Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Kontakty   

Péče o pleť > Kvalita přírodní kosmetiky

Kvalita přírodní kosmetiky

Jana W. (3) - xxx.xxx.7.17 (?)
5.6.2017 18:20

Já už roky používám skoro všechno od Weledy. Vyjma šampónů, to jsem si oblíbila ty od Khadí. Objednávám buď z jejich eshopu nebo nakupuji v DM a ve zdravých výživách. Líbí se mi především složení jejich výrobků (čistě přírodní) a ceny. Konzistence jsou taky super, člověk toho na sebe nemusí "plácat" tolik, takže balení vydrží i dlouho.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Já už roky používám skoro všechno od Weledy...., Jana W., 5.6.2017
Nevím, jaká kosmetika je nejkvalitnější, ale..., host, 8.2.2017
No take o tom premyslim, neco takoveho by se..., Klarka, 26.11.2016
Ted jsem si objednala z netu balicek kosmeti..., Markule, 22.11.2016
Zkus Saloos, mám stejne citlivou pokozku jak..., host, 26.10.2016

host - xxx.xxx.134.242 (?)
5.3.2010 7:36, počet návštěv: 66334
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Zajímalo by mě, která přírodní kosmetika je nejkvalitnější. Několikrát jsem slyšela, že Weleda. Proběhly vůbec někdy testy přírodní kosmetiky? Budu ráda za vaše zkušenosti.

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.71.178 (?)
5.3.2010 8:38
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

především to chce ujasnit si pojmy:) co kdo považuje za přírodní kosmetika a co vážně přírodní kosmetikou je. Navíc každému sedí něco jiného, takže "volba nejkvalitnější" přír.kosmetiky je tak trochu k ničemu. Chce to zkoušet, říkat si o vzorečky atd.

U mě jasně vede saloos, noblis tilia, cannaderm a ze zahraničních je to weleda a občas něco z alverde. Ostatní jsem nezkoušela, pro mě jako studenta jsou drahé. Slyšela jsem ale velmi dobré ohlasy na Logonu, neo bio.

Připojit reakci

6.3.2010 20:48

Píšu o přírodní kosmetice a samozřejmě mám na mysli kosmetiku s certifikáty, přesněji jsem tedy měla napsat bio. Nepřemýšlím vůbec o kosmetice, která se falešně vydává za přírodní, ale používá chem. látky a těch přírodních je tam hodně málo např. Oriflame, Barekol, Ryor (s vyjímkou pár bio výrobků), dokonce jsem tu na jedné diskuzi vyčetla, že někdo považuje Dermacol za přírodní...

Takže myslím např. značky Alverde, Lavera, Logona, Santé, Tautropfen, Laveré, Cannaderm, Saloos, Neobio, Weleda, Energy, Alva aj.

Každému vyhovuje něco jiného, ale u mnoha výrobků se lidé shodnou na dobré, nebo špatné kvalitě. Např. deodoranty Alverde jsou slabé, krémy Alverde nic moc atd. Někdo haní Laveru, mně jejich krémy vyhovují.

Připojit reakci

Magda Síbková, Cestaprirody.cz (347) - xxx.xxx.40.254 (?)
8.3.2010 11:09
Dobrý den, přeci jen tu cítím lehké zmatení pojmů. Výraz bio kosmetika je opět trochu zavádějící. Nejraději bych se držela pojmu certifikované přírodní kosmetika. Navíc bych z výčtu značek lehce vyjmula Cannaderm, protože ten některé věci zcela přírodní má, ale pár věcí by certifikát nedostalo. Kosmetika Energy je na tom dost podobně. Možná spíš trošku hůře, protože konzervanty, které by měly problém projít mají v prakticky ve všem a navíc běžně používají ropné látky. Co se týče mých příspěvků na téma přírodní kosmetika, tak některé jsou prostě osobní, a vždy tam uvádím svůj názor, ale řada z nich odráží mou praxi v oboru. Tam potom hodnotím spíš to s jakou odezvou se mi zákazníci vrací a hlásí. Za těch asi 8 let už jsme přeci jen nějaké ty zkušenosti od lidí nasbírala : -))), takže třeba vím, že pokud patříte k fanynce Lavera krémů, tak je Vás z objemu přírodních fanoušků něco kolem 20%, ostatním sedí jiné krémy. Z pleťovky je nejlépe hodnocená Logona a stejně tak je nejoblíbenější Logona vlasová kosmetika, ale pokud si odzkoušíte své favority, tak je to ideální a celé je to vždy o tom, co komu padne do noty :-)) Přeji pěkný den Magda Síbková
Připojit reakci

