Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Kontakty   

Rozhovor - Štěpánka PodroužkováKosmetička a nehtová designérka, později vizážistka a úspěšná reprezentantka České republiky na mezinárodních soutěžích. Narozena v roce 1978 ve Vlašimi.

Jak jste se dostala ke své současné profesi?

 
Po vystudování obchodní akademie a půlroční praxi ve svém původním oboru jsem si udělala rekvalifikaci na kosmetičku a nehtovou designérku. Po té následovalo otevření kosmetického studia v hotelu Duo na Praze 9 - Prosek, kde po 2 letech od otevření a tzv. "zaběhnutí" salonu jsem se začala s větší intenzitou věnovat líčení. Jako dítě jsem měla velký sen stát se módní návrhářkou. Mým velký koníčkem bylo totiž malování na papír a to se postupem času proměnilo v malování na obličej, a tím začala moje vizážistická kariéra. Jsem spokojená a nadšená ze své profese a nikdy bych ji neměnila.

Absolvovala jste nějakou zahraniční praxi?

V zahraničí jsem měla možnost líčit několik módních přehlídek, například přehlídku TAIZA ku příležitosti otevření butiku v Paříži. V Paříži jsem absolvovala také proškolení francouzskou kosmetikou T.Le Clerc.

Máte oblíbenou značku kosmetiky?

Mou oblíbenou značkou je M.A.C., která nebyla v České republice dlouho dostupná. Kvalitní přípravky, které mě dokáží zaujmout, však najdete u většiny kosmetických firem a proto je můj vizážistický kufr "všehochuť" :-))

Podle čeho si vybíráte kosmetiku, kterou používáte?

Kosmetiku vybírám buď na doporučení svých kolegů nebo podle novinek, které přicházejí v trendech na náš trh a které mi po vyzkoušení vyhovují.

Jací klienti k Vám přicházejí a jaká jsou jejich přání?

Ke mně přicházejí různí lidé. Kdo se chce líbit a neví jak na to a chce profesionální radu, tak si mě vyhledá.

Podle čeho by si podle Vás měla žena vybrat kosmetičku?

Nejlepší rada jak vybrat dobru kosmetičku je nechat si od někoho poradit, například od svých známých a jít ke kosmetičce na základě doporučení.

Jak myslíte, že Vás a Vaši další kariéru ovlivní obrovský úspěch, jehož jste dosáhla vítězstvím na Mezinárodním mistrovství v disciplíně make-up pořádané na mezinárodním kosmetickém veletrhu Beauty International v německém Düsseldorfu?

Informace byla uveřejněna v mnoha médiích, což mi přineslo nové kontakty. Jinak u nás se tato ocenění zas tak neberou, protože spousta dobrých fotografů a agentur nezná tuto soutěž ani její kvality.


Štěpánka Podroužková bezprostředně po svém vítězství na Mezinárodním mistrovství v disciplíně make-up, foto: EXPONA spol. s r.o.

Kde čerpáte inspiraci pro svou práci?

Největší inspirací jsou pro mne lidé. Každý človíček je jiný, v každém objevím něco jiného - něco, co je pro mně novou inspirací.

Jak se žije kosmetičkám?

Kosmetičkám se žije podle toho, jak přistupují ke své práci. A to platí nejen pro kosmetičky či vizážistky, ale i u ostatních profesí.

Jaký je Váš vztah k Internetu?

Můj vztah k internetu je pozitivní. Jen ho sama využívám docela málo. Mým problém je to, že jsem neustále v pohybu a na využívání internetu mi nezbývá čas.

V čem spatřujete jeho největší přínos?

Jednoduchý přístup k velkému množství informací z nejrůznějších oblastí a obrovské možnosti při nákupech a objednávání zboží, popřípadě jiné elektronické záležitosti.

Ukázky tvorby Štěpánky Podroužkové:

Více informací o Štěpánce Podroužkové najdete na jejích webových stránkách na adrese http://www.kosmetika-vizazistika.cz.

Redakce serveru, 12. července 2002Stránka pro tisk | Úvodní stránka

TIP: Diskutovat o této problematice můžete v diskusním fóru >>Barvíte si vlasy?
Ano
59%
Ne
43%
Vybrané články
Jak pečovat o kosmetiku
Základní výzbroj pro vaši krásu
Rozhovor - Gabriela Krejcarová
Další články >
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2018
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů