prostředcích. Takže jsem byla zas trochu zklamaná, že to není zázrak:-)).

Připojit reakci

P.S. Potassium alias Amonium (Deo krystal - kamenec)

host - xxx.xxx.11.11 (?)
14.1.2009 13:49

Zapomněla jsem dodat, že potaš a amonium je totéž. Potassium neboli potaš je triviální název.

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

Piña colada (378) - xxx.xxx.11.7 (?)
6.2.2009 17:45
Mě obarvily klasické antiperspiranty několik tílek na bílo a taky to nejde vyprat :-(
Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

Magda Síbková, Cestaprirody.cz (347) - xxx.xxx.161.190 (?)
6.2.2009 17:54
Mě zas překvapilo, že kuličky od Lavery nechávají na tmavém oblečení bílé stopy. Vyprat naštěstí jdou, ale člověk musí dávat hrozný pozor když se obléká. Lavera speje to nedělají a s ostatními přírodními kuličkami třeba od Logony nebo Sante jsem tenhle problém nikdy neměla.
Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

6.2.2009 20:34

Tak to nesouhlasim, mam kulicku rakytnik pomeranc, je vyborna, rychle zasycha a vubec nebarvi.

A jako doplnek ke krystalu mi prijde nejlepsi nejaky bylinkovy pudr, snadno se vyrobi doma.

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

7.2.2009 15:49
To je zvláštní, protože jsem měla i Rakytník - pomeranč i Růži i deo kuličku s Basis sensitiv a dělaly mi to všechny. Bylinkový pudr je určitě užitečný, ale přiznám se, že má své zamilované produkty a nemám moc púotřebu experimentovat s vlastní výrobou. Té už jsem si taky něco užila:-)))
Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.179.30 (?)
6.1.2012 11:04

Deokrystal od Baley se ukázal jako totální propadák, naštěstí jsem nemusela litovat tolik peněz. Osobně nesnážím v deodorantech alkohol (moje pokožka reaguje svědící vyrážkou) a teď jsem se na zahraničních webech dočetla i o potenciální škodlivosti jakýchkoli sloučenin obsahujících hliník, takže ani slavně přírodní Ammonium Alum nemusí být úplně neškodné, zkrátka hliník je holt hliník, jak se tam uvádělo. Objevila jsem pro sebe Deokuličku s měsíčkem od Alverde a zdá se, ža ta sedne (žádný alkohol, žádný hliník).

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.175.2 (?)
9.3.2012 16:41

No možná bude problém v tom, že se musí použít po umytí pokožky (umytá pokožka žádným potem cítit není, takže ti krystal nasáknout nemůže)!!!

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.152.46 (?)
29.9.2017 13:02

Myslím, že chyba je ve způsobu použití. Krystal se totiž musí používat hned po koupeli na úplně čistou pokožku. Nenapadlo by mě potírat si jím spocené a zapachající podpaží. Pokud požiješ správně, bude fungovat a nemůže nasáknout potem a smrdět!!!

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

6.2.2009 9:31

Zdravím:-)! Malinko vstoupím do debaty o krystalech. Hlavní je vědět, že je to "pouze" deodorant, takže může zabránit pouze zápachu potu, ne pocení. Jsou rozdíly v kvalitě. Čím víc je rystal neprůhlédný, mléčně zakalený, tím méně funguje. Znám snad všechny co byly nebo jsou na trhu. Vím, že Sante je má ze všech nejlepší. Přiznám se však otevřeně, že používám deo krystal jen jako základ (namočím kůži a rozetřu krystal). Na ten však použiju ještě některý z deodorantů ve spreji. Pak mám 100%ní jistotu, že mi tahle pkombinace bude fungovat celý den. Z deo ve spreji mám nejradši: Deospray Fresh Breeze do Sante a v zimě mi pro svoji sytou vůni vyhovuje ještě i Mediterran Deo spray Šalvěj & Červené hrozny. V létě mám ze sprejů nejradši Deo sprej Biovilín a Limetka od Sante. Deo krystal však pod nima nikdy nechybí:-)