host - xxx.xxx.86.60 (?)
8.3.2010 13:37

Mně taky sedí Lavera, a to sice v mých 44 letech je to zelený mátový fluid z řady Young faces (na něj nedám dopustit, moje mastící se pleť ho má fakt ráda), přijatelný je celkem i lehký krém z řady Basis Sensitive. Cokoli jsem zkoušela na obličej mazat od Logony, všechno bylo pro mou pleť moc hutné a těžké, i mátový fluid na smíšenou pleť. Taktéž krém na smíšenou pleť Neobio je příliš hutný a těžký, nevyhovoval mi. Na očistu obličeje mám jako zcela bezkonkurenční mátovou pěnu od Logony. A na dočištění a osvěžení žádný alkohol, ale čistou Růžovou vodu. Vlasy asi taky zatím Logona, i když 100% to není, moje vlasová pokožka je tuze vybíravá a zatím se mi ji nepovedlo zcela uspokojit, takže hledám dál. Rády bych vyzkoušela některé šampony Neobio, až mi dojdou ty, co ještě mám od Logony, ale – jsou totiž poněkud dražší o menším objemu. Kdyby byly vzorky na vyzkoušení, aby člověk nekupoval drahé zajíce v pytli, bylo by to fajn.

Připojit reakci

8.3.2010 15:07

Jsem stejně stará jako ty, ještě neřešíš vrásky nebo ochablou pleť? Já chci vyzkoušet liftingový gel od Logony Age protection, to jsou jediné krémy od Logony, po kterých nejsem mastná. Pak mi taky na léto vyhovoval od Santé hydratační gel s bílým čajem, nemastil. Jinak jsem v létě jak naolejovaná, ani se nemusím mazat.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.86.60 (?)
8.3.2010 15:25

Mám od puberty tak mastnou pleť, že to opravdu řešit nemusím, jsem ráda, že aspoň po něčem se mi pleť tolik nemastí, to je moje superpriorita. Ale díky za další typy, které jsem dosud nezkoušela. Bez vzorků si netroufám, není to nic zas tak laciného a musím docela dost počítat.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.185.78 (?)
12.7.2010 14:14

Pěkný den. K přírodní kosmetice jsem přešla teprve nedávno a to z praktického důvodu: CH sprchové gely mě vysušovaly a to i ty, které by neměly (Dove, Palmolive, Eucerin...). Zabrousila jsem na internet a díky němu jsem objevila Alverde z DM. První pokus ok. Šampóny a balsámy používám stále, moc krásně voní a i vydrží!!! sprchový gel od Alverde vanilka s meruňkou, ostatní ne příliš dlouho, můj názor. Tělové mléko Aloe + oliva se hůře roztírá, ale voní fajn. Dekorativku nepoužívám a čistící produkty na pleť mě nevyhovují... prostě něco ok, ostatní nic-moc, ale je to příjemná kosmetika. Pak jsem začala pokukovat po jiných značkách a zakotvila jsem u: Santé deo-krystal (super), Logona deo spray Brusinka-rakytník (super kombinace s deo-krystalem), vydrží dlouho a opravdu žádný zápach (!!!) Uvažuji i o sprchovém gelu od Logony Brusinka-rakytník a tělovém mléku Urtekram Aloe vera. Přítel používá od Santé sprchový gel (červený) Homme a spokojenost veliká, moc příjemná dřevitá vůně, pro nás oba. Dlouho jsem sháněla přírodní věc na holení, ale těžko přetěžko... až jsem začala používat pěnu od Santé Homme. Je sice pánská, ale používají ji i ženy a je velmi dobrá. Podobně dlouhé hledání bylo i s vlasovými gely. Teď mám dvě: od Kiss my face s grepem a od Santé. Pěkně voní. Ještě ke zkušenosti s deodoranty: Aleverde kulička s měsíčkem ko, tuhý deodorant Jason také... teď mám deo kraystal Urtekram limetka a je fajn. Deo krystaly jsou paráda a pomáhají. Kamarádka má od Kiss my face tuhý deodorant vanilka a je spokojená, mě nevyhovoval. Krémy na ruce? Aleverde brusinka ok. balsám na rty Kiss my face brusinka-pomeranč ok. Sprchový gel Weleda Citrusový krém fajn a od Kiss my face Sladký pomeranč taky fajn. Teď ještě zabrousit po zubních pastách a je to  Léto... opalovací krém Cannaderm s UV 20, už mě dochází a teď jsem si objednala od ESI opalovací krém s aloe vera a po opalování a intimní gel, tak jsem sama zvědavá. Toť je má zkušenost s PK. Omlouvám se za zdlouhavý článek. Krásné léto všem.

