Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Kontakty   

Péče o vlasy > Jak často si myjete vlasy?

Jak často si myjete vlasy?

host - xxx.xxx.59.128 (?)
29.8.2011 23:42

Co se týče šamponů momentálně používám šampuk New z Lushe proti padání vlasů. Jsem s ním spokojená, je asi jediný, co opravdu proti padání vlasů funguje, ale také dlouhé vlasy bohužel dost vysušuje. Z drogerkových šamponů za sebe doporučuji gliss kur.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
ja sa pripojím do diskusie.. ja má vlasy po boky a..., host, 6.10.2011
Já mám hezké vlasy - skoro po zadek, bohužel se..., host, 23.9.2011
Já mám vlasy dlouhé do půli zad, husté, hodně vlni..., host, 15.9.2011
Taky to tak mám, dřív jsem jak blázen myla každ..., host, 14.9.2011
U mě funguje přesný opak: čím víc myju, tím míň..., host, 13.9.2011

host - xxx.xxx.58.109 (?)
29.8.2011 18:43, počet návštěv: 38906
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Jak často si myjete vlasy a jakým šamponem??

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.92.50 (?)
29.8.2011 19:28
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Každý druhý den, bohužel. Hrozně se mi mastí, klidně bych si je mohla mýt každý den. Kupuju už levnější šampony, vyjde to stejně jako ty drahé.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.234.93 (?)
29.8.2011 19:44

Každý druhý den. Někdy i třetí (ale to ten dem mám vlasy v culíku nebo drdolu, protože rozpuštěné už to není ono.)

Připojit reakci

29.8.2011 23:35

Cím častěji vlasy myješ, tím více se mastí. Obecně dlouhé vlasy se myjí méně často, než krátké, takže záleží zpravidla na délce vlasů. A to, že kvalitním šamponem můžeš mýt dlouhé vlasy i každý nebo každý druhý den, je hloupost. Pokud už se mi zdají vlasy mastnější, stáhnu je do culíku, mezi mytím nechávám co největší rozestupy, aby se mi častým umýváním neulámaly - cca 5, někdy i 7 dní. Ofinku a boky mám sestříhané, ty si odděluju od dlouhých a myju je asi každé 3 dny.

Připojit reakci

29.8.2011 23:42

Co se týče šamponů momentálně používám šampuk New z Lushe proti padání vlasů. Jsem s ním spokojená, je asi jediný, co opravdu proti padání vlasů funguje, ale také dlouhé vlasy bohužel dost vysušuje. Z drogerkových šamponů za sebe doporučuji gliss kur.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.35.222 (?)
30.8.2011 13:31

Tak to bych nesouhlasila. Já si normálně vlasy myju obden a když z nějakého důvodu, třeba když jsou vedra, si je myju každý den a poté se vrátím na své obvyklé mytí obden, tak mi vydrží stejně jako normálně. Mamka si taky myslí, že když si je nebude mýt často, tak se jí nezmastí, ale je to kravina, po dvou dnech má mastné vlasy a pak dalších 5 dní chodí s hlavou, že z ní pomalu kape olej. Navíc mi to přijde nehygienické, nemýt si dlouho vlasy, vždyť i na hlavě se člověk potí, napadá vám tam prach z venku atd...

Jinak používám šamponyGliss Kur, balzám Elseve a masku Gliss Kur - teď tu novou černou a je výborná.

Připojit reakci

30.8.2011 17:11

No nevím, jestli je to kravina - jak jsem psala, záleží na délce vlasů, pokud myješ dlouhé vlasy obden, můžeš se s nima rozloučit - neznám jedinou dlouhovlásku, která by si takhle často vlasy myla a ještě je měla (jako dlouhé považuji vlasy od pasu níž). Pokud má mamka kratší vlasy, musí je samozřejmě umývat častěji 5-7 dní jsem psala interval pro dlouhé vlasy ;-)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.0.192 (?)
31.8.2011 20:11

Za dlouhé vlasy se tuším běžně považují vlasy delší než jen po ramena. Vlasy po ramena jsou polodlouhé. Málokdo má vlasy ultradlouhé, tj. od pasu níž, a myslím, že to už ani nemůžr být moc hezké. (Jedna moje bývalá kolegyně v práci takové měla a nebylo to nic moc. Když si je pak zčistajasna nechala zkrátit na polodlouhé, bylo to o mnoho lepší.) Rozhodně to nebude praktické, a pokud bych si musela mýt vlasy denně nebo obden, tak dlouhé bych si ani nenechávala. V takovém případě jsou pro mě lepší vlasy polodlouhé nebo mírně delší, ale umývané tak často, aby nevypadaly umaštěně, tj. třeba i denně.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.113.240 (?)
30.8.2011 21:19
Tak to teda je peknej kec!! Proc to porad preziva, to ze si nekdo myje vlasy denne nebo jednou za 3 dny je jedno... pokud se ti masti vlasy, a ver mi, ze to znam, tak se ti proste masti. A to, ze je zacnes myt v delsich intervalech ti nepomuze..budes chodit leda tak s mastnou hlavou :))! Tohle je prezitek, precti si co rikaji nejaci kadernici, to byl drive nazor, ze cim casteji se myji tim vic se masti, ale je to blbost, Dneska uz jsou kvalitni sampony na kazdodenni myti a nemusi se nikdo bat lamani vlasu!!Zeptej se nejakeho lepsiho kadernika jo.
Připojit reakci

30.8.2011 22:58

Jsi strašně hodná a za poučku Ti děkuji, ale nejsem slepá a dokáži si to zhodnotit sama lépe svými zkušenostmi, než kadeřník (mimochodem kadeřníci se svými radami neshodnou ani sami mezi sebou) - pouhým okem je znát rozdíl mezi ofinkou a boky, které myju častěji a mezi vlasy, které umývám méně často ;-) 

Připojit reakci

30.8.2011 23:57
Mas asi velmi specificke vlasy :))..ale ver mi, ze u vetsiny ostatnich lidi to bude jak jsem psala.. Vim, ze se kadernici leckdy neshodnou, ale tohle myslim uz vetsina bere za jasnouvec... tenhle prezitek o nemyti me proste stve... Ja to taky vidim na svych vlasech, kdyz je umyju denne a kdyz je zkusim myt v delsich intervalech... A okem taky rozdil vidim :D
Připojit reakci

31.8.2011 0:53

Nemyslím si, že bych měla specifické vlasy, dost často se bavím s holkama, co mají, nebo měly téměř moji délku a jejich osobní zkušenosti jsou naprosto stejné. Mimochodem moje patnáctiletá dcera má také délku po zadek, je na tom naprosto stejně, co se mytí týče a každý jí ty vlásky obdivuje, stejně jako mně - tak nevím, ale opravdu nevěřím tomu, že máš dlouhé zdravé vlasy a myješ si je obden, to bys byla první případ, se kterým jsem se setkala  ;-)

Připojit reakci

31.8.2011 21:19
Tak par lidi uz odepsalo a take maji dlouhe vlasy a myji denne ;)..tak asi nebudu sama:) moje vlasy jsou po dlopatky a rekla bych ze zdrave a to je mam melirovane, delsi vlasy uz bych ani nechtela to uz je dost neprakticke..a puvodne tohle tema bylo o tom jak si kdo casto myje vlasy, takze zde neoperujte s delkou vlasu. Ja jsem rada, ze mate i s dcerou pekne vlasky :) ale verte mi, ze denni myti neznamena, ze se vlasy zacnou vice mastit. A taky zrejme vy nemate tolik mastici se vlasy, ja chodim 2. den s neumytou hlavou jedine doma, nekam ven mi je to proste neprijemne - jsou mastne.
Připojit reakci

31.8.2011 22:42

Tak s délkou vlasů operovat budu, protože moje odpověd zněla, že odděluji dlouhé od kratších a každé z nich myji v jiném časovém intervalu. Interval 5-7 dní jsem udala pro opravdu dlouhé vlasy - dopadlo to tak, že reagují všechny krátkovlásky a aplikujou ten interval na svoje délky, přitom nemají o péči o dlouhé vlasy ani tušení. Přitom s napohled mastnými vlasy mě nikdy nikdo neviděl a neuvidí. Jo a děkuji já jsem za ně také ráda, i když je to nepraktické, myslím, že za to stojí -  za krátké bych rozhodně nikdy neměnila ;-)

Připojit reakci

31.8.2011 23:15
Ale vy nemate zrovna dlouhe vlasy..spis extradlouhe :). Ja nerikam ze chodite s mastnou hlavou, zrejme jen s mastnymi delkami, protoze ofinu a postranach si myjete :)). A pokud je to tak jak pisete, tedy ze nemate delky mastne..tak proste proto ze nemate se vam vlasy tolik nemasti, jinak byste je mastne mela. Takze vase prispevky ve foru ohledne nadmerneho masteni vlasu jsou irelevantni. A nerekla bych ze reaguji kratkovlasky, precete si to prosim jeste jednou ano? Kratke vlasy si predstavuji trochu jinak nez po lopatky. A je jasne, ze vy mastne vlasy proste nemate.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.92.50 (?)
4.9.2011 19:26

Kdybys měla vlasy, které se opravdu hodně mastí, donutilo by tě to mýt si je každý den. Jistě bys nechtěla chodit mastná. Zmastí se stejně dlouhé jako krátké, pokud jsou mastné. Když si je myješ za 5 až 7 dní, nemáš mastící se vlasy, takže se nepleť do této debaty a nepiš tu bludy - přežitky ze 70 let. To se kázalo, že čím častěji se vlasy myjí, tím víc se mastí. Lidé kvůli tomuto bludu chodili mastní.

Připojit reakci

5.9.2011 10:07

Pokožka hlavy vyprodukuje určité množství mazu bez ohledu na délku vlasu, ale je rozdíl v tom, jestli se tohle množství rozprostře na vlas o délce 5cm nebo 50cm, nepochybně bude a ne malý ;-)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.179.30 (?)
5.9.2011 11:39

Zamaštěné vlasy vypadají nepěkně pokaždé, ať jsou zmaštěné od hlavy do poloviny své délky nebo třeba (u hodně dlouhých vlasů) do jedné dejme tomu osminy. U hlavy jsou mastné tak jako tak, tam žádný rozdíl není. A pokožka je mastná u vlasů krátkých i dlouhých stejně a stejně může reagovat nadměrnou lupovitostí (např. u seborhoické dermatitidy), má-li komu jejich nositel(ka) větší sklony, když se moc pomnoží kvasinky apod. Ať už jsem měla vlasy delší či kratší, pokud jsem cítila, že jsou těsně u hlavy mastné, myla jsem je denně. A tím pravidelným vymýváním mastnoty z vlasů u vlasové pokožky jsem dosáhla toho, že se mi vlasy mastí výrazně méně. Toto je moje osobní zkušenost, kterou zde nikomu nevnucuju.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.92.50 (?)
5.9.2011 14:01

Když mám vlasy dlouhé asi k ramenům, zmastí se mi za stejně dlouhou dobu jako když je mám hodně krátké.

Saháním na hlavu že se víc mastí???

Jsi nějaká výbušná, dámo. Rozčilování škodí zdraví. A třeba by se ti z toho mohly začít i víc mastit vlasy. Pak by tě to časté mytí donutilo mít vlásky kratší a už bys nebudila takový obdiv.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.219.93 (?)
5.9.2011 14:41

Ze do toho vstupuju, ale je vseobecne znamo, ze kratke vlasy se zmasti driv nez vlasy dlouhe. Obecne tak to proste je. :)

Připojit reakci

5.9.2011 14:54

Zmastí se celé dřív docela jednoduše proto, že jsou kratší než vlasy dlouhé, kterým to trvá o něco málo déle, než se zamastí po celé své délce, to je naprosto logické. Jenže potíž je v tom, že pokožka vlasové části hlavy dostává nadměrným zmašťováním zabrat stejně nehledě na délku vlasu. Produkci mazu jako takového délka vlasů absolutně neovlivňuje. A kamenem úrazu je vrstva mazu na pokožce, ne už tolik na vlasech. Ve vrstvě mazu na kůži si lebedí jisté mikroorganismy, které se v něm velmi rádi množí, maz je pro ně živnou půdou, to jen jeden příklad. Z přílišné mastnoty se ve vlasech rády tvoří lupy, pokožka svědí apod. Je to podobné, jako kdyby si lidé s mastnou pletí obličej nemyli několik dní. Jak by to asi pleti svědčilo, si ani nechci moc představovat. Akné by se měla.

Připojit reakci

5.9.2011 20:30

No jistě, že se saháním mastí vlasy... jen mě překvapuje, že takový odborník na mastnotu vlasů se tomu diví  :-D

Nerozčiluju se, spíš mi celé to divadlo tady přijde úsměvné a o mastnotu mých vlasů a následný obdiv se obávat opravdu nemusíš ani v nejmenším...;-)

Připojit reakci

5.9.2011 15:57

Jak uz psaly prede mnou..dlouhe vlasy se zmasti od hlavy stejne tak jako kratke! To, ze u dlouhych nemate mastne konecky??:) Jiste tak o tech se tu ale nikdo nebavi..resime tu hlave pokozku hlavy od ktere se to roznasi dale do vlasu. Ale jestli vy chapete mastnotu vlasu tak, ze jsou vlasy mastne CELE, tj. az ke koneckum.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.219.93 (?)
5.9.2011 16:31

nesmysl, co pisete kratke vlasy se zmasti rychleji nez dlouhe.

Připojit reakci

5.9.2011 20:49

Hele, tak nevím, co myslíš tím "už psaly přede mnou" asi bereš v potaz jen ten jeden příspěvek - je jich tam více, ale budiž... ujistuji Tě, že vzhledem k tomu, že vím své, je mi naprosto jedno, kdo si co myslí, mysli si to také a přestan mě pořád napadat ve smyslu jak vypadám nebo ne, když jsi mě nikdy neviděla. A pokud Ti to nedá spát, dám Ti jednu radu - zajdi si někam na dlouhovlasou diskuzi a zeptej se holek, jak často si svoje vlasy myjou, ujištuji Tě, že 5 dní je naprosto běžný interval ;-)

PS: Jen si vyber opravdu dlouhovlasou diskuzi - ne takovou, kde diskutují holky s vlasama ramena nebo lopatky a říkají jim "dlouhé":-D

Připojit reakci

6.9.2011 7:51

Vlasům po ramena nebo delším říkají dlouhé především kadeřnice a jako dlouhé si je také účtují (bohužel směrem nahoru), mám s tím zkušenosti.

Připojit reakci

6.9.2011 10:32

To ze si tam myji vlasy v 5 ti dennim intervalu..vypovida mi to neco o masteni vlasu? jedine to, ze jim se vlasy tolik nemasti. Komu se masti, musi bez ohledu na delku myt denne nebo obden..pokud tedy nechce chodit jak vodnik.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.97.179 (?)
6.9.2011 19:11

Já si taky myslím, že v dnešní době už jsou šampony natolik šetrné, že je možné si vlasy mýt denně (některé jsou dokonce na každodenní mytí přímo určené), takže si myslím, že záleží na každém, jak mu to vyhovuje.

Já osobně pokud si jeden den vlasy neumyju, jsem celá nesvá, protože mám pocit, že ze sebe cítím ten "vlasový maz" (nevím, jak to popsat, už o něm byla řeč ;)), a to je věc, kterou skutečně nesnesu.. :) 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.194.94 (?)
23.9.2011 11:20

Já mám hezké vlasy - skoro po zadek, bohužel se mi dost mastí, takže si vlasy myji denně, někdy obden a musím říct, že vlasy mám hezké a zdravé ;)

Připojit reakci

host - xxx.xxx.97.179 (?)
31.8.2011 16:53

Souhlasím s vámi. Dlouhá léta si umývám vlasy denně, a to nikoli z důvodu maštění/nemaštění vlasů, nýbrž proto, že nutně potřebuji, aby mi vlasy voněly. Mám panickou hrůzu z takového toho typického vlasového pachu, jestli chápete, co mám mysli. A přes každodenní mytí vlasů, je mám, co se kvality týče, naprosto v pořádku 

Připojit reakci

31.8.2011 21:21
To jsem rada, ze to ma nekdo podobne :)..tedy ja musim umyvat i protoze jsou vlasy mastne, ale ten pocit z cerstve umyte hlavy rano a kdyz hezky voni, to je k nezaplaceni :) A vim jaky vlasovy pach myslite :)
Připojit reakci

host - xxx.xxx.100.66 (?)
30.8.2011 22:22

Vlasy myju obden, používám různé šampony (jak z drogerie, tak z kadeřnictví), především ty, určené na suché a poškozené vlasy - jelikož mám hustý blond melír, vlasy poničené, lámavé.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.119.46 (?)
31.8.2011 13:38

Ja myju vlasy obden cela leta, mam je veelice jemne, dlouhe po lopatky a proto vypadaji jako mastne uz po dvou dnech. a ponicene jich nemam. jsou hebke, leskle, konecky pravidelne zastrihuji a nejedna kadernice mi rekla ze tak zdrave vlasy jse ted uz nevidi... ale zase jsem nikdy chemicky nebarvila ani nemelirovala ani nezehlim.

Připojit reakci

31.8.2011 15:22

Já měla vlasy většinou polodlouhé (po ramena nebo lehce pod), teď je mám do půli zad, myju je teď obden nebo v případě potřeby každý den, ale nic špatného se jim tím neděje, pokaždé mi je kadeřnice pochválí, že je vidět, že o ně správně pečuju, že jsou nezničené, na koncích neroztřepené, což se u mé délky zas tak moc nevidí. Kvůli jejich rychlému maštění jsem také několikrát navštívila dermatologii, dokonce i specializovanou na vlasy a pokaždé mi bylo řečeno, že si mám mýt vlasy tak často, jak to vyžadují, protože nechávat je úmyslně zmaštěné je nejenže neestetické, ale navíc to zatěžuje vlasové kořínky, které se tak topí v mazu, dále v mazu se velice dobře daří kvasinkám, které má člověk v určitém množství na vlasové pokožce běžně, ale v mastnotě se mohou nadměrně pomnožit a přispívat ke kožnímu onemocnění seborhoická dermatitida spojená se svěděním (s ní jsem měla také problémy). Docela nedávno jsem dokonce četla, že denní mytí vlasů, pokud to potřebují, je naopak prospěšné, jelikož se tak z vlasové pokožky a z vlasových váčkůvymývá přebytečný maz. Osobně mám také zkušenost, že tím, že jsem si léta myla vlasy opravdu denně, jsem dosáhla toho, že se skutečně jejich zmašťování omezuje. Zásadně ovšem nepoužívám šampony z lékárny, protože pro moji kůži se ukázaly jako hodně agresivní.

Připojit reakci

31.8.2011 21:14
Jsem rada, ze to tady taky nekdo napsal :), a koukam to mate i podlozene z dermatologie..tak doufam, ze se tento nesvar vymyti, protoze radsi myt denne nez myt mastne vlasy ze:)
Připojit reakci

31.8.2011 21:26
A muzu se vas jeste zeptat jaky sampon tedy pouzivate? Ja to tak stridam, neverim ze by mi to masteni nejaky sampon zazracne omezil..ale tak treba mate nejaky tip:), kdyz jste se o to takto zajimala. dekuji.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.208.10 (?)
13.9.2011 9:20

Já, čím míň meju, tím míň mastný. Možná se vám zdá, že kecám, ale je to tak. U některých lidí, co znám, to nefunguje, a tak mi to nevěří, ale je to tak.

Připojit reakci

13.9.2011 13:42

U mě funguje přesný opak: čím víc myju, tím míň se mastí. Ale možná to chce taky určitý typ šamponů, nevím.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.140.195 (?)
14.9.2011 9:53

Taky to tak mám, dřív jsem jak blázen myla každý den a nikdo by mi to nevymluvil. Teprve časem jsem zjistila, že častým mytím se vlasy opravdu víc mastí, možná mě tady za to ukamenujou, ale nikomu nic nevnucuju, je to jen můj osobní názor a zkušenost.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.139.66 (?)
15.9.2011 23:42
Já mám vlasy dlouhé do půli zad, husté, hodně vlnité a myji je každé 2-3 dny. Kdysi jsem si je umývala 1x za týden, pak po 5 dnech a teď už několik let 2-3 dny, ale zhoršení kvality vlasů vůbec nepozoruji. Možná mi jich trošku víc vypadalo, protože přece jen při každém mytí jich vypadá více než normálně, ale naštěstí při mém i tak velkém množství vlasů je to ok. Měla jsem i problémy s lupy a seboroickou dermatitidou a občas mě to stále trápí, ale radši budu často umývat vlasy, než je ostříhat.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.21.136 (?)
6.10.2011 20:40
ja sa pripojím do diskusie.. ja má vlasy po boky a umývam si ich maximálne 2x do týždňa.. samozrejme, že mám vlasy u hlavy mastné, ale dĺžky sú stále pekné (preto mi stačí urobiť chvost, drdol, rybák alebo francúzsky vrkoč).. dĺžky sa nezamastia u takých dlhých vlasoch tak rýchlo... byť dlhovláskou je tak trochu aj životný štýl a filozofia, s tým súvisí šetrnosť k sebe aj k prírode... nadmerné mastenie vlasov má veľa príčin: hormonálne výkyvy a problémy, genetické predpoklady a pod.. a preto je k veci si umývať vlasy tak často, ako je nám príjemné ;-)
Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
tipy na zrychlení růstu vlasů10223.4.2018146469
Pěnové barvy Perfect Mousse (novinka od Schwarzkopf)3022.4.201862285
Slabé a zničené vlay-rady920.4.20183093
Vypadávání vlasů v 18 letech (muž)222.3.20181202
Zničené vlasy barvením34321.3.2018479371
parafenylendiamin1118.2.201820991
Oranžové odrosty, co s tím?1112.2.201819111
jak urychlit růst vlasů?2431.1.201844083
Syoss3228.1.201835781