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

6.2.2009 17:51
Tak jsem konečně našla v DM ten deokrystal od Baley a jsem zvědavá. Potím se dost, kupříkladu včera jsem se ráno nastříkala 2x antiperspirantem (Radox + Adidas, asi 2 hodiny od sebe) a pak měla dlouhej náročnej rozhovor a po něm koukám, že mám nějak zavlhlo, a ejhle, v podpaždí 10cm kruhy. Ale to mi až tak nevadí, potím se dost bohužel všude, nevím proč. Ale spíš mam strach, abych nesmrděla když se tolik potím, takže se těma antipersp.a voňavkama dost polejvam. Tak uvidím, prověřím krystal :o) Ráda bych i v tomhle přešla na přírodu.
Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

6.2.2009 17:58
Deokrystal není atiperspirant. Proti pocení Vám nepomůže, jenom proti zápachu potu. Funkční deokrystal pak bude vždycky jen ten, který je co nejvíc čirý bez mléčného zakalení. Nebo jen s malým mléčným nádechcem.
Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

6.2.2009 18:19
Vždyť jsem psala, že mi ty kruhy až tak moc nevadí (teda ne že by nevadily, ale asi mi nezbývá než se s nima smířit)... a vzhledem k tomu, že se potím hliník nehliník, tak už je to vcelku jedno. Fakt mi jde hlavne o to aroma. Jak moc je zakalenej těžko říct, je to první krystal co jsem kdy viděla. Jste tu někdo, komu balea nevyhovovala, ale jiný krystal byl dobrý?
Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.251.203 (?)
8.2.2009 20:20

Ahojky.Dívala jsem se na deokrystal od Baley a trošku mě překvapilo to v návodu, o tom nanášení.Chtěla bych si ho koupit.Zajímalo by mě jaký je rozdíl mezi tím levnějším krystalem od Baley a tím dražším..

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.73.25 (?)
10.2.2009 15:10

Fantastický je deokrystal od Urtekrammu, je tekutý a buď čirý nebo ovoněný es.oleji. Stojí sice přes stovku, ale vydrží, funguje. Já měla limetkový a ten i krásně voněl. Fajn je i deo od Alverde, ale to už není krystal, jen vůně.

Zlý nebyl ani tuhý krystal Santé.Stál přes dvěstě, ale vydržel hooodně dlouho(měsíce).

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

Magda Síbková, Cestaprirody.cz (347) - xxx.xxx.161.173 (?)
11.2.2009 15:29
Mě třeba ty tekuté deo krystaly moc nestačí. Dělá je Urtekram nebo Sante. Ale ta Vaše pochvala Urtekramu není ojedinělá... což znamená, že nemám patent na pravdu :-))). Krystal mám od Sante a mě teda vydržel dokonce skoro 2 roky (používám jej každý den). Můžu jenom doporučit.
Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

18.2.2009 16:01
Napadla mě myšlenka - spotřebu antuperspirantů/deodorantů mam velkou, protože se hodně potím a pochopitelně nechci smrdět. Kvuli hliníku v antiperspirantech jsem se rozhodla zkusit přejít na přírodní věci, protože ono přecijen když se 4x denně tim hliníkem nastříkam, tak z toho ta kůže asi nemá moc radost a ví bůh co to provede za xy let. V rodině máme rakoviny až kam, takže netoužím být další.

A teď ta myšlenka - asi bych si mohla koupit deo od lavery, logony, santé a podobně, ale jakožto chudý student se vždycky snažím vymýšlet levnější varianty. Taky se přiznám, že mě to docela baví ;-)
No a teď se zabývám tím, že bych zkusila deo krystal od Baley rozpustit ve vodě, tím bych získala roztok zabraňující rozkladu potu. Ale chtěla bych, aby to i vonělo. No a našla jsem návod, že snad glycerin umožní smíchat éterické oleje s vodou. Pak už stačí jen dát do lahvičky s rozprašovačem a přírodní deo je na světě. Co vy na to? By to snad nemuselo být uplně zlé, ne?
Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.219.16 (?)
18.2.2009 16:06

Zní to zajímavě, ale až na to, že deo krystal od Baley je, alespon u mě, absolutní propadák a to právě tím, že nezbranuje rozkladu potu a člověk pak zapáchá a to netrpím nadměrným pocením - prostě i obyčejné Fáčko ve spreji udělá lepší práci než deo krystal Balea.

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

18.2.2009 16:18
Já osobně ho tedy tak špatně nehodnotím. Pokud jsem celý den doma (což třeba o zkouškovém jsem docela často), tak bych bez použití anti/deo večer byla cítit, ale ten balea krystal to zvládá. Zdali bude zvládat i celodenní aktivitu se uvidí. Ale už jednom proto, že ve škole se nechci u umyvadla natírat krystalem, ho zkusím rozpustit a používat ve spreji.
Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

18.2.2009 16:25
Rozpustit jo, ale mám zkušenost, že to sprej moc nevydýchává s ucpáváním pumpičky. Krystal se v nasyceném roztoku chová třeba jako sůl, takže při schnutí za sebou zanechává krystalky. Pořád jsme musela proplachovat šlaufek s pumpičkou čistou vodou. Na tohle jsem zatím nevyzrála jinka než deokrystal ráno a do kabelky nějaký jiný pěkný přírodní deo.
Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.159.178 (?)
17.1.2010 15:12

jasně, ale tady jde o to, že deeo krystal je bez konzarvantů a aluminia-to je asi zásadní, oč tu běží..takže si v klidu dál používej fáčko!

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

18.2.2009 16:32

Jestli můžu doporučit, tak u Lavery a Logony bych trochu porovnávla nejen cenu, ale i obsah lahviček. Vyhrála Logona. Jinak pro "chudé študnetky" mám nejlevnější a velmi příjemný tip. Mě se teda osvědčila hodně a miluju její jemnou vůni: Deo kulička Mild Wave do Sante. A nedělá pudrové bílé fleky na oblečení. ...Jinak běžné deo kuličky od Lavery. Deo sprej Lavera a Logona ... takže tak :-). Mějte se :-))

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

19.2.2009 2:48
Tak ono když zjistím, že můj sprej také prohrává boj s usazující se solí, tak si asi něco takového pořídím, ale to víte, já už od dětství ráda vařila různé lektvary a narozdíl od většiny lidí mě to holt nepustilo :o)
Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

Petule (170) - xxx.xxx.251.203 (?)
22.2.2009 15:54

Ahojky, po delším váhání jsem si koupila Deo krystal od Baley v DMku a opravdu jsem ráda, že jsem si ho pořídila, protože jsem s ním moc spokojená.Nejdřív mi nešlo do hlavy jak se to s tím nanášením, navlhčením dělá, ale ted je to pro mě hračka.Dělám práci která je docela náročná, takže se občas zapotím, ale tento krystal mi ůčinkuje po celý den a světe div se i večer.Dávám si ho dvě nebo tři vrstvy a je to lepší, děkuji moc za tip a jsem ráda že jsem si ho pořídila:-)

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.234.93 (?)
22.2.2009 15:56

Můžete mi napsat jak přesně ho používáte?? Díky

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.180.54 (?)
22.2.2009 16:07
Ahoj, krystal od Baley jsem používala tak, že večer po sprše a ráno před odchodme do práce jsem namočila vrchní část krystalu pod tekoucí vodou a a nanesla pod paže (několikrát jsem jím přejela po kůži), pečlivě oklepala od vody krystal a uložila ho. Půl roku jsem z něj byla nadšená (a to jsem jedna z těch, které se potí až až) a nedělal bíle fleky na oblečení. Bohužel po půl roce přestal najednou působit, ale opravdu úplně, takže jsem opět byla nucená sáhnout po rexoně :(a ted přemýšlím, jestli je ta chyba ve mně, nebo v tom, že jsem si koupila nejlevnějsí krystal místo toho, abych si koupila kvalitní dražší...
Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

22.2.2009 16:43

Ahojky.Já používám ten deokrystal stejně jak píšeš a už jsem si na to zvykla.Možná si na to tělo po nějaké době zvykne a proto to přestane ůčinkovat nebo je to tím, že máme ten levnější od Baley, to nevím..ale jsem s ním zatím spokojená, uvidíme co to udělá v létě, kdy se bude člověk více potit.

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.137.30 (?)
4.3.2009 10:13

Jsem naprosto nadšená deokrystalem od Baley, nepotím se a ani není nic cítit. Velmi pomáhá i na zasmrádlé nohy z bot. Doporučuji.

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.137.30 (?)
4.3.2009 10:16

Dovoluji si doporučit velmi kvalitní deokrystal od Eubiony. Zdraví Monika Jarošová z Ústí nad Labem (monika.jarosova@ujep.cz)

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

14.3.2009 17:17

Ahojky, používám už hodně dlouho ten deokrystal od Balei, jak jsem psala a někdy mě po něm trošku štípe v podpaží, uvažuju čím to může být, má někdo stejnou zkušenost.?

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.218.23 (?)
14.3.2009 19:58
Me trochu stipe, kdyz si ho dam po holeni, ale stipe to prototo, ze je slany.
Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.44.166 (?)
16.3.2009 9:58

Milá děvčata, pozor na sloučeniny hliníku, v podpaží je hodně mízních uzlin, které jsou úzce spjeny s prsními žlázami, četla jsem že souvislost s rakovinou prsů a používáním antiperspirantů není náhodná. Soli hliníku fakt ucpou mazové žlázy, podpaží nezapáchá ale sloučeniny se dostanou a zůstávají v mízních uzlinách a lymfatický systém po letitém používání začíná trpět!! Věra.

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.231.24 (?)
16.3.2009 13:48
Tento krystal by prave takto skodlivy byt nemel, tak ted nevim, kde je pravda.
Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.0.90 (?)
3.7.2009 21:30

používám deo krystal, který jsem zakoupil poprve v Německu v roce 1999.

Stál na naše peníze 150 Kč, vydržel při každodenním používání 3 roky, bez problémů, bez kruhů na košilích.

Nyní mám druhý, již zase třetí rok, už dochází, zase stál okolo 200 Kč.Název je Originál Deo Kristal / napsáno, že sestává ze 100% kristalů sírovokyselé zeminy. Neobsahuje absolutně žádné stopové prvky těžkých kovů /opsáno z letáku/. Taže asi musí být sírovokyselá zemina. Sice se po přetření trochu potím, ale žádný zápach není. Potvrzeno vlastní ženou.

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.79.207 (?)
27.8.2009 18:11

Také jsem si po zakoupení krystalu vybavila, že jsem ho viděla u kamarádky již začátkem 90. let dovezený ze zahraničí. Koupila jsem si krystal od Sante před pár dny a jsem s ním maximálně spokojená a vřele doporučuju. Aplikace je jednoduchá a příjemná a při používání na navlhčenou pokožku prý může vydržet až 2 roky. Při navlhčování samotného krystalu prý ubývá rychleji. Nicméně ani v letošních tropických teplotách po zápachu od potu ani památky. Asi je lepší použít ho třeba 2x denně. Mám i pocit, že se méně potím, ale může to být jen subjektivní dojem. V několika článcích na internetu jsem si přečetla, že molekuly kamence jsou příliš velké, aby pronikly pokožkou, takže by neměly být hrozbou rakoviny následkem narušeného lymfatického systému.

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.133.162 (?)
31.8.2009 18:45

Měla bych dotaz. Krystal od Sante je k dostání ve spreji, v kuličce nebo jako tuhý. Který kupujete, že vám tak dlouho vydrží?? Většinou deo ve spreji a v kuličce mizí rychle... vlastně i obyčejné tuhé deodoranty... tak nevím, který zkusit pořídit??

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.164.151 (?)
1.9.2009 8:02

Měla jsem tuhý krystal od Santé, ale doporučuji si koupit ten od Balei, složení i efekt jsou stejné, jen od Santé stojí 3x tolik.

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.126.52 (?)
20.5.2010 23:56
Co je podle Vas prirodniho na chemicky vyrobene sloucenine hydroxidu hliniteho se siranem amonnym a proc Vam jine hlinite soli vadi a tahle kupodivu ne?
Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.39.251 (?)
25.11.2010 10:31

ja ma tento deodorant koupeny ve Francii od firmy soins, stal jenom 7 Eur a je super, muj pritel nechtel pouzivat deodorant, ale pri 113 kg, si muzete predstavit, jak porad smrdel a potil se, tak jsem mu rekla, ze strasne smrdi, a ze s tim neco musi udelat no a on si prinesl domu tento deodorant a kazdy den ho velice rad pouziva a kdyz k nemu prijdu odpoledne tak divte se nesmrdi, aleluja. Ja kdyz se potim tak citim, jak mi steka pot, ale nesmrdi, coz je to hlavni, takze vrele doporuci hlavne pro muze, ted s tim budu obdarovavat sve pratele, ktere se na to tesim, samozrejme nakoupene ve francii, ne u nas jo a mam alun

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.192.165 (?)
21.12.2010 19:53

Nekdo se tu ptal jaky je rozdil mezi

pottasium alum  (= siran draselnohlinity, http://en.wikipedia.org/wiki/Potassium_Alum, synteticky vyrobeny je pry mirne iritujici pro kuzi, o prirodnim nemam informaci, rikate ze je je v "urtekram",) a

amonium alum (zminovan v teto diskusi skoro porad, Wikipedia)

Strucne: je to neco jineho.

Podrobneji:

Protoze se jedna o jednoduche chemicke soli, je z nazvu zrejme, ze je to treba z poloviny uplne neco jineho.

Pro prirovnani: chlorid sodny a uhlicitan sodny vsichni znate - obycejna kuchynska sul a jedla soda -  a co maji vlastne spolecneho?  (pardon, asi jsem mel psat hydrogen uhlicitan sodny). Akorat sodik - ten co je v lampach s oranzovym svetlem na ulicich.

Tamty maji spolecne trochu vic: siranovou skupinu a navic jeste hlinik, ktery asi zposubuje, ze je to jedovate, doufam hlavne pro bakterie. (O tom druhem wiki pise: netoxicky, akutni smrtelna davka LD50 je 6g/kg vahy)

No, mozna bych vyzkousel oba. Nebo najit nejdrive studii ktera zjistuje miru rizik?

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.153.104 (?)
17.5.2011 21:16

Obecný název je kamenec. Jistě ho všichni znáte pod tímto názvem. naši taťkové ho používali hodně na zastavení krvácení po holení a k desinfekci ranek. Kamenec je označení pro soli kyseliny sírové. Podle složení se dělí na amonnium ferrum, draselno-chromitý, draselno-hlinitý a právě nejčastěji používaný amonno-hlinitý. Tedy amonnium alum.Používá se k ošetření poraněné pokožky, při říznutí při holení, či štípnutí hmyzem a zároveň k uzavírání ran. Rovněž ho lze použít proti pocení.

Pokud z něj po delším používání cítíte zápach, stačí jej jen omýt vlažnou vodou. Vydrží i několik let a vřele doporučuji. Zvláště lidem s citlivou pokožkou. Také desinfikuje, tedy vhodný i po depilaci či oholení intimních míst.

Je zbytečné utrácet za stejnou věc přemrštěné částky. Úplně postačí Krystal od Baley z drogerie DM. Stojí pár korun a vydrží opravdu po několik let.

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.56.162 (?)
6.7.2012 11:54

Ja používám krystal od Macrovity. Je možná o něco dražší, ale funguje perfektně. Tu vyšší cenu vyváží to, že ho mám asi do smrti smiley , protože skoro neubývá.

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.69.253 (?)
31.5.2011 18:30
Deo krystal od balei či to od alverde, nebo cokoliv z DM či sephory je uplně na nic... 99 procent z toho rozhodně nezabrání pocení.. a to je to co v 21. století je absolutní "fopá"... nepotřebuju se "potit nesmradlavě".. Nemohu si dovolit mít zpocený podpaždí, to je opravdu nepřípustné.. Je to nechutné a vypadá to špinavě a otřesně.. je jen jediná věc, která na pocení zabírá. : To je DRICLOR., nic jiného nezabírá... kdo jednou vyzkouší driclor (a používá ho správně), tak už nechce nic jiného. A to, že je škodlivý, je nesmysl...
Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.112.70 (?)
3.7.2011 13:23

Zcela souhlasím. Driclor je jednička. Po jeho zakoupení jsem myslela, že mně vydrží jen měsíc (jen 20 ml), ale natírám se pouze 1x měsíčně a nepřeháním to a vydrží mi i celý rok. Kombinuji s deodoranty. Škodlivost zatím nebyla prokázána.

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.105.212 (?)
24.4.2012 16:12

Tak si, dámy, najděte na netu "Acne inversa", které může úžasný Driclor způsobit. Nená náhodou, že lékaři o něm neradi slyší a mají v ordinacích dost lidí, co mají popálené či zanícené podpaží od Dricloru. Vážně máte dojem, že když něco štípe, svědí a pálí, jak leptá podpaží a ucpává žlázy, aby to zabránilo pocení, tak je to neškodné? Tak to jste dost hloupé, promiňte. Ono se stačí podívat na jiné diskuze. Ano, Driclor zabírá, ale je to pěkný dryák. A stačí si taktéž přečíst třeba jeho příbalový leták. Než užívat takový hnus, raději budu zdravá s kruhy v podpaží.

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.100.24 (?)
17.11.2012 13:54

Naprosto souhlasim... Driclor je na ve svete jiz velmi znamy pro sve brutalni ucinky. Ano... zabrani poceni - skvele. Pripravek splnil svuj ucel. ALE!! Za jakou cenu? Za totalni odrovnani lymfatickych zlaz, toxinu v nich zabranenych a tak si telo musi ty toxinky pekne schovat pro sebe a nejak se s nimi poprat.

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.168.4 (?)
25.4.2016 15:02

pouzivame dlouhodobe deodoranty od americké firmy dovážené sem thecrystal.cz jsou čisté, jen s kamencem, nemají to drahé, ale kdysi měli i s esencemi, teď jenom čisté. Dají se použít i jinak, měli jsme zrovna plané neštovice a perfektně nám to hojilo stroupky po puchýřcích, také používáme při stříhání drápů naší psině. Když se stane, že krvání, postříkáme a chvilku podržíme a je to. Má švagrová to úspěšně používá na lupénku a nemůže si to vynachválit. je to prostě kamenec a ten je přírodní. 

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.19.15 (?)
25.4.2016 15:42

Kamenec od thecrystal.cz jsem také pouzívala, ale nedělalo mi to dobře. Tchýně má však nejlepší zkusennosti.

Připojit reakci

Deo krystal - kamenec

host - xxx.xxx.217.117 (?)
26.4.2016 12:37

Zcela souhlasím, mám podobné zkušenosti. Jana. P.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Hledám kosmetičku v Praze3517.10.201761005
Arganový olej agrico-oil ANO/NE49.10.2017642
Cien - kosmetika z Lidlu1104.10.2017367937
BT cell lifting aromatherapy Dermacol 32.10.20172384
Deo krystal - kamenec7129.9.2017147838
Přírodní kosmetika1416.9.201710063
Kosmetika Etre Belle630.8.201714366
Periorální dermatitida10312.8.2017256593
Jaká je vaše kosmetická výbava?10619.7.2017191507