Připojit reakci

Jitka (25) - xxx.xxx.152.234 (?)
11.3.2010 17:59
jen bych chtěla podotknout... přírodní kosmetika znamená, že tam nejsou "výtažky" (nevím jak to mám nazvat..:)) ze zvířat, ne že tam nejsou chemické látky. Když se zamyslíte.. jak by KAŽDÝ krém mohl mítl datum použitelnosti několik let? :) asi tam budou konzervanty = chemické látky
Připojit reakci

11.3.2010 18:54

Myslíš snad, že je to podvod a je tam nějaký chemický konzervant? Jako konzervant je tam alkohol, alkohol je i v chemické kosmetice.

Připojit reakci

Caramillla (57) - xxx.xxx.70.96 (?)
12.3.2010 7:47

Tak to s "výtažky ze zvířat" bohužel vůbec není pravda.

Přírodní kosmetika: Používá použe přírodní látky, které nejsou na syntetické bázi. Je jen omyl, že konzervační úlohu mohou hrát pouze umělé látky, stejně tak můžou konzervovat některé přírodní látky. Přírodní kosmetika je konzervována pomocí těchto přírodních konzervantů, ne syntetických. Vůbec bych neoperovala s pojmem "chemická látka", chemická látka je úplně vše - třeba H2O, nebo třeba krev, slina...

Přírodní kosmetika může obsahovat "výtažky ze zvířat" - třeba propolis, včelí vosk atp.

Kosmetika, která neobsahuje žádné zvířecí produkty ani nebyla zvířata při výrobě nějak použita, se jmenuje veganská.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.86.60 (?)
12.3.2010 8:04

"Výtažky ze zvířat", no asi by se tomu mělo spíš říkat složky nebo přísady nebo ingredience živočišného původu, či se snad pletu?

Připojit reakci

Caramillla (57) - xxx.xxx.70.96 (?)
12.3.2010 10:18

Přesně tak!

Použila jsem právě schválně "absurdní" výraz z předchozího příspěvku, ale bylo tam uvedeno, že slečna neví, jak to nazvat. Mě to spíš přišlo takové legrační:-)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.86.60 (?)
12.3.2010 10:45

Jasně, mně to taky přišlo legrační, ale dotyčná pisatelka "termín" vytvořila analogií s "výtažky z rostlin", což už zní o dost lépe. Tvořila vlastně správně, jen výsledek nemusí být vždy stylově stejný, takové už jazyky (nejen čeština) jsou.

Připojit reakci

Magda Síbková, Cestaprirody.cz (347) - xxx.xxx.161.152 (?)
12.3.2010 13:18
Ajajaj... to je tedy informovanost za všechny peníze:-)) Přiznám se, že reaguji snad jen proto, aby tyhle bludy nezůstaly bez korekce. Přírodní kosmetika je konzervována přírodně a alkohol není rozhodně nutným a jediným konzervantem pro konzervaci se používají například izolované součásti éterických olejů. Odkážu Vás na samostudium na téma BDIH certifikát, ECOCERT, CPK a CPK BIO atd.. Pro pojem "přírodní kosmetika" existují poměrně přísná pravidla. Viz. Jednotlivé certifikáty. Řadu informací najdete třeba i na stránkách "etické spotřebitelství". Stačí vygooglovat.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.86.94 (?)
3.5.2013 12:03

