Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Kontakty   

Rozhovor - Gabriela KrejcarováGabriela Krejcarová - majitelka salonu Gabriela v Čelákovicích je mistryní Evropy v nail artu a vítězkou mnoha soutěží v oboru, kterému se věnuje již 14 let. Gabriela je vdaná a má syna Honzu, kterému je již dvacet let.

Jaké byly vaše začátky?

Po rekvalifikaci na tento obor, jsem si otevřela malé studio. Nemohu říci, že začátky byly krušné, jak se říká. Klientela se mi rozrůstala velmi rychle. Reklamu mi dělaly zákaznice. Když byly spokojené, ozvaly se jejich známé a pak už volaly další a další. Za jeden rok toho bylo tolik, že jsem musela začít přibírat manikérky.

Co vám dala a vzala tato profese?

 
Každá profese vám něco dá a něco vezme. Mě přinesla mnoho krásného. Když pracujete s lidmi, je to takový malý kurz psychologie. Každá zákaznice je jiná a je na vás, jakou cestičku si k ní najdete. Mě to opravdu problém nedělá, mám ráda lidi všeobecně. Myslím si, že když s nimi mluvíte upřímně a bez přetvářky, což je moje krédo, váží si toho a jsou spokojené. Proto v mém salonu vládne velmi přátelská atmosféra a zákaznice vědí, že se na mne mohou obrátit se vším.

A co mi vzala? Je jasné, že když se své práci věnujete naplno, tak je to čas, který vám chybí. Nejvíce mi ale vždycky ublížily různé problémy se zaměstnanci, kterým věříte, vše je naučíte a dáte jim i kousek sebe a oni vás po čase, když už vše umějí, odkopnou a ještě vás pomluví. Jedna taková zaměstnankyně mi dokonce vykradla salon…To mi vezme vždycky kus srdce a dost to bolí.

Gabriela Krejcarová s modelkou bezprostředně po svém vítězství na Mistrovství Evropy v nail artu v roce 2002
Jste zatím jedinou českou mistryní Evropy v nail artu. Co vám přinesl úspěch v této prestižní soutěži?

Hlavně krásný životní zážitek a velkou radost. Když mě s mojí modelkou vyhlašovali, byly tam slzy, smích - no prostě něco krásného, na to člověk nezapomíná…

Soutěžila jsem před tím už mnohokrát a tohle byla moje krásná tečka za mým soutěžením. Od té doby se věnuji porotě při těchto soutěžích. Hodnocení soutěžících je náročná práce. Snažím se ji odvést poctivě, abych mohla odejít s čistým svědomím, což je pro mne důležité.

Zvyšuje se úroveň soutěžících?

Určitě. Rok od roku jsou práce krásnější a je na co koukat. Soutěžící jsou skoro všichni profesionálové, takže některé práce jsou opravdu na světové úrovni.

Já preferuji spíše ruční malbu, protože lepit obtisky a různé hotové výtvory na nehet není nic náročného. Proto jsem dnes spokojená se soutěžními pravidly, které jsem pomáhala vytvářet. Preferuje se tam ruční práce a vše musí být zhotovené před porotou. Z poslední soutěže jsem měla velkou radost.

 
Jste autorkou knihy "Nail art škola nehtového zdobení", kterou na sklonku loňského roku vydalo nakladatelství Alpress. Pro koho je tato kniha určená a co v ní čtenáři naleznou?

Tato kniha je určena pro ty, kteří se tomuto oboru s láskou věnují a chtěli by se zdokonalit ve zdobení nehtů. Je to hlavně obrázková publikace, kde jsou všechny vzorky rozkreslené do třech fází, od začátku do konce. To je velmi dobré pro naučení. Manikérky pak zjistí, jak je to vlastně jednoduché.

Ohlas na knihu je velmi kladný, musela jste z ní mít radost.

To víte, že mám. Je to hezké, když vám chodí děkovné emaily a v obchodech vidíte svoji knihu. Alespoň po mne jednou něco zůstane…(smích) Bohužel setkala jsem se i s nepříjemnou stránkou. Firma, se kterou jsem léta spolupracovala, mě jak se říká "vydědila". Byli naštvaní, že jsem jim ve své knize neudělala reklamu. Jako kdyby nevěděli, že já do toho jako autorka, co se týče reklamy v knize nemohu mluvit… Bylo to dost ošklivé, když mi pomalu zakázali o mé knize mluvit v jejich veletržním stánku, natož jí vystavit. Poté, co jsem se z toho vzpamatovala, jsem se s nimi rozhodla spolupráci ukončit. Čekala jsem od nich gratulaci, po těch letech co se známe a přišel pravý opak.

Ale to už je život. Jak se říká, úspěch v Čechách je vždy po zásluze potrestán.

To je dost smutné… Jaké máte koníčky - při čem si nejlépe odpočinete?

Nejvíce si odpočinu hrátkami s mými psy. Máme dva vlkodavy a jsou to moje sluníčka. Pak miluji fotografování a občas si vezmu štětce a namaluji si nějaký obrázek.

Máte nějakou oblíbenou značku kosmetiky?

Mám hodně oblíbených značek, můj kufřík je takový "mišmaš". Dříve bylo líčení trochu mým koníčkem. Když bych měla vybrat, tak jako dekorativní kosmetika se mi osvědčila Artdeco. A pěstící? Teď používám Vichy a jsem s ní spokojená.

Co preferujete ve svém životě?

Upřímnost a spolehlivost. Mám ráda lidi, jak už píšu ve své knize, co jim slova dobrý den a děkuji nejsou cizí. Prostě normální lidičky, co s nimi prochechtáte celý večer, ale v nouzi se o ně můžete opřít.

A co je v životě nejdůležitější? Jak jinak než zdraví… Prošla jsem si už tolikrát tím nejsmutnějším obdobím, že vím o čem mluvím. Když jste zdraví a v pohodě, jde všechno samo. Když jste nemocní a psychicky na dně, nebaví vás nic…

Takže vám přeji jen to nej a úsměv na tváři!


Ukázky práce Gabriely Krejcarové:Další informací o Gabriele Krejcarové najdete na webových stránkách http://www.salongabriela.estranky.cz.

Redakce serveru, 3. července 2007Stránka pro tisk | Úvodní stránka

TIP: Diskutovat o této problematice můžete v diskusním fóru >>Barvíte si vlasy?
Ano
59%
Ne
43%
Vybrané články
Jak pečovat o kosmetiku
Bronzová pokožka bez sluníčka
Rozhovor - Petra Měchurová
Další články >
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Podněty a připomínky
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2018
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů