Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Kontakty   

Péče o vlasy > Co pomáhá na vypadávání vlasů?

Co pomáhá na vypadávání vlasů?

Katulllik (1) - xxx.xxx.142.15 (?)
18.6.2017 22:10

Já ho teď začala jíst na doporučení kolegyně, tak snad mi vlasy spraví. :-)

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Já ho teď začala jíst na doporučení kolegyně..., Katulllik, 18.6.2017
Mně na padání moc pomohl Forcapil. Po měsíci..., host, 16.6.2017
melatoninu?? Snad METHIONINU, ne?..., host, 13.8.2015
Mě pomáhá šampon z konopné kosmetiky, vyrábí..., host, 14.8.2014
Já to řeším pomocí melatoninu, který je podle m..., host, 13.10.2011

host - xxx.xxx.224.6 (?)
3.2.2010 16:04, počet návštěv: 48855
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Neznáte něco, cokoli, co pomáhá na vypadávání vlasů. Poslední dobou mi hrozně padaj. Předem děkuji

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.215.14 (?)
3.2.2010 16:37
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Určitě zkus jako první pomoc Methionin 3x denně 1 tabletu, pár let zpátky byl tento přípravek jen na lékařský předpis.  Pak existují na trhu ještě preparáty typu Revalid, Revitalon. Jinak své hraje i psychika,  takže nestresovat, i když vím, že se to lehce říká, ale hůře dělá.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.224.6 (?)
4.2.2010 14:36

děkuju moc.. něco z toho vyzkouším a uvidím.. snad se to zlepší..

psychika no.. to je horší.. mám ted před maturitou, to asi taky bude hrát nějakou roli..

Připojit reakci

host - xxx.xxx.248.2 (?)
4.2.2010 22:18
Ahoj taky mam ten problem sice se rika, ze za dne je normalni mit plnej hreben vlasu, ale ja zrovna s tim nejsem spokojena ja si tedka varim caj z kopriv koupila jsem si normalne caj na piti koprivovy a piju ho i a jinak B-komplex jsem si dneska koupila a je tam napsano, ze je proti vypadavani vlasu.Pred nejakym tim mesicem mi tu doporucila slecna Ajurvedsky caj Bhringaraj je to caj pro rust vlasu a je i proti vypadavani vlasu a sediveni. Osobne ho jeste nemam, ale chci si ho koupit doporucila jsem ho kamaradce a rikala, ze nejakou zmenu uz pocituje tak nevim no kazdopadne chce to vyzkouset ten caj stoji neco pres osumdesat kc, takze to neni zadna hruza.RŮŽA
Připojit reakci

host - xxx.xxx.119.206 (?)
12.3.2010 13:29

Ten čaj je vynikající, můžu doporučit. Jinak Methionin 500 2x denně po dobu měsíce, Maca dlouhodobě a dýňový olej 2x denně lžičku...

Připojit reakci

Magda Síbková, Cestaprirody.cz (347) - xxx.xxx.88.240 (?)
15.3.2010 12:45
.. s tím můžu jen souhlasit. Dýňový olej pravidelně užívání... na Macu mám také skvělou odezvu. Bhringaraj si také dost lidí chválí. Pak také stojí za zmínku Henna nebo zábaly z Shikakai od Ayuuri Natural.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.197.32 (?)
6.4.2010 14:57

Mám stejný problém. V on-line lékárně mi doporučil lékárník toto:

"V případě padání vlasů bych z jednoduchých přípravků neváhal doporučit Panthenol či Methionin, z přípravků obsahujících více látek pak především Revalid nebo Eladen".

Koupila jsem si GS Eladen (30 kapslí za 214,- Kč). a můžu říci, že to zabírá. Když se češu během dne, tak mi už nevypadávají, trochu při rozčesávání po umytí. Teď jsem dobrala 1. krabičku a zakoupila jsem další. Doporučují brát alespoň 3 měsíce, tak budu pokračovat. Hned se člověk cítí psychicky lépe.

Doporučuji vyzkoušet

Připojit reakci

host - xxx.xxx.43.253 (?)
28.4.2010 16:59
S GS Eladenem bych byl opatrný. Myslím že obsahuje i vitamín A, který zejména u kuřáků nemusí být zrovna prospěšný. Pokud jíte pravidelně rajčata (popř. mrkev), přípravky s vitamínem A bych rozhodně vynechal. Na padání vlasů má vliv nepřeberné množství věcí, mezi jinými i slunění v soláriu, které je doprovázeno zvýšeným příjmem potravinových doplňků na bázi beta-karotenu a padání vlasů to může jen zhoršit. Samozřejmě psychika hraje velikou roli (po nadměrném stresu se může cca po 2 měsících dostavit zvýšené vypadávání jako přirozený důsledek stresu), ale všechno jde ovlivnit :-) Spíše se snažte vyvarovat se nadměrných stresových situací, spěte alespoň 6-8 hodin denně, nadmíru nesolit, méně kávy a hodně kyslíku (pohyb a prokrvení). Pomáhá masírovat nehty na prstech ruky proti sobě (cca 5minut 1x denně), což zlepšuje prokrvení pokožky hlavy. Neptejte se mě jak je to možné, ale funguje to. A tím že pomáhá to prokrvení pokožky, známým pomocníkem proti vypadávání pak tedy jsou vitamíny B12 (hair-loss vitamin) a B9 spolu s B6. Zinek je spíše na pigmentaci a očištění pokožky, s padáním nemá nic společného. Biotin není nutné brát jako doplněk stravy, stačí sníst jedno vajíčko denně a pomůžete tak i mozkové činnosti. Selen je silný antioxidant, já ho znám spíše jako pomocníka v prevenci proti nádorům, ale jako doplněk stravy asi ublížit nemůže. Opět, s vlasy má pramálo co dočinění. Snad jen ta silná antioxidace, ale např. pycnogenol je v tomto ještě lepší. A vitamín C jako antioxidant snad není potřeba vyzdvihovat. Kyselina panthotenová (B5). Toto pokožkové "zvlhčovadlo" obecně pomáhá na správný růst vlasů (v šamponech je zodpovědný za objem) a proti šedivění, ale ne každý ho snáší stejně. Mě funguje a beru dlouhodobě (Dr.Müller ho vede jako doplněk stravy). Obecně "béček" nehrozí předávkování, co je nadmíru, to prostě "vyčůráte" (ráno dost žlutá moč). Prostě vím o případech, kdy lidé některá Béčka špatně snáší na žaludek ale to je tak všechno. K vypadávání vlasů bohužel přispívají i citrusy (věděli jste to?), takže při honbě za doplnění vitamínu C se mohou dostavit nežádoucí účinky tohoto typu. Opatrně také s vitamínem "E", viamínem mládí. Poslední studie nepotvrzuí jeho blahodárný vliv na organismus a naopak se usuzuje, že stárnutí urychluje. Vlasům rozhodně nepomáhá. Co je ale důležité, pokud si nějaký vitamínový přípravek vyberete, zůstaňte mu věrná po delší dobu. Tělo si na něj potřebuje zvyknout a časté střídání může zmást organismus a výsledek se projeví jen v peněžence. Obecně čím více vitamínů v multivitamínu, tím určitě ne "líp". Některé vitamíny a minerály se spolu "nesnesou" a pokud je člověk bere sučasně, jeden může vyloučit účinek druhého. Čím jednodušší doplněk stravy co do složení, tím lépe. Vyberte si svoje favority a těm zůstaňte věrná. Mytí hlavy: Použijte nezatěžující šampon, čím kratší dobu bude na hlavě působit, tím lépe pro pokožku. Po cca 2 minutách začíná pokožka hlavy látky ze šamponů absorbovat tak se snažte proces mytí zkrátit a oplachování prodloužit. Začít teplejší vodou pro dokonalé smytí a postupně ochlazovat ale ne méně než je teplota těla!!! Vlasy sušte ručníem pokud možno nenasyceným aviváží. :-) Já si meju hlavu denně, používám sulfátový (=ropný) šampón ale pokud dodržízte rychlý postup napěnění a opláchnutí, nic se neděje. Silicony naopak jsou potíž když je jich moc, obalí vlas jako bužírka vodič a po určité době vlas zadusí a ten může snáze vypadnout. Opět, rychlým mytím hlavy a střídáním šampónů se efekt obalení vlasu zpomalý natolik, že dorůstání nových vlasů stíhá zabránit nánosu bužírky na vlasy. (pak vám také hůře chytá barva pokud máte moc silikonů ve vlasech, ale to určitě znáte, jdete si koupit dražší barvu která na tutti chytne ale problém je jinde)... :-) == marketing Proti padání je dobrý ale bohužel velmi drahý Kerastase bain prevention. On vlastně nepřidá nové vlasy, jen se chová k vlasům normálně (je sulfátový ale nemá ty trvalé silikony) a protože nedráždí, nedává pokožce hlavy důvod se vlasů zbavit. Ale je opravdu velmi drahý. Pokud jste alergik, nekupujte si bylinné šampóny (bříza a chmel) mohou vypadávání zhoršit a udrbete se. Roman. Prosím toto všechno jsou jen amatérské zkušenosti takže to neberte zas tak že to vše 100% pomáhá.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.170.237 (?)
21.4.2010 20:08
ja pouzivam Reghaar-vlasovy aktivator [50ml za 50-54 kc] a tablety, A myslim, ze za dva mesice se to hodne zlepsilo, ale jedna lahvicka aktivatoru nevydrzi moc dlouho.mne asi tak 3 tydny.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.166.33 (?)
26.4.2010 10:48

Ahoj, mám také stejný problém s vypadáváním vlasů. Hodně se mi zeslabily a dost mi padají, hlavně od hlavy. Četla jsem, že doporučujete dýňový olej, dvakrát denně užívat, dále Ajurvedský čaj - Bhringaraj a případně ještě vitamín B-komplex. Ještě někdo máte nějaké zkušenosti a opravdu to pomáhá? Jsem vcelku mladá a dost z toho nešťastná :-(Byla jsem v únoru na krvi a vše jsem měla v pořádku.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.228.37 (?)
26.4.2010 18:30

nejake vitaminy na posileni vlasu ja ted beru biosil plus zatim jen tyden tak jeste nevim jak funguje :-) ale treba zkus

Připojit reakci

host - xxx.xxx.246.214 (?)
1.5.2010 12:59

Ahoj, vlasy mi padaly půl roku, veškeré vitamíny a vlasové tonika proti padání i od lékaře byly celkem na nic. Pak jsem si koupila Chlorellu a po 4 měsících užívání se to začalo zlepšovat. Užívám ji stále, snad už vlasy padat nebudou.

Připojit reakci

Eva Caisova (3) - xxx.xxx.66.8 (?)
23.6.2010 21:25

Ahoj všichni,
tak vidím že asi půl republiky má stejné problémy jako jsem měla já, já si myslím že při každém takovém problému se pak připojí i strach a depky, nedovolte tomu, psychika dělá svoje víra v uzdravení celého organismu s tou jste na nejlepší cestě, já se kuli tomu naplakala, můžete si přečíst můj příběh a vzít si z toho svoje. Jestli někdo z vás barví vlasy chemicky je prokázáno že lidem méně odolným vlasy po pravidelném užívání zřídnou, říká to každý doktor
já i moje dcera jsme zdědili tu vlastnost že jsme velmi náchylní na lupy časté padání vlasů, vlasy máme řídké a jemné, má dcera padání vlasů propadla tak dalece že skončila na antidepresivech a prosvítala jí hlava, mě navíc vlasy šediví dlouho jsem hledala něco univerzálního pro mou pravidelnou péči, před lety jsem uplně náhodou koupila v egyptě barvu na vlasy která nejen barví ale vlasy i vyživuje, tak že mi vypadané vlasy znovu narostli a podstatně se zpevnili, ale co dál, když tuto henu eagles koupíte tak v Indii, Turecku, nebo v Asii, a v Anglii vyjde na strašný peníze, a v Čechách ta značka zastoupení nemá! Tak pro to abych mohla udžovat moje vlasy jsem ji musela objednat přímo z Indie, ale tam se s vámi nikdo pod karton o ceně ani nebaví, nechám si posílat tedy ten karton, kdyby měl někdo z vás také zájem pošlu vzorek na zkoušku, můžete mě s jakoukoliv otázkou oslovit e-mailem, ráda poradím.
tady posílám info tak všeobecně, nedělejte si obavy jako jsem si dělala já, vždy existuje lék, jen trvá než se najde, třeba z jiných tradic než jme v Čechách zvyklí,
Henna Eagles
Pravá Indická henna určená do zemí pro export, je opravdu kvalitní, prášek je o podstatně jemnější nežli produkty henny na českém trhu, nutno vyzkoušet.
Tato henna díky jejímu unikátnímu složení nejen vlasy vyživuje ale i barví stejně spolehlivě jako chemie dokonce má schopnost obarvit vlasy šedivé. Sama již tento druh používám několik let a tato 100% přírodní barva spolehlivě obarvila i mé šediny. Je jediná sehnatelná na českém trhu, která obsahuje kromě byliného prášku henny také jiné přírodní esence, které v reakci s vroucí vodou se dokonale spojí a barva se na vlasy dokonale chytí. Tento produkt je oblíben jak jak v Indiii ale jiných státech jako v Egyptě, Turecku, ale i v Usa, Asii, ale i v zemích Evropy jako je Anglie, Francie, či Německo, kde se díky jeho kvalitě prodává v dražší cenové relaci než henna běžně sehnatelná a nemá navíc jiné přírodní esence. Henna Eagles má klinické testování pro země Evropské unie.
Henna Eagles obsahuje tyto přírodní látky: bylinný hena prášek, zelená ambla, černá ritha, shikakay, kyselina citronová, listy tymiánu, tříselný extrakt katha, extrakt ořechovníku, magnesium.
Složení prášku je ovlivněno druhem barvy, kterou zvolíte.
Hena dodává vlasům potřebné vitamíny. Vlasy jejím použitím získají vysoký lesk, hena zabraňuje tvoření lupů a je velice vhodná při alergiích kůže a nemocech vlasů. Hena dělá vlasy husté a celkově pevnější. Obsah se smíchá s horkou vodou, ideální je vodu uvařit v konvici do bodu varu a okamžitě prášek zalít tak aby vznikla kašička, může být i řidší. Výsledná suspenze se nanáší na umyté vlhké vlasy rukou nebo kartáčkem. Pro důkladnější obarvení můžete použít také igelitovou plentu, Nechte působit asi 1 hodinu a vlasy spláchněte vodou pro lepší vymytí použít šampon. Na vlasy šedé se chytají všechny barvy, jinak volte barvu o něco tmavší nežli je vaše přírodní, henna neodbarvuje.
Jednotlivé barvy henny se dají navzájem spolu smíchat pro lépe zvolený odstínKrabička obsahuje 6 sáčků. Jeden sáček heny 10g je dostatečné pro krátké vlasy, dvě balení pro vlasy do ramenou a tři balení pro vlasy do půl zad. Celá krabička tedy může vystačit na několik barvení, záleží na hustotě a délce vlasů.

tato zkušenost se týká jak pečovat o vlasy zevně, určitě také chce ozdravit organismus uvnitř, je to jako počítač, naše unavené tělo si všechno pamatuje a zapisuje to chyby pak najednou vyhodnotí a my koukáme, mějte proto rádi sami sebe a zacházejte se sebou jako v bavlnce, zasloužíte si to, žijte ted a každý den bude krásný, leta nám utíkají my zijem pro to aby nam bylo dobře, chceme všechno hned a bojime se toho co bude i z našim zdravim, naše babičky jsou o dost moudřejší, cítit se štastný to je to nejvíc, ten je bohatý!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.119.206 (?)
24.6.2010 9:02

Váš příspěvek je spíš taková inzerce... četla jsem ho už i na jiném fóru.  Já začala mít problémy s vlasy před rokem, přešla jsem na henu, nakonec jsem se dopracovala k hodně kvalitní pakistánské heně, dá se sehnat za pár korun. Barví skvěle. Bohužel jsem zjistila, že vlasy se začaly navíc lámat a lupů jsem se nezbavila, naopak. Navíc všechny heny barví rezavě, ať se jmenují jakkoliv. A to mi prostě nesluší. Vrátila jsem se k přelivům, a přírodním šamponům+ nějaké ty vitaminové doplňky.. Nefénuju, nenatáčím. A vlasy se zklidnily a začaly růst. Takže hena asi nebude řešení pro každého...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.141.23 (?)
12.7.2010 18:38
mojí mamce vypadávalo i 700 na jedno umití chodila různě po doktorech, nikdo nic nevěděl až pak sehnala nějakou paní doktorku z Brna a ta jí řekla, že si musí mít vlasy jen 2X týdně, (protože častým mytím se šíleně vysilují a mamka si je byla zvyklá mít obden) že si pak na to zvyknou a nebudou se mastit a je to pravda a taky má používat řadu proti padání Klorane a tu má střídat s Ducray
Připojit reakci

host - xxx.xxx.186.214 (?)
2.8.2010 8:00

taky mi dost padaly vlasy, a vyzkousela jsem dove hair fall control a prestaly padat, takze muzu doporucit

Připojit reakci

host - xxx.xxx.233.71 (?)
13.10.2011 17:42

Já to řeším pomocí melatoninu, který je podle mého doktora nutný pro udržení vlasů a jejích růst. Už po 14 dnech je vidět změna k lepšímu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.179.76 (?)
14.8.2014 13:59

Mě pomáhá šampon z konopné kosmetiky, vyrábí ho firma Cannaderm, jmenuje se Capillus šampon s kofeinem a ten si nemůžu vynachválit, dlouho jsem hledala něco, co mi pomůže a s čím budu spokojená a už jsem našla :-). Vlasy nepadjí a na pohled jsou zdravější a lesklejší. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.219.54 (?)
13.8.2015 9:57

melatoninu?? Snad METHIONINU, ne?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.135.190 (?)
16.6.2017 19:50

Mně na padání moc pomohl Forcapil. Po měsíci braní to bylo mnohem lepší a to mi vlasy padaly fakt hodně. 

Připojit reakci

Katulllik (1) - xxx.xxx.142.15 (?)
18.6.2017 22:10

Já ho teď začala jíst na doporučení kolegyně, tak snad mi vlasy spraví. :-)

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
tipy na zrychlení růstu vlasů10019.7.2017138603
Z černé na blond212.7.2017418
Šampóny bez silikonů3223.7.2017450092
Co pomáhá na vypadávání vlasů?2118.6.201748856
Jaký šampon a kondicioner265.6.201730026
Slabé a zničené vlay-rady518.5.20171056
Head and shoulders3426.4.201733110
Barva na vlasy 315.4.20175611
Jak vymýt hennu1227.3.201730601