Vitamin E je vyborny konzervant.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.204.128 (?)
7.3.2010 20:52

Já mám dobré zkušenosti s Alterrou z Rossmana. A navíc není vůbec drahá. Používám úžasný olej na citlivou pleť a je jen za 40 korun! Je to kontrolovaná přírodní kosmetika a má cerfikát BDIH. Doporučuji vyzkoušet

Připojit reakci

6.3.2010 10:24
Zdravím :-), s ujasněním pojmů musím souhlasit. Za přírodní kosmetiku se opravdu nedá považovat každá, která to o sobě hlásá, takže naštudovat certifikáty a prohlížet důkladně složení je jednou z cest jak si udělat jasno, ale pokud se bavíme o certifikované přírodní kosmetice, tak je stejně potřeba říct, že každá firma umí něco nejlépe, něco lépe a něco se zas tak nepovedlo a inovace bude lepší. Weleda má třeba nádherné tělové oleje, na které ostatní firmy dosáhnou jen s odřenýma ušima, má skvěla udělané krémy na ruce a na nohy, sprchové krémy a mýdla. S pleťovými krémy mají co zlepšovat. Firem je však tak velké množství, že je opravdu potřeba řešit kvalitu prostě výrobek od výrobku, na našich stránkách se snažím u každého výrobku uvádět jeho výhody a nevýhody, třeba to může ve výběru pomoci. Přeji pěkný den :-) Magda Síbková
Připojit reakci

host - xxx.xxx.164.151 (?)
7.3.2010 13:35

Já to tedy vnímám přesně naopak - pleťové krémy a zubní pasty jsou skvělé od weledy. Weledí mýdla, sprchové gely, tělové oleje i krémy na ruce jsou hooooodně předražený průměr.

Připojit reakci

7.3.2010 14:18

Jsem velmi spokojena s mandlovým pleťovým krémem od Weledy a jejich březovým olejem proti celulitidě. Od Logony je dobrá řada Age protection, ostatní krémy mi moc nevyhovují,  Lavera má podle mě dobré všechny krémy, ale nejlepší řada Laveré 35+, naopak jejich deodorant má stejnou kvalitu jako od Alverde, nic moc účinek. Proti Saloosu zatím nemám jedinou námitku. Nejvíc mi vyhovuje obličejový olej Ylang ylang a Růže.

Připojit reakci

8.3.2010 11:28
Už jsme to tady zmínila, hodnotím spíše podle odezvy zákazníků a s Vaším hodnocením Weledy máte určitě i své souputníky, ale je Vás hádám tak něco kolem 10ti %. Také by mne zajímalo s čím srovnáváte ten "předražený průměr", protože v kvalitě tělových olejů Weleda nemá konkurenci. Už třeba jen proto, že suroviny nenakupuje od velkovýrobců a překupníků, ale že si vše sama pěstuje a oproti třeba Saloosu a jiným aromater. značkám jejich oleje neobsahují "jen" rostlinný olej a silic, ale obsahují maceráty léčivek a kvalita je tak, po stránce obsahu účinných látek, o celý stupínek lepší. Navíc třeba na jejich krém na nohy a hautkrém nikdo nemá. Najděte mi takové složení za lepší cenu a skočím po něm jako divá :-)) Přeji pěkný den Magda Síbková
Připojit reakci

10.3.2010 17:02

Takže hodnotila jsem mýdla, tělové oleje, šampon a krémy na ruce a nohy.

Pokud jde o mýdla, weledí mýdlo stojí 100 Kč, mýdla Paboda, Visaka stojí kolem 60 Kč a jsou mnohem lepší, stejně tak třeba mýdla Knossos kolem 30 Kč nebo mýdla z mýdlárny Rubens kolem 60 Kč.

Weledí šampon byl naprosto propadák, o ceně a množství raději ani nemluvím, dostala jsem to jako dárek, takže nemusím litovat vyhozených peněž.

Weledí krém na ruce bohužel nechává vrstvičku, která zamastí vše kolem. Mnohem raději mám na ruce Cannaderm, Kiss my face a Karla Hádka. Ten váš nepřekonatelný krém na nohy, jsem používala nakonec na boty Byl jen mastný, nic víc, nic míň, s pokožkou nohou nic neudělal, opět daleko lepší přípravky jsou na nohy od Cannadermu nebo Karla Hádka. Takže pokud chcete po něčem nutně skákat, tak tedy po Cannadermu nebo Hádkovi.

A tělové oleje - jsou lepší např. Třezalkový Nobilis nebo Karel Hádek (ať již maceráty měsíčkový nebo třezálkový nebo madlovo-třezálkový masážní olej) a opět vycházejí levněji.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.74.196 (?)
10.3.2010 22:54

Weledí krém na ruce používám a není vůbec mastný, naopak se rychle vstřebá a nádherně voní. Mluvím o rakytníkovém krému na ruce.

Sprchové krémy Weleda miluju, velmi mi vyhovuje jejich vůně a krémová konzistence, která nevysušuje. Cítím luxusní pocit oproti obyčejným sprchovým gelům.

Stále se zde omílají stejné značky Logona, Lavera, Weleda. Neznáte jiné značky.

Co se týká kvality přípravků, tak tu určuje hlavně složení, výrobní proces,  vůně (použité éterické oleje - liší se kompozicí: u méně kvalitních kosmetik se uvádí většinou jen parfums, naopak u dražších se vyjmenují přesně jednotlivé éterické oleje nebo jejich složky, které tvoří vůni) a konzistence vůči pokožce.

Kvalitní kosmetika dává přednost dražším a kvalitním surovinám v bio kvalitě a konečný produkt není rychlokvaška, ale dlouhodobě testuje účinnost a konzultuje s odborníky složení.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.70.225 (?)
11.3.2010 9:17

Já s mamkou jsme velmi spokojené s kosmetikou od Saloosu. Používáme regenerační obličejové olejíčky - Ylang-Ylang a Heřmánek. Potom koupelový olej celulinie a masážní oleje Třezalkový a Devatero kvítí. A pak ještě bambucké máslo rakytníkové a konopné. Všechny vyýrobky mají jemnou nevtíravou vůni a perfektně nám sedí.

Připojit reakci

11.3.2010 9:34
Mám pocit, že se bavíme o úplně jiných výrobcích :-))... Krém na ruce myslíte Rakytníkový? Ten se vstřebává naprosto luxusně a jestli si ho lidi kupují, tak právě proto, že nezanechává mastný film. je to krém, který má stálé zákazníky, kteří si jej kupují stále a znovu, což je vždycky dobré znamení. Krém na nohy myslím ten modrý. Fussbalzam. Ten přeci není mastný absolutně vůbec!!! Právě proto si ho lidi kupují, že se pak nemusí oblékat do ponožek a dělat podobné spí kusy. Dobrý je právě v tom, že zvláční a a nemastí. A jejich geniální Hautkrém? Opravdu bych Vám nepřála mít opravdu suchou kůži, nebo třeba dělat s keramikou a mít ruce samou přeschlou puklinu. To je ale jediný krém, který na tohle zabírá. Lanolin je geniální složka, i když hodně mastná a hutná. Pokud Vám sedí jiná kosmetika, tak proč ne? Hlavně, že jste si našla to svoje. Jinak Nobilis a Hadek mají vše nakoupeno od velkodistributorů. Opakuji, že Weleda zná všechny svoje produkty od semínka přes klíčení až po rostlinu a lisování. Zkuste si udělat třezalkový macerát doma a od Hadka už si ho nikdy nekoupíte :-))
Připojit reakci

11.3.2010 9:40

Ano, bavíme se o těch samých výrobcích. Jinak domácí macerát jsem dělala a Hádkův si kupuju dál - je lepší a bez práce. Kupuju ten dražší. Nejde mi to, jestli si to někdo pěstuje či nepěstuje sám, ale o tom, jak výrobek působí. Pokud teda mám po krému mastné všechny věci kolem, je mi fuk, jestli z vypěstovaných surovin přímo od výrobce nebo od distributora.

Připojit reakci

11.3.2010 9:45
Myslím, že macerát jste si doma nikdy nedělala. Musela byste na první pohled vidět ten nebetyčný rozdíl, ale na tom nesejde. Pokud jste spokojená, tak tím lépe.
Připojit reakci

11.3.2010 9:47

To víte, že dělala (trošku drzost napsat nepřímo, že lžu), sám Hádek napsala do jednoho čísla časopisu jak a na co dát pozor.

Připojit reakci

11.3.2010 10:04
Když jsme u pana Hádka, už plní zákon a uvádí na výrobcích INCI (tedy úplné složení)? Ještě pře rokem se nenamáhal a jelikož je tento postup nezákonný a vůči zákazníkům lživý, tak to je jeden z důvodů proč jsem jeho výrobky přestala odebírat. Jeho okřídlené "aktivní složky" v katologu jsou trochu málo, ale třeba již vše napravil. Tak ten rok jsem jeho výrobky v rukou neměla. Jen vím, jaké to bylo překvápko, když princip "aktivních složek" (ještě když byl spolumajitelem ATOKU) přešel v uvádění složení (stále za jeho éry v ATOKU). Najednou se ze svatosvatě odpřísáhlé přírodní kosmetiky klubaly zajímavé složky o kterých člověk neměl ponětí. Docela by mne zajímalo úplné složení například jeho krému na ruce, bylo by?
Připojit reakci

11.3.2010 10:15

Hádek má složení uvedeno na svých stránkách, přípravků na ruce má víc - já používám sheaderm a balnaru TH. Kolegyně zase víc preferuje Rea krém na ruce.

Připojit reakci

11.3.2010 10:47
Hmmm, to docela koukám. Už to napravil :-) a složení nevypadá zle :-)
Připojit reakci

11.3.2010 10:50

Jinak moje zkušenosti jsou, že Atok šel po odchodu Hádka strašně kvalitou dolů. Takže Atok už nekupuju.

A Hádek má některé věci doopravdy úžasné - sheaderm, leciderma, intimiss, candiol

a jiné zase taky hrozné - mycí olej na vlasy, mycí olej na ruce

Připojit reakci

11.3.2010 9:42

Jinak o suché kůži něco málo vím díky atop.ekzému, který se mi pravidelně vrací v závislosti na stresu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.86.60 (?)
11.3.2010 10:05

Rakytníkový krém na ruce od Weledy jsem taky měla a ruce jsem po něm měla za chvilinku totálně vysušené (krém se moc rychle vstřebal a ruce byly sušší než před nakrémováním, dokonce po několika použití krému začaly bolestivě praskat), taková Balea (ač nepřírodní) je o mnoho levnější a k mým rukou příznivější. Zmiňovaný krém na nohy od Weledy jsem nezkoušela a ani nehodlám, dle složení mi opravdu přijde, že může být dost mastný. A původem ovčí lanolin je celkem známý alergen, takže tak skvělé to s ním asi také nebude. Člověk by měl používat to, co jen a jemu osobně vyhovuje. Například se říká, že šampony se mají při mytí co nejvíc ředit. Takže já jsem ředila a ředila a přitom mi to vlasy mylo čím dál nepořádněji a já se divila, proč mám i po docela hrahých přírodních šamponech ve vlasech krusty a problémy s lupy. Až mi něco vnuklo kašlat na veliké zřeďování šamponů – ředím stále, ale šampony už tak úzkostlivě nešetřím – a hle, menší ředění čili větší podíl šamponu než prve mě krust a (mastné) lupovatosti postupně zbavily. Takže zaručeným radám zdar.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.29.147 (?)
11.3.2010 12:46
Přesně tak. Myšlenka přírodní kosmetiky je krásná věc, ale co s tím, když mi na pleť a kůži absolutně nevyhovuje - dráždí, vysušuje... a to jsem nezkoušela jen Alverde, ale i Shannaz Herbals, Hadek, Atok, Logona... Naopak na vlasy mi i obyčejné Alverde působí proti chemickým šamponům zázračně. Takže jsem proti zásadám a dogmatům, každý si musí zkusit co sedí jemu.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.118.25 (?)
15.3.2010 20:42

Ahojte, připojuji se k diskuzi, mě uchvátila kosmetika, která vychází vždycky ze starých kultur a receptur, jako od babiček, nebo z Indie apod.Docela jsem měla ráda ajurvédské, ale nedávno mě navštívila reprezentantka nové kosmetiky, která proniká k nám do čr na trh od minulého roku a jsem z toho opravdu unešená i všechny mé klientky, které vyzkoušeli jejich produkty, je fakt že zatím spíše pracují s profesionály - kosmetika, masáže, ale něco propustili i na e shop. naprosto jedinečné jsou jejich jasmínové oleje tělové- jsou úžasné i na pleť a fakt, nikdy jsem nezkusila takové tělové scruby nebo pleťové masky jako od nich. Úplně mi to připomíná, když jsem před lety byla schválně z profesionality navštívit při dovolené v Egyptě tamní kosmetiku a takovou pokožku jsem už nezažila jako od nich, až teď se mi do rukou dostali ty přípravky z maroka a Tunisu, tak jsem Vás chtěla o tom jen poinformovat, jinak když jsem se podívala na eshop ve Francii, za kolik eur se tam prodává, a za kolik je prozatím prodávají tady u nás jejich přímí dovozci (jedna firma-napamatuji si jméno- nějaká Yasmina), tak jsem fakt hleděla, máme to tu za pusu. Ovšem nevím, jak dlouho ty ceny takto nízko udrží :), ovšem kvalita zaručená!!!

Připojit reakci

16.3.2010 17:37

Máte někdo zkušenosti s bio kosmetikou Enregy? Je česká, má taky nějaké sérum, které prý prohřívá kůži a tím se kůže regeneruje.

Připojit reakci

Magda Síbková, Cestaprirody.cz (347) - xxx.xxx.88.240 (?)
17.3.2010 8:26
Mám, a není zas tak bio jak vypadá. Certifikátem by neprošla. Nicméně zdravotní preparáty mají dobré :-)
Připojit reakci

17.3.2010 13:50

Vyzkoušela jste ji? Zajímalo by mě to jejich sérum, myslím regenerační, jestli je něco platné proti vráskám a ochablé kůži. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.92.50 (?)
12.9.2010 9:14

Máte někdo zkušenosti s rakytníkovou řadou kosmetiky Alva? Používala jsem Laveru, Logonu, Weledu, Tautropfen, Alverde. Alva mě docela láká, ale asi není moc známá. Líbí se mi složení, kde je alkohol na zadních místech, ne na druhém jako u většiny přírodní kosmetiky.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.33.251 (?)
12.10.2012 11:48

Jedná se o přírodní aromaterapeutickou kosmetiku z Orientu. Yasminka. Úžasná! Kvalita, vůně i účinnost se zatím nedá srovnat s žádnými podobnými aromaterapeutickými společnostmi. Zvláště zde, na českém trhu. Ty čeští výrobci totiž všichni odebírají suroviny od jednoho dodavatele, takže si umíte představit jaka to asi může být kvalita v rámci konkurenčního boje, který mezi sebou vedou... Jo holt český zákazník-hloupý zákazník. Škoda. Opravdu snad jediný si drží lajnu a to je ten Karel Hadek. Je to dogmatik, ale jde si za svým! Ostatní jsou jak báby na trhu. Bylo to pro mne smutné zjištění. Už si od nich nic nekoupím. Saloos, Atok ani Nobilis. Jeden kopíruje druhého a ještě vyrábějí z toho stejného. No proč ne, vždyť ten malej českej klient si to koupí... Už jen kvalitní dovoz!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.113.19 (?)
12.10.2012 18:05

Na Saloos si tedy nemůžu stěžovat, mají kvalitní kosmetiku.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.207.182 (?)
3.4.2013 14:25

Tak nevím, přečetla jsem celou diskuzi a je to dokola o stejných značkách, já se teď rozhlížím po jiných a myslela jsem, že k nim najdu nějaké diskuze, ale kde nic tu nic.

Opravdu nikdo ještě nezkoušel kosmetiky Santaverde, Faran, Mádara nebo Martina Gebhardt? Na netu jsem si o nich načetla fůru zajímavých informací, asi jsou hodně kvalitní, ale chtěla jsem najít nějakou osobní zkušenost, protože podle ní se mi rozhoduje nejlíp. Výrobci a prodejci vždycky všechno vychválí...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.218.99 (?)
13.4.2013 13:52

Dobrý den, pro mě velmi dobrá je přírodní maďarská kosmetika Yamuna, používám ji už pár let a nemůžu si ji vynachválit.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.229 (?)
7.12.2013 19:56
Ahoj po kosmetice Faran ted taky hodne pokukuju, moc se mi libi ty obaly, slozeni I celkovy pristup, ale ceny jsou celkem vysoko, tak prave taky vyckavam, jestli nebude mit nekdo zkusenost. Jinak Madara je podle me dobra, libi se mi ze neni nemecka, jako vetsina. Zkousela jsem jejich fluid a telovy mlika a oboje bylo dobry. Ja mam ted pletovku od Dr. Hauschka, sampon od Hairwonder (ale priste chci zkusit John Masters) a z dekorativky me dost zaujala Cosm'etika a taky mineralni veci... ja tak furt neco zkousim :)
Připojit reakci

host - xxx.xxx.243.253 (?)
2.1.2014 13:09

já používám máslo hard jobs na suché ruce od Faran a hodně dobré, je sice dražší, ale dobry.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.143.197 (?)
29.8.2016 20:13

Přírodní kosmetika je můj favorit už delší dobu. Vyzkoušela jsem teď priody a jsem s ní spokojená nejvíc ze všech.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.165.246 (?)
30.8.2016 5:13

A jak dlouho ji používáš? Jaké změny jsi pozorovala a za jak dlouho?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.154.78 (?)
21.10.2016 22:41
Sháním kvalitní přírodní kosmetiku na citlivou pleť, jaká se vám osvědčila?
Připojit reakci

host - xxx.xxx.181.165 (?)
25.10.2016 22:48

Taky sháním - mám hodně citlivou pleť a jen tak něco opravdu nesnesu. Taky bych chtěla kosmetiku, která bude opravdu přírodní a bez škodlivých látek..tak se z dovolením přidávám k dotazu…

Připojit reakci

host - xxx.xxx.104.240 (?)
26.10.2016 15:33

Zkus Saloos, mám stejne citlivou pokozku jako ty a sedí mi

Připojit reakci

Markule (4) - xxx.xxx.133.100 (?)
22.11.2016 8:10

Ted jsem si objednala z netu balicek kosmetiky z mrstveho more nuspring, jsem zvedava uz aby to bylo doma :-)

Připojit reakci

Klarka (6) - xxx.xxx.124.111 (?)
26.11.2016 20:58

No take o tom premyslim, neco takoveho by se mi mohlohodit na plet, mela jsi uz nekdy neco z mrtveho more?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.169.65 (?)
8.2.2017 22:36

Nevím, jaká kosmetika je nejkvalitnější, ale já jsem spokojená s kosmetikou z nitona, objednávám bio kosmetiku Klorane, hlavně na vlasy. Cena odpovídá kvalitě, něco vyjde levněji, něco dráž...

Připojit reakci

Jana W. (3) - xxx.xxx.7.17 (?)
5.6.2017 18:20

Já už roky používám skoro všechno od Weledy. Vyjma šampónů, to jsem si oblíbila ty od Khadí. Objednávám buď z jejich eshopu nebo nakupuji v DM a ve zdravých výživách. Líbí se mi především složení jejich výrobků (čistě přírodní) a ceny. Konzistence jsou taky super, člověk toho na sebe nemusí "plácat" tolik, takže balení vydrží i dlouho.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Neostrata1418.6.201727994
Kvalita přírodní kosmetiky5516.6.201766335
Nejlepší hydratační krém585.6.2017115913
Opalovací krém na obličej SPF30-5014.6.2017147
Čištění pleti ultrazvukem4519.5.2017112007
Salon - VypadatLepe319.5.2017553
Krém pre 30 - 35, zmiešaná pleť - poradťe prosím615.5.20175508
Kyselina glykolova5712.5.2017123865
Kozmetika Mary Kay28.5.2017809